Kako Hriscani objasnjavaju pojave drugih Bogova?

LazaB

Iskusan
Poruka
5.509
Predajem engleski preko neta ljudima sirom sveta i sa vremena na vreme tema bude religija , redovno sam slusao Muslimane koji mi opisuju licni odnos koji imaju sa Alahom pa cak i prisustvovanje isterivanju djavola u dzamijama itd. Upravo sam zavrsio cas sa Japancem koji mi je rekao da je njegov otac u toku jedne saobracajne nesrece video Budu , znaci svaki vernik vidi svog Boga , kako objasniti ovo iz ugla vernika ?
 
Predajem engleski preko neta ljudima sirom sveta i sa vremena na vreme tema bude religija , redovno sam slusao Muslimane koji mi opisuju licni odnos koji imaju sa Alahom pa cak i prisustvovanje isterivanju djavola u dzamijama itd. Upravo sam zavrsio cas sa Japancem koji mi je rekao da je njegov otac u toku jedne saobracajne nesrece video Budu , znaci svaki vernik vidi svog Boga , kako objasniti ovo iz ugla vernika ?
Buda nije bio bog, mada ne sumnjam da u tradicionalno budističkim
zemljama ima onih koji ga tako doživljavaju.

Ja ne bih rekla da se ovde radi o pojavi bogova, već o vizijama.
Sasvim je normalno da ljudi imaju vizije onoga u šta veruju.
 
Nije bitno , bitno je da svako vidi ono u sta veruje , da Musliman i Budista vide Isusa to bi bio vrhunski argument za istinitost Hriscanstva , ali naravno oni to ne vide nego vide ono sta je njima ubacivano u glavu.
pa i ti kad sanjaš pre ćeš sanjati svog oca nego oca onog japanca što si mu predavao. znači uglavno sanjaš poznate stvari, a ne znači to po automatizmu da bog ne postoji, već slanjaš sliku o bogu.
 
pa i ti kad sanjaš pre ćeš sanjati svog oca nego oca onog japanca što si mu predavao. znači uglavno sanjaš poznate stvari, a ne znači to po automatizmu da bog ne postoji, već slanjaš sliku o bogu.
Nisam ni rekao da Bog ne postoji , samo da neki argumenti iz Hriscanstva koji dolaze iz ugla da ljudi imaju licni odnos sa Bogom i njima se licno Isus javio i videli su ga i imaju odnos sa njim pada u vodu zato sto i pripadnici drugih vera imaju takva iskustva sa svojim Bogovima.
 
Naveo si lični odnos, viđenje i pojavu drugih bogova.
A Jasna navodi i viziju.

Ja sam o toj temi u Crkvi čuo ovako:

Bog je jedan, ali se raznim narodima otkriva i tumači na različite načine u različita vremena.
Ti načini su saobrazni istoriji i stepenu kolektivne duhovnosti / tradicije / kulture naroda.

Tako je jevrejski narod od Boga izabran kao poseban u kome će On da se javi.
(Poseban po svojoj mučnoj istoriji prožetoj robovanjem i patnjom.) Njima se prvi put Bog otkrio kao jedan, kao monoteistički Bog. Za tadašnji duhovni stepen razvoja jevrejskog naroda važilo je surovo: ''oko za oko, zub za zub''.
Kako narod sazreva, kako duhovno napreduje, najviše zahvaljujući svojoj teškoj istoriji (što objašnjava naša mudra poslovica: ''Samo je onaj mnogo naučio ko je mnogo propatio''.), tako biva sve sposobniji za naredni stepen Božjeg otkrivanja. Jevrejskom narodu se tako pre 2.000 godina Bog Lično javio, kao Bogočovek Hristos. Jevreji su, po Božjoj proceni, tada bili dovoljno duhovno uznapredovali da su mogli da prihvate i razumeju novi zavet s Bogom (pa je ''oko za oko...'' zamenjeno sa ''ko tebe kamenom...''). Ovakvo otkrivanje Boga, Lično među ljudima, Svojim stvorenjima, za sada je Njegov najprisniji prilaz tj otkrivanje.

Iz jevrejske novozavetne vere nastala je Crkva i pravilno slavljenje - Pravoslavljenje, Ortodoksia. Neki narodi su tu veru prihvatili kao takvu, i čuvaju je nepromenjenu svih ovih 2.000 godina, a neki s bitnim korekcijama (Muslimani). Za ovo vreme su se i u okviru Crkve pojavile nove veroispovesti - Katolicizam u 11. veku i Protestantizam u 16. veku.

Monoteistička vera dakle postoji samo kao Hrišćanstvo, Judaizam i Islamizam.
Sve ostale vere su politeističke, ili uopšte nisu teističke već su samo razrada i praksa filozofskih učenja.

Zbog čega Bog neke narode za sada ostavlja u politeizmu ili neznaboštvu, prema navedenom, zavisi od stanja kolektivne duhovne svesti i od još mnogo faktora koje mi ne možemo znati - samo ih Bog zna.

*

A što se tiče viđenja, vizija, pojava, ovaploćivanja i tome slično, Boga, to su vrlo retki slučajevi. Ljudi su spremni da svoje predstave projektuju u stvarne događaje i daju im tumačenja shodno svom životnom iskustvu i religijskom miljeu u kom žive, pa to tako treba i shvatiti.

Pozdrav
 
Ово је данас петнаеста тема о Богу
и после неко пита шта ће нам верска настава у школама !!

Не треба се сморити него објашњавати !
Наравно да младе људе интересује да што више сазнају о Творцу.

За почетак је доста да схвате да Бог значи творац, онај који нас је створио као врсту.

Да ли је баш Он створио и све остало, хммм ...
Да ли је сам стварао, хммм ...

Ко је Њега створио и слична питања не треба себи постављати.
За добар почетак је доста ово што рекох.
 
Ум види оно чиме је храњен, условљаван и оптерећиван.
Види ум некад и невољно, безусловно и изгладнело и то тад није виђење већ иступљење ума, кад ум не види ликове, већ другу димензију и простор са немаскираним демонима тј. види релани духовни свет пакла...

Постоје те разлике код оних који очекују, тад су визије, и код оних који ни не помишљају на духовно, али им ум због надутости самим собом (самозадовољством), ум се преврне и почне ко лопта да гледа на доле и разроко ко код повраћања... Таки се ретко кад опораве и пуштају из луднице, јер виде простор и страшила, а не само једног лика
 
Ово је данас петнаеста тема о Богу
и после неко пита шта ће нам верска настава у школама !!

Не треба се сморити него објашњавати !
Наравно да младе људе интересује да што више сазнају о Творцу.

За почетак је доста да схвате да Бог значи творац, онај који нас је створио као врсту.

Да ли је баш Он створио и све остало, хммм ...
Да ли је сам стварао, хммм ...

Ко је Њега створио и слична питања не треба себи постављати.
За добар почетак је доста ово што рекох.
За добар почетак је да их почетници и неправославци не уче ништа... Само од Божијих о Богу треба учити
 
За добар почетак је да их почетници и неправославци не уче ништа... Само од Божијих о Богу треба учити

Важно је да ти и ја знамо да Бог постоји,
а то што ти верујеш у бајку о чики са брадом који седи на облаку
и контролише ко је прешао на црвено преко зебре
ћемо да занемаримо.

Временом ћеш и ти доћи до неке медицинске литературе,
па кад будеш видео механику тела
ваљда ће ти синути истина о произвођачу ...
 
Важно је да ти и ја знамо да Бог постоји,
а то што ти верујеш у бајку о чики са брадом који седи на облаку
и контролише ко је прешао на црвено преко зебре
ћемо да занемаримо.

Временом ћеш и ти доћи до неке медицинске литературе,
па кад будеш видео механику тела
ваљда ће ти синути истина о произвођачу ...
Пусти механику тела, виш да човек пита за визије духова, а ти се увати ситних цреваца и изнутрица Дарвине
 
Пусти механику тела, виш да човек пита за визије духова, а ти се увати ситних цреваца и изнутрица Дарвине

Његов ум је био препуштен таквима као ти
па је јадник поверовао у баба роге и божије миљенике.

Пази ме се зилоте,
ја јако пуно знам !
 
Само још да знаш да не знаш ништа, бар би био на нивоу античких Грка, нпр Сократа, који је низак ниво у односу на Хришћане св. Саву нпр...

Има једно лепо објашњење његово, за тебе ко поручено, да малознаном уму знање преставља мали круг, ког мраком незнања окружује мала спољна кружница... стога му ум мисли да мало не зна, јер га мала тама због сопствене површинске сиће знања окружује

Велика пак знања имају велики осветљен круг, па већим обимом незнања таме окружен, већим додиром је свестан велике количине незања који га окружује...

Баш отуда мало знање мисли за себе да мало не зна тј. много зна, а велико знање мисли да не зна превише тј. скоро ништа да не зна... научи то
 
Види ум некад и невољно, безусловно и изгладнело и то тад није виђење већ иступљење ума, кад ум не види ликове, већ другу димензију и простор са немаскираним демонима тј. види релани духовни свет пакла...

Постоје те разлике код оних који очекују, тад су визије, и код оних који ни не помишљају на духовно, али им ум због надутости самим собом (самозадовољством), ум се преврне и почне ко лопта да гледа на доле и разроко ко код повраћања... Таки се ретко кад опораве и пуштају из луднице, јер виде простор и страшила, а не само једног лика
А, тебе су ипак пустили? То покушаваш да ми кажеш или шта?
 
ateista ne vidi darvina zato sto ne lupa svakodnevno glavu sa evolucijom

vidi drage osobe , nesto iz secanja, nema tunela

ja recimo povremeno , izmedj jave i sna , dozivim nesto slicno strujnom udaru , bleskove svetlosti

skoro da odskocim od kreveta, trgnem se

neka sinapsa se gasi

ili pali
Evolucionist takodje zivi u tom uverenju misli, radi i stvara, govorina osnovu temelja tih ideja.
To je njegov temelj.
I vernik ne misli stalno na sve to sto ovde pise
Vec kada dodje na forum ili sa nekim prica..
 
Помоли се ти Богу за мене
и реци Му да ми опрости што знам.

Ако је то грех ...
Бог нек ти сваку срећу и опроштај пода Брате, свима нам је потребна Божја милост и кајање због грехова знаних и незнаних...

Зато не смемо о себи високо да мислимо, ма колико да знамо, јер је све добро и похвални што имамо од Оца Светлости и није наше него нам је дато од Христа... Не сме да се охоломо и самопрецењијемо, Христос зна све, па опет не труби пред собом томе, већ тихо просвећује људе знањем
 
А, тебе су ипак пустили? То покушаваш да ми кажеш или шта?
Што си личан... Такав је духовни свет, не може без праве вере зли духови умно да те не магарче привидима и заблудама... Шта ћу кад постоје и тако варају људе...

Па Адама у рају је преварио, а камо ли нас покривљене да не превари извртањимА
 

Back
Top