Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje,ako neko moze da me posavetuje. Sta mislite koliko je pametno imati polisu zivotnog osiguranja u Srbiji ako cekas iseljenje. Naime raspitavali smo se kod rodbine i sve ove Evropske osiguravajuce kuce koje su kod nas "aktuelne" tamo su naravno potpuni anonimusi. Da li je neko (obracam se forumasima koji su imali malo vise srece pa su se vec domogli Kanade) imao slicno iskustvo i da li postoje eventualne komplikacije kod placanja rata ili u slucaju (ne daj Boze) nastupanja osiguranog slucaja (neke nezgode i sl.)?

Sto se kanadskih imigracionih vlasti tice nista te ne sprecava da imas polisu osiguranja u Srbiji. Zbog svih okolnosti naravno da je bolje da se osiguras kad dodjes u Kanadu ali ako ti se bas zuri nema nikakvih prepreka da to uradis odmah u Srbiji. Sto se placanja rata tice, mozes ostaviti ziv jedan racun u nekoj od domacih banaka, sa nalogom za mesecni prenos novca na racun osig. kuce (poneses polisu sa sobom i objasnis sta ti treba, nikakav problem, ja uradila isto). Kad dodjes u Kanadu, s vremena na vreme uradis prenos novca na svoj racun u Srbiji, tj. vodis racuna da ima odakle da se skine taj mesecni iznos za polisu. Druga varijanta, ostavis na racunu novca za godinu dana placanja polise pa kad ides na godisnji u Srbiju ti uplatis jos. Osig. kuce takodje primaju i uplate vece od mesecne ali tu ne znam detalje a i pitanje je da li svi to rade. Znam da DDOR Novi Sad jeste.

Ukoliko nemas potrebe da dokazujes partnerstvo aplikanta sa kojim apliciras niko ne mora ni da zna za tvoju polisu. Obrnuto, za one koji dokazuju partnerstvo zajednicka polisa zivotnog osiguranja je jedan od veoma jakih argumenata.

Ako bi doslo do nastupanja osiguranog slucaja probleme mozes da imas samo u onoj meri u kojoj se oni mogu ocekivati s obzirom na banditizam svojstven Srbiji. Dakle, u principu ne bi trebalo da bude problema, dodje korisnik polise, identifikuje se i naplati. To sto nosilac polise zivi u Kanadi (ili je pu-pu-pu "ziveo" u Kanadi) ne menja stvar. Najmanje 3 godine ti si samo rezident i jos uvek imas drzavljanstvo Srbije, a ako posle toga i uzmes kanadski pasos opet si dvojni drzavljanin.

Da rezimiram, sve bi trebalo da bude ok, ali sto se Srbije tice ne treba biti :shock: ako se desi i nesto nepredvidjeno.
 
Javorka, hvala puno na iscrpnom odgovoru. Naime, mi jos uvek nemamo polisu u Srbiji a zelimo je, tako da smo hteli da cujemo od vas savet.Znaci nema nikakvih prepreka,ok.

Iskoristila bih ovu priliku da tebe licno pitam jos nesto (nazalost pa se ona Vankuverska tema skoro potpuno ugasila). Moj san je naravno ,Vankuver i znam da si ti taj san vec ostvarila. Ono sto me interesuje (rodjaka je tamo, zivi u kuci sa pogledom na okean, ali ne moze realno da odgovori jer je ona ipak ,poslednjih 17 godina, u Kanadi sticala visoko Kanadsko obrazovanje i karijeru gradila u prestiznim kompanijama) je kakve su realne sanse za neki pristojan zivot u Vankuveru osobama koje tek dodju a primorane su da rade neke prosecne (ili ispodprosecne poslove). Koliko sam shvatila ti odlicno govoris jezik, informaticar si i vec si pronasla odlican posao. Sa nama je sve sasvim suprotno ( ekonomisti).


Hvala ti unapred na odgovoru.(Pisi o Vankuveru, sigurna sam da ce i ostali uzivati)
 
moj momak i ja hocemo da apliciramo za iseljenicke vize. on je zavrsio vojnu akademiju, specijalisticke studije iz oblasti medjunarodnog prava, radi 4.5 godine kao oficir. ja sam zavrsila sumarski fakultet, nemam radno iskustvo u struci. kako da zapocnemo proces, imamo li sanse? molim nekog da mi makar ukratko odgovori
 
Ako idete na Skilled Worker varijantu... pogledajte na sajtu link za neki njihov NOC (National Occupation ... nešto) Ja samo znam da su ljude žešće cimali oko običnog služenja vojnog roka (o upitniku da ne govorim). DOBRO se raspitajte što se konkretno njega tiče, pre bilo kakve druge akcije.
 
Ovih dana spremam se da apliciram za iseljenicku.Uslovi su nenormalno poostreni, pa eto ako ima nekog ko prolazi ovu golgotu ili jos bolje ko ju je skoro prosao nek se javi. Zna li ko kakav je prolaz na IELTS testu. Sta reci , javite se!

Ima laksih nacina da se stigne do te vize,. Sada se naseljava provincija saskacewan u kanadi i na njihovom sajtu postoje formulari kako aplicirati. Za tu aplikaciju nije ni potreban IELTS ili bilo koji drugi test
 
Evo malo optimizma,., Moze da se aplicira za saskachewan provinciju i na kanadskom oficijalnom sajtu ima da vidis koliko poena imas, Potrebno je 37, i nije problem toliko sakupiti, i sa srednjom skolom. Cak sto vise oni i traze skill workerse,. I nije potrebno nikako polaganje jezeika,. Potrebno je vde da ti neko nadje poso ili ti da nadjes poso. Reci kojom se strukom bavis pa cu ti reci koliko mogu da ti pomognem. Ja sam doso pre 8 meseci
 
Hallo!
izvinite sto pitam ima li ovde neki zanatlija, ako ima nek se javi.Bila sam prosle godine u Kanadi 3 meseca i dosta sam u tom fazonu, posto moja struka nije na listi, jedini nacin je preko muza koji nije zavrsio skroz zadnju godinu, poljoprivrednog fakulteta,a inace je radio poslove kao da je,mislim kao tehnicar ima ceo proces u malom prstu a ima i dokaz tj.ugovore o radu, imali smo i svoju proizvodnju testenine koju smo zatvorili zbog onih nekadasnjih restrikcija struje, ima i kurs za pekara, posto dobro vladamo engleskim a imamo i dosta rodbine tamo(prvo koleno), moglo bi se nesto nategnuti sa bodovima.Neznam da li bi nesto vredelo da muz izvadi uverenja o zavrsenim godinama fakulteta, sobzirom da nemoze do diplome, one silne hemije (3 komada) verovatno nece ici sad polagati (ako nisu dodali jos 3 u medjuvremenu), pa smo mislili ici na varijantu zanatlije koji su tamo trazeni kao "ludi".Citala sam sve od pocetka pre nego sto sam se ukljucila i volela bih da se javi Klika ako jos uvek prati ovaj forum.Inace dobijamo max. na godine i max. na god.radnog staza i u struci i van nje.Od kako sa bila u Kanadi ja vise nemam mira u sopstvenoj kozi.Nemogu da se smirim dok nesto ne uradim.
 
Djuro, evo ja sam zavrsio Elektortehniku i Racunarstvo (smer Racunarska tehnika) na Fakultetu Teh. Nauka Novi Sad, radim vise od 3 godine kao programer za jednu slovenacku firmu... Moja devojka Visu Tehnolosku u Zrenjaninu - hemijski smer i radi u proizvodnji ukrasa za poslasticarstvo. Krenuo sam na engleski i treba da polazem IELTS, a onda u red pa cekaj da se smiluju 2-3 godine ko i svi ostali...
Ako je tako kao sto tvrdis, i mislis da ima sanse da nekako odavde pronadjemo ponudu za posao, plz probaj da nam pomognes da stinemo do Saskatchewana nekako.
 
P.S.
Ako Javorka ima neku spoznaju o zanatlijama bilo koje vrste poljopr.prehrambene struke(posto vidim da se takvi nisu javljali), tu su i pekari, mesari itd. neka mi odgovori, koristilo bi mi puno.Thanks!!!

Poz

evo jedan drugi savjet.. sa tim zanimanjima sto ne razmislite o Australiji? Ta dva znaimanja su trazena, i mislim sa poznavanjem engleskog da ne bi bilo puno problema da dobijete papire..
 
hvala ti landlord na savetu nije ni to lose cuti,ali u Kanadi imam vec sve obezbedjeno,tj.vise poslova mozemo birati, ljudi su nam nudili letos, ali da pokrijemo papire moramo imati nesto iz ovih struka koje su regularne.Ali je tesko naci ponudu za posao u ovoj struci, pekare i mesnice, itd... drze uglavnom Italijani i Grci,Poljaci, a nasih najvise ima u metalskim strukama koje meni nista neznace.A i nasi bas nisu voljni davati takve usluge svojima to ti je ona cuvena (da komsiji crkne krava),Grci, hoce puno vise pomoci, ali ih treba navatati.
 
Posto sam navela malopre da nasi nisu voljni davati usluge( mislim na ponudu za posao iz Kanade), da se izvinim POJEDINCIMA posto ima i kod nas u KUKOLJU malo zita.Letos smo bili u Hamiltonu u cetnickom domu a tamo menadzer Italijan, a domar je samo nas covek izbeglica iz Like.Bosanci su najvise za pomoc, cak i sami ponude ono sto mogu, ovo drugo je jako retko."Da nebi i vi mozda zaradili koji dinar"-takva je nasa politika nazalost i u dijaspori.Klika je u pravu. Sa nasima netreba imati posla.Npr. Rumuni su mene odusevili, jako su organizovani i hoce prihvatiti svakog, ima puno Rumuna iz Vojvodine iz Banata.Nikad nece zaboraviti ako si covek.
 
Pozdrav svima!

Ne znam da li se iko seca, ali mi smo onaj par (problematican sa engleskim) koji je trazio nacine da u Kanadu ode brze i bez polaganja IELTS-a.

Prosle nedelje nam je stric javio da je suprugu odobren posao u njegovoj kompaniji. Cekali smo 6 nedelja na to. Ne znamo tacno, ali pretpostavljamo da se cekao LMO.

Sada ne znamo sta da radimo jer smo od starta planirali da sredjujemo iseljenicku vizu, a kako nam se cini ovo bi bila samo radna viza.

Da li je iko ozbiljnije upoznat u PNP program za Albertu (mada stric sada sa menadzerkom u kompaniji pokusava da sazna o tome,ali ocigledno da ta kompanija nije u tom programu).Ja znam sve, ali za provinciju Saskatchewan.Ustvari ne znam kako tacno sve pocinje, da li sa dobijanjem LMO ili ulaskom u PNP od strane same kompanije.Mislim da mi sami ne mozemo konkurisati po toj varijanti bez poslodavca ,jer je to program osmisljen za njega a ne za imigrante.


I uopste sta mislite o odlasku na Radnu vizu?Da li neko zna sta u ambasadi traze za tu vizu i koliko mustraju sa engleskim?


Pozdrav svima i hvala na svim savetima i pomoci(sta bi mi bez vas).:D
 
Srna,

ja sam vam vec odgovorio u PP, ali radi diskusije i da bi neko ispravio ili dopunio moj savjet.. evo da i ovde postam svoj odgovor...

Sto se tice radne vize, super je sto je mozete dobiti, i sto vam stric sredjuje tu vizu.
Ona se moze pretvoriti u stalnu, nakon godinu dana boravka u Kanadi. Ovaj boravak u Kanadi mora dakako biti legalan. Bitno je da ne izgubite posao dok ste tamo.
Nakon godinu dana u Kanad aplicirate po staroj proceduri.. ovde se podrazumijeva da ste naucili engleski za godinu dana, i da morate polagati IELTS. Do tada cete imati cak i Kanadsko iskustvo. Aplicira se u Buffalu.

CITAT sa zvanicne stranice: you have been lawfully admitted to Canada for a period of at least one year and you are submitting your application to the Canadian visa office in Buffalo
KRAJ CITATA :)

Na trackitt stranici mozete vidjeti koliko se brzo rjesavaju ove aplikacije.

Dakle, moje misljenje, ako imate mogucnost da idete na ovaj tip vize.. svakako idite..

Srecno vam bilo..
 
E pa mi danas dobili pismo iz Beca...
poslali smo aplikaciju u sredu 09. 04. i dobili ovo posle 13 dana. Mislim da je brzo, a vreme cekanja je isto kao i svima od 36-48 meseci! Zvuci katastrofalno, ali se nadamo da nece biti bas tako. Sada cemo da vidimo kako izgleda novi sistem, buduci da smo predali posle 27.02.
Sada odoh na tracking site...
 
Posto sam navela malopre da nasi nisu voljni davati usluge( mislim na ponudu za posao iz Kanade), da se izvinim POJEDINCIMA posto ima i kod nas u KUKOLJU malo zita.Letos smo bili u Hamiltonu u cetnickom domu a tamo menadzer Italijan, a domar je samo nas covek izbeglica iz Like.Bosanci su najvise za pomoc, cak i sami ponude ono sto mogu, ovo drugo je jako retko."Da nebi i vi mozda zaradili koji dinar"-takva je nasa politika nazalost i u dijaspori.Klika je u pravu. Sa nasima netreba imati posla.Npr. Rumuni su mene odusevili, jako su organizovani i hoce prihvatiti svakog, ima puno Rumuna iz Vojvodine iz Banata.Nikad nece zaboraviti ako si covek.

Ja sam morala da se ubacim na ovu tvoju poruku, pošto nisam mogla da odolim jer sam se baš slatko nasmejala.Sigurno tebi nije do smeha ali skroz si u pravu potpuno razumem to o čemu govoriš nažalost.Ona ti je dobra "da ne bi i vi možda zaradili koji dinar". Takvi smo mi Srbi, najgori smo od sve dece. Nadam se da ćeš uspeti da pronađeš nekog ko će ti pomoći. Sve najbolje!!!
 
Ja sam morala da se ubacim na ovu tvoju poruku, pošto nisam mogla da odolim jer sam se baš slatko nasmejala.Sigurno tebi nije do smeha ali skroz si u pravu potpuno razumem to o čemu govoriš nažalost.Ona ti je dobra "da ne bi i vi možda zaradili koji dinar". Takvi smo mi Srbi, najgori smo od sve dece. Nadam se da ćeš uspeti da pronađeš nekog ko će ti pomoći. Sve najbolje!!!
.

E, pa, drugarice i drugovi forumaši, hoćemo li mi išta da uradimo po tom pitanju? Jeste, upravu ste u vezi srpske nesloge i filozofije "da komšiji crkne krava". Dosta više toga ! U jednom od predjašnih postova sam pozvao "naše Kanadjane" na akciju.Nešto mi se čini da im je suviše lepo da bi prihvatili da i drugima bude bar malo bolje.
Ovde sam (u Niagara Falls-u) tek dva meseca, ali za ovo vreme nisam sedeo skrštenih ruku.Naravno, nisam se obogatio preko noći,ali sam upoznao ljude koji su spremni da pomognu na način koji mogu: servisnim informacijama, gde, šta, kako, ko...itd...Neki (možda) mogu da pomognu i u vezi zapošljavanja,ali to, zasad ne mogu da garantujem.
Pozivam sve koji imaju potrebu, da mi se jave na PP,da stupimo u kontakt. NE OBEĆAVAM, kule i gradove, niti nudim "advokatske" usluge.Cilj mi je da znamo jedni za druge, da budemo u kontaktu, jer samo tako možemo pomoći jedni drugima. Da prenesemo iskustvo iz prve ruke.Komunikacija.Druženje."Čuvaj bližnjeg svog...".
Hajde da ne filozofiramo, i ne pametujemo.Ne treba da izmišljamo rupu na saksiji,nego samo da prekopiramo način rada i medjusobne podrške koju pružaju jedni drugima uspešne etničke zajednice u Kanadi. Ne stoji baš uvek iza podrške i pomoći novac...Najveća satisfakcija je kad znaš da si "s nekim dobar", tj., da si mu pomogao u nečemu i da će on/ona sutra, ako zamoliš, učiniti tebi neku sličnu uslugu. To se zove PRIJATELJSTVO, POVERENJE, a ono se gradi !
So long, dragi i drage moje...
pozdrav!
Iza svih velikih stvari ne stoji NOVAC, nego VOLJA.
 
.

E, pa, drugarice i drugovi forumaši, hoćemo li mi išta da uradimo po tom pitanju? Jeste, upravu ste u vezi srpske nesloge i filozofije "da komšiji crkne krava". Dosta više toga ! U jednom od predjašnih postova sam pozvao "naše Kanadjane" na akciju.Nešto mi se čini da im je suviše lepo da bi prihvatili da i drugima bude bar malo bolje.
Ovde sam (u Niagara Falls-u) tek dva meseca, ali za ovo vreme nisam sedeo skrštenih ruku.Naravno, nisam se obogatio preko noći,ali sam upoznao ljude koji su spremni da pomognu na način koji mogu: servisnim informacijama, gde, šta, kako, ko...itd...Neki (možda) mogu da pomognu i u vezi zapošljavanja,ali to, zasad ne mogu da garantujem.
Pozivam sve koji imaju potrebu, da mi se jave na PP,da stupimo u kontakt. NE OBEĆAVAM, kule i gradove, niti nudim "advokatske" usluge.Cilj mi je da znamo jedni za druge, da budemo u kontaktu, jer samo tako možemo pomoći jedni drugima. Da prenesemo iskustvo iz prve ruke.Komunikacija.Druženje."Čuvaj bližnjeg svog...".
Hajde da ne filozofiramo, i ne pametujemo.Ne treba da izmišljamo rupu na saksiji,nego samo da prekopiramo način rada i medjusobne podrške koju pružaju jedni drugima uspešne etničke zajednice u Kanadi. Ne stoji baš uvek iza podrške i pomoći novac...Najveća satisfakcija je kad znaš da si "s nekim dobar", tj., da si mu pomogao u nečemu i da će on/ona sutra, ako zamoliš, učiniti tebi neku sličnu uslugu. To se zove PRIJATELJSTVO, POVERENJE, a ono se gradi !
So long, dragi i drage moje...
pozdrav!
Iza svih velikih stvari ne stoji NOVAC, nego VOLJA.

nije problem da platim uslugu, ali kod nasih ni to nemoze.poslacu poruku na PP
 
Pisali smo pismo ambasadi u Becu sa pitanjem kada da ocekujemo kontakt od njih.

Inace moj AOR je od 15.09.2006., SAP, i u njemu je pisalo 18-24 meseca ocekivano vreme kontaktiranja.

Evo sta su mi odgovorili: (predpostavljam da je to copy/paste odgovor)

...Please be informed that our processing times have increased significantly, processing times in the Skilled Worker category may take up to 36-40 months.......

Sa obzirom da smo tek na polovini vremena (tek 20 meseci), a kako ne bismo gubili vreme u ovoj otrovnoj drzavi, resili smo da rodimo jednu bebu. Taman ce imati godinu dana kada nas pozovu.
Predlazem svima isto.

Pozdrav drugarima iz cekaonice!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top