Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
count_d:
Hvala na info-u,
Otprilike pregled je kao sistematski. Ma,kada ste dotle stigle stici ce i pasosi...
Pozdrav :grin: :grin: :grin:


Lekarski je smesan, ono sto je njima najbitnije u celopj prici je da nemas AIDS i tuberkulozu, potpisujes tmao neki papiric da u slucaju da imas AIDS onda ti se otezava ulazak u Kanadu, tj. mogu da te odbiju.

U svakom slucaju, nista strasno, odes tamo u 10 ujutru, u podne si gotov, jedino sto moras ici na Autokomandu za rentgen, a ovo pregled je tamo kod Vukovog spomenika, par ulica dole prema Karaburmi, ako se u medjuvremenu nisu preselili.
 
count_d:
Klika,
Supruga ce svakako polagati IELTS, u planu je polaganje i francuskog, u francuskom kulturnom savetu u beogradu. Sertifikovano bazicno poznavanje francuskog donosi dodatne bodove,koliko sam ja shvatio.
Jos uvek imam dilemu oko toga koliko bodova nose nasi fakulteti, na self assesment toolu imamo 22...a vidim da postoje razlicita misljenja po tom pitanju...
Ovde je trenutno reforma visokoskolskog obrazovanja, cuo sam da ce onima koji imaju cetvorogodisnje studije ponuditi, uz jos par ispita i magistarski MASTER degree, sto bi, svakako povecalo bodove. Ako neko cuje nesto slicno neka napise, ja cu ispratiti tu temu. Moj prijatelj kaze da se na psihologiji uveliko o tome prica....
POzdrav :-D :-D :-D





Srecno i uzdravlje svima!
 
fonovac:
sta je potrebno kao dokaz o radnom iskustvu. Imam 3 godine radnog iskustva vezano za kompjutere ali dok sam studirao i nisam mogao imati radnu knjizicu. Da li je dovoljno da odnesem preporuku od poslodavca koji potvdjuje moje iskustvo i vreme trajanja?
Zdravo,
ja sam u potpunosti sledila njihove zahteve iz E37042.PDF sa www.cic.gc.ca. Taj fajl mozes naci u sekciji Skilled Workers\How To Apply\Printing the Guide and Forms (valjda se jos uvek tako zove). Tamo pod brojem 7 imas WORK EXPERIENCE i sta sve tu treba, uglavnom
• notarized employment contracts from your present and past employers,
accompanied by an English or French translation
• Original and up-to-date letters of reference from your past and current employers.

Dakle, nista radna knjizica. Tamo gde nisam imala ugovor podnela sam resenje o zasnivanju radnog odnosa. Dokumentaciju svu najpre das u opstinu da ti overe kopije i potom predajes overene kopije i prevod na engleski.

Puno srece!
 
Jos jedan savet svima koji tek treba da prikupe dokumentaciju!

Osim nekih dokumenata za koje se izricito trazi original, uglavnom cete slati overene kopije. Dakle, odete u opstinu, kopirate dokument u 2 primerka, sluzbenik vam overi da je kopija jednaka originalu i NAPLATI TAKSU. Takse su velike i po jednom dokumentu idu od 300 dinara navise.
E sad, oni vas uvek pitaju za sta vam treba ta overena kopija. Mene je jedan fini decko na salteru skoro ubedio da mi sve to treba za zaposlenje i nista mi nije naplatio. Dakle, izgleda da se za zaposlenje takse ne placaju.
Ne mogu da vam garantujem, ali vredi se raspitati na ovu temu jer cete ustedeti dosta novca.
 
javorka:
Jos jedan savet svima koji tek treba da prikupe dokumentaciju!

Osim nekih dokumenata za koje se izricito trazi original, uglavnom cete slati overene kopije. Dakle, odete u opstinu, kopirate dokument u 2 primerka, sluzbenik vam overi da je kopija jednaka originalu i NAPLATI TAKSU. Takse su velike i po jednom dokumentu idu od 300 dinara navise.
E sad, oni vas uvek pitaju za sta vam treba ta overena kopija. Mene je jedan fini decko na salteru skoro ubedio da mi sve to treba za zaposlenje i nista mi nije naplatio. Dakle, izgleda da se za zaposlenje takse ne placaju.
Ne mogu da vam garantujem, ali vredi se raspitati na ovu temu jer cete ustedeti dosta novca.


Da, niposto ne saljite originalna svedocanstva i diplome iz skole. Potvrda is MUP-a mora biti original i ove potvrde od poslodavca.

Samo bih dodao jednu stvar, bar je tada bilo, ne znam da li se nesto promenilo, ali meni su u opstini neki dobri ljudi rekli da sva ta overavanja radim u sudu jer su takse manje, i stvarno se ispostavilo da na gomilu papira moze dosta da se ustedi. Ne secam se tacno ali mislim da je razlika po jednom papiru bila celih 70-80 dinara , mozda i vise.
 
hvala puno na odgovoru olaksala si mi razmisljanje u tom pravcu
da li si na diplomu fakulteta dobila 22 poena ili 20 kako sam video na forumu da ljudi pricaju o tome
Posto dsam vec bio u kanadi kao visitor i vratio se u BG da li ce to mozda pozitivno uticati na odluku o permanent residence .
posto upadam u ovaj novi simplified proces planiram da predam papiore pa tek onda d apolazem IELTS cini mi se d asam video da vreme dok cekate mozete da iskoristite upgrading your skills such language or proffesional .
 
fonovac:
hvala puno na odgovoru olaksala si mi razmisljanje u tom pravcu
da li si na diplomu fakulteta dobila 22 poena ili 20 kako sam video na forumu da ljudi pricaju o tome
Posto dsam vec bio u kanadi kao visitor i vratio se u BG da li ce to mozda pozitivno uticati na odluku o permanent residence .
posto upadam u ovaj novi simplified proces planiram da predam papiore pa tek onda d apolazem IELTS cini mi se d asam video da vreme dok cekate mozete da iskoristite upgrading your skills such language or proffesional .


Ako si kojim slucajem na granici sa bodovima , ja bih u tom slucaju ipak prvo polagao test pa tek onda predavao papire, da budes siguran. Jedino ako si vec 100% siguran sa bodovima onda moze i ova druga opcija.

Mislim da ta visitor viza ne igra nikakvu ulogu u ovom slucaju. Bodovi su bitni.
 
ako ima neko ideju na streba obratiti paznju post it
opcija za interview je ovde u Beogradu ....
nisam mogao da verujem kada sam pitao u ambasadi da za sestru od strica ne dobijam nikakve points. kazu da je stric u krvnoj vezi ali njegova cerka nije ... bar je tako po Imigracionom zakonu kanade
 
javorka:
Jos jedan savet svima koji tek treba da prikupe dokumentaciju!

Osim nekih dokumenata za koje se izricito trazi original, uglavnom cete slati overene kopije. Dakle, odete u opstinu, kopirate dokument u 2 primerka, sluzbenik vam overi da je kopija jednaka originalu i NAPLATI TAKSU. Takse su velike i po jednom dokumentu idu od 300 dinara navise.
E sad, oni vas uvek pitaju za sta vam treba ta overena kopija. Mene je jedan fini decko na salteru skoro ubedio da mi sve to treba za zaposlenje i nista mi nije naplatio. Dakle, izgleda da se za zaposlenje takse ne placaju.
Ne mogu da vam garantujem, ali vredi se raspitati na ovu temu jer cete ustedeti dosta novca.

Pozdrav i cestitke, nadam se da cete sto pre poleteti.
U pravu si za zaposlenje se u opstini ne placa taksa a kada se izracuna to je prilicna usteda.
 
Dobro je sto po novom ne mora da se ceka 90 dana do ponovnog izlaska na ispit. Moze se polagati i posle predavanja aplikacije ali savetujem dobru procenu pre takve odluke.
Za IELTS je najvaznije da se do najsitnijeg detalja upoznate sa onim sto ce se traziti od vas. Koliko god dobro da vladate jezikom verujte mi da ce vam za svaki od delova testa (osim speaking-a) biti potreban koji minut vise.
Writing - Task1 (pismo >= 150 reci):
- podvuci reci koje govore koji su zadaci koje tvoje pismo mora da zadovoljava jer uvek ih je vise ali se ljudi uhvate obicno samo za jedan i tako glupo izgube poene;
- nemoj da promasis svrhu pisma: da li je to suggestion, complaint, invitation, request, apology,...
- pocetak je vazan i treba da nagovesti o cemu se radi ali bez detalja (I am writing with regard/reference to/in connection with..., I am writing to express my concern/dissatisfaction about..., I would like to draw your attention to..., I have applied for a new job and I wonder if you would be kind..., I recently paid you $400 to do some repair work on my car and ..., Further to my letter of 9/18/01, I am writing to...)
- u razradi (vreme, mesto, ucesnici, sta se dogodilo, kako se ti osecas u vezi sa time sto se dogodilo)
- obavezno - sta je to sto ti trazis od onoga kome pises pismo; moras eksplicitno da trazis svoja prava ali uljudno (Could I suggest that..., I would be grateful if you..., I would appreciate if..)

Writing - Task2 (esej >= 250 reci):
- neprestano vodi racuna da se ne udaljis od teme;
- obavezni su uvod, razrada i zakljucak svako u posebnom pasusu;
- u razradi logicke celine odvojene u posebne pasuse;
- napravi sebi negde kratak spisak ideja ZA i PROTIV na zadatu temu i posle te ideje razradi u tekstu;
- obavezno ubaci primer iz licnog zivota (For example..., For instance..., A good example of this is ..., If this is/were the case..., In my experience..., Let me illustrate...));
- probaj da uporedis "my opinion" (It seems to me that..., I would argue that..., I firmly believe that...) i "general opinion" (People argue that..., Some people think/say..., It is understood that..., It is generally accepted that...)
- koristi reci za povezivanje (while, although, despite the fact that, certainly) - ovo moze vrlo doblo da se iskoristi i u zakljucku;
- odbacivanje argumenta (I am unconvinced that..., I don't believe that..., It is hard to accept that..., There is a little evidence to support the...)
- kada zelis da pojasnis svoj argument (By this I mean..., In other words..., That is to say..., To be more precise...,Here I am (not) referring to...);
- zakljucak (To sum up..., In conclusion..., To conclude..., Ultimately..., Overall...)

Dakle, Writing je u mnogome sablon - drzite ga se i nece biti zime.
 
fonovac:
hvala puno na odgovoru olaksala si mi razmisljanje u tom pravcu
da li si na diplomu fakulteta dobila 22 poena ili 20 kako sam video na forumu da ljudi pricaju o tome
Posto dsam vec bio u kanadi kao visitor i vratio se u BG da li ce to mozda pozitivno uticati na odluku o permanent residence .
posto upadam u ovaj novi simplified proces planiram da predam papiore pa tek onda d apolazem IELTS cini mi se d asam video da vreme dok cekate mozete da iskoristite upgrading your skills such language or proffesional .
Ne znam kako su me bodovali, ali ja sam sebe bodovala sa "bachelor degree"=20, i odrala se da dobijem maksimum na engleskom (polozila sa 2x7 i 2x7.5). Naravno, prilozila sam i Microsoft sertifikat i dokaz o pohadjanju kursa, bez obzira sto imam fakultetsku diplomu. Nemoj da zanemaris ni volontiranje ili ucesce u bilo kojoj od nevladinih organizacija, drustvu za zastitu zivotinja,...(imas to tamo u jednom od formulara). Ne pise da nosi bodove, ali da nije na neki nacin znacajno ne bi ga ni bilo u formularima.
Za tvoju predjasnju posetu Kanadi - to zvanicno ne nosi nikakve bodove, ali sve su to nijanse koje mogu da odluce ukoliko bi se nesto dvoumili u vezi sa tvojom aplikacijom.
 
javorka:
Ne znam kako su me bodovali, ali ja sam sebe bodovala sa "bachelor degree"=20, i odrala se da dobijem maksimum na engleskom (polozila sa 2x7 i 2x7.5). Naravno, prilozila sam i Microsoft sertifikat i dokaz o pohadjanju kursa, bez obzira sto imam fakultetsku diplomu. Nemoj da zanemaris ni volontiranje ili ucesce u bilo kojoj od nevladinih organizacija, drustvu za zastitu zivotinja,...(imas to tamo u jednom od formulara). Ne pise da nosi bodove, ali da nije na neki nacin znacajno ne bi ga ni bilo u formularima.
Za tvoju predjasnju posetu Kanadi - to zvanicno ne nosi nikakve bodove, ali sve su to nijanse koje mogu da odluce ukoliko bi se nesto dvoumili u vezi sa tvojom aplikacijom.

hvala jos jednom na potpunim informacijama
nadam se d anece biti zime
 
javorka:
... ili - bice zime ali u Kanadi :D.


Od juce u 17h , neprestano snezi vec 20-ak sati..........eto ja malo samo da vas rashladim posto cujem da je vrucina u Sribiji :-)
 

Prilozi

  • GP---28.oct.---5.jpg
    GP---28.oct.---5.jpg
    82,7 KB · Pregleda: 67
Koju ocenu treba da dobijes na engleskom da bi imao taj njihov maksimum bodova? Koliko sam videla na sajtu treba ti prosecna ocena 8, ali vidim da neki od vas spominju 7 i 7.5. Pregledala sam i neke testove koji su ljudi ranije polagali, i cini mi se da za 6 stvarno ne moras biti jako pametan?!
 
sendji:
Koju ocenu treba da dobijes na engleskom da bi imao taj njihov maksimum bodova? Koliko sam videla na sajtu treba ti prosecna ocena 8, ali vidim da neki od vas spominju 7 i 7.5. Pregledala sam i neke testove koji su ljudi ranije polagali, i cini mi se da za 6 stvarno ne moras biti jako pametan?!


Koliko ja znam, maximalna ocena na IELTS testu je 9. Pretpostavljam onda da se za tu ocenu dobija onih 16 bodova za aplikaciju. A jos nisam upoznao nikoga ko je dobio 9 bodova iza sva cetiri dela na testu, to je prilicno tesko, skoro nemoguce.

Ako uradis prosek za 7-7,5 , to je lepa ocena. Za 6 ne moras biti pametan ali moras ipak dobro znat i engleski :-) , test nije ni malo naivan.
 
Obicno je svima potreban maksimalan broj bodova na engleskom - High proficiency level, tj. po 4 boda za svaku od jezickih vestina. Za taj nivo potrebno je dobiti najmanje 7 po IELTS bodovnom sistemu. Koliko sam ja na sajtu videla nigde se ne pominje prosecna ocena, u smislu da se trazi prosek za sve 4 vestine, vec se svaka ocenjuje i boduje posebno.
Kolika je razlika izmedju 6 i 7 pokazuju i tablice koje se vrlo cesto mogu pronaci na zadnjim stranama mnogih testova za pripremu ispita.
Npr., General Training Reading, 40 pitanja:
Band Score
1 = 1 - 2 pitanja
2 = 3 - 5
3 = 6 - 11
4 = 12 - 17
5 = 18 - 25
6 = 26 - 34
7 = 35 - 37
8 = 38 - 39
9 = 40 pitanja
E sad je jasno zasto je tako tesko dobiti 9 i koliko mozes da omasis pitanja za 6 a koliko za 7.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top