Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Ovo nije prvi put da diskusija predje na licni nivo, ali nije nista tragicno, bilo je mnogo gorih situacija! Ovde jos uvek nema vredjanja i to je dobro.
Svako ima svoje vidjenje, to je takodje normalno. Oni koji izgaraju da dosegnu svoj cilj svakako ne vole da vide da im se isti muti i prlja, ali zaista slika ne moze biti ni samo crna ili bela.
I sam sam sa suprugom i detetom cekao na iseljenje skoro 3 godine (simplified procedura), zapravo se dete rodilo u tom cekanju...
Dosli smo i snasli se i nije lose a nije ni idealno, to je realnost. Radimo, zivimo,cekamo drugo dete, rastemo kao porodica...
Mnogo zavisi i od okolnosti iz kojih se odlazi i onih koje se dese po dolasku ovde. Nije isto kad neko odlazi a recimo ima u Beogradu 2 stana ili sa dobro placenog posla i neko ko nema ama bas nista tamo osim diplome i zelje da se snadje i pomogne sebi i porodici. Neko ostavlja stare roditelje i mnogo prijatelja, a neko je uvek bio neshvacen u sredini iz koje odlazi....Neko dolazi zbog sticanja novca a neko zbog usavrsavanja ili zbog buducnosti porodice.
I niko ne laze ni Vladster ni Stajos ni Misic Misa niko....jednostavno su pozicije drugacije. Nema ni dva ista slucaja onih koji su se doselili ovde niti vas koji se doseljavate.
Nekada i ne moze da se skapira situacija dok je covek sam ne okusi, ja sam jedan od takvih. Nekako mi se cini da razumem ove razlike i savetujem vam da bez obzira koliko neko razlicito misli to prihvatite (osim gde je jasno da nema dobre namere, a to za sada nije slucaj) jer ce se pozicije vremenom menjati....
Cini mi se da je vecina ljudi ovde pozitivna i covecna i odrzavajte forum zbog onih koji treba da dodju i kojima informacije odavde itekako pomazu (kao i meni jednom).
Srdacan pozdrav iz Vankuvera
PS Bio sam u Srbiji pre 15 dana, losije je nego kada smo mi odlazili oktobra 2009
 
Poslednja izmena:
Narode, ko hoce da nadje lose naci ce!!! ko hoce da nadje dobro i lepo takodje ce naci!!! Sve je na vama, zavisi sta trazite i kako gledate na zivot. Znate, covek sa sobom nosi srecu. Ona je u svakome od nas. Nego, imam dva pitanja: Proslo je 3,5 godine od kada smo aplicirali (septembar 2007) - valjda ce uskoro i taj zahtev za lekarski (ima li ko takvog iskustva), drugo, ima li ko iskustva sa privatnim biznisom u Kanadi i kako to ide?
Pozdrav svima!!!
 
@stajos, koliko dugo ste vi u Kanadi?
Isto tako smo otisli u oblast gde ima puno IT poslova, posle preko 100 konkursa bio je samo 1 intervju koji kao prvi nije prosao.
Onda smo konkurisali na jos 100 konkursa, po 14 dnevno u toku nedelje po celoj Kanadi, 6 intervjua, nema Kanadsko iskustvo thank you :)
Konacno posle 3 meseca sa po 50 do 100 mailova nedeljno poslali su mu test koji je imao da uradi za dan,uradio test i poslao test, prosao test, otisao na jos jedan test u Toronto, prosao test, dobio intervju, prosao intervju , da nije bio tako rigorozno testiran i da nisu videli da ima neko znanje zavrsilo bi se kao i sve prethodno, hvala nemate Kanadsko iskustvo...

Zdravo Daes,

Mi smo od aprila 2010, dosli smo nesto pre vas..
Izvini, ali me je zacudilo sto po meni dajes suvise mracnu sliku stvari, a cini mi se da se stvari ne razvijaju tako lose po vas.

Evo ovo oko konkurisanja za posao, mislim da treba da budete zadovoljni ucinkom. Pitaj uostalom Kanadjane, ni oni ne dobijaju posao nakon dva mejla i jednog intervjua, i za njih vazi isto, stotine CV-ja, niz intervjua. Osim sto naravno oni ne dobijaju takve komentare o sikustvu, jer je njihovo na domacem terenu :-) Cula si verovatno i sama, ovde vazi izreka, koliko desetina hiljada dolara zelis da imas platu, toliko meseci treba provesti za nalazenje posla. Za 40000 - cetiri meseca, 50000 - pet, itd. Posao i Kanadjani traze mesecima, a pogotovu kada se radi o poslu u struci.

Secam se kako je vama islo. Tvoj muz je poceo da radi u fabrici, i shvatio da tako nikada nece naci bolji posao, napustio to, i vrlo brzo nakon toganasao ovaj. Dobiti posao u struci nakon 100 oglasa i tri meseca boravka u Kanadi je odlicno prolazno vreme, prosek za nalazenje prvog posla kod imigranata je 6 meseci! Vi ste dva puta bolji, i mislim da treba na to da gledas kao na vrlo pozitivno iskustvo.

A sto se tebe tice, trenutno se bavis detetom i imas tu otezavajucu okolnost da ti je radno iskustvo iskljucivo na polju predavanja jezika, za sta moras da se doskolujes i dobijes dozvolu. Ali siguran sam da ces uspeti da savladas sve te prepreke, pa tek ste tu nepunih godinu dana, u narednih dve, tri, pet, docices do svog posla, siguran sam u to. Evo vec ste uspeli da odete iz Kicenera u Toronto i da zapocnete novi zivot!

Postici ces sve to svojim radom, naravno, pomalo ima i srece, ali ja u fatum i fortunu ne verujem previse, nista nije slucajno, gospodar si svoje sudbine... Odgovoran i za lose i za dobro.

Ne znam da li se secas, kada su Acu poceli da zovu na intervjue, prokomentarisao sam na tvom blogu, i rekao da je to odlicno, da to znaci da ih njegov profil zanima, i da ce to dati uskoro rezultate... I tako je i bilo. Ne znam sta se posle dogodilo, ali moram da ti priznam da si od pocetnog optimizma kojim je zracio tvoj blog, i tvoji postovi ovde, dosla do neke mnogo pesimistickije slike stvari... Nemas razloga za to, sve perspektive su pred vama, putevi otvoreni... I za vas i za druge koji stizu.

Pozdrav :bye:
 
Ovo nije prvi put da diskusija predje na licni nivo, ali nije nista tragicno, bilo je mnogo gorih situacija! Ovde jos uvek nema vredjanja i to je dobro.
Svako ima svoje vidjenje, to je takodje normalno. Oni koji izgaraju da dosegnu svoj cilj svakako ne vole da vide da im se isti muti i prlja, ali zaista slika ne moze biti ni samo crna ili bela.
I sam sam sa suprugom i detetom cekao na iseljenje skoro 3 godine (simplified procedura), zapravo se dete rodilo u tom cekanju...
Dosli smo i snasli se i nije lose a nije ni idealno, to je realnost. Radimo, zivimo,cekamo drugo dete, rastemo kao porodica...
Mnogo zavisi i od okolnosti iz kojih se odlazi i onih koje se dese po dolasku ovde. Nije isto kad neko odlazi a recimo ima u Beogradu 2 stana ili sa dobro placenog posla i neko ko nema ama bas nista tamo osim diplome i zelje da se snadje i pomogne sebi i porodici. Neko ostavlja stare roditelje i mnogo prijatelja, a neko je uvek bio neshvacen u sredini iz koje odlazi....Neko dolazi zbog sticanja novca a neko zbog usavrsavanja ili zbog buducnosti porodice.
I niko ne laze ni Vladster ni Stajos ni Misic Misa niko....jednostavno su pozicije drugacije. Nema ni dva ista slucaja onih koji su se doselili ovde niti vas koji se doseljavate.
Nekada i ne moze da se skapira situacija dok je covek sam ne okusi, ja sam jedan od takvih. Nekako mi se cini da razumem ove razlike i savetujem vam da bez obzira koliko neko razlicito misli to prihvatite (osim gde je jasno da nema dobre namere, a to za sada nije slucaj) jer ce se pozicije vremenom menjati....
Cini mi se da je vecina ljudi ovde pozitivna i covecna i odrzavajte forum zbog onih koji treba da dodju i kojima informacije odavde itekako pomazu (kao i meni jednom).
Srdacan pozdrav iz Vankuvera
PS Bio sam u Srbiji pre 15 dana, losije je nego kada smo mi odlazili oktobra 2009

Osecam se odgovornim za ovu diskusiju koja se razvila, pa i presla na licni nivo, sto je i bilo neizbezno, jer pricamo o licnim iskustvima. Zao mi je ako sam time zamorio forumase, izvinjavam se, i prekidam... Jedino pozitivno je mozda to sto je diskusija rezultirala iznosenjem raznoraznih podataka o situaciji u Kanadi, pa ce eto mozda nekome i koristiti...

Pozdrav svima :bye:
 
Osetih potrebu da se ukljucim u diskusiju.Opet pocinje stara prica i natezanje kako je u Kanadi tezak zivot a u Srbiji je sve lepse i jeftinije.Molim vas pa forum se zove kako do kanadske vize.
Hvala Stajos za sve korisne informacije.Pozdrav takodje za Janu.Vase vidjenje stvari i iskustva nam svaki dan pomazu.Vous etes tres gentils.Merci
 
Ovo nije prvi put da diskusija predje na licni nivo, ali nije nista tragicno, bilo je mnogo gorih situacija! Ovde jos uvek nema vredjanja i to je dobro.
Svako ima svoje vidjenje, to je takodje normalno. Oni koji izgaraju da dosegnu svoj cilj svakako ne vole da vide da im se isti muti i prlja, ali zaista slika ne moze biti ni samo crna ili bela.
I sam sam sa suprugom i detetom cekao na iseljenje skoro 3 godine (simplified procedura), zapravo se dete rodilo u tom cekanju...
Dosli smo i snasli se i nije lose a nije ni idealno, to je realnost. Radimo, zivimo,cekamo drugo dete, rastemo kao porodica...
Mnogo zavisi i od okolnosti iz kojih se odlazi i onih koje se dese po dolasku ovde. Nije isto kad neko odlazi a recimo ima u Beogradu 2 stana ili sa dobro placenog posla i neko ko nema ama bas nista tamo osim diplome i zelje da se snadje i pomogne sebi i porodici. Neko ostavlja stare roditelje i mnogo prijatelja, a neko je uvek bio neshvacen u sredini iz koje odlazi....Neko dolazi zbog sticanja novca a neko zbog usavrsavanja ili zbog buducnosti porodice.
I niko ne laze ni Vladster ni Stajos ni Misic Misa niko....jednostavno su pozicije drugacije. Nema ni dva ista slucaja onih koji su se doselili ovde niti vas koji se doseljavate.
Nekada i ne moze da se skapira situacija dok je covek sam ne okusi, ja sam jedan od takvih. Nekako mi se cini da razumem ove razlike i savetujem vam da bez obzira koliko neko razlicito misli to prihvatite (osim gde je jasno da nema dobre namere, a to za sada nije slucaj) jer ce se pozicije vremenom menjati....
Cini mi se da je vecina ljudi ovde pozitivna i covecna i odrzavajte forum zbog onih koji treba da dodju i kojima informacije odavde itekako pomazu (kao i meni jednom).
Srdacan pozdrav iz Vankuvera
PS Bio sam u Srbiji pre 15 dana, losije je nego kada smo mi odlazili oktobra 2009
Dobro je da ima normalnih na ovom forumu. Svaka čast dassal na "spuštanju lopte". Ovde ipak treba da se nalaze informacije koje mogu da pomognu. Različita mišljenja su uvek mnogo bolja od jednoumlja, samo treba voditi računa od načinu izražavanja. Svi koji su uspeli da kidnu odavde, trebalo bi da imaju na umu da "svaka njihova" vredi više nego more članaka, uputstava, tekstova... jer iskustvo drugih (ili razmena mišljenja) je svrha "foruma" od stare Grčke pa do danas.
 
Ja ne znam u kojem si ti Torontu bio ali hrana definitivno nije jeftinija nego u Srbiji. Ja sam u Beogradu bio u Aprilu (prvi put posle mnogo godina) i piletina, voce, peciva, hleb..... sve je bilo jeftinije u Beogradu. Ja ovde ne vozim vise ali moj portir ovde u zgradi mi je spomenuo da placa 400 dolara mesecno samo za osiguranje kola. Cisto sumnjam da iko u Srbiji placa osiguranje za kola toliko, Mesecna autobuska karta je $121 (karta u jednom pravcu $3) i to ako zivite u centru, van centra moze da kosta i vise of 300 mesecno. Benzin se priblizava $1.30 za litar.

Krediti u Kanadi mogu biti povoljniji ali su zato i jako rigorozni kod davanja istih Evo, da ti kazem svoj primer. Iako su moja primanja u zadnje 2 godine bila puno vise iznad prosecnih plata, banka je i dalje trazila garantora da mi potpise kredit. Nekretnine u Torontu su mnogo skuplje. Zavisno of lokacije izmenju 400 - 600 dolara po kvadratnom stopu. Ukratko, prosecna kuca u Torontu ide izmedju 600 i 800 hillada dolara opet zavisno od lokacije. Tadodje, cak i da ti neko da stan za dzabe, moras ta placas menadzmentu za odrzavanje zgrade najmanje $300 dolara mesecno plus takse (oko 120). To je za minimalac stan. Sto je stan veci, vece su i asocijacije i takse. U poredjenju, stan u Beogradu moze da se iznajmi za 200-250 evra.

Kako je to sada jeftinije?

Za pekara se zlazem ali koliko znam pekari i u Srbiji zaradjuju dosta. Ja se slazem i podrzavam da je sopestevi biznis u Kanadi najbolja varijanta. To i ja radim.

Ja sam i rekao da su stanovi i usluge skuplji nego u Srbiji. Tačne su cene koje si naveo ali takođe pristojne stanove i daleko boljeg kvaliteta nego u Beogradu možeš da kupiš u TO i za 250-300 dolara po kvadratnoj stopi što je 2500-3000 po kvadratnom metru i to na pristojnim lokacijama. Inače cena goriva je u Srbiji več odavno skoro 1.30 eura, što na svu ostalu bedu znači da je skuplji skoro za 40%. Inače to što ti je banka tražila žiranta ili garantora za odobrenje kredita pretpostavljam da je zato što imaš sam svoju firmu. Inače drugar koji radi kao pekar za 75000 godišnje nema svoj biznis nego za tu platu radi u pekari koja nije njegova. Složićeš se da je to plata koju mnogi Kanađani mogu samo da sanjaju i da teško dolaze do te cifre. I da ne dužim dalje sa polemikom svako će već videti gde mu je bolje i tamo i ostati da živi ako bude ime tu sreću da može uopšte da bira. Puno pozdrava i uspeha u TO.
 
Narode, ko hoce da nadje lose naci ce!!! ko hoce da nadje dobro i lepo takodje ce naci!!! Sve je na vama, zavisi sta trazite i kako gledate na zivot. Znate, covek sa sobom nosi srecu. Ona je u svakome od nas. Nego, imam dva pitanja: Proslo je 3,5 godine od kada smo aplicirali (septembar 2007) - valjda ce uskoro i taj zahtev za lekarski (ima li ko takvog iskustva), drugo, ima li ko iskustva sa privatnim biznisom u Kanadi i kako to ide?
Pozdrav svima!!!

Ja sam vidim u sličnoj situaciji. Aplicirao sam avgusta 2007. U decembru prošle godine sam poslao dodatnu dopunu dokumenata koja su bila čista formalnost. Sada i dalje čekam kao i monogi verujem i nadam se da će sledeći mail biti zahtev za zdravstveni pregled. Što se tiče privatnog biznisa znam da su krediti za započinjanje istog dosta povoljni. Čini mi se da je kamata na takve kredite oko 2% godišnje. Pretpostavljam da moraš da napraviš poslovni plan i da dokumentuješ kakav tačno privatan posao želiš da otvoriš da bi kredit uopšte dobio. Pozz!
 
Osetih potrebu da se ukljucim u diskusiju.Opet pocinje stara prica i natezanje kako je u Kanadi tezak zivot a u Srbiji je sve lepse i jeftinije.Molim vas pa forum se zove kako do kanadske vize.
Hvala Stajos za sve korisne informacije.Pozdrav takodje za Janu.Vase vidjenje stvari i iskustva nam svaki dan pomazu.Vous etes tres gentils.Merci

Treba im omoguciti da u Kanadu dodju i vide kao sve funkcionise pa onda neka donesu neki sud.Razlika je tolika da se od samog dolaska na aerodrom u Beograd odmah ubedacis kad vidis koliko je sve mizerno i neorganizovano.A o uslovima za zivot ,cenama i ostalim stvarima nema smisla raspravljati.
 
Inače drugar koji radi kao pekar za 75000 godišnje nema svoj biznis nego za tu platu radi u pekari koja nije njegova. Složićeš se da je to plata koju mnogi Kanađani mogu samo da sanjaju i da teško dolaze do te cifre. .

Necu da mlatim praznu slamu, posebno o cenama u Kanadi vs Srbiji. Mogu ti reci da mi je cifra of 75k za pekara koji nema svoj biznis jako sumnjiva. Ne bih bilo prvi put da neko ko je otisao u Kanadu laze o svojim primanjima. Prosecne plate pekara u Kanadi su retko vece od 15 dolara na sat a ovde u verovatno najsurovijem kapitalizmu na svetu se ne daju pare na lepe oci, osim ako nisi vrhunski pekar i licno pravis kompaniji neverovatnu zaradu. Ovo je jos jedan primer gde sa sigurnoscu mogu da tvrdim da je BS.
 
Narode, ko hoce da nadje lose naci ce!!! ko hoce da nadje dobro i lepo takodje ce naci!!! Sve je na vama, zavisi sta trazite i kako gledate na zivot. Znate, covek sa sobom nosi srecu. Ona je u svakome od nas. Nego, imam dva pitanja: Proslo je 3,5 godine od kada smo aplicirali (septembar 2007) - valjda ce uskoro i taj zahtev za lekarski (ima li ko takvog iskustva), drugo, ima li ko iskustva sa privatnim biznisom u Kanadi i kako to ide?
Pozdrav svima!!!
Pozdrav bokaruki i svim ostalim sapatnicima koji (na žalost) više od tri godine čekaju na tu vizu. Iz potpisa možeš da vidiš "anamnezu" našeg slučaja. Ne mogu nešto da ti pomognem oko tog privatnog biznisa, samo se javljam da znaš da niste usamljeni... Nadam se da će i ovom čekanju doći kraj! Pozdrav i sve najbolje!!!
 
NIko ne kaze da je u Srbiji bolje nego u Kanadi, daleko bilo!
Kao sto Dassal kaze, cujem 50 prica od 50 porodica (jer volim to da pitam i da uporedjujem price) o tome kako je ko dosao i kada i kako je prosao i kad podvucem crtu svi su donekle ok jer niko se uglavnom nije vratio u svoju zemlju i zele da ostanu ovde, osim jedne devojke i momka koji su se posle 8 godina mrcvarenja ovde vratili u Bugarsku, i iskreno svi su prosli razlicito. Mi smo prosli bolje od nekih a opet gore od nekih drugih...
Uostalom, dobicete vize doci cete ovde i onda se obavezno setite da napisete kako vam je na forumu 6 meseci i godinu dana posto sletite i pre nego sto zauvek nestanete sa foruma.

A sto se posla tice, zapravo je potpuno drugacije, sve poslove je lakse naci preko prijatelja ili networkinga jer kada firma ili agencija trazi prvo pitaju radnike jel imate nekoga ko bi mogao to da radi ili ima tu struku ili iskustvo...I pouzdano znam da je cetvoro od mojih poznanika doslo u novu firmu na bolje radno mesto po preporuci prijatelja.
Sto se strucnih kanadjana tice, u acinoj firmi oni imaju vece plate od dosljaka i mogu bez problema da dobiju bolji posao bez mnogo natezanja ako imaju iskustvo ( a oni ga imaju jer pocinju da rade jos sa faksa coop).

MOja opsta slika o lepoti Kanade se nije promenila, jedino mom mentalitetu ne odgovara zivot u torontu i to je razlog zasto tako deluje, ako iz mesta gde su ljudi fini, kulturni , nasmejani, spremni da pomognu predjete u dzunglu nervoznih i raznoraznih likova koji se laktaju i smestaju jedni drugima i bore za opstanak a ponekad nema ni minimuma opste kulture to isuvise podseca na ono tamo ...
Za zivot u milionskim gradovima treba imati poseban filter u glavi.
 
Poslednja izmena:
Narode, ko hoce da nadje lose naci ce!!! ko hoce da nadje dobro i lepo takodje ce naci!!! Sve je na vama, zavisi sta trazite i kako gledate na zivot. Znate, covek sa sobom nosi srecu. Ona je u svakome od nas. Nego, imam dva pitanja: Proslo je 3,5 godine od kada smo aplicirali (septembar 2007) - valjda ce uskoro i taj zahtev za lekarski (ima li ko takvog iskustva), drugo, ima li ko iskustva sa privatnim biznisom u Kanadi i kako to ide?
Pozdrav svima!!!

Pa na zalost nema pravila...ja sam posle tri godine dobio poziv za lekarski iz Beca (20.01.2011) odradio lekarski posle 7 dana i jos uvek CEKAAAM :)))))
Sta da ti kazem sem strpljenje + cekicanje = nesto (a to nesto bi trebalo da bude viza)....ovi u Becu su za neke stvari u mom slucaju bili JAKO brzi i azurni a za neke bas i ne,sve ide od slucaja do slucaja i same vize za koju si aplicirala odnosno programa preko kojeg ides!!!????
 
Mislim da svi fakulteti sa zvanjem Diplomirani, a trajali su 5 godina oni moraju da priznaju kao Master. Tamo pise 17 godina skolovanja! Ja sam Diplomirani Inzenjer Arhitekture, faks je trajao 5 godina i imao sam 56 ispita. Poslao sam im potvrdu zajedno sa diplomom (kada su mi pre godinu dana trazili sva dokumenta, inace smo aplicirali u septembru 2007). U potvrdi pise; We also confirm that person who complited five years of undergratuate studies at the University of Architecture ... are equalizedin status i.e. ... with person who aquired the title of Master according to University Education Act.
Ja mislim da je to dovoljno a povrh svega mi smo tada imali vise ispita i vezbi i predmeta nego ovi sada po bolonji...
Ja sam im poslao pismo u kojem ih pitam da li treba da saljem jos kakvih potvrda iz kojih ce videti da je to isto, a pitam ih da li za moje zvanje sledi 25 poena. Cekam njihov odgovor.
Pozdrav!

bokaruki, bojim se da ces se razocarati. ne ide to tako... 25 poena tako dobiti nikada neces. bolje razmisljaj kako drugacije da namaknes poene koji ti fale, ne gubi vreme, vidis da se zatvaraju i to ne vise ni tako polako. zelim ti sve najbolje
 
Ne znam ni sta da mislim i sta vise da kazem o njima!!! Imam: Diplomu Gradjevinskog Tehnicara - Visokogradnja kao i Diplomu - Diplomirani Inzenjer Arhitekture, ako im to nije dosta neka se nose... Odoh na NZ. Pozdrav svima i da sto pre zavrse sa vizama. Inace, nema pravila kako ocenjuju diplome... ako procene da im trebas i da ces se uklopiti priznace sve!
 
@bokaruki

Bez uvrede, ali taj stav ne prolazi.Nemoj da mislis da svi samo cekaju bedne imigrante rasirenih ruku i da ce da te boduju kako ti zahtevas i mislis da treba :)
Ti se boris da odes ali njih nije briga dal ce da te prime jer si samo jedan od milion slicnih dosijea u ambasadama, kao sto su ostali vec rekli gledaj da nakrpis poene ako bi stvarno da ides ili vidi gde nije tako rigorozna procedura.
Nema ljutnje, sluzbenici rade svoj posao po pravilima koja su im data ko i svi ostali, nase je da se prilagodjavamo i snalazimo ako mozemo.
 
Ja ne znam u kojem si ti Torontu bio ali hrana definitivno nije jeftinija nego u Srbiji. Ja sam u Beogradu bio u Aprilu (prvi put posle mnogo godina) i piletina, voce, peciva, hleb..... sve je bilo jeftinije u Beogradu. Ja ovde ne vozim vise ali moj portir ovde u zgradi mi je spomenuo da placa 400 dolara mesecno samo za osiguranje kola. Cisto sumnjam da iko u Srbiji placa osiguranje za kola toliko, Mesecna autobuska karta je $121 (karta u jednom pravcu $3) i to ako zivite u centru, van centra moze da kosta i vise of 300 mesecno. Benzin se priblizava $1.30 za litar.

Krediti u Kanadi mogu biti povoljniji ali su zato i jako rigorozni kod davanja istih Evo, da ti kazem svoj primer. Iako su moja primanja u zadnje 2 godine bila puno vise iznad prosecnih plata, banka je i dalje trazila garantora da mi potpise kredit. Nekretnine u Torontu su mnogo skuplje. Zavisno of lokacije izmenju 400 - 600 dolara po kvadratnom stopu. Ukratko, prosecna kuca u Torontu ide izmedju 600 i 800 hillada dolara opet zavisno od lokacije. Tadodje, cak i da ti neko da stan za dzabe, moras ta placas menadzmentu za odrzavanje zgrade najmanje $300 dolara mesecno plus takse (oko 120). To je za minimalac stan. Sto je stan veci, vece su i asocijacije i takse. U poredjenju, stan u Beogradu moze da se iznajmi za 200-250 evra.

Kako je to sada jeftinije?

Za pekara se zlazem ali koliko znam pekari i u Srbiji zaradjuju dosta. Ja se slazem i podrzavam da je sopestevi biznis u Kanadi najbolja varijanta. To i ja radim.

Ne znam sta vozi taj tvoj portir i kakva je njesra pravio kad placa toliko skupo osiguranje. Mi placamo mnogo manje... bar za to.
Inace, nasi troskovi zivota (cetvoroclana porodica, jedan decak + novorodjena beba)
znaci osnovni troskovi zivota, bez nekih specijalnih troskova ... samo ono elementarno nam je CAD4500 mesecno. Tu nije uracunato nista sto nije apsolutno nuzno za normalan zivot. Moram doduse da napomenem da jedemo organsku hranu te nam nesto vise odlazi na hranu. Prihodi su nam preko 10K mesecno, ali moj muz puno zaradjuje i ja radim nesto malo 10h nedeljno (25 dolara na sat mi placa gazda agencije, ali ja sam nova ovde u kraju i ocekujem da kada se malo prosiri moj rad da cu dobijati vise para... dokle god ja ne moram da jurim klijente srecna sam i sa 25 CAD na sat...(posto imam pune ruke dece i tako to...)

Vladster, ti si domar?
 
Poslednja izmena:

Back
Top