Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj godini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:
 
Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj go - dini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:

:zblesav::zskace::konfete: Jeeeee
Konačno neko sa lepim vestima - čestitamo
---
Sada još samo da Beč pročepi...
 
Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj godini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:
Čestitam!
 
Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj godini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:
svaka cast,a sta sledi jos,sta je ovo zapravo?
 
Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj godini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:

:vatromet:

cestitam ! ! !

Sledecu Novu godinu da proslavljate u Kanadi! Ziveli!

:veseljaci:
 
Hvala svima i nadam se da će i nadalje biti sve ok. Koliko sam videla na međunarodnim forumima Beč proverava sledeće:

Background & Security Checks

Note: Our Background Check comprises of 2 parts:
1. The Standard Documentation Checks,
2. The Security & Criminality Checks.

Standard Documentation Checks:
Our background check is done at the CHC stage. It commences the moment our file gets the 1st BFD by the VO. An indicator of which is the e-CAS that shows "In Progress". All docs been checked & our NOC being tallied against the MI, if the VO finds our case 'eligible' for Canadian PR, the file becomes 'Accepted'; and then it goes for standard background checks, viz. Exp, Quals, Adaptability, Qualitative Considerations etc.

The process involves many things. If our case file is well presented and the enclosures vouch the quality-quantity, adequate POF docs etc., there might not be a requirement of 'actually' calling the employers, references etc. The VOs have a way with that, they are experienced enough to ascertain the logical disposition of our case. But, if there are any concerns of his/her, s/he is likely to ask for additional docs, do further scrutiny vide any means [calling, visiting etc.] & might ask for an Interview.

-Culmination: When 'fully' satisfied, we get the 'Medical Request'.
-Timeframe: Can be anything around 3-8* months, for the 'fast track' system (Avg. 4-5 months).
-eCAS: Continues to Show 'In Process'.
*The older system has a queue, thus can be longer.

Security & Criminality Checks:
A part of the b/ground checks is the 'Security Check'. It commences after our med results are submitted to the CHC. This is a major activity -mainly concerning our 'safe inclusion' into the Canadian Soil; vis-a-vis, Political, Socio-Econmical, Anti-Social disposition, perceived Threat to Canada's integrity etc. This gets us the SDEC, CDEC & SECCRIM.

This is a serious & time-consuming stage, involving many agencies, including CSIS, Interpol, NASC, Database Checking & touch-base with Local Police. Many things are considered here... the No. of countries visited, Applicant coming from 'certain' countries, ex-Servicemen [including Law Enforcement services], Prolonged stay in a country w/out sufficient docs to prove cause, frequent traveling to certain nations, your *Name (?), Inter-Religion/Nationality Marriages etc.

If everything is simple & straight, the file soon gets into the 'final review' stage. If there are any 'red flags', our case goes into a 'spin'. Then our file might go to the local Police/CID agencies; the outcome/timeframe of which is beyond the control of CIC. And thereby the timeframe can be anything [sometimes beyond 1yr]. But, usually this stage should be over by 5 months max. However, a point to be noted is that we can also be called for an Interview [at this stage], due to this reason.

-Culmination: Only upon security clearance we receive the PPR.
-Timeframe: Around 2-6 months. Avg. 3 months. [With new system, sometimes PPR is clubbed with Meds]
-eCAS: Still 'In Process', but 'Med Results Recd.' inside.


Obzirom da smo mi dostavili sve vezano za vojni rok, kao i potvrdu o neosuđivanosti, nadam se da neće biti potrebe za bilo kakvom dopunom. Jedino što može da se dogodi da eventualno traže intervju (što nije isključeno) pre Medicala. Ako su tačni timeframovi, onda nam predstoji još najmanje 4-5 meseci do nekakvog odgovora iz Beča. :znamiguje:
 
Ako su tačni timeframovi, onda nam predstoji još najmanje 4-5 meseci do nekakvog odgovora iz Beča. :znamiguje:

Mislim da su ti timeframovi vazili u neka srecnija vremena ;)
Ocekuj da kroz neke dve nedelje dobijes pisamce iz Beca, tj cim tvoj predmet stigne kod njih. U tom pisamcu ce stajati okvirno vreme cekanja. Do sada je to bilo famoznih 4-7 meseci. Iskreno jedva cekam da saznam sta ce tebi napisati, od toga zavisi i kada ce resiti moj slucaj :) Navijam da se nesto ubrzo promeni, ukoliko bi i tebi procenili 4-7 bilo bi to veoma razocaravajuce i znak da zaista nece skoro...

No kad god da bude, sada je vreme slavlja i ne treba ga kvariti. Imas PER u dzepu! Neko je pitao sta to znaci - rekao bih da to znaci da si sada 60% vec u Kanadi! Uzivaj doci ce sve na svoje mesto!

Srecno i javi cim stigne pisamce, mnogo me zanima sta ce biti u njemu ;)
 
Dragi forumaši,

najpe svima čestitam Novu godinu i predstojeće praznike i da vam poželim sve najbolje, a ponajviše strpljenja u narednoj godini:znamiguje:

Nas je 31.12. tačno u 13.43h obradovao Deda Mraz jednim mailom iz CA kojim nas obaveštava da your application has received a positive final determination of eligibility for processing on the basis of Arranged Employment in Canada.tako da smo dobili najlepši novogodišnji poklon. Dokumenta su prosleđena u Beč, gde nastavljamo dalju proceduru i komunikaciju.:zpozdrav:
Cestitam vam!

Mi smo cekali dve godine od aplikacije do vize u pasosu. Ali nismo cekali u Srbiji pa je bilo donekle lakse.

Kanada je fenomenalna, Kanadjani su najbolji. Evo ja imam jednog sina Kanadjanina :D
Te mogu reci da ih odlicno poznajem :))) znaju vec da pevaju Oh Canada
 
Mislim da su ti timeframovi vazili u neka srecnija vremena ;)
Ocekuj da kroz neke dve nedelje dobijes pisamce iz Beca, tj cim tvoj predmet stigne kod njih. U tom pisamcu ce stajati okvirno vreme cekanja. Do sada je to bilo famoznih 4-7 meseci. Iskreno jedva cekam da saznam sta ce tebi napisati, od toga zavisi i kada ce resiti moj slucaj :) Navijam da se nesto ubrzo promeni, ukoliko bi i tebi procenili 4-7 bilo bi to veoma razocaravajuce i znak da zaista nece skoro...

No kad god da bude, sada je vreme slavlja i ne treba ga kvariti. Imas PER u dzepu! Neko je pitao sta to znaci - rekao bih da to znaci da si sada 60% vec u Kanadi! Uzivaj doci ce sve na svoje mesto!

Srecno i javi cim stigne pisamce, mnogo me zanima sta ce biti u njemu ;)


Potpuno se slazem...

i CESTITAM!! znam koliko smo mi bili Happy kad nam je stigao PER!

Srecna nova Svima!!!

ajde sad da nam krene lepo u ovoj godini...
 
Kad smo već kod tajminga, samo da pitam majsku generaciju (PER-a), pošto im ističe tih 7 meseci, da li ćete kontaktirati Beč kako bi dobili neku info o statusu svoje aplikacije? Ako sam dobro razumela (micicv, pinkteron) vi ste aplicirali preko FSW programa pre zatvaranja klapne?
 
Kad smo već kod tajminga, samo da pitam majsku generaciju (PER-a), pošto im ističe tih 7 meseci, da li ćete kontaktirati Beč kako bi dobili neku info o statusu svoje aplikacije? Ako sam dobro razumela (micicv, pinkteron) vi ste aplicirali preko FSW programa pre zatvaranja klapne?

Mi imamo neke dopune da posaljemo, dodtne skole sto smo zavrsili u medjuvremenu i tako to.. pa cemo onda da im pisemo..
a 7 meseci isteklo 25 decembra....

tako da timeframe trenutno nema veze sa vezom..

poz.... i obavezno javi sta su ti poslali iz beca...:sanke:
 
Odlicno si razumela :)
sacekacu sa pitanjem do proleca. Ljudi koji su slali upite posle isteka 7 meseci su dobili odgovor da ne ocekuju nista pre proleca (pisao sam ranije o tome) ja sam resio da ne procerdam olako moje pitanjce, vec da ga sacuvam za kasnije. Prepusticu tu cast da pita pre mene kolegi micicv :) on ce nas naravno drugarski obavestiti sta su mu odgovorili, pa cemo dozirati sledeci atak na Bec sa mog mejla itd...
skovali smo plan a sta kazete? Jel sam prso?! Pa nije ni cudo osmi mesec a rekli za 4-7 ! Nisu ispostovali rok koji su sami zadali kako onda da im verujemo da ce biti na prolece, pogotovo sto je to toliko neodredjeno "ne pre nastupajuceg proleca..."
Dejzi, ti se samo drzi pozitivno! Mora neko da zraci pozitivu I da nas sve zajedno konacno pokrene! Navijaj da bude sto pre I ja verujem da ce I biti!
 
Cao drustvo!
Imam neke nedoumice oko ovih novih pravila za FSW.Ako daju nagradnih 5 bodova za suprugovo poznavanje engleskog dali to znaci da i on mora izaci na IELTS? Prosle godine sam isla na IELTS i dobila sledece rezultate: listening 5,5
reading 5,5,writting 6.0 speaking 6,5. Sigurna sam da mogu vise od toga ali prvi put me sredila trema, manjak koncentracije, haos.Koliko sada to iznosi bodova?I koliko sam razumela minimum koji sada moramo napraviti na testu je 6,5 prosecno ili po svakom delu?Sta ako budem imala manje?Dali ce prihvatiti poznavanje engleskog ili ne?Izlazim na test ponovo u februaru u Torontu.
Gledala sam tabelu u Canadian Gazette ali nista mi nije jasno.Hvala unapred!!
 
Cao drustvo!
Imam neke nedoumice oko ovih novih pravila za FSW.Ako daju nagradnih 5 bodova za suprugovo poznavanje engleskog dali to znaci da i on mora izaci na IELTS? Prosle godine sam isla na IELTS i dobila sledece rezultate: listening 5,5
reading 5,5,writting 6.0 speaking 6,5. Sigurna sam da mogu vise od toga ali prvi put me sredila trema, manjak koncentracije, haos.Koliko sada to iznosi bodova?I koliko sam razumela minimum koji sada moramo napraviti na testu je 6,5 prosecno ili po svakom delu?Sta ako budem imala manje?Dali ce prihvatiti poznavanje engleskog ili ne?Izlazim na test ponovo u februaru u Torontu.
Gledala sam tabelu u Canadian Gazette ali nista mi nije jasno.Hvala unapred!!
Da biste dobili bodove za suprugovo poznavanje jezika, mora i on da polaže IELTS, što je i logično, jer kako drugačije da utvrde njegovo poznavanje istog. Imaš na cic-ovom sajtu tačnu tabelu (nisam išla skoro na taj deo sajta) pa pogledaj šta se koliko boduje, a imaš i ovde na temi (prelistaj malo ranije postove). Bodove dobijaš posebno za svaki deo (tačno postoji limit za prolaz za svaki deo), pa se oni sabiraju. Ja bih na tvom mestu pokušala ponovo, jer ne možeš mnogo da izgubiš, a možeš mnogo da dobiješ.
 
Cao drustvo!
Imam neke nedoumice oko ovih novih pravila za FSW.Ako daju nagradnih 5 bodova za suprugovo poznavanje engleskog dali to znaci da i on mora izaci na IELTS? Prosle godine sam isla na IELTS i dobila sledece rezultate: listening 5,5
reading 5,5,writting 6.0 speaking 6,5. Sigurna sam da mogu vise od toga ali prvi put me sredila trema, manjak koncentracije, haos.Koliko sada to iznosi bodova?I koliko sam razumela minimum koji sada moramo napraviti na testu je 6,5 prosecno ili po svakom delu?Sta ako budem imala manje?Dali ce prihvatiti poznavanje engleskog ili ne?Izlazim na test ponovo u februaru u Torontu.
Gledala sam tabelu u Canadian Gazette ali nista mi nije jasno.Hvala unapred!!

tu ti je tabela http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/guides/5747ETOC.asp

CLB/NCLC Level Test results for each ability
Listening Reading Writing Speaking
4 4.5 3.5 4.0 4.0
5 5.0 4.0 5.0 5.0
6 5.5 5.0 5.5 5.5
7 6.0 6.0 6.0 6.0
8 7.5 6.5 6.5 6.5
9 and above 8.0 – 9.0 7.0 – 9.0 7.0 – 9.0 7.0 – 9.0

minimalno 6 po svakoj sekciji što je u rangu sa CLB 7

teško je kopirati tablicu, pa sam stavila boje. nadam se da pomaže
 
Poslednja izmena:
Da biste dobili bodove za suprugovo poznavanje jezika, mora i on da polaže IELTS, što je i logično, jer kako drugačije da utvrde njegovo poznavanje istog. Imaš na cic-ovom sajtu tačnu tabelu (nisam išla skoro na taj deo sajta) pa pogledaj šta se koliko boduje, a imaš i ovde na temi (prelistaj malo ranije postove). Bodove dobijaš posebno za svaki deo (tačno postoji limit za prolaz za svaki deo), pa se oni sabiraju. Ja bih na tvom mestu pokušala ponovo, jer ne možeš mnogo da izgubiš, a možeš mnogo da dobiješ.
To nije istina. Partner ne mora da polaze IELts postoje drugi nacini da se dokumentuje znanje... Ja sam licno imala punu kapu pokozenih ispita: cambridge proficiency, maximum na toef-lu.... Treba se raspitati kako da se dokumentuje.. A moj muz je morao da polaze Ielts.
 
ako želite dobiti bodove na supružnika onda će mora polagati IELTS. prije se nisu dodjeljivali bodovi za supružnika za znanje jezika već za edukaciju, od ove godine se to mijenja. prije supružnik nije morao znati niti beknuti na nj.jeziku. to je bar što se tiče aplikacija za SW, ne znam za porincijsku. da zaključim... samo ako želite bodove mora polagati, inače ne trebaju dokazi da ga zna.

ti kao glavni aplikant moraš postići min. 6 u svakoj sekciji, što vam nosi sigurnih 16 bodova, ako vam sa tvojim rezultatima nije dosta onda je najbolje da se i on sprema jer je njemu prag dosta manji a dobivati sigurnih 5 bodova, pa ćete ovako ili onako skupiti dovoljno. on bi trebao postići min. za L-4,5 R-3,5 W-4,0 S-4,0.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam puno svima na odgovorima, oboje idemo u feb pa cemo videti, ja sam vec jednom bila tako da ce valjda sad biti lakse bar sto se treme tice , a knjige imam pa moram zagrejati stolicu.I da pitam jos nesto u vezi radnog iskustva.Ja imam placenog radnog iskustva kao kuvar godinu i 3 meseca , ali imam i iskustva na crno kao kuvar sve zajedno 5 godina .Dobila sam od poslodavaca potvrde sa potpisom i pecatom firme da sam radila kao kuvar.Dali ce uzeti i to u obzir ili ce samo bodovati tu godinu i 3 meseca.?Ja sam spremna na to da ce mi samo to bodovati ali i ovamo ako dobijem bod dva nije na odmet.
 
Blok 45 - nek' je sa srećom i što pre da dobijete vizu! Baš mi je drago za komšiluk! z:lol:

Nije me dugo bilo ali sam sad pročitao "novosti" i novosti...
Mi čekamo maj za predaju dokumenata ali me sad zateklo ovo da za dodatnih 5 bodova mora onaj drugi da polaže IELTS. Je l' mora baš njim ili može i nekim drugim papirom da se dokaže znanje?
Da li to znači i da onaj drugi više ne dobija poene na školu/obrazovanje?
 
Blok 45 - nek' je sa srećom i što pre da dobijete vizu! Baš mi je drago za komšiluk! z:lol:

Nije me dugo bilo ali sam sad pročitao "novosti" i novosti...
Mi čekamo maj za predaju dokumenata ali me sad zateklo ovo da za dodatnih 5 bodova mora onaj drugi da polaže IELTS. Je l' mora baš njim ili može i nekim drugim papirom da se dokaže znanje?
Da li to znači i da onaj drugi više ne dobija poene na školu/obrazovanje?

Pozdrav!
I mi isto cekamo maj za predaju aplikacije.Nema vise bodova za obrazovanje supruznika nego najverovatnije mora na IELTS.Neznam dali neki drugi papir moze dokazati znanje.Moj muz nema nikakav papir kojim bi dokazao zato se sad sprema da izadje na IELTS.
 

Back
Top