Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Kakvo je ovo zatisje na forumu? Markow,druze sto se ne javljas,sta ima novo u Manitobi? I jos jednom da pitam da li neko polaze ielts 17.11 ? Ja u cetvrtak idem na polaganje pa sta bude,mada nisam neki optimista . A tek tih 13 dana cekanja na rezultate :dash: to ce me dokusuriti !!!
Kako se blizi taj cetvrtak nije mi dobro , vec sam pozelenela od muke :mrgreen:
Stiskam palceve da ti IELTS prodze glatko srecno,,Ovo je zatisje pre bure sweet darling!!!A mozes li zamisliti kako je tek meni !Ja vec cekam 13 dana postara da donese pliko u kome su papiri za MEDICAL !!!!!!!!Muka , nervoza kooliko hoces ......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:


:bye:
 
Stiskam palceve da ti IELTS prodze glatko srecno,,Ovo je zatisje pre bure sweet darling!!!A mozes li zamisliti kako je tek meni !Ja vec cekam 13 dana postara da donese pliko u kome su papiri za MEDICAL !!!!!!!!Muka , nervoza kooliko hoces ......:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:


:bye:

E kako ti zavidim na tim mukama, ja dok dodjem do toga osedecu! A ielts mi je tek prvi korak i mislim najtezi,jer sumnjam da cu poloziti iako mi treba samo 5. Ma neznam vise ni sta da mislim,solidno znam engleski, malo sam ucila, ali mislim da je test bas tezak i da ce mi trebati luda sreca da prodjem pa makar i sa 5!!! U svakom slucaju drzim ti fige da sto pre dodje taj postar sa lepim vestima naravno!!!
 
Jedno pitanje za sve,sada sam gledala naredne termine za ielts i sokirala sam se,je li moguce da ako padnem sada mogu tek za tri meseca ponovo da polazem??? :dash:

Prvo, razmisljaj da neces pasti a ako se ne daj boze desi, mislim da je krace od 3 meseca kada opet mozes da izadjes na test! Cini mi se da sam video termine za decembar, januar, februar ali naravno za svaki ima neko odredjeno vreme za registraciju unapred, mislim da je mesec dana otprilike. Kada polazes,17. novembra? Ja sam registrovan za polaganje 10. decembra!

Malo sam pogledao na sajtu, recimo ako polazes 17.novembra, rezultati nece biti pre 30. novembra pa ako ne daj boze saznas da nisi prosla, prvi na koji mozes da se registrujes da polazes ponovo je 21. januar 2012, rok za prijavu je do 9. decembra 2011. Evo svi datumi za polaganje na http://www.britishcouncil.org/serbia-exams-ielts-2012-dates.pdf
 
Poslednja izmena:
@sweet darling
Ko te je ubedio da je test tako strasan??? Polazes general, zar ne? On uopste nije tezak.
Samo se opusti i dozivi ga kao igru. Za svaki deo imas i vise nego dovoljno vremena, nemoj da brzas.
Na speaking-u pricaj kao da si sa nekim poznanikom, ali bez zargona :)
Na writing testu das svoje misljenje i napises zasto tako mislis. Mozes i da lazes :D
Koristi sto vise reci, ne moraju da budu iz "vujaklije", samo da se ne ponavljaju cesto.
Listening i reading su laksi - ali ne zuri.

Drzimo fige! :ok:
 
Poslednja izmena:
Prvo, razmisljaj da neces pasti a ako se ne daj boze desi, mislim da je krace od 3 meseca kada opet mozes da izadjes na test! Cini mi se da sam video termine za decembar, januar, februar ali naravno za svaki ima neko odredjeno vreme za registraciju unapred, mislim da je mesec dana otprilike. Kada polazes,17. novembra? Ja sam registrovan za polaganje 10. decembra!

Malo sam pogledao na sajtu, recimo ako polazes 17.novembra, rezultati nece biti pre 30. novembra pa ako ne daj boze saznas da nisi prosla, prvi na koji mozes da se registrujes da polazes ponovo je 21. januar 2012, rok za prijavu je do 9. decembra 2011. Evo svi datumi za polaganje na http://www.britishcouncil.org/serbia-exams-ielts-2012-dates.pdf

Videla sam ja da realno sledeci termin za koji bi mogla da se prijavim, ako ne daj boze bude trebalo, 21.01.2012 , ali da li to moze, jer sam danas nesto citala na nekom stranom sajtu da ako padnes naredna tri meseca ne mozes ponovo izaci na polaganje!
U svakom slucaju slazem se sa tobom da iznad svega treba pozitivno razmisljati! Pozdrav i srecno na testu!
 
@sweet darling
Ko te je ubedio da je test tako strasan??? Polazes general, zar ne? On uopste nije tezak.
Samo se opusti i dozivi ga kao igru. Za svaki deo imas i vise nego dovoljno vremena, nemoj da brzas.
Na speaking-u pricaj kao da si sa nekim poznanikom, ali bez zargona :)
Na writing testu das svoje misljenje i napises zasto tako mislis. Mozes i da lazes :D
Koristi sto vise reci, ne moraju da budu iz "vujaklije", samo da se ne ponavljaju cesto.
Listening i reading su laksi - ali ne zuri.

Drzimo fige! :ok:

Hvala Kalli, puno mi znaci podrska i ohrabrenje! A to da je test strasan sam cula od poznanika koji je polagao skoro, a inace decko zna sigurno bolje od mene engleski , i kaze da je bas tezak test! On je dobio 7.5 i polagao je general!
 
E kako ti zavidim na tim mukama, ja dok dodjem do toga osedecu! A ielts mi je tek prvi korak i mislim najtezi,jer sumnjam da cu poloziti iako mi treba samo 5. Ma neznam vise ni sta da mislim,solidno znam engleski, malo sam ucila, ali mislim da je test bas tezak i da ce mi trebati luda sreca da prodjem pa makar i sa 5!!! U svakom slucaju drzim ti fige da sto pre dodje taj postar sa lepim vestima naravno!!!
Hvala ti ! Pa sta reci o IELTS tezak je ne moze se reci da je lak ,
trebas se dobro pripremiti i imati dobru koncentraciju !Dobro je to sto imas veliko samopouzdanje no budi oprezna ! SRECNO!:bye::bye::bye:
 
Videla sam ja da realno sledeci termin za koji bi mogla da se prijavim, ako ne daj boze bude trebalo, 21.01.2012 , ali da li to moze, jer sam danas nesto citala na nekom stranom sajtu da ako padnes naredna tri meseca ne mozes ponovo izaci na polaganje!
U svakom slucaju slazem se sa tobom da iznad svega treba pozitivno razmisljati! Pozdrav i srecno na testu!

Možeš da prijaviš odmah za sledeći rok ako slučajno padneš. Ne brini, položićeš! Nije baš TOLIKO strašan test! Srećno!!!
 
Mislim da nece biti problema, nije to nesto tesko i neizlecivo (narocito posto je benigni) koliko sam upucena, ali ja sam daleko od Dr. :)
Ako su joj svi nalazi dobri, ponesite ih sa sobom da ih vidi doktorka.
Mozda ih ona nece ni uzeti u obzir tj. nece ih priloziti uz aplikaciju, kad vec sve miruje.
A pre kog vremena su radjeni testovi/nalazi?

U oktobru. Supruga sada razmislja da ide na operaciju.
Ja bi trebao sledece godine diplomirati pa cemo tek tada predavati papire.
Hvala kalli

ja mislim da to nece biti problem, je kad sam ja isla ( imam neki problem sa srcem) na pregledu su mi rekli da oni u stvari traze neke bolesti koje bi ugrozile ostale kanadjane, dakle zarazne, tuberkuloza, HIV, spolne bolesti i tome slicno

Hvala
 
Moguce da je tako, ali kao sto kazes, samo pozitivno i uz malo rada i truda mora da bude dobro! Hvala i srecno takodje!
Pozdrav

Nije tako. Ne brinite. Ja sam 3 puta polagao :) tako da znam 100% da mozes da se prijavis odma nakon testa za sledeci slobodan termin. Posle testa rezultati stizu za 13 dana. To vreme ti je taman potrebno da se opustis od ucenja engleskog. Onda, ako nisi prosla prijavis sledeci naredni slobodan termin, a to je obicno za mesec - mesec ipo dana. To vreme ti taman treba da se pripremis za test. Dakle sve je OK. A ako ti se bas zuri (i ako imas para) ti mozes i unapred da se prijavis za neki sledeci termin i pre nego sto izadjes na prvi ispit. Dakle mozes se odma sad prijaviti za drugi termin.
Inace nemoj da brines, test je tezak ali 5 se lako dobija. Znanje engleskog je bitno ali priprema za test kao test je jos bitnija. Vezbaj, pripremi se za tip zadataka koji te cekaju i ne brini.
 
Da li neko zna nesto o ovoj varijanti apliciranja za Canadu, u pitanju je spouse visa ali apliciramo outside of Canada posto smo u Engleskoj i sponzor i ja, da li mozda neko ima iskustva sa ovim? Koliko sam procitao, treba u sustini sponsor da dokaze da ce da ide u Kanadu nakon sto meni odobre ulazak kako bi me izdrzavao/la tamo kada ja odem. Da li je neko radio ovaj tip spouse vise, pitam ne bi li predvideo mozda potencijalan razlog da se proces oduzi!? U mom slucaju, moja bolja polovina ima Kanadsko i Britansko drzavljanstvo, rodjena u Kanadi i zivi u Kanadi, poseduje i Britanski pasos jer su roditelji Britanci, dosla je u UK na radni ugovor od 6 meseci kako bi se lakse vidjali, ima racun u banci u Kanadi kao i istoriju poslova koje je radila u Vladi u prethodnih par godina kao i rodnu kucu u Kanadi!? Thx
 
Na koji nacin ja dokazujem ukupan broj godina skolovanja? Diplomu srednje skole ne traze i ne saljem je. Kako onda znaju da nisam zavrsio trogodisnju srednju. Kad sam ja upisivao visu skolu bilo je moguce upisati se i sa trogodisnjom. Da li je neko slao nesto da dokaze trajanje ukupnog skolovanja?
 

Back
Top