Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Advokat David Cohen tvrdi da nakon dobivanja permanent residence card u Quebecu, imigrant moze raditi i zivjeti bilo gdje u Kanadi.

Evo link, pod tockom 5 je objasnjeno http://www.canadavisa.com/what-you-need-to-know-about-the-quebec-skilled-worker-program.html

Da li netko ima iskustva s time? Da li je mozda bolje pricekati dobivanje drzavljanstva, pa onda seliti u druge provincije, jer mi je to sve malo cudno.

Naravno da moze. Kanada je slobodna drzava i ne ogranicava svoje gradjane na taj nacin, iako Kvebek ima posebna pravila za imigraciju. Ovde iovako svi pricaju da su oni "specijalni".
Ja sam se posle pola godine preselio iz BC u AB. Bolji posao i mogucnosti. Naravno kada bih dobio jos bolji posao negde drugde preselio bih se opet. Kanadjani nemaju sa tim nikakvih problema, ali nasi ljudi se zaista retko sele (moja familija i ja smo izuzetak, i svi su mi govorili da nisam normalan kada sam odlazio u AB)

Kad dobijes PR mozes raditi bilo gde u Kanadi! Ne moras cak ni sleteti tamo gde si naveo, osim ako si dobio PR po Kvebek programu. Bukvalno mozes tamo sleteti i sledecim letom otici negde drugde.
 
Pozdrav svima iz Vankuvera! ;)

Prvo, cestitke svima koji su otisli korak dalje ka zeljenom cilju. :ok:

Drugo, ljudi, dolazite ovamo sto pre, nama se mnogo svidja ovde. :) Prvi utisci su sjajni, lepa i sredjena zemlja. Ljudi ljubazni i neoptereceni, spremni da pomognu na svakom koraku. Samo treba naglasiti da si "new landed immigrant". Prijavili smo se za SIN number, otvorili racun u banci, trazimo sada neki auto. Vreme je jos uvek lepo, suncano, ali je osetno hladno.

Koga detaljnije interesuje nase iskustvo neka procita novi clanak na blogu:
http://priceizvankuvera.wordpress.com/

Pozdrav svima i cekamo vas ovde! :bye:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima iz Vankuvera! ;)

Prvo, cestitke svima koji su otisli korak dalje ka zeljenom cilju. :ok:

Drugo, ljudi, dolazite ovamo sto pre, nama se mnogo svidja ovde. :) Prvi utisci su sjajni, lepa i sredjena zemlja. Ljudi ljubazni i neoptereceni, spremni da pomognu na svakom koraku. Samo treba naglasiti da si "new landed immigrant". Prijavili smo se za SIN number, otvorili racun u banci, trazimo sada neki auto. Vreme je jos uvek lepo, suncano, ali je osetno hladno.

Koga detaljnije interesuje nase iskustvo neka procita novi clanak na blogu:
http://priceizvankuvera.wordpress.com/

Pozdrav svima i cekamo vas ovde! :bye:

Procitao sam malo tvoj blog. Samo da ti kazem da su te navukli za laptop i tu garanciju sto si platio. Garancija je ukljucena automatski na godinu dana (moze biti cak produzena i do 3 godine zavisno od kredit karte - raspitaj se malo u banci) a verovatno si cuo lazi od prodavca koji radi za komisiju u Futureshopu ili Best Buy da je garancija obavezna. Takodje, taj environmental fee od 10% je nesto jako previsok mada ja zivim u Ontariju.

Sto se hrane tice, nastavices da budes daleko razocaran. Ja kada sam prvo napisao o tome na ovom sajtu bio sam malte ne osudjivan od pojedinih cheerleadera kanade kako sve ja to tako izmisljam. Cinjenica je da hrana u Srbiji (barem jos uvek) nije toliko upropastena kojekakvim hemikalijama i hormonima kao u Severnoj Americi. Hrana je ovde smrtonosna. Sto se tice taksi, tek ces biti iznenadjen kada budes primio platu :)
 
Pozdrav svima iz Vankuvera! ;)

Prvo, cestitke svima koji su otisli korak dalje ka zeljenom cilju. :ok:

Drugo, ljudi, dolazite ovamo sto pre, nama se mnogo svidja ovde. :) Prvi utisci su sjajni, lepa i sredjena zemlja. Ljudi ljubazni i neoptereceni, spremni da pomognu na svakom koraku. Samo treba naglasiti da si "new landed immigrant". Prijavili smo se za SIN number, otvorili racun u banci, trazimo sada neki auto. Vreme je jos uvek lepo, suncano, ali je osetno hladno.

Koga detaljnije interesuje nase iskustvo neka procita novi clanak na blogu:
http://priceizvankuvera.wordpress.com/

Pozdrav svima i cekamo vas ovde! :bye:

Pozdrav Deki :)
Nadji neki dobar klub, sa tocenim crnim pivom, sad cemo mi samo jos malo :D
 

Back
Top