Kako demokrate lazu Srbiju: U Srbiji se zivi sve teze i teze

Trend poskupljenja nije samo problem Srbije, već i regionalni:

SARAJEVO, BANJALUKA - Entitetske vlade najvjerovatnije će posegnuti za artiklima iz skladišta robnih rezervi kako bi stavili pod kontrolu cijene osnovnih životnih namirnica koje su ovih dana uveliko porasle.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=17013&meni=5

A dokaz da nije crno koliko Jerry lupa je i istraživanje ugledne svetske istraživačke grupe "GfK Group":

Najveću kupovnu moć među stanovnicima bivše Jugoslavije imaju Slovenci, koji su zadržali 20. mjesto. Slijede ih građani Hrvatske, koji su usljed pada sa 27. na 29. mjesto ove godine samo za stepenicu iznad Srbije, koja je napredovala sa prošlogodišnje 32. pozicije. Crnogorci su, kao i Makedonci, zadržali 34, odnosno 35. poziciju.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=16899&meni=5

Sve u današnjim Nezavisnim :D. Demokrate imaju veoma dugu ruku pa utiču na pisanje ovdašnjih novina.
 
boli nas za vas u BIH. Srbija je poljoprivredna zemlja i dozvolila je pod ovom bagrom demokratskom da joj ulje u prodaji kosta skoro duplo vise nego u Nemackoj recimo!

To je pre svega zbog lose vodjene agrarne politike i nebrige o srpskom seljaku i proizvodnji uopste!

A sad te boli briga, a nema većeg Srbina na svetu kad treba da se mlati o ujedinjenju.
Ne znam da li demokrate imaju direktnu vezu sa Svemogućim, pa su zamolili matorog da im pošalje vremensku nepogodu, pa da im sjebe prinose ove godine, što se desilo svuda.
Suša i neminovna nestasica osnovnih prehrambenih sirovina nije posledica lošeg vođenja agrarne politike, već elementarne nepogode. Na to čak ni vi radikali i pored sve svoje mudrosti ne bi mogli da utičete.
 
boli nas za vas u BIH. Srbija je poljoprivredna zemlja i dozvolila je pod ovom bagrom demokratskom da joj ulje u prodaji kosta skoro duplo vise nego u Nemackoj recimo!

To je pre svega zbog lose vodjene agrarne politike i nebrige o srpskom seljaku i proizvodnji uopste!
Pola uljara su kupili 'rvati...;)Vreme je da i oni malo zarade.8-)
 
Demokrate lazu ovaj jadni narod da nam je inflacija navodno 8% . A samo u zadnja 2 meseca je recimo mleko poskupelo sa 40 dinara na 64 koliko je danas kostalo u Maxi Diskontima, Ulje sa 70 na 110 dinara dinara, hleb sa 20 na 35 dinara i tako dalje. Posto je vecini ljudi u Srbiji plata u tom periodu ostala nepromenjene to znaci da smo mi imali inflaciju od najmanje 30% , jer su cene osnovnih zivotnih namirnica poskupele od 30-50% a ne 8% .
Džeri, uspori, tek će da bude teško.
Nisu ljudi svesni.
'Oću bre Dodika za predsednika i premijera Srbije.:lol:
 
i djeki hoces li odgovoriti na pitanje?

ne placas porez, ne placas registraciju, ne placas tv pretplatu, unapred najavljujes da se neces odazvati pozivu za mobilizaciju, a nalazis za shodno da se bunis?

dakle?

...djeki bar vidi problem a ti ga ne vidis...kad sam posle duzeg vremena otisla u prodavnicu izasla sam a da nista nisam kupila - sve je mnogo skuplje nego na zapadu i trebace mi vremena da se ne osecam pokradeno ako nesto kupim...a znas li ti uopste da postoje zemlje u kojima ljudi ne gledaju cene osnovnih zivotnih namirnica nego ih samo trpaju u korpe
...bila i u Delta cityju - niko nista ne kupuje...nije ni cudo kad sam videla da neka neka glupost koju sam platila 3$ (doduse na snizenju) ovde kosta preko 3000 dinara
 
a znas li ti uopste da postoje zemlje u kojima ljudi ne gledaju cene osnovnih zivotnih namirnica nego ih samo trpaju u korpe

u tim zemljama nije ratovano poodavno, ekonomija je na zavidnom nivoui, a i slabo se zalo na plate

...bila i u Delta cityju - niko nista ne kupuje...nije ni cudo kad sam videla da neka neka glupost koju sam platila 3$ (doduse na snizenju) ovde kosta preko 3000 dinara

mozes i kod nas na buvljaku
 
...djeki bar vidi problem a ti ga ne vidis...kad sam posle duzeg vremena otisla u prodavnicu izasla sam a da nista nisam kupila - sve je mnogo skuplje nego na zapadu i trebace mi vremena da se ne osecam pokradeno ako nesto kupim...a znas li ti uopste da postoje zemlje u kojima ljudi ne gledaju cene osnovnih zivotnih namirnica nego ih samo trpaju u korpe
...bila i u Delta cityju - niko nista ne kupuje...nije ni cudo kad sam videla da neka neka glupost koju sam platila 3$ (doduse na snizenju) ovde kosta preko 3000 dinara

Vidimo svi problem, ali ne krivimo svi svakoga ko nam padne na pamet.

Svi pričate o toj jeftinoj Evropi, kako samo ja to nisam primetio? Hoću i ja jeftinije da kupujem, recite mi gde.
 
Demokrate lazu ovaj jadni narod da nam je inflacija navodno 8% . A samo u zadnja 2 meseca je recimo mleko poskupelo sa 40 dinara na 64 koliko je danas kostalo u Maxi Diskontima, Ulje sa 70 na 110 dinara dinara, hleb sa 20 na 35 dinara i tako dalje. Posto je vecini ljudi u Srbiji plata u tom periodu ostala nepromenjene to znaci da smo mi imali inflaciju od najmanje 30% , jer su cene osnovnih zivotnih namirnica poskupele od 30-50% a ne 8% .
portifilio dzeri strikes back :D
 
da li brines o hrani? tj. da li ti je glavna tema na dnevnom redu dal ces za hleb da dans par dinara vise?

To je sada manje bitno. Nisam ja Austrijanac, moram paziti kako trošim., mada bi se iznenadio koliko su i oni pedantni u trošenju. Poenta je bila u tome da svako priča da je ovde jeftinije nego dole, a ja konstantno više trošim, e sad ko ovde koga ****? Ili sam ja idiot pa ne znam da računam ili nađem to jeftinije, ili neko ovde ne zna o čemu priča.
 
u tim zemljama nije ratovano poodavno, ekonomija je na zavidnom nivoui, a i slabo se zalo na plate



mozes i kod nas na buvljaku

...je li ti stvarno mislis da je rat i siromastvo za sve krivo...valjda je zato 99% stanovnistva na ivici egzistencije a 1% izigrava seike i ne zna sta ce sa parama...i stvarno mislis da ce taj 1% da se prodobri pa da veceras zaspe sa milionima a sutra da se probudi bez njih...more sa takvima mozemo samo da ostanemo banana drzava
 

Back
Top