Kako definišete život...šta je za vas život ?

DŽON LENON: "Život je ono što nam se dešava dok pravimo planove za život"

ova misao mi je nakako najbliza mom poimanju zivota :D

setih se neko rekao, dal beše neki književnik ili naučnik, ne mogu da se setim ali je šaljivo..

parafraziram citat :

"kad nemam šta da radim, ja razmišljam šta ću da radim i u tom razmišljanju posle mi se više ništa i ne radi"
 
...statičnost, prolaznost ?

mudrost Šopenhauera, Ničea, Kanta ili vaša promisao ?

kako definišete život ?
Život ne treba definisati već spoznati i realizovati, u pravcu onoga što je govorio Sokrat, "Znaj sebe!"
Zašto tako?
Kako definisati ono što je suština svakog postojanja, ono čega smo i sami deo, ono što nije saznajno fizičkim čulima pa ni samom umu, bar ne pre nego što mi kao jedinka ne ekspandiramo svoju svest dovoljno da svoj um i njegove funkcije stavimo pod vlastitom kontrolom.
Pre nego odradimo ove stvari nema nama ni mudrosti za kojom vape filozofi i njima naklonjeni.
 
Definisati zivot nije problem ali kako je nastao ili ko i kako ga je osmislio su pitanja na koje nikad necemo imati precizan odgovor.

"The condition that distinguishes animals and plants from inorganic matter, including the capacity for growth, reproduction, functional activity, and continual change preceding death." The origins of life
Sve dok neko živi sa ubeđenjem da nikada nešto neće dosegnuti tako će mu i biti u životu.
Tako je zato što sami sebi stavljamo prepreke i otvaramo vrata.

Evo primera iz života velikog broja ljudi.
U Islamu veruju da nisu dostojni niti vredni njihovog proroka ili kako god da ga Zovu - Mohamada.
To je razlogh da njega nikada niko ne sanja niti ima susrete na unutarnjim svetovima ili ma kako.
Na Youtube-u bio je video, pre nekoliko godina o čoveku koji je iz Islama prešao u Hršćanstvo.
Zašto?
Dijagnoza je pokazala da je bolestan od neizlečive bolesti tumora u mozgu i da mu je ostalo još samo desetak dana. A onda kroz samo par dana njemu je došao Isus, razgovarao sa njim i pružio mu izlečenje. Za samo tri dana on je bio poptpuno zdrav bez oikakvih treagova bolesti.
Šta se zapravo dogodilo?
Praktično kada se dogodi izlečenje ili se pojavi neko od minulih duhovnih velikana to praktično sama suština životza koju znamo pod mnogim imenima, Bani, Shadba, Melodija Sfera, Kalami, Duh, Sveti Duh, Reč Boga... zauzme oblik/formu nekog od pomenutih i pomogne osobi i to uvek čini u skladsu sa samim uverenjima, ubeđenjima osobe.
Zato se i kaže, alči i praksa pokazuje, da život svakog pojedinca funkcioniše u skladu sa njegovim verovanjima.
Onaj ko želi iskreno istraživati otkriće baš ovu zakonitost.

Inače, istina o samom životu nije nesaznajna. Doduše, treba uložiti dovoljno napora i zalaganja sa svoje strane da bi se došlo do cilja.
Koliko mnogo?
Onoliko mnogo koliko je cilj uzvišen ili uzvišeniji od neobrazovane humane svesti.
Treba samo izaći iz klišea i ubeđenja koja pojedinac prihvata iz okruženja ili ih sam kreira prema svojim čulima ne znajući da on nije fizičko telo ali ni svoj um.
 
Sve dok neko živi sa ubeđenjem da nikada nešto neće dosegnuti tako će mu i biti u životu.
Tako je zato što sami sebi stavljamo prepreke i otvaramo vrata.

Evo primera iz života velikog broja ljudi.
U Islamu veruju da nisu dostojni niti vredni njihovog proroka ili kako god da ga Zovu - Mohamada.
To je razlogh da njega nikada niko ne sanja niti ima susrete na unutarnjim svetovima ili ma kako.
Na Youtube-u bio je video, pre nekoliko godina o čoveku koji je iz Islama prešao u Hršćanstvo.
Zašto?
Dijagnoza je pokazala da je bolestan od neizlečive bolesti tumora u mozgu i da mu je ostalo još samo desetak dana. A onda kroz samo par dana njemu je došao Isus, razgovarao sa njim i pružio mu izlečenje. Za samo tri dana on je bio poptpuno zdrav bez oikakvih treagova bolesti.
Šta se zapravo dogodilo?
Praktično kada se dogodi izlečenje ili se pojavi neko od minulih duhovnih velikana to praktično sama suština životza koju znamo pod mnogim imenima, Bani, Shadba, Melodija Sfera, Kalami, Duh, Sveti Duh, Reč Boga... zauzme oblik/formu nekog od pomenutih i pomogne osobi i to uvek čini u skladsu sa samim uverenjima, ubeđenjima osobe.
Zato se i kaže, alči i praksa pokazuje, da život svakog pojedinca funkcioniše u skladu sa njegovim verovanjima.
Onaj ko želi iskreno istraživati otkriće baš ovu zakonitost.

Inače, istina o samom životu nije nesaznajna. Doduše, treba uložiti dovoljno napora i zalaganja sa svoje strane da bi se došlo do cilja.
Koliko mnogo?
Onoliko mnogo koliko je cilj uzvišen ili uzvišeniji od neobrazovane humane svesti.
Treba samo izaći iz klišea i ubeđenja koja pojedinac prihvata iz okruženja ili ih sam kreira prema svojim čulima ne znajući da on nije fizičko telo ali ni svoj um.

Samo pazi, ubedjenja se cesto menjaju prema tome ako imam neko ubedjenje ne znaci da ce mi tako biti u zivotu jer se to sutra moze promeniti, ali jos uvek verujem da se problematika oko objasnjenja nastanka zivota nece puno izmeniti. Mozemo ispisati hiljade stranica o tome na ovom forumu ali opet to nece biti odgovor nego hipoteza.

Sa druge strane kada govoris o izlecenju istina je da verovanja imaju znacajnu ulogu. Dokaz je placebo efekat. Koji se tacno procesi aktiviraju kada se neko izleci konzumirajuci secernu vodicu a usput verujuci da pije pravi lek to se jos ne zna. Rekli bi da ti znas po nacinu tvoga pisanja. Nas organizam je apoteka koja moze proizvesti lek za svaku bolest, nas DNK moze dobiti instrukcije da luci na hiljade razlicitih proteina pod razlicitim uslovima koji mogu da izlece svaku bolest i to jeste cinjenica. Te instrukcije mogu dolaziti iz nasih ubedjenja i zato su se dans neki naucnici posvetili poucavanju drugih kako promeniti ta svoja verovanja i ubedjenja na taj nacin da zeljena buduca osecanja postanu proslost i da se na taj nacin integrisu u nase iskustvo. Moguce je cak po njima da snagom svoga ubedjena lucimo odredjeni protein koji ce dalje prouzrokovati zeljeni efekat u nasem organizmu (bas kao placebo). I tako, dok jos bauljamo po unutrasnjim procesima postoji i drugi deo medalje koje mozemo naucno nazvati "Polje" ili uzvisena frekvencija koja ne dolazi od ljudi. Dokaz za to bi bili gama mozdani talasi pri kvalitetnoj meditaciji. Po naucnicima ti retki i izuzetno jaki i pravilni gama mozdani talasi nisu bas "ljudski" nego se u tom slucaju frekvenicija Polja sinhronizuje sa nasom frekvencijom. Da, neko bi za sve to rekao Isus, Muhamed ili cak Duh i zadovoljio bi se tim odgovorom, bez da zadje u detalje, blago njima.
 
Samo pazi, ubedjenja se cesto menjaju prema tome ako imam neko ubedjenje ne znaci da ce mi tako biti u zivotu jer se to sutra moze promeniti, ali jos uvek verujem da se problematika oko objasnjenja nastanka zivota nece puno izmeniti. Mozemo ispisati hiljade stranica o tome na ovom forumu ali opet to nece biti odgovor nego hipoteza.
Ovaj deo tvog komentara dizajniran je tako da iako formalno prihvataš ono što sam rekao, ipak u suštini braniš ono što si u uvodnom postu izneo. Ovim ti želim reći da pojedinac ne može jednim skokom ući u ono stanje svesti iz kojeg će videti i znati istinu. Taj proces je mnogo sporiji.
Koliko?
Ako si već sebi dao za pravo da malo opširinije proučavaš život mogao si sagledati da je proces reinkarnacije ono što daje potpuno objašnjenje za našu današnju različitost koja nije bitna u našoj spoljašnosti već je sadržana u našim stanjima svesti. Praktično, svako naše iskustvo u životu i tokom mnogih života čini da napredujemo i iz iskustva u iskustvo polako sagledavamo da trenitno poimanje života ne može ostati zauvek i pre ili kasnije skokovito idemo napred u svojim verovanjima i poimanjima - stanjima svesti.
Tako jednoga dana, dođemo do stadijuma da osetimo iznutra da naš um nismo mi kao što ni naše telo ne predstavlja nas. Tada otkrivamo da jedini MI, kao jedino stvarno i večito Biće, Duša, jesmo i da kao takvo Biće jedini možemo znati i imati istinu o svemu.
Taj trenutak Sokrat je zvao, "Čoveče znaj Sebe." Sebe Dušu.
Od tog trenutka nadalje mi i ne očekujemo dokaze u spoljašnom svetu već ih tražimo unutarnjim kanalima i ta unutarnja znanja su prava i jediuno validna znanja o samoj suštini života i o načinu njegovog kreiranja, egzistiranja i evolucije. Sa time pre svega mislim na duhovnu evoluciju.
Otuda, iz ovog toka našeg rasta niko nije izuzet i niko ne može uhvatiti bilo kakvu prečicu, svako od nas mora proći više stotina hiljada života.
Kada se pojedinac sa ovim suoči, najpre bojažljivo a onda hrabrije, shvata da Istina nikada nije bila sakrivena jedino je čekala da mi radimo na vlastitoj ekspanziji svesti i dosegnemo stadijum kada možemo sagledati i znati istinu.
Uistinu, na tom putu niko od nas nema privilegiju i niko od nas sigurno neće promašiti taj jedinstveni cilj. Svako ide u skladu sa svpojim trenutkom kada je sišao u ovaj niži pol kreacije.
Ako se okrenemo unazad i dublje proučimo ono što su podučavali Sokrat, Pitagora, Platon, Qwezalkoatl, Rama, Apolonijus, Sveti Pavle, Isus, Zaratustra i mnogi znani i ne znani videli bismo da sve to u sebi sadrži istovetnost koja je iznošena u skladu sa dosegnutim stanjem svesti ljudi datog trenutka i podneblja.
Mi samo iz predubeđenja jedne ignorišemo a druge prihvatamo. Ipak, jednoga dana ćemo i svu tu podelu celovitosti objediniti i razumeti.
Prijatno!
 
Ovaj deo tvog komentara dizajniran je tako da iako formalno prihvataš ono što sam rekao, ipak u suštini braniš ono što si u uvodnom postu izneo. Ovim ti želim reći da pojedinac ne može jednim skokom ući u ono stanje svesti iz kojeg će videti i znati istinu. Taj proces je mnogo sporiji.
Koliko?
Ako si već sebi dao za pravo da malo opširinije proučavaš život mogao si sagledati da je proces reinkarnacije ono što daje potpuno objašnjenje za našu današnju različitost koja nije bitna u našoj spoljašnosti već je sadržana u našim stanjima svesti. Praktično, svako naše iskustvo u životu i tokom mnogih života čini da napredujemo i iz iskustva u iskustvo polako sagledavamo da trenitno poimanje života ne može ostati zauvek i pre ili kasnije skokovito idemo napred u svojim verovanjima i poimanjima - stanjima svesti.
Tako jednoga dana, dođemo do stadijuma da osetimo iznutra da naš um nismo mi kao što ni naše telo ne predstavlja nas. Tada otkrivamo da jedini MI, kao jedino stvarno i večito Biće, Duša, jesmo i da kao takvo Biće jedini možemo znati i imati istinu o svemu.
Taj trenutak Sokrat je zvao, "Čoveče znaj Sebe." Sebe Dušu.
Od tog trenutka nadalje mi i ne očekujemo dokaze u spoljašnom svetu već ih tražimo unutarnjim kanalima i ta unutarnja znanja su prava i jediuno validna znanja o samoj suštini života i o načinu njegovog kreiranja, egzistiranja i evolucije. Sa time pre svega mislim na duhovnu evoluciju.
Otuda, iz ovog toka našeg rasta niko nije izuzet i niko ne može uhvatiti bilo kakvu prečicu, svako od nas mora proći više stotina hiljada života.
Kada se pojedinac sa ovim suoči, najpre bojažljivo a onda hrabrije, shvata da Istina nikada nije bila sakrivena jedino je čekala da mi radimo na vlastitoj ekspanziji svesti i dosegnemo stadijum kada možemo sagledati i znati istinu.
Uistinu, na tom putu niko od nas nema privilegiju i niko od nas sigurno neće promašiti taj jedinstveni cilj. Svako ide u skladu sa svpojim trenutkom kada je sišao u ovaj niži pol kreacije.
Ako se okrenemo unazad i dublje proučimo ono što su podučavali Sokrat, Pitagora, Platon, Qwezalkoatl, Rama, Apolonijus, Sveti Pavle, Isus, Zaratustra i mnogi znani i ne znani videli bismo da sve to u sebi sadrži istovetnost koja je iznošena u skladu sa dosegnutim stanjem svesti ljudi datog trenutka i podneblja.
Mi samo iz predubeđenja jedne ignorišemo a druge prihvatamo. Ipak, jednoga dana ćemo i svu tu podelu celovitosti objediniti i razumeti.
Prijatno!

Uzdrzan sam sto se tice postojanja reinkarnacije. Razlicitost, kao zid koji nosi konstrukciju zivota, nije sadrzana samo u nivoima svesti vec i fizickom delu coveka, u DNK programu, a znamo da DNK nije savrsen, namerno nije savrsen. Razlicitost, kao princip stvaranja nije nista drugo do nesavrsenost. Kada bi znali ko je i kako osmislio zivot onda ne bi bili nesavrseni, vec savrseni kao Bog, ziveli bi vecno, bili bi svemocni i ne bi bili ljudi. A coveka upravo odredjuju granice iznad kojih ne moze da ide, srecom, jer da ne postoje granice doslo bi do haosa i nereda. Po tom principu, savrsenost za nas ljude ne bi bila izvodljiva niti bi imala smisla, stoga ni odgovori koji se ticu zivota. Zato se i kaze da na neka pitanja prosto nema odgovora.
 
život je 'zlo' iz aspekta jer nema smisla - besmisao
ukoliko nije smisao završnica i ništavilo...kružno-pravolinijska putanja..again & again

Warum !?


kEgIW.gif
 
život je 'zlo' iz aspekta jer nema smisla - besmisao
ukoliko nije smisao završnica i ništavilo...kružno-pravolinijska putanja..again & again

Nije toliko akcenat na besmislu (koji je nupitan) već na patnji.

Život nema smisla a podrazumeva patnju.

Npr. nekom detetu upravo neki parazit izbija iz oka i ostavlja ga slepog.

Neki ljudi upravo bivaju zatrpani u ruševinama usled zemljotresa.

Sve životinje sve vreme pate i umiru maksimalno (rađaju se u hiljadama i stotinama a po roditeljskom paru preživljava samo po dvoje).

To je zakon prirodne selekcije.
 
Nije toliko akcenat na besmislu (koji je nupitan) već na patnji.

Život nema smisla a podrazumeva patnju.

Npr. nekom detetu upravo neki parazit izbija iz oka i ostavlja ga slepog.

Neki ljudi upravo bivaju zatrpani u ruševinama usled zemljotresa.

Sve životinje sve vreme pate i umiru maksimalno (rađaju se u hiljadama i stotinama a po roditeljskom paru preživljava samo po dvoje).

To je zakon prirodne selekcije.

a vidi, to je isto besmisao...tragedija bez smisla
šta je tu smisleno da neko postoji i da doživi tragediju ?

na kraju sve se svodi na besmisao...ništavilo, nepotrebnost, suvišnost
 
setio sam se.ovog pitanja kad jna casu srpskog jezika postavila profesorka. jbg 17god smo imali i MUK...onda je ona pocela

"zivot je borba i BOL ! Jer bebe kad se rode ne smeju se , placu. znaju sta ih ceka iako nisu svesni. i ta nasa borba je da dosegnemo visi nivo. religiozni bi rekli teziti Bogu a oni koji vise vole nauku bi rekli da se unapredimo u bolja bica. moramo biti svesni svoje visine zadatka da damo sve od sebe ne bi li cim pre civilizacija nekad, za vek dva ...15 dosegla nivo u vasioni i da ga bude doatojna" ... tako nekako ako dobro pamtim...

Najlepse od svega sto je uvek davala takva tzv "otvorena pitanja" ne bi li MI NJENA DECA malo razgibali mozak i trazili i neka druga pitanja.

Fantasticni pedagog je bila, laka joj crna knjiga
 
Još veči smisao od usavršavanja je znati živeti. Recimo kada si na poslu da li radiš ili živiš?

za razliku od mnogo ljudi koje poznajem licno svoj posao OBOZAVAM. sa sve njesra koja svakodnevno iskacu.zasto? ni jedan jedini dan mi ne lici na predhodni :)
trudim se da zivim najbolje sto mogu u okovima 8h koji su mi trenutno potrebni da bih zaradio platu
 

Back
Top