Kako da uhvatim miša?

ma samo ovako )))
Screenshot_20220831-194820~2.png
 
Zanimljivo je da imam mačku lutalicu koja ustvari živi u mom dvorištu i šetka se naokolo, ali ovog miša ne ulovi
moj cile je uspesno lovio miseve i donosio ih da mi pokaze, ali lovio ih je samo za igru. donese ga u kucu, poigra se s njim neko vreme kao da je to najlepsa moguca stvar na svetu, i onda izgubi interesovanje i ode, a ja onda lovim misa po kuci. E sad, posto se mis slogira i pravi se mrtav, ako sam dobre srece, kad cile izgubi interesovanje, ja uzmem misa i odnesem ga van kuce tamo gde zivi (ziveo je u zidu garaze) on se osvesti i pobegne verovatno zahvaljujuci se svim svojim misijim svetcima sto je dobro prosao. Naravno malo kasnije se cile vrati i trazi gde mu je mis i upitno gleda u mene, a ja se sakrijem iza drveta i zvizdim kako kupus. Kao, ja jesam video misa, ali ne znam gde je i sta se s njim desilo, uostalom sto ga je ostavio bez obezbedjenja. Lepo mu kazem, moras da cuvas svog misa, neko moze da ga uzme pod gepavac i odnese. Sutra ga cile ulovi opet. Sustainable fun!!!!

Nadji onu klopku u koju moze da udje ali ne i da izadje. Obicno se postavlja uza zid jer misevi vole da utrcavaju u rupe u zidu pa klopka
deluje primamljivo i mis ostane neozledjen.

na primer: https://www.amazon.com/Release-Outdoor-Mousetrap-Catcher-Capture/dp/B07PDPVZBP

a moze i nesto ovako elaborirano


 
Poslednja izmena:
Ova je normalna, s materine strane, nije s cacine.

Ma mater ima kucu u Dalmaciji, dok njena sestra tamo zivi.
Mater kada se vracala na kontinent sjetila se da nije pozatvarala prozore i nazvala sestru koja ima kljuceve da to rjesi.
Ova dosla i vidila stakora u dnevnom boravku, na brzinu pozatvarala prozore i vrata, pa zvala muza.
U medjuvremenu pokojni tetak kupio neki karton s ljepilom, ili napravio, pojma nemam, isprzio slaninu i to stavio na karton, ugurao u sobu.
Stakor se stvarno zaljepio za to, nema kuda, ali sada ga treba ubiti.
Kaze tetka: "Josipe, uzmi cajnik i polij ga vrucom vodom."
Tetak uskuvao vodu, zalio stakora, ali ovaj se jos uvijek koprca.
Pa je sve ponovio.
Tek nakon drugog surenja je odapeo.

:mrgreen:
a posle kazu lose je kad deca maltretiraju macke...
 
I jos se zalis? 😀
Pa cuj razni orasi u motoru nisu bas preporucljivi, u zavisnosti gde ih je vecerica 'zakopala', i u zavisnosti od toga da li uopse znas da imas orahe u autu/motoru. Morao sam da odvezem auto kod automehanicara da mi ga deoarhizira :hahaha:


To sto kad krenes malo sejes orahe iz auta, i nije tako strasno. Ionako 70% toga sto veverice zakopaju ne mogu kasnije da nadju, ali zato lepo posumljavaju - ruku na srce motor od auta bas nije neko mnogo plodno mesto da iz oraha nesto izraste. ;)
 
Pa cuj razni orasi u motoru nisu bas preporucljivi, u zavisnosti gde ih je vecerica 'zakopala', i u zavisnosti od toga da li uopse znas da imas orahe u autu/motoru. Morao sam da odvezem auto kod automehanicara da mi ga deoarhizira :hahaha:


To sto kad krenes malo sejes orahe iz auta, i nije tako strasno. Ionako 70% toga sto veverice zakopaju ne mogu kasnije da nadju, ali zato lepo posumljavaju - ruku na srce motor od auta bas nije neko mnogo plodno mesto da iz oraha nesto izraste. ;)
Nisi praktican...pokupis te orahe i napravis baklavu.🙂
A sledeci put otvori gepek,da se jadne vjeverice ne muce.😀
 

Back
Top