Kako da pobijem vinske mušice?

Koliko ja vidim ima ih vise vrsta i nije pametnod da ih zovemo istim imenom...

Smecarke je jedno , vinske musice su drugo...
Smecarki ima 3 vrste minimum.
Jedna je nalik na vinsku musicu u smislu da nije preterano brza niti preterano brzo skace na tlu.
Druga je brzi skocko na tlu , menja pravac kao buva, skace kao buva, sve je kao buva samo sto nije buva...
Treca , tu sam ja mozda i stvori ali radije mislim da je samo soj koji se bolje prilagodio mojim otezanim uslovima....je enormno brz, znaci mislim da moze metar u 2 sekunde da pretrci, poprilicno je i brz u letu , ali ne toliko , ima ekstra reflekse nema sanse da je ubijete dok je na zemlji...

Svaka vrsta trazi svoje...
Vocne traze nesto sto mirise na voce..Prave vocne su bas probirljive
Ove djubretarke vocne, one traze skrobno vise nego secerno...npr med ih ne interesuje..a krompir ih interesuje..Hleb ih uzbudjuje do ludila , toliko da pregrizu kesu , tj kvasac ih uzbudjuje...uglavnom sve djubretarke uzbudjuje kvasac....

Ove brze vise vole povrce, ono sto se lakse kiseli , npr luk, dok ove ultra brze, cak nemaju neke posebne preference, sve im odgovara bukvalno samo da ima energije...ali su tako pokretne manje lete vise hodaju i skacu...

A jos se nisu pojavili komarci , pa oni manji komarci pa oni mikro komarci koji prolaze kroz svaku mrezu...

E sad, pitanje je kako ja imam ekosistem koji privlaci cak 4 vrste djubretarki
I odgovor je nemam, kao sto mi je ekosistem zilav na bubasvabe pa ih nemam a svi ostlai imaju kod mene zaluta jedna dve na 6 meseci ali nek bude na 3 meseca...
Naletele su eto cak 4 vrste djubretarki kroz prozor a kod mene im toplo i vlazno i ima hrane samo toliko da ih 10tak od svake vrste prezivi a u medjuvremenu se negde kriju , tj kao i svako bice imate nenaucene i naucene...naivne i lukave...kao i muve..
Ja sam slucajno moje utrenirao maksimalno, pa su postale eksperti, sad ih eliminisem, to ce brzo , 10 dana i onda ako se pojave nove, one ce biti naivnije..

Sad dolazimo do teme..
Kad su eksperti , bas je tesko da ih eleminises jer su brze kad hodaju po zemlji , svuda se zavuku , narocito hleb jure, pa sam sav hleb stavio pod trostruku zastitu u kesama jer jednu kesu progrizu , drugu pronadju mikro rupicu i onda mora tri...
Onda cekas tih 10 dana koliko zive...

Ako nisu eksperti onda je lakse, prvo ne interesuje ih sargarepa , jer vecinu smecarki i ne interesuje, spore su ili u vazduhu ili i na zemlji , a to je onda laganica...dosadne jesu uvek...
Ja sam imao situaciju da ulje koje ce sluziti za przenje u tiganju pocne da se zagrejava i znatizeljne musice cak dve se nadju iznad vec vruceg ulja i samo se strovale u ulje...i izgore a ti gledas kako iznad otvorenog tiganja prvo te brze djubretarke nesto ih interesuje i onda naravno kad je ulje vrelo samo izgube svest i padnu u ulje...
Ali kazem to zavisi od obuke samih musica...sto ih je vise slabija obuka...ali vise varijeteta.A posle muka kad se uvezbaju. Ja sam u prizemlju , to je tajna...
Na 2 spratu je uglavnom manja ponuda, tj imate samo one spore djubretarke...na 7 vec nemate djubretarke...ili bese 8, znam da sam to primetio da ih nema preko neke visine...

Na 23 spratu ih nema sigurno, moze korpa sa smecem da bude koliko god hocete otvorena i na terasi...

Kupiš ovo, za par maraka, skineš poklopac, zaliješ vodom i izraste ti biljka koja tjera sve mušice, bube, bubice :D

2024-04-13 09_14_21-Window.png

ja sam svojevremeno imao problema sa njima.
od drugara sam dobio gomilu njegovg grozdja iz baste i izgleda da su bile tu.

uglavnom odjednom su se pojavile u stanu.

resio sam ih vrlo efikasno.

uzmi plasticnu flasu od kisele vode.

iseci je na pola i onda vrh okreni i nabih u ostatak flase.

u flasu stavi jogurt.

obozavaju jogurt.

sve ce uci unutra i onda ne mogu da izadju kroz mali otvor.

Sve je stvar mutacija....i dresure..

Ako hoces mozes blagim poostravanjem uslova da dobijes selekciju musica koje mogu i u frizider....samo sto su tamo malo pokretne tj puze ali mozes i to da dobijes...
Meni je smesno ali da stvarno postoji istrazivacka stanica za musice, ja bih ovaj soj od pre 10 dana ako upsem ikako da uhvatim a da mogu da ih uhvatim preko hleba u kesi....
Ja bih im to odneo i bre posteno naplatio...
Takvih nema zvanicno u nauci...
Znate ono trka buva sto u filmovima ima...e pa ove moje od pre 10 dana su svetski rekorderi....male sitne kao tackice od 1 mm , ja im krila ne vidim ali mogu da lete sigurno i odlicni su letaci samo sporiji , ali trkaci su nikad video nisam ovako brze....
Ako su cubretarke klasa 1, brze djubretarke klasa 2, ovaj poslednji soj je klasa 4...a klasu 3 imam ali u odnosu na 4 su rekreativci....

Imam u frizideru termometar i pokazuje 4 do 10C kao i u svakom frizideru sto je moguce, 10C je leti kad je 30C i preko napolju...inace ce raditi pocesce..
Ali sve moze da se dobije...
Samo sto djubretarke nisu opasne...
Neprijatni su oni mikro komarci sto su takodje 1mm i takodje mogu da lete ali ujedaju , obicno ih ima gde ima pasjeg izmeta...

Ili smrdi bube ili stenice...posto su rod...

Back