Kako da saznam ko je prijavljen na mojoj adresi?

Poruka
9.040
Uputstvo o tome kako izbaciti nekog iz svoje nekretnine, ko se prijavio na vašu adresu, nećete naći NIGDE, jer se neko postarao da se SVI članci o tome pobrišu!
ALI ja sam se potrudio da ih iskopam i podelim ovde sa vama na opšte oduševljenje NARKO KRIMI HOBOTNICE koja vlada BALKANSKIM KALIFATOM!

1. neko se može uvaliti na gajbu vam BEZ VAŠEG PRISTANKA
2. neko se NE MOŽE izbaciti iz gajve vam BEZ NJEGOVOG PRISTANKA!
i šta? to kao nije organizovan kriminal?
pa organizovan je sa samog vrha!

A KAD VAM SE UVALI!.... E ONDA DOLAZE IZVRŠITELJI ZA NJEGOV DUG SVE PO ZAKONU!
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...sitnice-evo-o-cemu-je-rec-i-sta-treba-uradite

zakonu koji su pisali isti oni što su gadjali faraone žabama, jer oni samo da pljačkaju i znaju....

Kako da saznam ko je prijavljen na mojoj adresi?​

QA BIRAČKI SPISAK / 18.03.2022.
Share Tweet Post Email

Pojava da pozivi za glasanje stižu i osobama za koje građani tvrde da ne žive na adresi na koju je poziv upućen, dešava se pred poslednjih nekoliko izbora.

Građani imaju pravo da od MUP-a traže imena osoba koje su prijavljene na adresi njihovog stanovanja.

Koja je procedura?
Zahtev da se dobije informacija ko je sve prijavljen na adresi potrebno je da podnese lice koje je vlasnik stana, odnosno kuće. To je i jedino lice koje je ovlašćeno i može da podnese ovaj zahtev.
Za dobijanje ove informacije potrebna su sledeća dokumenta:
  • Vlasnički list ili ugovor o kupoprodaji kao dokaz vlasništva
  • Očitana važeća lična karta
  • Zahtev napisan u slobodnoj formi u kom će se navesti da se zahteva informacija koja lica su po prebivalištu prijavljena na navedenoj adresi
  • Primerak uplatnice da je plaćena taksa u iznosu od 330 dinara. Informacije o žiro računu i pozivu na broj mogu se dobiti u nadležnoj policijskoj upravi.
Sva ova dokumenta se predaju na pisarnici nadležne policijske uprave, a odgovor će biti poslat poštom na adresu podnosioca zahteva u roku od 10 do 15 dana.
Šta da radim ako je na mojoj adresi prijavljen neko koga ne poznajem?
U slučaju da se ispostavi da je neko prijavljen na vašoj adresi, a da vi niste znali za to, ne postoji mogućnost da tu osobu odjavite bez njenog pristanka. Međutim, možete da pokrenete proceduru za pasivizaciju adrese nepoznatog lica.
Ovaj zahtev podnosi se lokalnoj policijskoj stanici i za to su potrebna sledeća dokumenta:
  • Vlasnički list ili ugovor o kupoprodaji kao dokaz vlasništva
  • Očitana važeća lična karta
  • Kopija dokumenta dobijenog od MUP-a u kome se nalazi informacija o licima prijavljenim na vašoj adresi
Detaljnije informacije o samom postupku i daljim koracima dobićete u nadležnoj policijskoj stanici.
 
Poslednja izmena:
Odakle ti ove gluposti ???
Kupis novi stan npr prvo sto radis je da na svoje ime prebacijes "rezije"
proveris da li je stan upisan 1/1 na tebe ( to je naravno trebao advokat da uradi umesto tebe)
ali ajde nije zgoreg da proveris.
Na informatici tj. informatika racunu imas BROJ CLANOVA DOMACINSTVA !!!
Kako da ako zivis samo sa zenom da se tu pojavi 3 (tri) clana domacinstva.
Dakle proveris SAM u ustanovama gde treba da se proveravavlasnistvo stana i da li je uknjizen i sva ostala birokratija.

Onda legnes da spavas "svoj na svome" i ne pises ovakve nebuloze da je tamo neko prijavljen na tvoju adresu a da ti nisi znao.

Nemoj molim te da pises gluposti da se neko koga ja nisma prijavi na moju adresu sam prijavi.

Ne postoji nacin da je neko prijavljen na tvojoj adresi !!! Ako tvoju adresu prijavi za "prijem poste"
to je vasionama daleko od ovog sto navodis kao temu
 
Odakle ti ove gluposti ???
Kupis novi stan npr prvo sto radis je da na svoje ime prebacijes "rezije"
proveris da li je stan upisan 1/1 na tebe ( to je naravno trebao advokat da uradi umesto tebe)
ali ajde nije zgoreg da proveris.
Na informatici tj. informatika racunu imas BROJ CLANOVA DOMACINSTVA !!!
Kako da ako zivis samo sa zenom da se tu pojavi 3 (tri) clana domacinstva.
Dakle proveris SAM u ustanovama gde treba da se proveravavlasnistvo stana i da li je uknjizen i sva ostala birokratija.

Onda legnes da spavas "svoj na svome" i ne pises ovakve nebuloze da je tamo neko prijavljen na tvoju adresu a da ti nisi znao.

Nemoj molim te da pises gluposti da se neko koga ja nisma prijavi na moju adresu sam prijavi.

Ne postoji nacin da je neko prijavljen na tvojoj adresi !!! Ako tvoju adresu prijavi za "prijem poste"
to je vasionama daleko od ovog sto navodis kao temu

pre nego opališ sa ovako živčanim postom
raspitaj se šta znači u Srbskom zakonodavstvu,
PREBIVALIŠTE
a šta BORAVIŠTE!

stan može biti tvoj 1/1 ali i sa ljudima kojima je prijavljen BORAVAK!
....
VLASNIŠTVO NEKRETNINE VEZE NEMA
SA UPISANIM LICIMA KOJA BORAVE U NJEMU

BORAVAK JE JEDNO A PREBIVALIŠTE DRUGO!

drago mi je da je hobotnice brzo reagovala!
al vrlo glupim idijotskim postom, očekivao sam nešto pametnije a ne ovo histerisanje...
smiri se malo, i smisli nešto pametnije, al nemaš šta jer je ovo sve istina, mož samo da histerišeš


https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...sitnice-evo-o-cemu-je-rec-i-sta-treba-uradite


IZVRŠITELJI MOGU DA VAM ZAPLENE IMOVINU IAKO NEMATE NIKAKAV DUG, I TO ZBOG JEDNE "SITNICE"! Evo o čemu je reč i šta treba uradite​

DRUŠTVO
04.11.2023. 17:26h

Javni izvršitelji mogu da vam zaključaju i prodaju imovinu. I to onda ako člana porodice ili prijatelja u nevolji koji ne može da otplati dug, prijavite da živi na vašoj adresi. Isto se može desiti i kada ne znate da je neko prijavljen na vašoj adresi.
Šta možete da uradite? Osobu koja je prijavljena na vašoj adresi ne možete da odjavite, ali možete da pasivizirate adresu. To podrazumeva označavanje u evidenciji nadležnog organa da građanin ne stanuje na adresi prijavljenog prebivališta ili boravišta.
- Pasiviziranje adrese u konkretnom slučaju znači da policija dođe na lice mesta, utvrdi da to lice o kojem govorimo ne živi na toj adresi. Njemu se ne odjavljuje prebivalište niti boravište, i i dalje u ličnoj karti stoji ta adresa, ali je upisan u evidenciji da faktički ne živi na toj adresi. Donosi se rešenje, to rešenje se dostavlja i trećem licu. Sada, na koju adresu se šalje, to je malo upitno - rekao je Nenad Vladić iz udruženja "Za krov nad glavom".

Kada dođe do pasiviziranja adrese, građanin treba u roku od osam dana da prijavi stvarnu adresu stanovanja ili da izjavi žalbu.
- Zakon tako propisuje, jer na takvo rešenje postoje pravo žalbe. Nakon isteka do osam dana, vi takvo rešenje možete koristiti i u izvršnom postupku, gde biste dokazivali da su to vaše stvari, da tu vi živite, da je to vaš stan i tako dalje - objašnjava Vladić.
FOTO: SHUTTER
- Morate da čuvate nekakve ugovore o kupovini i tako dalje, morate da dokazujete šta je čije. Ja mislim da nas ova situacija uopšte stavlja u priliku da smo jako nepoverljivi jedni prema drugima. Došli smo u situaciju da zbog postojanja javnih izvršitelja koji deluju na način na koji deluju od 2011. godine, da se svi plašimo jedni drugih - smatra Vladić.
Prebivalište je mesto u kome se građanin nastanio sa namerom da u njemu stalno živi i u kome se nalazi centar njegovih životnih aktivnosti (profesionalnih, ekonomskih, kulturnih…), a boravište je mesto u kome građanin privremeno boravi duže od 90 dana.
- Svi građani ove zemlje su dužni, prema Zakonu o prebivalištu i boravištu građana, prijaviti i odjaviti prebivalište, a i boravište. Ali to ne čine i nemaju posledice, nažalost. Zato to i jeste danas veliki problem. Za neprijavljivanja prebivališta ili boravišta predviđena novčana kazna u iznosu od 10.000 do 50.000 dinara. Ali evo, iz svog ličnog iskustva nikad nisam čuo da je iko bio novčano kažnjen za takav prekršaj - kaže Vladić.
Izvršitelji popisuju, plene i prodaju stvari sa one adrese na kojoj je dužnik prijavljen.
Prijatelj ili član porodice zamolili su vas da ga prijavite na svoju adresu. Međutim, on se nalazi u nevolji i duguje novac, pa izvršitelji dolaze, plene i prodaju vašu imovinu. Iako mnogi ne znaju i ne očekuju ovako nešto, izvršitelji na to, od 2011. godine imaju zakonsko pravo.
- Godine 2011. godine je uvedena funkcija javnog izvršitelja, koji je u stvari privatni preduzetnik koji je preuzeo taj deo posla koji je nekada radio sud, u svoje ruke. Izvršitelji pod nekakvim izgovorom efikasnosti gledaju da vam naplate dugove kako bilo - objašnjava Vladić.
Lice koje je prijavljeno na vašu adresu može imati određena dugovanja, pa prema tome izvršitelji za prinudnu naplatu dugovanja dolaze da popišu, zaplene i prodaju stvari sa one adrese na koju je prijavljeno.
- Javni izvršitelj je dužan kada je u pitanju, na primer, popis pokretnih stvari on mora da dođe na adresu prebivališta. Ne može da dođe tek tako negde, nego dolazi preko prebivališta. Imali smo situaciju u praksi da izvršenom dužniku bude prodata jedina nepokretnost. I na toj nepokretnosti je imao prijavljeno prebivalište. Nakon iseljenja, on ostaje bez jedinog doma, a ostalo mu je to prebivalište na toj adresi. On ne može da prijavi novo prebivalište bez nove adrese, a on nema gde da prijavi. Stižu mu računi za Infostan, za struju, za sve ostalo, pokreću se izvršenja protiv dužnika za račune koje on je napravio. I sve mu se šalje na tu adresu, a on ne zna ništa o tome. I onda u toj situaciji, na primer, novom vlasniku stana će kucati javni izvršitelj i da njemu oduzima stvari iako dužnik više nema veze sa tim - ispričao je Vladić.
 
Da li ti razumes da niko ne moze da se prijavi na tvoju adresu ako nema
vlasnicki list !
Dakle samo ti kao upisan vlasnik stana mozes da prijavis / odjavic "lice" na svoju adresu.

Ovo sto si pisao su slucajevi ljudi koji hoce da kupe stan koji realno vredi 70.000 za 50.000 ... pa zar nije nesto sumnjivo u tolikoj razlici u ceni ?

Po tvojoj histeriji vidim da nisi skoro kupio svoju nekretninu.
Ja pisem iz mog iskustva gde sam kupio 2020. svoje parce betona u kvadratima
i znam sta smo sve uradili i proverili oko papira.

Da je tako kao sto pises ja bih tebe prijavio kao clana mog domacinstva :D

Sve tvoje stoji kao fakat samo u slucaju da je neko ko iznamljuje stan prijavio XX na svoju adresu
i da mu se to obilo o glavu.
Bio sam podstanar u 4 stana i NIKADA me nijedanput vlasnik me nije prijavio na SVOJU adresu kao moje "boraviste"
 
Uputstvo o tome kako izbaciti nekog iz svoje nekretnine, ko se prijavio na vašu adresu, nećete naći NIGDE, jer se neko postarao da se SVI članci o tome pobrišu!
ALI ja sam se potrudio da ih iskopam i podelim ovde sa vama na opšte oduševljenje NARKO KRIMI HOBOTNICE koja vlada BALKANSKIM KALIFATOM!

1. neko se može uvaliti na gajbu vam BEZ VAŠEG PRISTANKA
2. neko se NE MOŽE izbaciti iz gajve vam BEZ NJEGOVOG PRISTANKA!
i šta? to kao nije organizovan kriminal?
pa organizovan je sa samog vrha!

A KAD VAM SE UVALI!.... E ONDA DOLAZE IZVRŠITELJI ZA NJEGOV DUG SVE PO ZAKONU!
https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/...sitnice-evo-o-cemu-je-rec-i-sta-treba-uradite

zakonu koji su pisali isti oni što su gadjali faraone žabama, jer oni samo da pljačkaju i znaju....

Kako da saznam ko je prijavljen na mojoj adresi?​

QA BIRAČKI SPISAK / 18.03.2022.
Share Tweet Post Email

Pojava da pozivi za glasanje stižu i osobama za koje građani tvrde da ne žive na adresi na koju je poziv upućen, dešava se pred poslednjih nekoliko izbora.

Građani imaju pravo da od MUP-a traže imena osoba koje su prijavljene na adresi njihovog stanovanja.

Koja je procedura?
Zahtev da se dobije informacija ko je sve prijavljen na adresi potrebno je da podnese lice koje je vlasnik stana, odnosno kuće. To je i jedino lice koje je ovlašćeno i može da podnese ovaj zahtev.
Za dobijanje ove informacije potrebna su sledeća dokumenta:
  • Vlasnički list ili ugovor o kupoprodaji kao dokaz vlasništva
  • Očitana važeća lična karta
  • Zahtev napisan u slobodnoj formi u kom će se navesti da se zahteva informacija koja lica su po prebivalištu prijavljena na navedenoj adresi
  • Primerak uplatnice da je plaćena taksa u iznosu od 330 dinara. Informacije o žiro računu i pozivu na broj mogu se dobiti u nadležnoj policijskoj upravi.
Sva ova dokumenta se predaju na pisarnici nadležne policijske uprave, a odgovor će biti poslat poštom na adresu podnosioca zahteva u roku od 10 do 15 dana.
Šta da radim ako je na mojoj adresi prijavljen neko koga ne poznajem?
U slučaju da se ispostavi da je neko prijavljen na vašoj adresi, a da vi niste znali za to, ne postoji mogućnost da tu osobu odjavite bez njenog pristanka. Međutim, možete da pokrenete proceduru za pasivizaciju adrese nepoznatog lica.
Ovaj zahtev podnosi se lokalnoj policijskoj stanici i za to su potrebna sledeća dokumenta:
  • Vlasnički list ili ugovor o kupoprodaji kao dokaz vlasništva
  • Očitana važeća lična karta
  • Kopija dokumenta dobijenog od MUP-a u kome se nalazi informacija o licima prijavljenim na vašoj adresi
Detaljnije informacije o samom postupku i daljim koracima dobićete u nadležnoj policijskoj stanici.
Odeš u SUP (ti ili onaj na koga se vodi nekretnina) i prijaviš da dotična osoba više ne živi na toj adresi.
 
Odeš u SUP (ti ili onaj na koga se vodi nekretnina) i prijaviš da dotična osoba više ne živi na toj adresi.

KOJA dotična osoba kada I NE ZNAŠ da l se neko prijavio kod tebe sa boravištem?!
Svako može da ti se prijavi i bez tvog znanja i bez tvoje saglanosti da pojma nemaš o tome!
valjda ti je to jasno
judeo cincari su pisali takav zakon da ljudima kradu stanove.
 
KOJA dotična osoba kada I NE ZNAŠ da l se neko prijavio kod tebe sa boravištem?!
Svako može da ti se prijavi i bez tvog znanja i bez tvoje saglanosti da pojma nemaš o tome!
valjda ti je to jasno
judeo cincari su pisali takav zakon da ljudima kradu stanove.
Ne može niko da se prijavi ako vlasnik nekretnime ne ode u SUP i ne potpiše saglasnost da se nekom upiše da živi na toj adresi.
 
Ne može niko da se prijavi ako vlasnik nekretnime ne ode u SUP i ne potpiše saglasnost da se nekom upiše da živi na toj adresi.

Prijava prebivališta podnosi se lično na propisanom obrascu (koji se isključivo dobija kod službenika na šalteru), pri čemu je za prijavu neophodno sledeće:

  • važeća lična karta podnosioca prijave
  • isprave kojima se dokazuju podaci iz prijave (dokaz o pravnom osnovu korišćenja stambene jedinice na adresi na koju se prijavljuje tj. ugovor o kupoprodaji stana, ugovor o poklonu stana, pravosnažno ostavinsko rešenje, ugovor o korišćenju stana, vlasnički list, rešenje o kućnom broju, itd.)
  • lična karta vlasnika nepokretnosti odnosno pisana izjava vlasnika nepokretnosti sa adrese na kojoj se vrši prijavljivanje

SUŠTINA JE U BRISANJU BORAVKA.
E TO NE MOŽE BEZ PRISTANKA LICA KOJE IMA PRIJAVLJEN BORAVAK.
 
Prijava prebivališta podnosi se lično na propisanom obrascu (koji se isključivo dobija kod službenika na šalteru), pri čemu je za prijavu neophodno sledeće:

  • važeća lična karta podnosioca prijave
  • isprave kojima se dokazuju podaci iz prijave (dokaz o pravnom osnovu korišćenja stambene jedinice na adresi na koju se prijavljuje tj. ugovor o kupoprodaji stana, ugovor o poklonu stana, pravosnažno ostavinsko rešenje, ugovor o korišćenju stana, vlasnički list, rešenje o kućnom broju, itd.)
  • lična karta vlasnika nepokretnosti odnosno pisana izjava vlasnika nepokretnosti sa adrese na kojoj se vrši prijavljivanje

SUŠTINA JE U BRISANJU BORAVKA.
E TO NE MOŽE BEZ PRISTANKA LICA KOJE IMA PRIJAVLJEN BORAVAK.

pazi se mene je majka prijavila na tvoju adresu
preko veze onako bilo joj dosadno.
Uzecu ti stan !!! Imas dva sata da se iselis eto me sa "notarom"

stvarno si nekad prava debilcina brate.mili
 
KOJA dotična osoba kada I NE ZNAŠ da l se neko prijavio kod tebe sa boravištem?!
Svako može da ti se prijavi i bez tvog znanja i bez tvoje saglanosti da pojma nemaš o tome!
valjda ti je to jasno
judeo cincari su pisali takav zakon da ljudima kradu stanove.
Mozda postoje primeri kada nekome hoce da otmu imovinu, stan, kucu nije iskljuceno....pogotovo ako neki "investitor" hoce da gradi nesto kao onaj kada ga baka Coka roknula i nije htela da mu proda svoju kucu.
 
pazi se mene je majka prijavila na tvoju adresu
preko veze onako bilo joj dosadno.
Uzecu ti stan !!! Imas dva sata da se iselis eto me sa "notarom"

stvarno si nekad prava debilcina brate.mili


U Srbiji gde je pola države oteto, Kosovo, zakonom
ti maštaš o sprovodjenju i poštovanju Zakona?!
Pa ona izjava vlasnika se lažira za 5min, dokazuj ti posle
U PRIVATNOJ TUŽBI GRADJANSKOM PARNICOM
kad ti dodju izvršitelji sa MUP-om i nalogom za IZVRŠENJE.

u svako doba mozes da odjavis bilo koga sa svoje adrese

netačno, potreban je i njegov pristanak, saglasnost.
 
U Srbiji gde je pola države oteto, Kosovo, zakonom
ti maštaš o sprovodjenju i poštovanju Zakona?!
Pa ona izjava vlasnika se lažira za 5min, dokazuj ti posle
U PRIVATNOJ TUŽBI GRADJANSKOM PARNICOM
kad ti dodju izvršitelji sa MUP-om i nalogom za IZVRŠENJE.



netačno, potreban je i njegov pristanak, saglasnost.

sad ulazis u deo koji se ne tice "rpjave / odjave" NN lica sa adrese stana/kuce
koje je tvoje vlasnistvo.

Da si malo bolje pratio desavanja koja su na prvu delovala kako je nekom nesto oteto
morao si da primetis da su u tim slucajevima, a bilo ih je mnooooogo
bili NERASCISCENI imovinsko pravni odnosi.
Dalje taj koji zeli da kupi stan koji realno kosta 50.000e za 25-35.000e je kreten i takve treba prevariti.
Dok je ovci bice i vune.
Da li ti mozes da kupis hleb za 35din danas ? Ne mozes naravno
ali ako neko ukrade gajbicu hleba i prodaje na tezgi da li bi platio 35din hleb?
Naravo da ne , nisi toliko glup i tezga nije pekara i zapitao bih se odakle takva cena hleba.
 

Back
Top