Kako bi ste reagovali?

nacafaca

Zainteresovan član
Poruka
375
Kako bi ste reagovali da vi ili vas muz dobijete odlicno placen posao u inostrantvu u pitanju je oko 4000e mesecno ali je uslov da tamo idete sami i svi troskovi su vam placeni,tamo radite 2-3 meseca pa mesec dana kuci isto placeno a kod kuce recimo ostavljte zenu i malo dete od 2 god?Da li mislite da je vredno ici tamo za te pare i vidjati svoju porodicu svaki treci mesec?Tamo gde ste do sada ziveli i radili imate i svoj stan i svoj auto zivite krajnje prosecno od meseca do meseca bez mogucnosti da ustedite ili sebi i porodici da obezbedite bolji zivot.
 
Ja nisam merodavna jer pomalo fanatik po tom pitanju.
Uvek sam pre za porodicu, nego za pare.
Jedino da nemamo 'leba da jedemo i da nema drugog načina da se preživi, pristala bih.
Inače, uvek da smo na okupu. :heart:
Naravno pričam o sebi, ne mislim da je loše ići u inostranstvo zbog boljeg standarda.
 
Ja nisam napomenula da se ovde radi trajnom prelasku u inostranstvo ( sta zna trajnom recimo 10 do 15 god dok se skupe neke vece pare).

:eek:
Ala je relativan taj pojam - neke veće pare.
Meni je i 4000 eura veća para, a koliko se tek skupi za 10-15 godina puta 12 meseci....
Ne kapiram smisao, za koga toliki novac? Jedino da je bolest u pitanju pa nema drugog načina...
Suludo mi to sve, majke mi...
 
Kako bi ste reagovali da vi ili vas muz dobijete odlicno placen posao u inostrantvu u pitanju je oko 4000e mesecno ali je uslov da tamo idete sami i svi troskovi su vam placeni,tamo radite 2-3 meseca pa mesec dana kuci isto placeno a kod kuce recimo ostavljte zenu i malo dete od 2 god?Da li mislite da je vredno ici tamo za te pare i vidjati svoju porodicu svaki treci mesec?Tamo gde ste do sada ziveli i radili imate i svoj stan i svoj auto zivite krajnje prosecno od meseca do meseca bez mogucnosti da ustedite ili sebi i porodici da obezbedite bolji zivot.

pa moze i porodica da putuje u posete...sve je to izvodljivo
sta ja znam, ja ne bih volela da se ponovo razdvajamo, ali bih dobro izvagala sve pros i cons
 
Slazem se i sa november i sa mackicom...ako bi nam to znacilo bolje sutra ne samo nama vec deci oboje smo za to.
Cak postoji mogucnost da mm ode u februaru...samo necu nista da pricam da ne bih nesto izbaksuzirala.
 
Ja se ne bih sa decom ni u BGD selila, a kamoli u inostranstvo...
Begam ja sa ove teme, vidim da sam izrod. :rumenko:

nisi izrod, sto?
ima nas raznih, neki od nas su "pokretljiviji" i "prilagodljiviji", ima nas koji smo navikli na seljakanja ....

sta ja znam...ako to znaci da na drugi nacin ne mozemo da obezbedimo pristojan zivot, ako mozemo da iznesemo razdvojenost, treba razmisliti o tome
ali ne bih na 10-15 godina, to mi je predugo

i naravno, on da ide, meni je dosta
 
Ja mogu mnogo da istrpim ako moram. "Što se mora, nije teško".
Ali ako ne moram, pare mi ne trebaju...
Samo da nismo gladni, a nije mi neophodno da deca rastu bez oca ili majke, da bismo im obezbedili stanove, školovanja u inostranstvu i pojma nemam za čega sve mogu da se iskoriste tolike pare.
Ni ja ništa od toga nisam imala, ali nisam imala ni normalnu porodicu, a samo mi je to falilo u životu...
 
Ja sam za ako niste bas vezani kao crevca i mislite da cete time biti u dobitku a ne gubitku, pri tom mislim ne samo materijalno.
Ja sam se mislila za 5000 e u centralnoj Evropi, otici ili ne na 3 godine i - nisam.
Sa malim detetom koje bih sigurno vodila sa sobom, da ga ostavljam po ceo dan, da barem dva puta mesecno idem na sluzbena putovanja...ne, hvala.
Nije u pitanju standard, tamo bi bio nesto bolji nego prosto mi ovde nije toliko lose da bih pravila takvu i toliku promenu.
Ali sve je to pitanje licnog senzibiliteta i prioriteta u zivotu.
 
Slažem se...
Imam drugaricu koja jako puno radi i jako često putuje u inostranstvo. Dete joj je više sa babom i dedom nego sa roditeljima.
Ali ona svo slobodno vreme posvećuje detetu, a ne bi mogla da bude mama domaćica jer joj je karijera važna, ona je ispunjava da bude zadovoljna, a time i dobra supruga i majka.
Ja sam više porodični tip...

Mm je imao odličnu ponudu da radi u Bgd-u još dok smo se zabavljali. Pitao me je za mišljenje, da se preselimo, ja nisam htela. Bila je varijanta da on putuje, ali je posao bio od ujutro do uveče. Znači, viđali bi se vikendom. On je odmah odustao jer je video da bih ja radije bila doživotno podstanar nego da imamo love, a muž nikad nije kući...
Tu smo se našli. :)
 
Slažem se...
Imam drugaricu koja jako puno radi i jako često putuje u inostranstvo. Dete joj je više sa babom i dedom nego sa roditeljima.
Ali ona svo slobodno vreme posvećuje detetu, a ne bi mogla da bude mama domaćica jer joj je karijera važna, ona je ispunjava da bude zadovoljna, a time i dobra supruga i majka.
Ja sam više porodični tip...

Mm je imao odličnu ponudu da radi u Bgd-u još dok smo se zabavljali. Pitao me je za mišljenje, da se preselimo, ja nisam htela. Bila je varijanta da on putuje, ali je posao bio od ujutro do uveče. Znači, viđali bi se vikendom. On je odmah odustao jer je video da bih ja radije bila doživotno podstanar nego da imamo love, a muž nikad nije kući...
Tu smo se našli. :)

..a zashto nisi htela u bgd? :)
..moj otac je imao ponudu za savrshen posao u NS, dok moja majka josh nije radila,
sestra i ja smo bile male, a brat se nije josh ni rodio..
..odbio je jer je bio "suvishe mator da pochinje zivot iz pochetka".. :eek:
..sad se kaje, ali malo je kasno...30 godina kasno.. :lol:
..ja danas vidim samo jednu loshu posledicu toga da je prihvatio to - ne bih upoznala mm.. :)
 
Nisam htela u Bgd, zato što sam nostalgičar teški.
Volim ovaj grad, ljude u njemu, prijatelje, roditelje, poznanike...
Ne mrda mi se odavde bre, ovde mi je savršeno.
Uginula bih od tuge za svim tim ljudima.
Strašno volim da putujem, svuda da idem, sve da vidim, što više ljudi da upoznajem, ali svaki put kad se vratim u NS, dođe mi da ljubim asfalt i sve ljude koji šetaju po ulici. :heart:

Ja sam promašila temu, izvin'te molim vas. :rumenko:
 
Kako bi ste reagovali da vi ili vas muz dobijete odlicno placen posao u inostrantvu u pitanju je oko 4000e mesecno ali je uslov da tamo idete sami i svi troskovi su vam placeni,tamo radite 2-3 meseca pa mesec dana kuci isto placeno a kod kuce recimo ostavljte zenu i malo dete od 2 god?Da li mislite da je vredno ici tamo za te pare i vidjati svoju porodicu svaki treci mesec?Tamo gde ste do sada ziveli i radili imate i svoj stan i svoj auto zivite krajnje prosecno od meseca do meseca bez mogucnosti da ustedite ili sebi i porodici da obezbedite bolji zivot.

Ako to ne bi bilo trajnog karaktera .. i ako bi sa tim što on ili ja odemo poboljšali život u budućnosti, zašto da ne. Ja sam uvek za to da se čovek trudi i žtrvuje zarad neke bolje budućnosti ... bolje i to nego da kukam kako nemam i hulim na život, a sama nisam sposobna dupetom da mrdnem i nešto promenim.
 

Back
Top