Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zamisli da šljaka ima dva GS koliko bi Rafa imao GS? Recimo tvrda podloga ima 2 GS, ne misliš li da je Rafa tu malo zakinut?
Ili recimo 2 GS na travi, koliko bi Federer onda imao GS?
I u pre-open eri se samo RG igrao na šljaci, a preostala tri turnira na travi koja je najbrža podloga. Još neki tvrde da je podloga na USO maksimalno usporena i da je to razlog što RN tamo ima više uspeha nego na AO I W. Tako da, nema on na šta da se žali nego da bude zahvalan ATPu. Zamisli da se tri četvrtine turnira igra u dvorani. Pa ne bi ništa osvojio.
 
I u pre-open eri se samo RG igrao na šljaci, a preostala tri turnira na travi koja je najbrža podloga. Još neki tvrde da je podloga na USO maksimalno usporena i da je to razlog što RN tamo ima više uspeha nego na AO I W. Tako da, nema on na šta da se žali nego da bude zahvalan ATPu. Zamisli da se tri četvrtine turnira igra u dvorani. Pa ne bi ništa osvojio.
A šta misliš šta Novaku više odgovara brža ili sporija podloga? Zapitaj se zašto ima najmanje Sinsinatija inače Masters koji važi za najbržu tvrdu podlogu.
Ovo usporavanje podloga najviše na štetu ide Fedu i serverima a pogoduje reternerima i baselinerima kao što je i Novak.
 
A šta misliš šta Novaku više odgovara brža ili sporija podloga? Zapitaj se zašto ima najmanje Sinsinatija inače Masters koji važi za najbržu tvrdu podlogu.
Ovo usporavanje podloga najviše na štetu ide Fedu i serverima a pogoduje reternerima i baselinerima kao što je i Novak.
Odgovoriću i tebi a i Duletu koji mi šalje neke pp i kaže da neće da dolazi ovde, iako ipak čita: Na turu imate spore i brze podloge, otvorene i zatvorene terene. U takvim uslovima, Đoković jedini uspeva da ima po minimum dva trofeja sa svakog velikog turnira. Kažeš da mu brze podloge ne odgovaraju, a on skupio pet trofeja sa Vimbldona. Plus, da nije imao tu nesreću da igra u isto vreme kada i najbolji šljakaš ikada, imao bi barem 6-7 RG.

Čovek je jednostavno najbolji teniser ikada, bez sumnje. Osvaja sve živo, tvrde podloge, spore podloge, otvoreni tereni, zatvoreni tereni. Nema tu mesta za nekakva nagađanja šta bi bilo kad bi bilo.
 
Za WB važi samo u prvim kolima da je brza podloga, kad se dođu u SF i F kažu da je sporije i od šljake :mrgreen:
Novak najviše voli zatvorene dvoranske turnire i da je tvrda i po mogućnosti što sporija podloga.
Ono što on ne voli su vetar, sunce, rano upaljeni reflektori, linijske sudije, Vajdu, Ivaniševića i kad protivnik pogađa linije kao da samo on smije pogađat linije i niko drugi
 
A šta misliš šta Novaku više odgovara brža ili sporija podloga? Zapitaj se zašto ima najmanje Sinsinatija inače Masters koji važi za najbržu tvrdu podlogu.
Ovo usporavanje podloga najviše na štetu ide Fedu i serverima a pogoduje reternerima i baselinerima kao što je i Novak.
Ijao, Ijao... kakav izlet neznanja... Sinsinati?!... hmmmm... znas li ti uopste kada se igra Sinsinati?
 
nisam fan ni jednog tenisera pa ni novakov ..ali sam ovog puta navijala za Novaka zbog svh onih
koji su ga zadnjih par godina pljuvali i omalovazavali pocevsi od britanaca, preko francuza i drugih

Nole , samo napred, pokazi im ko je najbolji na svetu, zacepi im usta svima svojim pobedama

Ne znam za druge, ali sam uvijek navijao za Novaka i navijat ću, osvajao turnire ili ne, bio najbolji ili ne.. nenormalno bi bilo da pored naših tenisera, navijam za neke strane, da se radujem njihovim pobjedama ili tugujem kad gube. Pogotovo, što pojedini teniseri i nisu baš fer i iskreni prema Noletu.

Ne vidim u čemu je problem ako se očigledna nepravda prema Novaku, piše i prenosi sa raznih portala? Da li se to čini prema Noletu - da, da li se tako nešto slično radi Nadalu, baš i ne. Možemo li mi to ovdje isrpraviti ili učiniti da nije tako, naravno da ne.
Zašto se to onda pokušava iskriviti i prozivati da smo ono što nismo?
 
20210618_034626.jpg


20210618_034637.jpg


520.000.000 u parama ima / pola milijarde / moze da spomene moze da utice samo nece /koje drvo gde ce da grli kad dodje...
 
Nekada je mozda bolje ne znati nesto.
Kako je onaj nas sudija smenjen jer je pitao sudiju Robinsona sa Jamajke koliko brzo trci na 100 metara.

A za ove druge. Sve sto ste vi trebali da uradite je da kazete stop av i izadjete na izbore.
Posto vas je bolela patka dok nije mecka zakucala i na vasa vrata ili cak podrzavate AV-a onda sedite dole i pokrijte se usima.
Prosle godine je SNS dobio 66% glasova u Loznici. Znaci sve je ok i po propisima.
Kakve veze ima Novak ili bilo ko sa tim sto su neki ljudi budale ili prodaju svoj glas za kesicu vitamina.
 
Ne znam za druge, ali sam uvijek navijao za Novaka i navijat ću, osvajao turnire ili ne, bio najbolji ili ne.. nenormalno bi bilo da pored naših tenisera, navijam za neke strane, da se radujem njihovim pobjedama ili tugujem kad gube. Pogotovo, što pojedini teniseri i nisu baš fer i iskreni prema Noletu.

Ne vidim u čemu je problem ako se očigledna nepravda prema Novaku, piše i prenosi sa raznih portala? Da li se to čini prema Noletu - da, da li se tako nešto slično radi Nadalu, baš i ne. Možemo li mi to ovdje isrpraviti ili učiniti da nije tako, naravno da ne.
Zašto se to onda pokušava iskriviti i prozivati da smo ono što nismo?
ne bih dalje da nastavljam raspravu ali ne vidim ni jedan jedini razlog da svi moraju da vole Noleta,a ne nekog drugog tenisera
nekog ne moras da volis ali postujes njegove uspehe i dostignuca kao sportiste.. sto je sasvim korektno i sasvim normalno
 
Ne znam za druge, ali sam uvijek navijao za Novaka i navijat ću, osvajao turnire ili ne, bio najbolji ili ne.. nenormalno bi bilo da pored naših tenisera, navijam za neke strane, da se radujem njihovim pobjedama ili tugujem kad gube. Pogotovo, što pojedini teniseri i nisu baš fer i iskreni prema Noletu.
U domaćem sportu navijam za Partizan. Redovno gledam evropski fudbal i košarku. Navijam za Čelsi i Romu. Radujem se kad pobjede, tužan sam kad izgube. Da li ovo znači da sam nenormalan? Znam da si rekao za tenis, ali slično je. Zanima me ima li analogije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mnogo tesko je izdrzati od prvog do prvog / mnogi su ocajni bez nade/ bez razloga da izdrze te nadu / razlog nalaze u uspesima poznatih /bogatih.
(Maradonu su obozavali najsiromasniji najvise eto jednog primera van tenisa /isto je sa svima koji su tako poznati imaju mnogo para.)
To je mnogima sve sto imaju te tako to zive ima smisla / jos ako upoznaju dotaknu / zagrle te poznate to im zauvek ulepsa zivot / da smisao istom.
Ti poznati/ bogati nas vide kao anonimnu masu koja im stavlja pare u dzep / uz pomoc strucnjaka iz tima grade sliku o sebi koju anonimna masa vidi zahvaljujuci kojoj dobijaju pare.
(Komentarisu se javno medjusobno zbog para koje zarade tako sto time stvaraju sliku o sebi koju im tim koji stoji iza njih kaze da treba stvoriti plus odrzavati.)

Za sve nas koji smo anonimni ovo je zabava / nacin da brze prodje vreme / isto kao svaka druga zabava.

Nije bitno za nase zivote ni u jednom aspektu da bi se nesto ostrila situacija zbog nekih koji ne znaju ni da postojimo.
 
ne bih dalje da nastavljam raspravu ali ne vidim ni jedan jedini razlog da svi moraju da vole Noleta,a ne nekog drugog tenisera
nekog ne moras da volis ali postujes njegove uspehe i dostignuca kao sportiste.. sto je sasvim korektno i sasvim normalno

Nina, ovo nije rasprava, ovo su lična mišljenja, koja ne bi trebala nikog da vrijedjaju.. dakle, nigdje ne piše (niti sam pisao) da svi "moraju" da navijaju konkretno za Novaka (ili bilo koga). To bi već bilo smiješno.. baš me i ne interesuje ko je čiji fan ali da ne bi bilo neke zabune, moje mišljenje je, da se i dalje čudim nekima koji pored našeg Noleta bolje vole i navijaju za nekog drugog, stranog tenisera.
Naravno, daleko bilo da imam nešto protiv ili da ih ubjedjujem u suprotno.
Kolega, naravno da si u pravu.. ja sam Zvezdaš a navijam za Barsu i takodje Čelsi, ali Zvezda mi je br 1 i to se ne može porediti.. naše je naše, kako god da je.
 

Stigao na Majorku: Đoković odradio prvi trening na travi​

1623676864-Ivanisevic-DJokovic-750x507.jpg


Najbolji teniser sveta Novak Đoković odradio je prvi trening na travnatim terenima na Majorki.

Đoković će se na španskom ostrvu pripremati za Vimbldon, gde je trijumfovao 2019. i 2018. godine.

Srbin će učestvovati i na turniru na Majorki, ali samo u konkurenciji parova.

Đoković je posle osvajanja titule na Rolan Garosu nekoliko dana proveo u Beogradu, a u sredu je otputovao na Majorku.

Turnir počinje 20. juna, a Vimbldon osam dana kasnije, uz direktne prenose na kanalima Sport kluba.
 
Rafa je odlukom da ne učestvuje na Vimbldonu i OI pokazao da je kod njega došlo do ozbiljnog "zamora materijala", da više nije sila i snaga kao što je bio, i da je vrlo moguće da neće osvojiti više nijedan grendslem u karijeri, eventualno može da osvoji još jedan RG iduće godine i to bi bilo to.

Verujem da će Novak glatko uzeti Vimbldon (mislim da mu niko neće biti ozbiljna pretnja jer svi ovi mladi iz top 10 su baš slabi na travi) i da ima solidne šanse da uzme US Open.
 

„Đoković veliki favorit na Vimbldonu, Rodžeru fale mečevi“​

1624181560-Novak-DJokovic-750x500.jpg


Tod Vudbridž, nekadašnji legendarni australijski teniser, oduševljen je načinom na koji je Novak Đoković osvojio titulu na Rolan Garosu.

„Zlatni slem (sva četiri slema plus zlato na OI) je u igri, u to nema sumnje. Ono što je Novak uspeo da napravi u Parizu, dva preokreta posle 0-2, to je mentalno jedan od najvećih podviga u istoriji“, kaže Vudbridž i dodaje:

„Činjenica je da se nekada na terenu ponaša i ovako i onako, ali on je sportista koji je u stanju da to kanališe u ono što je potrebno da bi se ostvario rezultat. Fantastično je preokrenuo protiv Cicipasa. Sada se osvežava, na Majorki se sprema za Vimbldon – sigurno je da je veliki favorit na Vimbldonu“.

Rafael Nadal se povukao sa Vimbldona, kao i sa Olimpijskih igara, a Rodžer Federer će igrati – u Haleu je dobio prvi meč protiv Ivaške, a onda izgubio od Ože-Alijasima.

„Kondiciono je u redu, ali nedostaje mu mečeva. Nije lako toliko dugo odsustvovati, verujem da je razočaran što nije odigrao više mečeva pred Vimbldon“, dodaje Vudbridž, koji je osvojio 16 grend slem titula u dublu.

Vimbldon počinje 28. juna, uz direktne prenose na kanalima Sport kluba.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top