Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šok, Federer propušta Rolan Garos!

Švajcarca čeka duga pauza.

h_55824845571630020200128103943.jpg


Švajcarski teniser Rodžer Federer podvrgnut je operaciji kolena i propustiće Rolan Garos u Parizu, saopšteno je danas.

Federer je podvrgnut artroskopiji desnog kolena u sredu u Švajcarskoj.

Osvajač 20 grend slem titula rekao je da su lekari uvereni u potpuni oporavak.

"Posle procedure lekari su potvrdili da je to trebalo da se uradi", naveo je 38-godišnji Federer u objavi na društvenim mrežama.

On je dodao da ga je to koleno mučilo, da je mislio da će problemi nestati, ali da je posle pregleda utvrdjeno da mora na operaciju.

Osim Rolan Garosa, koji traje od 24. maja do 7. juna, Federer će propustiti i turnire u Dubaiju, Indijan Velsu, Bogoti i u Majamiju.

"Zahvalan sam svima na podršci. Jedva čekam da ponovo zaigram, vidimo se na travi", rekao je osmostruki šampion Vimbldona.

https://www.sportske.net/vest/tenis/sok-federer-propusta-rolan-garos-401510.html
Bas je taj covek baksuz. Kao sto vidimo isto je bilo i 2016. Sada je cetiri godine stariji i sansa za oporavak je mnogo manja.

ŠOK: Rodžer Federer završio sezonu, možda i karijeru, neće nastupiti u Riju
Tenis 19:35, 26.07.2016.

"Veoma sam razočaran što moram da saopštim da neću moći da predstavljam Švajcarsku na Olimpijskim igrama u Riju i da ću propustiti ostatak sezone. Uzimajući u obzir sve opcije, a posle konsultacija sa mojim lekarima i mojim timom, doneo sam tešku odluku da završim sezonu, jer mi je potrebno još intenzivne rehabilitacije od operacije kolena ranije ove godine", piše u Federerovom obraćanju javnosti.
 
Beker: Novak je čudo prirode!

N. MANDRAPA | 03. februar 2015. 20:05 |

Srbin tek kreće da osvaja trofeje, poručuje Nemac.

- Ima igru da osvoji sva četiri grend slema, i radimo da to i ostvarimo. Na vrhuncu je forme, fizički se odlično oseća, napreduje tehnički. Njegovi najteži rivali su Federer, koji je napunio 34 godine, Nadal je imao probleme sa povredama, tako da je sledeći u redu Marej. Ostali su dosta daleko. (Treba dodati da Mari vise “ne postoji”). O konkurenciji sam pricao davno pre Bekera.

To porucuje i Noletov tata, a to porucuje i sam Nole. I tu dodaju jos OI.

Ovih dana sa raznih strana i meridijana sa raznih turnira dolaze, za Noleta, veoma dobre vesti. Najbolji medju mladima, koji treba da su Noletovi najopasniji rivali, gube od nekakvih “nepoznatih” tenisera (Tim od Madjera 158-og, Medvedev od ostarelog Simona 58-og ili Sapovalov od Bublika).

Odlicno je sto nas Nole nema nikakvu konkurenciju pa ce mu biti lako da obori sve rekorde i podigne ih na nivo koji niko vise nece dostici. Federer je 2004-te postao prvi na svetu, a vec 2005-te pojavljuje se mladi Nadal i osvaja svoj prvi G.S. 2006-te tu su vec nas Nole i Mari. Da je postojao samo Nadal dosta bi bilo. „Од марта 2005. до јула 2009, њих двојица су успели да освоје 17 од 18 гренд слемова (од Ролан Гароса 2005. до Вимблдона 2009. нису освојили само Отворено првенство Аустралије 2008.) и 24 од 38 турнира АТП мастерс серије. У току тог периода, Федерер и Надал су освојили 11 узастопних гренд слемова, почевши од Ролан Гароса 2005. до Отвореног првенства САД 2007. Тако су постали једини пар у историји са три различита гренд слема (2005—2008 Ролан Гарос за Надала, 2003-2007 Вимблдон и 2004—2008 Ју-ес опен за Федерера) које су освојили бар четири пута узастопно за време 5 година доминације (2004—2008).

Znaci prava velika cetvorka je tu samo dve godine posto je Federer postao prvi na svetu. Tri odlicna, a sto je najopasnije mladja igraca, su tu. Nole je na prvo mesto zaseo negde 2012-te, a novih mladih, a odlicnih igraca, nema ni do dana danasnjeg. Vec osam godina nije se pojavio prakticno niko nov. Evo vec je 2020-ta, a ti mladi jos nisu osvojili ni jedan G.S.. Znaci sem amortizovanog Federera i “polupovredjenog “ Nadala jos uvek nema prave konkurencije. Nas Nole samo treba da maksimalno iskoristi taj ogromni vakuum i porusi sve rekorde. Zato napred Nole. Bez velike muke postaces najveci svih vremena.
 
Zbog politickih prepucavanja mnogi su ostali bez Sport klub kanala
i Eurosporta pa tako i bez gledanja Noletovih meceva,medju njima
sam i ja.Po cenu da vise nikada ne gledam tenis necu promeniti
provajdera.

Danas sam slucajno naleteo na stranicu na Fejsbuku" Tenis Uzivo".
Jos nisam imao prilike da vidim da li svarmo fumkcionise iako
vidim da ima najava meca Lajović – Džonson

Nadam se da prenose i Novakove meceve.Evo linka:


https://www.facebook.com/tenis.uzivo/
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top