Quantcast

Kafana "KOD HAKERA"

Heidfeld fan

Poznat
Poruka
9.813
Добио сам путем е-поште документ у pdf формату који треба да оштампам а немам штампач и лишен сам помоћи са стране. Шта као лаик треба да урадим да би ми неко то одштампао?

Садко

Elita
Poruka
15.619
Добио сам путем е-поште документ у pdf формату који треба да оштампам а немам штампач и лишен сам помоћи са стране. Шта као лаик треба да урадим да би ми неко то одштампао?
Да позовеш Копи центар и питаш их да ти пошаљу брзом поштом? Шта кошта да кошта, ако је важно.

Уколико сам добро разумео ситуацију.

Meklaud

Domaćin
Poruka
4.586
Ljudi imam pripejd karticu visa za kupovinu preko neta.Zadnju kupovinu preko neta sam obavio na ebayu 3.4. i od tada je nisam koristio, stoji mi u sobi.6.4. radim proveru sms-om i vidim da imam iznos recimo 1370 din.Danas sam uradio proveru sms-om cisto onako bezveze i ja imam 1340 dinara.Kako je to moguce???

Meklaud

Domaćin
Poruka
4.586
Secam se doba bez interneta za malog coveka.Jedva sam cekao da od nekog druga uzmem neki novi flopi ili cd sa igrama i programima.To se tako nasnimavalo,razmenjivalo,dobavljalo kupovinom iz piratskih radnji koje su tad bile legalne ili od ulicnih tezgarosa.Iz tog perioda i danas mi je ostalo da pravim arhive backup softvera koji mi nesto znaci.Vidim da se ide ka tome da nemas medij na kome ces taloziti svoju arhivu.Ostao je usb fles koji nit je pouzdan nit pogodan jer je pisi brisi medij za cuvanje gomile softvera i obicno uvek zatreba za nesto drugo,hitnije.Jeste sve se moze naci na netu,ali neki programi imaju odredjeni kvalitet ili mnostvo funkcija a ne moze se vise naci odgovarajuca alternativa na netu.Ide se na internetizaciju arhiva sto mi se ne svidja.

bmaxa

Domaćin
Poruka
3.356
Secam se doba bez interneta za malog coveka.Jedva sam cekao da od nekog druga uzmem neki novi flopi ili cd sa igrama i programima.To se tako nasnimavalo,razmenjivalo,dobavljalo kupovinom iz piratskih radnji koje su tad bile legalne ili od ulicnih tezgarosa.Iz tog perioda i danas mi je ostalo da pravim arhive backup softvera koji mi nesto znaci.Vidim da se ide ka tome da nemas medij na kome ces taloziti svoju arhivu.Ostao je usb fles koji nit je pouzdan nit pogodan jer je pisi brisi medij za cuvanje gomile softvera i obicno uvek zatreba za nesto drugo,hitnije.Jeste sve se moze naci na netu,ali neki programi imaju odredjeni kvalitet ili mnostvo funkcija a ne moze se vise naci odgovarajuca alternativa na netu.Ide se na internetizaciju arhiva sto mi se ne svidja.
Imas i dalje dvd, eksterni disk, trake, i ko zna sta jos. Pirati su cvetali do sredine 2000ih zato sto su ljudi vozili dial up pa ti je trebalo 5 minuta da skines megabajt :P
Cloud kao bekap je dobra stvar zato sto jeftino mozes cuvati podatke koji su ti bitni. Naravno, sada je to moguce.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.