Kafana "Game over"

Ekipa, zanima me da li postiji neka igrica poput Age of Mytologya ili Age of Empire-a, da se igra po tom principu, gradjenje, ratovanje, ali da se radi o starijem svetu, nikako da bude u vidu pucanja i ovih sada savremenih gluposti. Ukoliko imate neki predlog, pisite.
 
Ekipa, zanima me da li postiji neka igrica poput Age of Mytologya ili Age of Empire-a, da se igra po tom principu, gradjenje, ratovanje, ali da se radi o starijem svetu, nikako da bude u vidu pucanja i ovih sada savremenih gluposti. Ukoliko imate neki predlog, pisite.
Imaš Populous, Bullfrogov, baš star biser. Mogao bi da emuliraš. Onda Pharaoh, Caesars III, Zeus Master of Olympus (sve je izbacio GoG skoro, kompatibilno sa novijim platformama). Onda one Rome igrice. Crusader Kings recimo. Anno serijal. Settlers isto.
 
Ekipa, zanima me da li postiji neka igrica poput Age of Mytologya ili Age of Empire-a, da se igra po tom principu, gradjenje, ratovanje, ali da se radi o starijem svetu, nikako da bude u vidu pucanja i ovih sada savremenih gluposti. Ukoliko imate neki predlog, pisite.

Takođe imaš i "Rise of Nations", tu se počinje od praistorije pa se napreduje do modernih ratovanja, al ako ne voliš možeš da ograničiš u opcijama. Takođe ima i Stronghold Crusader koji je sjajna, SJAJNA srednjevekovna strategija.
 
Ја правим неке игрице и учланио сам се на форум да бих их поделио са вама. Да ли могу да отворим овде нову тему где би смо сви постављали наше игрице?
 
Како играте стратегије? Која вам је стратегија док их играте? Вероватно се разликује од типа, до типа стратегије, можда чак и од игрице до игрице. :think:
Када играм Stronghold Crusader прво направим амбар (granary), неопходан је да би сте могли да наставите игру, иначе популација опада. Затим направим маркет и гледам да што пре дођем до камења, како бих почео да га вадим и продајем. С тим новцем онда купујем све што ми је потребно, тачније неопходно: храну, дрво и опрему за војску. Изградим фарме, али ми је главни начин снабдевања храном куповина. Дрво искључиво купујем.
Потом направим добру одбрану: куле и стрелци, обавезно ставим да испљаују ватрене стреле.
Уколико негде могу да вадим метал, или нафту (мислим да је нафта у питању), вадим их и продајем. Често купујем и пшеницу, те направим један млин и три пекаре. Онда имам довољно брашна и хлеба и за становништво и за продају.
Следи напад. Нападам прво са crossbowman-има. Гледам да непријатеља прво одсечем од фарми и налазишта која експлоатише, тако што пошаљем crossbowman-е да ометају приступ. За то користим једну, или више група од по 50 војника. Потом једну групу, такође од 50 војника пошаљем да уништи одбрану дворца, тј. да убије стрелце на кулама. Затим са свим crossbowman-има окружим замак и засипам стрелама све што се креће, док са два катапулта правим рупе у зидовима. На крају пошаљем групу од 20-30 витезова да докрајче непријатељског владара.
 

Tako se pravi dobra muzika, atmosfera mora da prati.

Nikako ne mogu da povezem Witcher 3 sa prethodna 2 dela, treci mi je neuporedivo bolja video-igra i to ne samo zbog tehnikalija. Sve je izvedeno valjano. Moj aplauz, treci deo je konacno uspeo da mi izazove paznju jer je potrefio pravilnu atmosferu. :klap:
 

Tako se pravi dobra muzika, atmosfera mora da prati.

Nikako ne mogu da povezem Witcher 3 sa prethodna 2 dela, treci mi je neuporedivo bolja video-igra i to ne samo zbog tehnikalija. Sve je izvedeno valjano. Moj aplauz, treci deo je konacno uspeo da mi izazove paznju jer je potrefio pravilnu atmosferu. :klap:

Ako ti se ne dopada muzika u igrici, uvek mozes da je iskljucis, i pustis sta ti dusa zeli :mrgreen:
A ova je odlicna
 
Nije mi to-to onda. Smatram da je muzika jako bitna kada je rec o video-igrama. Ako muzika pogodi atmosferu pravilno, utoliko postaje neuporedivo bolja.

Primera radi, ova muzika se savrseno uklapa u atmosferu i tezinu igre koja se poistovecuje sa apatijom, depresijom i samom temom smrti igre Dark Souls.


Zbog toga je kompozicija veoma bitan faktor jer tu lezi i sama car igranja video-igre koja se tematski i vizuelno moze nadopuniti i culnim putem te doprineti celoukupnom dozivljaju. Mnogi developeri stavljaju kompozicije reda radi, ali ima i onih koji se potrude da to i lici na nesto sto se moze nazvati umetnoscu na kraju krajeva.

:mrgreen:
 
Весељаци, да није неко имао проблема са A story about my uncle?
језик инсталације ми је био енглески, инсталирана је на руском, мени и титлови...
промена језика изгледа не ради... тражи да рестартујем игру, али ништа не промени...
пробао сам да му у оним config.ini измењам мануелно, пробаод а фајлове које представља за енг. умуљам у посебан диоректоријум и њега наведем у том ини-ју, али ништа не ради...
 

Back
Top