Kad jednom shvatis...

Ama za to isplivavanje je nužna kompletna mobilizacija jedne ličnosti ! ! !
Ipak je to više muška borba-dizanje sa dna ka vrhu...
Ženske postignu uspeh u "redovnom" usponu,ali kad padnu...Ja ne znam ni jednu
koja se digla s dna...Pridigla se jeste,ali za dalji uspon-to još nisam video...
No,štošta ja nisam video...

Sa prvom rečenicom sam potpuno saglasna.
Drugu bih malo korigovala, pa umesto "muška" borba, rekla bih "ljudska".
(Ovo uz uslov da bukvalno misliš "muška".:lol:)
A naredne tvoje rečenice "odvele" su me do Pesnika, koji kaže da
" to čega nismo svesni, nije nepostojanje, već postojanje bez nas".
I, na kraju, priznati da štošta ne zna može samo onaj, koji štošta zna.:D
 
Sa prvom rečenicom sam potpuno saglasna.
Drugu bih malo korigovala, pa umesto "muška" borba, rekla bih "ljudska".
(Ovo uz uslov da bukvalno misliš "muška".:lol:)
A naredne tvoje rečenice "odvele" su me do Pesnika, koji kaže da
" to čega nismo svesni, nije nepostojanje, već postojanje bez nas".
I, na kraju, priznati da štošta ne zna može samo onaj, koji štošta zna.:D
Mogu samo da proširim rečenice-mrzovoljno,povodeći se za Witgensteinovim
zahtevima kratkog iskazivanja...
Mislio sam na bukvalnu "mušku" borbu koja nije ni ženskima strana...To je žestina
borca i lovca u arhetipu mužjaka homosapiensa...Radi se o rodnim ulogama koje se
polako,pa i sve brže izjednačavaju,ali nisu još izjednačene čak ni biološki...Recimo:
iz tog razloga su posebno muški,a posebno ženski sportovi...Ovde je u pitanju baš
snaga borbe...Muški su ipak snažniji borci...z:mrgreen:
 
Mogu samo da proširim rečenice-mrzovoljno,povodeći se za Witgensteinovim
zahtevima kratkog iskazivanja...
Mislio sam na bukvalnu "mušku" borbu koja nije ni ženskima strana...To je žestina
borca i lovca u arhetipu mužjaka homosapiensa...Radi se o rodnim ulogama koje se
polako,pa i sve brže izjednačavaju,ali nisu još izjednačene čak ni biološki...Recimo:
iz tog razloga su posebno muški,a posebno ženski sportovi...Ovde je u pitanju baš
snaga borbe...Muški su ipak snažniji borci...z:mrgreen:

Ako ti pričaš o fizičkoj snazi, a ja o mentalnoj, ima li šanse da se razumemo?
Biološke razlike su taman takve, da nam pokažu koliko jedni drugima trebamo,
a ne da favorizuju bilo koji rod.
 
Ako ti pričaš o fizičkoj snazi, a ja o mentalnoj, ima li šanse da se razumemo?
Biološke razlike su taman takve, da nam pokažu koliko jedni drugima trebamo,
a ne da favorizuju bilo koji rod.
Po svemu sudeći je homo neandertalikus,ali i erektus,bacao sabljaste tigrove i mamute o stene
telekinetičkim sposobnostima ! ! ! Nekih antropoloških indicija o tome ima...
To je i današnjem mužjaku ostalo-ta snaga uma u tragovima...
o možda tebi liči na sirovu fizičku snagu,ali budi sigurna da je tu prisutna sirova snaga volje!
O tom je reč...
A što se mene tiče-ja navijam za žemske i prvi sam feminista na balkanu (bar zvaničnoz:mrgreen:) i
odavno se zalažem za dominaciju žena u politici i upravljanju društvom...Naime,baš ta sirova volja
muških (arogancija najčešće) je kamen spoticanja u svetskoj ali i u svim politikama...
Ja ,na primer,moju snagu volje,koja je u stanju sve prepreke da krši i prolazi,znam veoma dobro da obuzdam i
kanališem,a ne retko je stavljam i na stand by...z:mrgreen: U poslovnom žargonu to kažemo ."Nema tog
problema koji on neće izgurati..." Čuo sam za Sforcanovu da je TA,a i Tabakovićka odaje pomalo taj utisak,ali
lično nisam još sreo takvu-s tom "kvalifikacijom"...:lol:
 
Po svemu sudeći je homo neandertalikus,ali i erektus,bacao sabljaste tigrove i mamute o stene
telekinetičkim sposobnostima ! ! ! Nekih antropoloških indicija o tome ima...
To je i današnjem mužjaku ostalo-ta snaga uma u tragovima...
o možda tebi liči na sirovu fizičku snagu,ali budi sigurna da je tu prisutna sirova snaga volje!
O tom je reč...
A što se mene tiče-ja navijam za žemske i prvi sam feminista na balkanu (bar zvaničnoz:mrgreen:) i
odavno se zalažem za dominaciju žena u politici i upravljanju društvom...Naime,baš ta sirova volja
muških (arogancija najčešće) je kamen spoticanja u svetskoj ali i u svim politikama...
Ja ,na primer,moju snagu volje,koja je u stanju sve prepreke da krši i prolazi,znam veoma dobro da obuzdam i
kanališem,a ne retko je stavljam i na stand by...z:mrgreen: U poslovnom žargonu to kažemo ."Nema tog
problema koji on neće izgurati..." Čuo sam za Sforcanovu da je TA,a i Tabakovićka odaje pomalo taj utisak,ali
lično nisam još sreo takvu-s tom "kvalifikacijom"...:lol:


Ne navijam za "žemske", kako ti kažeš, nikad mi feminizam nije bio privlačan,
ne mislim da treba bezrezervno podržati žensku dominaciju u politici, ili društvu.
Znači, ne slažemo se :lol:

Arogancija je često plašt za prazninu.
Viđala sam te "koji mogu svaki problem izgurati", kad nisu "na sceni"
i kad je "s" od snage postalo "s" od slabosti.
Ali, sve je za ljude.

Lepo je, ako si u stanju da kontrolišeš sopstvenu snagu...:D

Znaš onu: Um caruje, snaga dobro dođe. :lol:.
 
Poslednja izmena:
Milioni bezimenih žena širom sveta svakodnevno"bacaju sabljaste tigrove i mamute i razbijaju o stene,
snagom svoje volje" i uz nejake mišiće, a u odsustvu svojih mužjaka koji su oduvek imali
neka preča posla - da filozofiraju,ratuju, švrljaju okolo u potrazi za raznim avanturama, ili
prosto da lenstvuju.Tako je briga za porodicu i opstanak vrste bio glavni zadatak kroz gene-
racije i što su okolnosti bile teže, "žemske" su bile sve istrajnije i i sve jače, sposobne da se
svaki put podignu sa dna, iz pepela, iz blata....
Hvala muškarcija na tome!
O muškoj nadmenosti i potcenjivanju žena - možda nekom drugom prilikom,
možda za Osmi mart?
 
Poslednja izmena:
Nije.

Kad već zaključiš da ti je život otišao u k**ac, onda skupiš hrabrost i kreneš jovo-nanovo. Doduše, ne može baš "jovo-nanovo", od nulte tačke itd. Ostanu neki ožiljci. Ali, šta je duša bez ožiljaka? Praznina.
Izem ti život u stalnom analiziranju gde je bilo pogrešno skretanje.
Mora da postoji i život posle k**ca. :mrgreen:

Tačno.
Čovek uvek mora da smogne snage da ustane.
 
Milioni bezimenih žena širom sveta svakodnevno"bacaju sabljaste tigrove i mamute i razbijaju o stene,
snagom svoje volje" i uz nejake mišiće, a u odsustvu svojih mužjaka koji su oduvek imali
neka preča posla - da filozofiraju,ratuju, švrljaju okolo u potrazi za raznim avanturama, ili
prosto da lenstvuju.Tako je briga za porodicu i opstanak vrste bio glavni zadatak kroz gene-
racije i što su okolnosti bile teže, "žemske" su bile sve istrajnije i i sve jače, sposobne da se
svaki put podignu sa dna, iz pepela, iz blata....
Hvala muškarcija na tome!
O muškoj nadmenosti i potcenjivanju žena - možda nekom drugom prilikom,
možda za Osmi mart?
Pazi kad ovog ima mnogo više nego li se misli...Skoro kao pravilo...z:(
Ma,Nordijci su to doveli u red-i ovde će biti tako-brže nego se očekuje...
 
Kad jednom shvatis da ti je zivot otisao u k**ac:

-Napravices precizan plan, osmisliti taktiku, i ostatak zivota ces potrositi pokusavajuci da svoj zivot odatle izvadis;
-Napices se ko cep i pijan i tuzan objasnjavati sankeru sta te je zadesilo;
-Pokusavaces da prekratis muke, naravno bezuspesno jer ti je zivot u k**cu, dakle van domasaja;
-Razmisljaces kako li je tamo dospeo, i tako dostici filozofske visine;
-Otici ces u taj k**ac, naci ces zivot, i u tom k**cu proziveti zivot;

Sta, zasto, i zasto da ne?



p.s. nije smesno.

ко схвати, живи...
 
Prosla su do sada bar dva smaka sveta, i oba su me promasila.
Izasao sam iz jedne rupe, da bih ubrzo upao u dublju.
Znaci do mene je. Ne pazim kuda hodam. Ili su sve rupe prevelike za preskociti.
Ali sam sebi dokazao da je moguce izaci. Pretvorio se zivot u izvlacenje iz problema.
To moze biti i dobar izgovor da radis ono sto zaista volis.

Pesimista ce gundjati i izbegavati igranje u kolu. Zabusavace.
Optimista ce celog sebe usmeriti u usavrsavanje tehnike igranja u vrzinom kolu. Dok mu osmeh ne postane grc.
Ko je od njih promasio zivot?
 
Urnebesna tragedija druže...
Čak ;vesela tragedija za optimistu koji ,ne samo da igra,kolo,već i kolo vodi,ali koji vidi tu tragićnu
stranu cele priče svog postojanja...
Ybg,život je nekom qrva,a nekom maćeha,reče drug mog sina...
Možemo spuštati loptu na zemlju,ali to je samo ignorisanje brzih i ostalih vozova...
Najveće cranje je u tom što vidimo hiljade tuđih života i ne možemo ih živeti već samo ovaj jedan i to
uvek samo s jednim izborom...Ostale izbore da možemo isprobati...Bar to...:mrgreen:
 
Kad jednom shvatis da ti je zivot otisao u k**ac:

-Napravices precizan plan, osmisliti taktiku, i ostatak zivota ces potrositi pokusavajuci da svoj zivot odatle izvadis;
-Napices se ko cep i pijan i tuzan objasnjavati sankeru sta te je zadesilo;
-Pokusavaces da prekratis muke, naravno bezuspesno jer ti je zivot u k**cu, dakle van domasaja;
-Razmisljaces kako li je tamo dospeo, i tako dostici filozofske visine;
-Otici ces u taj k**ac, naci ces zivot, i u tom k**cu proziveti zivot;

Sta, zasto, i zasto da ne?



p.s. nije smesno.

mora da bude smesno jer ako shvatis ozbiljno sve pobrojano ces probati na ovaj ili onaj nacin....
 
obicno reasavam tako sto pozovem najmaldju zenu koju znam i olesimo se od klope pica i zaebancije...do sad su neke to provalile zasto ih cimam pa kad ih obrnem znaju da ce biti zesca zaebancija te pozovu i drugarice i onda sa strane izgleda kao da smo svi sretni u 3pm cak mi i retardi zavide sto su mlade mace sa mnom rumene i nasmejane a ne znaju koja bol se krije ispod toga... bol se mora izbaciti...preko drugog koji te isprovocira na praznjenje, kod zena se to radi forsiranjem situacije koja dovodi do najdubljih emocija i grcevitog placha, kod dece je nemoguce jer oni imaju kvrc da sve mogu sami cak i u retkim situacijama u stanju su da odslusaju i isklimaju glavom a opet naravno rade po svom...decu valjda cuva bog od sranja.... kolko moze...

zivot nikada ne ode u q jer zivot jeste go q i onda taj bol moras zameniti sprdacinom....ako ne zelis da zaista odes u q.
 
Umesto u semafor deca bulje u telefone. Će dizginu u saobraćaj.

El im to neka nova sinišamali aMplikacija za semafor, ili samo gledaju u sebe, kroz prednju kameru? :pop:

- - - - - - - - - -

U rikverc, pa nazad. Odovud znam koja budala ide, al otud ne znam.
 
Svako vremenom gubi vrednost, devalvira.

Neko iznutra, postajući sumnjičav, zavidan, mali, zloban, uplašen. To se propadanje ne može od spolja lako videti. Odlazak u teretanu, na mesta koja služe "da bi bio viđen", druženje sa uticajnim i poznatim i izbegavanje ljudi koji ga dobro poznaju.

Postoji i devalvacija spolja, kada čovek bira da sebi ne učini da bi ostalo više za drugog, za onog koga voli. Takav nema zube, kosu, cipele, odeću u skladu sa vremenom. Bez nezadovoljstva i krivice, do kraja svestan sopstvenog izbora, zadovoljan i ostvaren njime.

Prvi stalno traži pare i usluge na zajam, samo da ih okrene krug-dva, kao na ruletu, nadajući se lakoj zaradi. Brzo gubi prijatelje i ugled, dok na kraju ne počne da zajmi od neprijatelja.

Drugi ima mir, i taj imetak stvara u njegovoj praznoj glavi iluziju opšteg bogatstva. Dobijene osmehe broji u sopstveno bogatstvo. Govori da su golubovi sa kojima deli hleb u parku njegovi, čak im imena daje. Ne plaća kartu jer su autobusi koji voze do njegovog Kalemegdana - njegovi. Jutarnje Sunce na kome isparava njegov, od rose mokar kaput, je njegov prijatelj.
 
Poslednja izmena:

Back
Top