Кад је наставнике срамота што раде у школи

:fdlan:

Само храбро

Грађанин или Поданик??

Ко мисли читаће исправне и мудре књига, па ће сазнати...

Срећа прати храбре

Срећно
20230826_094942.jpg

20230826_094923.jpg

20230826_094856.jpg
 
Опет ти са демонтажом народа кроз атомизирано цивилно друштво.

Одустани, није то за тебе... :kafa:
Eво ти наставне јединице, што си се уплашио наставних јединица из грађанског ? Шта би ? Што побеже ? Па објасни сад како би ти то презентовао.
 
Eво ти наставне јединице, што си се уплашио наставних јединица из грађанског ? Шта би ? Што побеже ? Па објасни сад како би ти то презентовао.

Не пада ми напамет, окачио сам вам бар 100нак књига из историје пол.филозофије, политикологије, пол.социологије, метафизике, културологије, антропологије...

Заболе вас керец за оригиналну литературу...

Навикао си да ти се препричава из ЕУ, а тамо ти и пишу законска акта, која ти гуташ и конзумираш...
 
Не пада ми напамет, окачио сам вам бар 100нак књига из историје пол.филозофије, политикологије, пол.социологије, метафизике, културологије, антропологије...
Говоримо о основној школи и о грађанском васпитању а не о докторским студијама. Какве књиге из антропологије, па политикологија и социлогија су антрополошке науке, шта си ти сад написао ? Пишеш плеоназме.
Ја да предајем грађанско, било би у овом исквареном друштву по неки културни, антрополошки или политиколошки радикализам...
:namcor:
Дао сам ти наставне јединице, а ти имаш овај предлог. Шта ти би одједном да немаш нови предлог како би предавао грађанско ?
 
Говоримо о основној школи и о грађанском васпитању а не о докторским студијама. Какве књиге из антропологије, па политикологија и социлогија су антрополошке науке, шта си ти сад написао ? Пишеш плеоназме.

Дао сам ти наставне јединице, а ти имаш овај предлог. Шта ти би одједном да немаш нови предлог како би предавао грађанско ?
E, kolega još nisi shvatio da svi oni koji nisu ušli u odeljenje imaju pregršt ideja sve dok ne dođe do realizacije istih :mrgreen:
 
Kad odrastaš uz jednog takvog koji je hteo u rat za kralja i otadžbinu, naučiš da svi ustanici zapnu na najprostiji životnim kamenčićima :mrgreen:

Тешко.

Само ви и даље прихватајте регулативу из ЕУ. Поред ови 6000 зак.аката, спремили су вам још 16,000

Воле робови морал својих господара... :lol:
 
E, kolega još nisi shvatio da svi oni koji nisu ušli u odeljenje imaju pregršt ideja sve dok ne dođe do realizacije istih :mrgreen:

Не ласкај ми.

Нису то моје идеје, читајте оригиналну литературу и историју пол.филозофије, све је тамо одавно речено и циклично ће се поновити...

Измишљате топлу воду, док не дођете до решења које су већ одавно мртви приметили и написали...

Прође ти живот у Калимеровању...:manikir:
 
E, kolega još nisi shvatio da svi oni koji nisu ušli u odeljenje imaju pregršt ideja sve dok ne dođe do realizacije istih :mrgreen:

Ово је као када објашњавам људима како се треба поставити према деци тако да се успостави динамика моћи у којој је родитељ главни, а они ми кажу: „Волео бих да видим како би то извео са МОЈИМ дететом!” Онда им ја лепо тражим да ми пошаљу дете на један дан, и гле чуда — оно час посла научи где су границе, те се из мале битанге претвори у малог принца.
 
Ово је као када објашњавам људима како се треба поставити према деци тако да се успостави динамика моћи у којој је родитељ главни, а они ми кажу: „Волео бих да видим како би то извео са МОЈИМ дететом!” Онда им ја лепо тражим да ми пошаљу дете на један дан, и гле чуда — оно час посла научи где су границе, те се из мале битанге претвори у малог принца.
Ako nije problem, objasni mi na pp kako to izvesti sa celim odeljenjem, generaciju za generacijom.. pod uslovom da si bio razredni starešina, učitelj i slično.
 
Da, stvarno cudo da postoji i pedagogija....mozda bi je trebalo uvesti u skole kroz neke kurseve za nastavnike...
Sve postoji,izgleda, osim obuke kako komunicirati sa ljudima koji su stručni za nešto a ti nisi,a i kako izbeći da vređaš te ljude. Ne znam kako se zove ta oblast, možda ima veze sa psihologijim.
 
Poslednja izmena:
Не ласкај ми.

Нису то моје идеје, читајте оригиналну литературу и историју пол.филозофије, све је тамо одавно речено и циклично ће се поновити...

Измишљате топлу воду, док не дођете до решења које су већ одавно мртви приметили и написали...

Прође ти живот у Калимеровању...:manikir:
Dok vi čitate, mi živimo život sa tom decom. Sitna razlika :mrgreen: Ne, moj život prolazi u najlepšem zanimanju, opismenjavanju budućih ljudi i vaspitavanju.
 
Ово је као када објашњавам људима како се треба поставити према деци тако да се успостави динамика моћи у којој је родитељ главни, а они ми кажу: „Волео бих да видим како би то извео са МОЈИМ дететом!” Онда им ја лепо тражим да ми пошаљу дете на један дан, и гле чуда — оно час посла научи где су границе, те се из мале битанге претвори у малог принца.
И како то успеваш ?

Ljude koji ne umeju da komuniciraju bez sredstva prinude treba odstraniti iz decije blizine, jer su los primer i sire nasilje oko sebe.
Објасни васпитно запуштеној деци да се понашају без средстава принуде. На пример, постоје деца која редовно пљују, туку се, показују средњи прст, искачу кроз прозор итд и сл. Како без принуде објаснити тој деци да ометају другу децу ?
Не можеш да им даш да раде шта хоће, тако се не би користила принуда.

I ovde se pokazuje zasto nam je prosveta losa....i odakle pocinje...
Ово што ти пишеш јесте како теби изгледа просвета. Као што је сваки човек у Србији идеалан тренер и састављач идеалне екипе. Тако су и сви стручњаци за дечије васпитање и за правилан одгој деце на часу.
Једино што испушташ да у пракси није све тако једноставно, рецимо кад ти се побију ђаци на часу или кад те ученик направи неки други озбиљан преступ.

I ovde se pokazuje zasto nam je prosveta losa....i odakle pocinje...
Нисам добро разумео, лоша је због .... ? Твоје решење је ... ?
 
Poslednja izmena:
Dok vi čitate, mi živimo život sa tom decom. Sitna razlika :mrgreen: Ne, moj život prolazi u najlepšem zanimanju, opismenjavanju budućih ljudi i vaspitavanju.

Ја пишем књиге. На почетку једне стоји:

"Шта ради племство у исквареном друштву. Описује узроке њене пропасти."

--
Ти си Калимеро, описујеш плакање...:lol:

Пиши књиге, а не отварају узалудне теме по узроку пропасти која се зове крстарица.

Крстарица и јесте направљена да се замлаћујеш и не пишеш и не објављујеш публикације
 
И како то успеваш ?

Комбинација васпитачког разбора и ауторитета. Васпитачи којима фали било која од те две компоненте морају да опонашају оне који их имају обе како би постигли колики-толики успех са својим ученицима, али си у праву кад кажеш да је све узалудно ако не постоји могућност принуде у крајњој нужди.

Сви проблеми у српском школству би се решили јако лако када би људи били спремни да спроведу одређене „екстремне” мере.
 
Комбинација васпитачког разбора и ауторитета. Васпитачи којима фали било која од те две компоненте морају да опонашају оне који их имају обе како би постигли колики-толики успех са својим ученицима, али си у праву кад кажеш да је све узалудно ако не постоји могућност принуде у крајњој нужди.

Сви проблеми у српском школству би се решили јако лако када би људи били спремни да спроведу одређене „екстремне” мере.

Не може екстремна мера помоћи, ако тај што спроводи није исправно васпитан.

Деца гледају и опонашају неваспитане, родитеље, наставнике, политиканте, тајкуне, криминалце...

У исквареном народу, узори су погрешни генерацијама
 

Back
Top