Kad Hrvati razmišljaju drugačije...

DraGo70 NAM SE VRATIO!

jupiiiiiii:D:D:D

:arrow::arrow: http://forum.krstarica.com/threads/170800


nismo (nisam) te zaboravio:):arrow:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=4997746&postcount=10

Dobrodošao nam nazad! S tobom se dalo uvek kvalitetno izdiskutirat...mada si suprotne političke opredeljenosti od mene...retku su takvi iz te domene;):idea:

Bolje te našao (ako ti ne smeta ovaj "Bizantijski pozdrav") :)
Šalim se malo... :D
Ali moram priznati da je lepo kada te se ljudi sećaju...
Nisam znao ni za ovu anketu i to da sam nedostajao čak 14-orici forumaša. Još kada bih otkrio način da vidim ko je to glasao za mene pa da im se lepo zahvalim...
E, ljudi sada ste me dirnuli u srce, pa sada neću moći ni da raspravljam sa vama nešto previše žestoko iz respekta :)

Da ne davim više, još jednom hvala svima kojima sam nedostajao i koji su mi poželeli dobrodošlicu...
Pišemo se i čitamo...
 
Nisam znao ni za ovu anketu i to da sam nedostajao čak 14-orici forumaša. Još kada bih otkrio način da vidim ko je to glasao za mene pa da im se lepo zahvalim... .

pa piše ti:

adem_ks, astroogisha, BAMB00, goxy, intra, KoscheiBesmertnii, Lacibg, misoni, nesha taxista, rdeki, slavonija, svetolik trpkovic, tokyo, Архангел
tokyo (moj stari i hackovan nick od strane "osiromašene" duše nekog forumaša)
 
Na provokativno pitanje Hrvata Stankovića (tako se sam predstavio) da je NATO spas Hrvatske od istočne pretnje, Vedrana Rudan mu odgovara (parafraza): "Kada jedan Bush dolazi u jednu malu Hrvatsku i pozdravlja ulazak takve Hrvatske i Albanije u NATO pakt, onda je to meni signal da je NATO na izdisaju..."
... i u nastavku dodala: "Naši sinovi će ratovati po nekim bojištima, naše kćerke će biti američke qrve, američki brodovi će ulaziti u naše luke i mi smo ovim činom u stvari izgubili slobodu..."
Zanimljivo je i kako komentariše slučaj Generala Koradea (inače do izbijanja rata - obični vodoinstalater) gde kaže da je jedan odbegli general držao celu Hrvatsku u opsadnom stanju punih osam dana...

Sada bi išla ona scena iz stranih (pa i naših TV studia) kada voditelj poziva dopisnika iz drugog studia:

Kyo... :)
 
Na provokativno pitanje Hrvata Stankovića (tako se sam predstavio) da je NATO spas Hrvatske od istočne pretnje, Vedrana Rudan mu odgovara (parafraza): "Kada jedan Bush dolazi u jednu malu Hrvatsku i pozdravlja ulazak takve Hrvatske i Albanije u NATO pakt, onda je to meni signal da je NATO na izdisaju..."
... i u nastavku dodala: "Naši sinovi će ratovati po nekim bojištima, naše kćerke će biti američke qrve, američki brodovi će ulaziti u naše luke i mi smo ovim činom u stvari izgubili slobodu..."
Zanimljivo je i kako komentariše slučaj Generala Koradea (inače do izbijanja rata - obični vodoinstalater) gde kaže da je jedan odbegli general držao celu Hrvatsku u opsadnom stanju punih osam dana...

Sada bi išla ona scena iz stranih (pa i naših TV studia) kada voditelj poziva dopisnika iz drugog studia:

Kyo... :)


slažem se u 90% slučajeva što ona kaže

a ovo citirano ---- ništa se nije slagala..žena razmišlja mozgom...dakle i bez obzira što ima svoj osebujan način interpretacije i 60 godina...još uvek taj "vitalan" organ za izražavanje misli i osjećaja nije "paraliziran" kao u velikom broju Hrvata

nju naime jedan velik dio Hrvatske ne voli isto ko što mene ne vole po hrvatskim forumima...zato sve manje i manje idem na njih u poslednje vreme

toliko
 
Stvarno joj svaka cast. Ne postoje drzave, ne postoji UN. Postoje robovi i svetski policajac. Ne bih rekla da ce Amerika lako otici sa scene, ali se za nase dobro nadam.

p.s. Stvarno mi nije jasno zasto vec nije ozvanicen novi svetski poredak. Orvel je znao o cemu pise sve sam vise ubedjena da nije fantazirao. Cak se i granice "Megadrzava" prilicno uklapaju.

Kupicu knjigu ako je objavljena u Srbiji. Sta je jos napisala (ako neko zna)?
 
Stvarno joj svaka cast. Ne postoje drzave, ne postoji UN. Postoje robovi i svetski policajac. Ne bih rekla da ce Amerika lako otici sa scene, ali se za nase dobro nadam.

p.s. Stvarno mi nije jasno zasto vec nije ozvanicen novi svetski poredak. Orvel je znao o cemu pise sve sam vise ubedjena da nije fantazirao. Cak se i granice "Megadrzava" prilicno uklapaju.

Kupicu knjigu ako je objavljena u Srbiji. Sta je jos napisala (ako neko zna)?

Kažu ljudi - po jutru se dan poznaje. Baš ste počeli sa teškim temama. Od kako je sveta i veka bilo je osvajača i osvajača, bilo je porobljenih a bilo je i onih koji su čekali da poznati osvajač zglajzne da bi oni preuzeli palicu. Razmislite ko bi mogao biti sledeći policajac i gde se vi tu nalazite? Ja se ne brinem jer teško da će mi nauditi tj da im trebam.
 
Eto sad... ima da mi poraste ego od tolikih dobrodošlica.
Pored nekih milih i dragih forumaša, čak mi je i sam moderator poželeo dobrodošlicu... :)
Pa šta da vam kažem ljudi. Izgleda da je Krsta teška zaraza. I nekoliko meseci apstinencije ponekad dobro dođe, a ponekad i teško padne :)
Uzgred, ne mogu baš da se pohvalim da sam pohvatao sve što si rekao/napisao. Jeste da smo se u "prošlom životu" malko kačili mada bezopasno, ali baš da je dotle došlo da si postao toliko nevoljen nisam znao.
A vidim i ovde mnogo novih forumaša, a nekih starih nema ni za lek... ili su neki stari postali novi, ali ja još nisam pohvatao ko je ko...

U svakom slučaju - Bolje te našao!

Naravno prijatelju, tekst o vojsci onakav kakv je bio prikazan smatrah provokacijom jer nam je vojska zdravija od onih u okruženju. A i brat bratu, šta misliš da se forumaški natpisi, nvo i stranke ne kontrolišu? Možda ću detaljnije kasnije a možda i neću. Samo ne nasedaj na falš sajt "ojadjenih kloVnova" i ne intimiziraj se ni sa kim tamo. Pogotovo im ne govori kako se zoveš i ne nasedaj da su te cenili pa da im daš broj telefona. Epilog mi je poznat unapred.
 
Vedrana Rudan je jedna od retkih Hrvatica koja razmišlja svojom glavom,bez šovinizma i ustaške ideologije.Pozdrav Dragu,nije ga bilo dugo.


Mi ostali razmišljamo tuđom glavom???

Koje gluposti!!! Internet,knjige,TV.......i onda opet priča o ustašama,šovinizmu.

Koja je to politička opcija u HR ima sličan politički program ustaškom.

Vedrana vam se sviđa zbog svog stajališta o Kosovu.
 
slažem se u 90% slučajeva što ona kaže

a ovo citirano ---- ništa se nije slagala..žena razmišlja mozgom...dakle i bez obzira što ima svoj osebujan način interpretacije i 60 godina...još uvek taj "vitalan" organ za izražavanje misli i osjećaja nije "paraliziran" kao u velikom broju Hrvata

nju naime jedan velik dio Hrvatske ne voli isto ko što mene ne vole po hrvatskim forumima...zato sve manje i manje idem na njih u poslednje vreme

toliko

ma ko sme tebe da nevoli:):) ja jos mislio vi zagorci fini i miroljubivi ljudi,kad ono,os djavla...korade pokaza da niste naivni :):) tako da sa tobom niko nesmije da se zeza :):) ko zna mozda odes u sumu ukolibu....eee :)
salim se.....ma ima i na HR forumima ok ljudi...prvo i osnovno kultura je za jedno 10 spratova iznad.....nema ruznih reci i etiketiranja..svako iznosi svoj stav..e sad...neko kome je tenk "malko" ocesao kucu...nemoze da voli preterano tu stranu...razumljivo hebiga...tako e to sa rodjenom bracom na balkanu kada dele zemlju sto im je caca ostavio:):) uvek zapne oko neke medje :)
gle,nato je neminovnost celog sveta,mnogo jaki ljudi stoje iza tog projekta,i dugo rade na tome....uci ce i rusija u nato na kraju,to ti je novi svetski poredak,hrvati nisu kurcevito glupi ko srbi da se konfrontiraju americi i nato-u i postanu primer kako prolaze oni koji masu patkom pred onkel georgom;););)
 
Vedrana u Hrvatskoj govori ono što govore i pojedinci (i poneki pokreti) i u drugim delovima sveta, a posebno u Evropi (Antiglobalisti, Alterglobalisti, pokret GreenPeace...)
A govori o globalizmu, Velikom Bratu (figurativno rečeno), o interesima ne država već svetskih Mega kompanija...
Mene ovde sada interesuju neke druge stvari.
Mi smo jedna od zemalja koja je uspela (nažalost to i skupo platila) da se bar malo odupre tome. Još nismo "prodali dušu đavolu" kao Hrvatska, ali smo na dobrom putu da tako bude i kod nas.
Dakle, interesuje me, dragi forumaši, da li mislite da treba da se odupiremo još malo i sačekamo neki drugi raspored snaga u svetu ili treba da idemo putem kojim su otišle Slovenija, Hrvatska i druge zemlje.
Interesantan je intervju češkog ministra koji se odupire priznavanju Kosova i gde kaže (parafraziram): "Teško je, Amerikanci vrše veliki pritisak iako je većina u vladi i parlamentu protiv priznavanja Kosova kao nezavisne države... jednostavno Amerikanci su počeli da nam zavrću ruke..."
 

Back
Top