Kad Hrvati razmišljaju drugačije...

E pa da znaš da je još nekom drago što si ovde. U principu nisi ništa značajno propustio sem da se u nedostatku argumenata i moru prostoproširenih mišljenja došlo do zaključka da moderator (tj ja) ne voli nikog a sumnja se i da radi za bandu pošto ne dozvoljava tupave teme i još tupavije svadje koje završavaju sa bratskim obećanjima. Em nas malo em hoće da se potamane medjusobno a za neprijatelja šta preostane. Neki su se zainatili pa vrbuju neupućene korisnike da koriste kojekakve "sakrivače ip adrese" pisane od Interpola i FBI-ja. Takvi programi su korisni jedino za one čiji su blogovi dosadni pa da simuliraju posećenost tobož iz raznih zemalja ili da nam objasne kako nas mili Rusi pozdravljaju po forumu sa prostoproširenim ali srdačnim pozdravima a preko online prevodioca. O štetnosti takvih programa neću da polemišem jer dok se ne lupi glavom u zid - sve može da se izopači od ovog što sam hteo da napišem. Dakle - dobro nam došao!

Eto sad... ima da mi poraste ego od tolikih dobrodošlica.
Pored nekih milih i dragih forumaša, čak mi je i sam moderator poželeo dobrodošlicu... :)
Pa šta da vam kažem ljudi. Izgleda da je Krsta teška zaraza. I nekoliko meseci apstinencije ponekad dobro dođe, a ponekad i teško padne :)
Uzgred, ne mogu baš da se pohvalim da sam pohvatao sve što si rekao/napisao. Jeste da smo se u "prošlom životu" malko kačili mada bezopasno, ali baš da je dotle došlo da si postao toliko nevoljen nisam znao.
A vidim i ovde mnogo novih forumaša, a nekih starih nema ni za lek... ili su neki stari postali novi, ali ja još nisam pohvatao ko je ko...

U svakom slučaju - Bolje te našao!
 
za latina bih se apsolutno složila. doduše i njegova emisija je koncipirana drugačije...
stanković je samodopadan i za njega je ona emisija idealna: jedan gost, malo komunikacije pa red poziranja, još koji krug i kraj.
ako se nadje kao gost neko koga vlast treba utopiti onda se on povampiri, pod maskom objektivnog i kritički nastrojenog novinara, izvlači prljavi veš i k'o kakva mahaluša pljuje po gostu.

I ja bih se složio sa tobom. Latin je ipak bar za tri nivoa bolji novinar od nadobudnog egoiste Stankovića.
Jedan je više novinar, a drugi je više "estradna zvezda" hrvatske televizije.
 
Danas su oni koji gledaju HRT imali priliku da vide kako izgleda kada neki Hrvat/Hrvatica i uz to slavna, razmišlja o priznavanju Kosova kao nezavisne države, o priključenju NATO-u, o hrvatskim političarima, o životu na zapadu...
Valjalo bi da su ovu emisiju pogledali i neki naši promoteri vrednosti zapadnog društva...
]
Najpre dobrodošao nazad! Što se teme tiče, izgleda da se priličan broj građana Hrvatske uopšte ne oduševljava NATO paktom, ali uostalom to i nije stvar ljubavi, pogotovo ne u njihovom slučaju.
 
Najpre dobrodošao nazad! Što se teme tiče, izgleda da se priličan broj građana Hrvatske uopšte ne oduševljava NATO paktom, ali uostalom to i nije stvar ljubavi, pogotovo ne u njihovom slučaju.

Hvala. Bolje te našao.
Pa kako je na Krsti :)
Što se NATO-a tiče, njime su najmanje oduševljeni poneki stanovnici čak i onih zemalja gde je prisutan već godinama ili decenijama.
Npr. U Italiji je NATO pilot (američki) srušio žičaru i ubio nekoliko desetina skijaša i nije mu se moglo suditi u Italjij, već u SAD gde je dobio neku smešnu kaznu.
U Japanu su američki vojnici silovali i ubili neku devojčicu, došlo je do pobune lokalnog stanovništva, a taj narednik je dobio 3 godine zatvora u SAD.
U mnogim drugih zemljama vojnici NATO-a ne odgovaraju za saobraćajne prekršaje ili npr. ako pregaze nekog civila, ne plaćaju odštete za korišćenje puteva, pruga, zemljišta...
Ma ima tu svašta...
 
Hvala. Bolje te našao.
Pa kako je na Krsti :)
Dobro, hvala na pitanju, sad sam manje na Politici, a više na pdf-u koji uređujem.
Što se NATO-a tiče, njime su najmanje oduševljeni poneki stanovnici čak i onih zemalja gde je prisutan već godinama ili decenijama.
Npr. U Italiji je NATO pilot (američki) srušio žičaru i ubio nekoliko desetina skijaša i nije mu se moglo suditi u Italjij, već u SAD gde je dobio neku smešnu kaznu.
U Japanu su američki vojnici silovali i ubili neku devojčicu, došlo je do pobune lokalnog stanovništva, a taj narednik je dobio 3 godine zatvora u SAD.
U mnogim drugih zemljama vojnici NATO-a ne odgovaraju za saobraćajne prekršaje ili npr. ako pregaze nekog civila, ne plaćaju odštete za korišćenje puteva, pruga, zemljišta...
Ma ima tu svašta...
Naravno, samo državne odluke se ne donose u skladu s ljubavlju nego tu odlučuju interesi.
 
Danas su oni koji gledaju HRT imali priliku da vide kako izgleda kada neki Hrvat/Hrvatica i uz to slavna, razmišlja o priznavanju Kosova kao nezavisne države, o priključenju NATO-u, o hrvatskim političarima, o životu na zapadu...
Valjalo bi da su ovu emisiju pogledali i neki naši promoteri vrednosti zapadnog društva...

Nedjeljom u dva

HTV1 06.04.2008. 14:00, 02:45

Spisateljica Vedrana Rudan gošća je emisije Nedjeljom u dva. Razgovarat će se o odnosu muškaraca i žena, o tome što uopće znači ravnopravnost spolova, a gošća emisije komentirat će i aktualne događaje poput dolaska američkog predsjednika te ulazak Hrvatske u NATO.

* Voditelj: Aleksandar Stanković
* Urednik: Aleksandar Stanković

Još o ovoj zanimljivoj ženi možete pogledati/pročitati na ovim linkovima:

http://forum.b92.net/lofiversion/index.php/t4393.html
http://www.bijelavrana.com/
http://www.nacional.hr/articles/author/84/
http://www.mama-mami.com/content/view/414/221/
http://www.zarez.hr/116/zariste6.htm


inaće vam je sad repriza na HRT 1 počinje za kojih 10-15 minuta

isplati se pogledat


ja nisam gledao pa ću sad da odgledam i da se nasmejem i udobrovoljim za LAKU NOĆ

žena zakone


---------------
eto drago mi što se tu slažemo...svaka čast Vedrani Rudan...pratim ju već jako duuugo i čitam njene kolumne...u novinama i on line

pozdrav
 
Čini ti se, a ja mislio vidi se iz aviona (iliti zrakoplova)

I čega ima zanimljivog i politički bitnog u trtljanju dotične gospoje kojoj je posvećena tema osim šou-biznisa, glumatanja, i medijske reklame što u osnovi ne mora biti loše...

zrakoplove i zrakomlate ostavi za slavoniju:mrgreen:

nego vratimo se na temu ili na HRT 1 jer za koju minuticu počinje repriza emisije s Vedranom Rudan "Nedeljom u 2"

uf dobro je da nisam otišao spavat...šou s njom se ne propušta...retke su takve Hrvatice:D:D:worth::worth::worth:
 

Back
Top