Кабаре

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidi mili, jako je vazna koncepcija lika...a pogotovo kako peva,jer to bitno menja postavku celog lika, a samim tim i razloge zasto se radnja odvijala bas tako,narocito u mjuziklu...ali posto si ti vidim prepametan, ne bih da te skrecem sa tvog jedinog i ispravnog puta.Ili pak, maybe this time moze jos neko osim tebe da analizira lik...bye,bye my liebehern.....

iz tvoje recenice jasno se vidi da nemas pojma o cemu pricas.
i kako mi se cini, ne umes da razlikujes lik od izvedbe lika.
ok, jasno ti je da lajza mineli, nije seli bouls, nisi retard, ali ocito ne umes da pojmis da zarad uspeha proizvoda, glumica mora da peva odlicno, a da je lik u komadu, onako kako su ga zamislili Iservud i Fosi, trecerazredna zabavljacica koja ima izvesnog scenskog sarma pa joj publika aplaudira izmedju dva snapsa.

koncepciju lika glumac nadogradjuje na osnovu onoga sto dobije od pisca i reditelja, a zatim isto sprovodi u delo. u nesto malicioznijoj postavci stvari, pametan je onaj glumac koji je svestan toga da klavir nije napisao kompoziciju.

rekao bih ti jos da se u preciznim analizama, Fosijev film cak i ne smatra mjuziklom (sto zvuci neverovatno ali po pravilima zanra postoji vrlo logicno objasnjenje), ali si ti vec otisla da kuvas rucak, pa cemo to ostaviti za neku drugu priliku.
 
Nisi uopste u pravu.
Knjiga ima i te kako veze.
Ili je nisi citala, ili je nisi dobro procitala.

Sa izuzetkom opisa kako Sali peva, sve ostalo iz romana je ugradjeno u njen lik. Od sitnica, tipa, kako se oblaci i lakira nokte u zeleno, do njenog odnosa prema muskarcima i generalnog stava prema zivotu.
O preuzetim replikama da i ne govorimo.

Sto se tice pevanja....

Naravno da glumica koja igra Sali mora da peva odlicno (bez obzira na to da li je u pitanju film ili pozoriste, proizvod mora da se proda), ali je vazno imati na umu da Sali, zapravo, jeste osrednja.

Na tome insistiraju i Iservud i Fosi.
U knjizi se to detaljno opisuje, a Fosi bira alternativni metod koji podrazumeva citanje znakova.
Sali peva u klubu koji je jos malo pa bordel.
Da, naravno, sve izgleda kao da je u pitanju izuzetna umetnica, ali da je zaista tako ona ne bi nastupala u klubu gde posle njene tacke sledi rvanje zena u blatu. Stvar je jasna samo ona to ne vidi (a izgleda ni ti) - od nje nikada nista nece biti, a posebno ne velika zvezda...

iz tvoje recenice jasno se vidi da nemas pojma o cemu pricas.
i kako mi se cini, ne umes da razlikujes lik od izvedbe lika.
ok, jasno ti je da lajza mineli, nije seli bouls, nisi retard, ali ocito ne umes da pojmis da zarad uspeha proizvoda, glumica mora da peva odlicno, a da je lik u komadu, onako kako su ga zamislili Iservud i Fosi, trecerazredna zabavljacica koja ima izvesnog scenskog sarma pa joj publika aplaudira izmedju dva snapsa.

koncepciju lika glumac nadogradjuje na osnovu onoga sto dobije od pisca i reditelja, a zatim isto sprovodi u delo. u nesto malicioznijoj postavci stvari, pametan je onaj glumac koji je svestan toga da klavir nije napisao kompoziciju.

rekao bih ti jos da se u preciznim analizama, Fosijev film cak i ne smatra mjuziklom (sto zvuci neverovatno ali po pravilima zanra postoji vrlo logicno objasnjenje), ali si ti vec otisla da kuvas rucak, pa cemo to ostaviti za neku drugu priliku.

Драго ми је кад се на овом пдф појаве конструктивне полемике, које подижу ниво дискусије, поготово уз овакве несумњиво прецизне опсервације, мада сматрам да уплитање књиге, као предлошка за сценарио филма Кабаре,
је дефинитивно ирелевантно за оцењивање квалитета самог филма.
Предложак за неки филм јесте битан, када се, на пример, додељује награда за филмску адаптацију, али за
публику је битан само финални производ. Хоћу да кажем, публику роман апсолутно не занима, публика полази
од добро познатог Фосијевог филма, у коме је Сали Болс, већ одавно поистовећена са Лајзом Минели, ма шта
то значило.
 
Драго ми је кад се на овом пдф појаве конструктивне полемике, које подижу ниво дискусије, поготово уз овакве несумњиво прецизне опсервације, мада сматрам да уплитање књиге, као предлошка за сценарио филма Кабаре,
је дефинитивно ирелевантно за оцењивање квалитета самог филма.
Предложак за неки филм јесте битан, када се, на пример, додељује награда за филмску адаптацију, али за
публику је битан само финални производ. Хоћу да кажем, публику роман апсолутно не занима, публика полази
од добро познатог Фосијевог филма, у коме је Сали Болс, већ одавно поистовећена са Лајзом Минели, ма шта
то значило.


Niko ne dovodi u pitanje kvalitet filma Kabare, naprotiv, ali se ovde ne radi o Fosijevom filmu.

Rec je o predstavi.
I naravno o tome da pojedine stvari treba znati da bi se o nekoj temi dalje uopste polemisalo.

U tom smislu, fame o Kabareu ne bi ni bilo da Iservud nije napisao knjigu, pa da onda 1955.godine nije snimljen film "I Am a Camera" (u kom se pojavljuju svi likovi, ukljucujuci i samog Iservuda i, naravno, Sali Bouls), pa je onda dosao na red pozorisni mjuzikl koji je rezirao Fosi, pa tek onda poznati film koji mnogi smatraju mjuziklom, iako on to zapravo nije.

Sto se tice poistovecivanja, to je stvar licne fiksacije koju mozes (a ne moras) da razbijes. U obnovi Kabarea na Brodveju (u prostoru nekada ozloglasenog diskaca Studio 54) lik Sali igrale su mnoge glumice od Natase Ricardson preko Dzenifer Dzejson Li do Bruk Silds. O tome mogu da posvedoce razni snimci na you-tube, a sve su igrale lik koji je NAPISAN, a ne ranije odigran.
 
U tom smislu, fame o Kabareu ne bi ni bilo da Iservud nije napisao knjigu, pa da onda 1955.godine nije snimljen film "I Am a Camera" (u kom se pojavljuju svi likovi, ukljucujuci i samog Iservuda i, naravno, Sali Bouls), pa je onda dosao na red pozorisni mjuzikl koji je rezirao Fosi, pa tek onda poznati film koji mnogi smatraju mjuziklom, iako on to zapravo nije.

Btw не би било ни форума да није било клинастог писма... 8-)
 
iz tvoje recenice jasno se vidi da nemas pojma o cemu pricas.
i kako mi se cini, ne umes da razlikujes lik od izvedbe lika.
ok, jasno ti je da lajza mineli, nije seli bouls, nisi retard, ali ocito ne umes da pojmis da zarad uspeha proizvoda, glumica mora da peva odlicno, a da je lik u komadu, onako kako su ga zamislili Iservud i Fosi, trecerazredna zabavljacica koja ima izvesnog scenskog sarma pa joj publika aplaudira izmedju dva snapsa.

koncepciju lika glumac nadogradjuje na osnovu onoga sto dobije od pisca i reditelja, a zatim isto sprovodi u delo. u nesto malicioznijoj postavci stvari, pametan je onaj glumac koji je svestan toga da klavir nije napisao kompoziciju.

rekao bih ti jos da se u preciznim analizama, Fosijev film cak i ne smatra mjuziklom (sto zvuci neverovatno ali po pravilima zanra postoji vrlo logicno objasnjenje), ali si ti vec otisla da kuvas rucak, pa cemo to ostaviti za neku drugu priliku.

1.Zvucis frustrirano, nisi primio platu?sta?Kao zena u muskoj kozi,prvo se saberi, popij caj od nane i u miru konstruktivno polemisi
2.Tvoje poimanje ovim zanrom mi lici na Medenicino,(vrlo opsirni komentari koji nista ne govore)
3.Ja jako dobro znam kog je zanra Cabaret, sto mozes da procitas u mojim dosadasnjim postovima(ako vec nisi)
4.Puno te pozdravljam i zelim ti da opstanes na ovom forumu8-)
5.Nisam otisla da kuvam rucak ,nego da nahranim moju bebu.Jel to O.K?Ili je to tebi totalno bzvz?
 
1.Zvucis frustrirano, nisi primio platu?sta?Kao zena u muskoj kozi,prvo se saberi, popij caj od nane i u miru konstruktivno polemisi
2.Tvoje poimanje ovim zanrom mi lici na Medenicino,(vrlo opsirni komentari koji nista ne govore)
3.Ja jako dobro znam kog je zanra Cabaret, sto mozes da procitas u mojim dosadasnjim postovima(ako vec nisi)
4.Puno te pozdravljam i zelim ti da opstanes na ovom forumu8-)
5.Nisam otisla da kuvam rucak ,nego da nahranim moju bebu.Jel to O.K?Ili je to tebi totalno bzvz?

1. Ne znam kako se oseca zena u muskoj kozi, mislim da ne bih voleo ni da znam. Moji argumenti su bili vrlo konstruktivni jer sam okacio neke podatke koji su mahom nepoznati, a koji su vazni za neku dalju pricu o Kabareu.
2. Ivan Medenica je vrlo bezobrazan kada pise pozorisnu kritiku, ali je tacan, i pre svega obrazovan covek. Sto se zanra tice, ucili su me neki drugi ljudi da ga prepoznam.
3. Daj nam, molim te, napisi (ali ne palcem, nego stvarno napisi) koji je zanr filma Kabare. Bice smeha.
4. Hvala na pozdravu i lepim zeljama.
5. Ukoliko bebu dojis gluposcu kojom odises, bolje da vas nema.
 
1. Ne znam kako se oseca zena u muskoj kozi, mislim da ne bih voleo ni da znam. Moji argumenti su bili vrlo konstruktivni jer sam okacio neke podatke koji su mahom nepoznati, a koji su vazni za neku dalju pricu o Kabareu.
2. Ivan Medenica je vrlo bezobrazan kada pise pozorisnu kritiku, ali je tacan, i pre svega obrazovan covek. Sto se zanra tice, ucili su me neki drugi ljudi da ga prepoznam.
3. Daj nam, molim te, napisi (ali ne palcem, nego stvarno napisi) koji je zanr filma Kabare. Bice smeha.
4. Hvala na pozdravu i lepim zeljama.
5. Ukoliko bebu dojis gluposcu kojom odises, bolje da vas nema.

Nemam nameru da zbog nekog frustriranog i blasfemicnog isprtka sa 2 posta u 3 reda ponavljam sta sam napisala.
Forum zato i sluzi da ga citas i tek onda komentarises, a ne da upadas ovde kao srpski novinar na konferenciju za stampu, sa prstom u nosu i rukom u ..... ,bez kucnog osnovnog vaspitanja i istinske zelje da u forumu ucestvujes kao i svi normalni ljudi radi razmene misljenja i nekih novih saznanja.

Taj koji te je zanru poducavao je nesretnik koji je verovatno imao dobru volju i zivce ko' konopce kad je pristao da sa tobom saradjuje.(slucaj G.Markovic-D.Vojinovic)

I pre nego zavrsim sa tobom za sva vremena, ono oko vredjanja mog deteta:
SRAMOTO!
Obrati se malo svojoj Jokasti koja te je pobacila pre nego sto te je rodila, jer je zasluzila ublazeno" strapado", ne znajuci kakvog je edipalnog i izopacenog monstruma sazdala,pozdrav za tvoju nesrecnu i nepostojecu majku!:confused:
A mozda jadna zena jednostavno nije zasluzila to sto joj se desilo-da joj ti budes sin!:sad:
 
Nemam nameru da zbog nekog frustriranog i blasfemicnog isprtka sa 2 posta u 3 reda ponavljam sta sam napisala.
Forum zato i sluzi da ga citas i tek onda komentarises, a ne da upadas ovde kao srpski novinar na konferenciju za stampu, sa prstom u nosu i rukom u ..... ,bez kucnog osnovnog vaspitanja i istinske zelje da u forumu ucestvujes kao i svi normalni ljudi radi razmene misljenja i nekih novih saznanja.

Taj koji te je zanru poducavao je nesretnik koji je verovatno imao dobru volju i zivce ko' konopce kad je pristao da sa tobom saradjuje.(slucaj G.Markovic-D.Vojinovic)

I pre nego zavrsim sa tobom za sva vremena, ono oko vredjanja mog deteta:
SRAMOTO!
Obrati se malo svojoj Jokasti koja te je pobacila pre nego sto te je rodila, jer je zasluzila ublazeno" strapado", ne znajuci kakvog je edipalnog i izopacenog monstruma sazdala,pozdrav za tvoju nesrecnu i nepostojecu majku!:confused:
A mozda jadna zena jednostavno nije zasluzila to sto joj se desilo-da joj ti budes sin!:sad:


nerviras se, a?:lol:
tek ces...
 
Na ovom forumu vise nema postovanja prema drugim korisnicima! Valjda je ova tema osnovana da se iskazu svoji komentari o tome sta mislite o Kabareu, a ne da se medjusobno vredjate!
 
1. Ne znam kako se oseca zena u muskoj kozi, mislim da ne bih voleo ni da znam. Moji argumenti su bili vrlo konstruktivni jer sam okacio neke podatke koji su mahom nepoznati, a koji su vazni za neku dalju pricu o Kabareu.
2. Ivan Medenica je vrlo bezobrazan kada pise pozorisnu kritiku, ali je tacan, i pre svega obrazovan covek. Sto se zanra tice, ucili su me neki drugi ljudi da ga prepoznam.
3. Daj nam, molim te, napisi (ali ne palcem, nego stvarno napisi) koji je zanr filma Kabare. Bice smeha.
4. Hvala na pozdravu i lepim zeljama.
5. Ukoliko bebu dojis gluposcu kojom odises, bolje da vas nema.

Ово што си рекао Тоckici, је стварно јако, јако ружно...Мислим да би требало то да избришеш и да јој се
извинеш, ако уопште може да пређе преко нечег тако гнусног!
 
Koliko sam cuo za ulogu Sali Bouls na radionici u PNT bore se:

Ivana Knezevic (Velma Keli - Cikago)
Milena Raznatovic (Rada - Cigani lete u nebo)
Jelena Ilic (Mali princ - pozoriste Dusko Radovic)
Vanja Milacic (trenutno je gledamo u borbi za Eurosong lice)
Jelena Gavrilovic (Lana - psiholog iz serije Premijer)
Ivana Popovic (film Promeni me, serija Ljubav i mrznja)
Danijela Stajnfeld (film Ivkova slava, predstava Amadeus)

da li medju ovim imenima treba traziti glavnu junakinju?
 
Ово што си рекао Тоckici, је стварно јако, јако ружно...Мислим да би требало то да избришеш и да јој се
извинеш, ако уопште може да пређе преко нечег тако гнусног!

Ne treba mi izvinjenje ili bilo kakva dalja komunikacija sa doticnim,jer vidim da je jos uvek naelektrisan...
Evo ja se njemu javno izvinjavam, mozda se osetio pogodjenim...u svakom slucaju sad je gotovo, moje srce u krevecu spava i ja se dobro osecam,a sto se tice njegovog izvinjenja-ne treba mi- dodje djavo sam po svoje...
 
Ne treba mi izvinjenje ili bilo kakva dalja komunikacija sa doticnim,jer vidim da je jos uvek naelektrisan...
Evo ja se njemu javno izvinjavam, mozda se osetio pogodjenim...u svakom slucaju sad je gotovo, moje srce u krevecu spava i ja se dobro osecam,a sto se tice njegovog izvinjenja-ne treba mi- dodje djavo sam po svoje...

beba3bj8.gif


Теби поздрав, а беби пољубац...:-)
 
Ne treba mi izvinjenje ili bilo kakva dalja komunikacija sa doticnim,jer vidim da je jos uvek naelektrisan...
Evo ja se njemu javno izvinjavam, mozda se osetio pogodjenim...u svakom slucaju sad je gotovo, moje srce u krevecu spava i ja se dobro osecam,a sto se tice njegovog izvinjenja-ne treba mi- dodje djavo sam po svoje...


Izvinjenje prihvaceno.
Sad mozemo da se vratimo na Kabare...

Ko vam od spomenutih glumica deluje najinteresantnije i zasto?

Mene je Ivana Knezevic posle odigrane Velme Keli zauvek kupila kada su u pitanju zahtevne uloge fatalnih zena...
Sto se tice Milene Raznatovic, ukoliko reditelj zeli akcenat da stavi na bujanje nacionalizma, moglo bi biti zanimljivo ako bi Sali podsecala na nacionalnu manjinu...
Ne znam tacno sta Vanja Milacic trazi na audiciji...
Pretpostavljam muza?
Jelena Ilic mi je draga, ali ponekad kada je gledam ne mogu da se otmem utisku da u njoj nema dovoljno strasti... posebno ne za mjuzikl...
Sto se tice mladjih lica, Ivane P, Danijele S i Jelene G, mislim da bi bilo dobro da PNT promovise neku sasvim novu glumicu (ali ne netalentovanu kao devojka sa reklame Bojana Stefanovic), nego neku koja, pored toga sto lepo izgleda, ume i da glumi, a i da peva.
Dobro, priznajem da zvuci pomalo nemoguce, ali za Ivanu znam da je odlicna glumica, za Danijelu znam da muskarci pred njom padaju kao snoplje, a za Jelenu znam da ima FENOMENALAN glas...

Mozda na kraju ipak padne neka alternacija?
Ili uskakanje neke potpuno neocekivane pojave u foto-finisu...?
 
Zanimalo bi me da vidim Ivanu Popovic u ulozi Sali Bouls. Ako bi izabrali Ivanu Knezevic, to bi bio dobar izbor, buduci da ona ima iskustva sa takvim mjuziklima, zbog Chicaga, ali ja bas Ivanu Knezevic nesto ne volim, ali dobro....
 
Baš me zanima ko li je dobio uloge.



Off topic: Ovde ima neke dece koje se ja najozbiljnije plašim. :shock: Bila je u pravu Vesela domaćica kad je rekla da ovde ima malo previše agresije...
 
Baš me zanima ko li je dobio uloge.

И мене занима, а волела бих да Ивана Кнежевић добије главну улогу...

Off topic: Ovde ima neke dece koje se ja najozbiljnije plašim. :shock: Bila je u pravu Vesela domaćica kad je rekla da ovde ima malo previše agresije...

Ево Привалова, уколико нађеш мало времена прочитај ово...

http://forum.krstarica.com/threads/179007&page=2
 
Usunjao sam sam se danas na finalnu audiciju.
Kvaran sam, bash.
Mogu Vam reci, nije bilo nimalo naivno.
Bice frke, na sve strane, ne bih bio u kozi onih koji moraju da odlucuju.

Sto se tice muskaraca, najveca guzva je nastala oko lika Ceremonijal majstora.
Najbolji su bili:
Slobodan Stefanovic (covek se jednostavno izuzetno spremio, nemam drugu rec osim izuzetno),
i
iznenadjujuci Ivan Bosiljcic
(ne zato sto sumnjam u njegov dar nego zato sto nisam ocekivao da ume da bude lascivan i duhovit istovremeno)!

Sto se tice lika Sali,

Ivana Knezevic (zena je ne jedan zmaj nego 2),

Milena Raznatovic (ovaj nastup je bio nesto najslabije od svega sto sam do sada video a da je ona radila, iz ne znam kog razloga),

Ivana Jovanovic (nova Puslica, vrrrrrrlo zanimljiva i pojavno i glumacki, na slikama koje je neko okacio na ovom sajtu ona izgleda pomalo konjasto, a zapravo je jaaaako seksi),

i

Jelena Gavrilovic,
koja je od danas moj novi favorit
i za ulogu Sali
i za sve ostalo sto podrazumeva izgled, pevanje i glumu.

Carobna.
U najmanju ruku osvezavajuca.
U gledalistu se bukvalno cula tisina dok je ona bila na sceni.
Retko iskustvo.

Ono sto jos deluje jako zanimljivo jeste to sto ni podela ostalih uloga nece proci bez trzavica...

Posebno kad su u pitanju manje zenske uloge (sto ne znaci da su im pesme manje zahtevne).

Par devojaka cija imena, na zalost, ne znam, pevale su "nacisticku himnu" Tomorrow belongs to me tako da mi je mozak na trenutak stao...

Kakav dan...
 
Baš me zanima ko li je dobio uloge.

Moja predvidjanja su:
MC-Sloba Stefanovic
Sally- Ivana K (nije ni ona adekv.ali je najbolja solucija)
Cliff-Ivan Bosiljcic
Madam Kost -Beta
???-Gospodin Schultz
Gospodjica Schnaider.-Ivana J./ Vesna P.
Ernst-Ivan Tomic
Kit Kat girls -Milica,Elena,Bilja,Danica,Cosa

Po danasnjoj audiciji,nijedna od devojaka nije bila adekvatna za Sally(uzi krug:Ivana K, Milena R,Ivana J,Jelena G) ali je Ivana Jovanaovic bila najpribliznija liku, pevala-lose, ne ume da igra uopste (radionica) ,Milena vrlo tanko-sve u svemu,Ivana K. bila pevacki solidna, ali je sve vreme igrala Velmu.Ako bi se sa njom radilo vise na liku,mozda bi uradila Sally, mada ja mislim da bi gospodjicu Schnaider. odigrala fantasticno,Jelena G -bzvz.
Miroljub je bio odlican(sjajan glumac) ali vec igra MC-ja u Chicagu...,Ivan B. vrlo dobar...
 
Uh, ja bih volela da Slobodan Stefanović bude Konferensije, on je baš kompletan glumac za mjuzikle, sve zna čovek, a i u svakoj predtavi se vidi da je ozbiljno vežbao.
Ivana Knežević je meni skroz bezvezna glumica, čudilo bi me da je tak Voker izabere, ali valjda on zna šta radi.
Milena Ražnatović mi se sviđa, ali nisam sigurna da li mogu da je povežem sa Sali...isuviše mi dleuje normalno valjda..ne znam tačno zašto, možda fantaziram.
Ivana Jovanović - nemam pojma, možda bih se za nju ovde odlučila, deluje lucnuto.
Klif bi mogao Bosiljčić da bude, jer Klif nije baja. :D
Ostale žemske mi nisu poznate, bojim se...

@ Strela:

Joj, nemam pojma šta je ono, ali me zabolela glava samo kad sam bacila pogled. Mislim, volim ja da se svađam, ali previše je previše. ;)
 
@ Strela:

Joj, nemam pojma šta je ono, ali me zabolela glava samo kad sam bacila pogled. Mislim, volim ja da se svađam, ali previše je previše. ;)

Само сам хтела да ти дочарам атмосферу на другим подфорумима, да не мислиш да се овде дешава бог
зна шта... Овај пдф је мала беба у односу на остале... 8-)
 
Uh, ja bih volela da Slobodan Stefanović bude Konferensije, on je baš kompletan glumac za mjuzikle, sve zna čovek, a i u svakoj predtavi se vidi da je ozbiljno vežbao.
Ivana Knežević je meni skroz bezvezna glumica, čudilo bi me da je tak Voker izabere, ali valjda on zna šta radi.
Milena Ražnatović mi se sviđa, ali nisam sigurna da li mogu da je povežem sa Sali...isuviše mi dleuje normalno valjda..ne znam tačno zašto, možda fantaziram.
Ivana Jovanović - nemam pojma, možda bih se za nju ovde odlučila, deluje lucnuto.
Klif bi mogao Bosiljčić da bude, jer Klif nije baja. :D
Ostale žemske mi nisu poznate, bojim se...

@ Strela:

Joj, nemam pojma šta je ono, ali me zabolela glava samo kad sam bacila pogled. Mislim, volim ja da se svađam, ali previše je previše. ;)

,,Carice! :D Slucajnost je to sto sam u okruzenju ljudi koji poznaju sve te glumce, znam da je Ivana Knezevic VEOMA iritantna, a ja u sustini mislim da ona dobro peva, bolje nego vecina njih, ali je ocajna glumica. Kretenka, napaljena budala, koja misli da je nesto, misli da ce svojim izgledom dobiti sve uloge sveta! RETARD!!! Milena je zakon u odnosu na nju. Predivno peva, ima odlican scenski nastup, i kao osoba je mnogo bolja od Ivane. Ima ogromne kvalitete, obozavam je, i nadam se da ce igrati u Kabareu.'' Citirani govor moje prijateljice.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top