jugoslavija-srbija generacije 80-95

Да, сећам се наставнице математике из основне када говори да никада деца нису мање учила, да је ''наша петица ко некад двица ''. Ја сам 94-то.

Процес кварења генерација, свака је гора од претходне.

А што се тога тиче, тај процес почиње негде почетком осамдесетих, гледали сте оне југословенске филмове, типа ''Није Него'', итд. овај филм и њему слични упрраво говоре о кварењу генерација и пропадању до тада здраве омладине, можете да мислите шта хоћете, али такви филмови носе одређену поруку. Тада је све почело, а сада се дешава кулминација.
 
Превазишли смо то ДЈМ ;)
Нису зато постали паметнији и бољи, него или послушни зечеви или насилници ;)
Када много бољи од нас нису превазишли, тешко да смо ми.
Уосталом, зна се да је стопа криминала у далекоистоним земљама веома ниска, тако да оно о насилницима не стоји. ;)
 
Ауу.. јел математика? Физика, хемија?
Добро.. слажем се. Није ни битно.
Али баш да нема ни једне петице.. то је срамота :mrgreen:


Нешто размишљам, не могу да кажем ни да су старије генерације биле много паметније што се неких ствари тиче. Управо су нам оне оставиле у аманет доста лоших и нерешених ситуација. И онда се направила једна ланчана реакција која иде са генерацијама и данас је тешко очекивати да ће једна напсно прекинути тај низ и бити много боља.

Ne znam da li bih upotrebio taj izraz pametnije, ali novije generacije jesu intelektualno zakrzljale. Jednostavno nisu navikli na intelektuale napore i mozak im je atrofirao. Sad i kad bi hteli ne mogu bogzna sta. Ne znam kako bih to bolje opisao nego tom metaforom koju sam upotrebio.
Sto se tice toga da nikome nisam dao pet, jednostavno necu da uceniku koji bi pre pet godina sa svojim znanjem i radom dobio tri sada dajem pet samo da bi se odrzala slicna statistika. Zabole me uvo da izvines.
 
Професоре, дошло је време да се ово носи у школу уместо дневника.
bostaff.jpg

А друга ствар, морам Вас критиковати зато што дајете лош пример пишући овом гајевицом.
Уосталом, довољно је погледати овај видео запис:


КО ПОСЛЕ СМЕ ДА ПРАВИ ГЛУПОСТИ? :mrgreen:

Sto se tice upotrebe pisma, to radim samo na forumima jer sam cesto i na stranim forumima pa mi je ovo najprakticnija varijanta, mada su me vec kritikovali zbog toga.
Sto se tice tvoje metode, pa nisam siguran da je to neophodno. Roditeljima sigurno jeste povremeno. Medjutim, ne mora uvek biti fizicke kazne, ali kazni mora biti. Danas ucenici prakticno ne mogu da osete nikakve neposredne posledice svojih prestupa i to je problem.
Znaci moraju postojati neke opipljive disciplinske mere da bi ucenik shvatio da neprihvatljivo ponasanje mora imati posledicu. Ta lekcija ce mu biti od velike koristi i na buducem radnom mestu.
 
Када много бољи од нас нису превазишли, тешко да смо ми.
Уосталом, зна се да је стопа криминала у далекоистоним земљама веома ниска, тако да оно о насилницима не стоји. ;)

Нигде не бију децу ДЈМ, онај снимак што си пустио није афирмативан према таквим методама.
Не знам за стопу криминала, али да се лечи искључиво батинама, то ми је неспојиво. Помало морбидно чак.
А знаш мој став и за смртну казну и све те екстремне методе.

Убијају пре свега, хуманост ;)
 
@profesor:E sad-iz spike vidim da si ti jedan od onih na ucenickoj crnoj listi

sad,kontam ja da su im mozgovi dobri samo za kuvanje pasulja i to-ali to profesorima svakako nije opravdanje.
ako u jednom razredu pola ucenika im negativnu ocenu,ima tu bogme dosta i profesorove krivice.
jednostavno,profesor je tu da prenese znanje-pa makar objasnjavao i deset puta.
ucenici su tu da slusaju.

sad,ni jedni ni drugi ne rade ono sto bi trebalo.
u osnovnoj,ne mogu da se pozalim,imala sa nastavnike kakvi se samo pozeleti mogu-svi su lepo predavali,objasnjavali,cinili nastavu pristupacnu svakom uceniku(par izuzetaka,naravno).

u Gimnaziji-haos.
profesor dodje,diktira kao nenormalan,reci koje se ne mogu naci u njegovom svakodnevnom recniku,bez ikakvog objasnjavanja.
I to su blazi slucajevi.
sad,cemu potreba za takvim profesorima,sto oni primaju platu,ako ja mogu da dodjem kuci i sve to sto su oni izdiktirali prepisem iz knjige i naucim?

nije ni profesor ono sto je bio,ako cemo pravo.
profesionalizam se moze naci samo kod onih profesora koji u skolstvu rade pola svog veka,i i takvi su se zapustili.
 
Sto se tice upotrebe pisma, to radim samo na forumima jer sam cesto i na stranim forumima pa mi je ovo najprakticnija varijanta, mada su me vec kritikovali zbog toga.
Sto se tice tvoje metode, pa nisam siguran da je to neophodno. Roditeljima sigurno jeste povremeno. Medjutim, ne mora uvek biti fizicke kazne, ali kazni mora biti. Danas ucenici prakticno ne mogu da osete nikakve neposredne posledice svojih prestupa i to je problem.
Znaci moraju postojati neke opipljive disciplinske mere da bi ucenik shvatio da neprihvatljivo ponasanje mora imati posledicu. Ta lekcija ce mu biti od velike koristi i na buducem radnom mestu.
Тачно. Морају постојати дисциплинске мере, али не простим укорима или смањивањем оцене, када данашње генерације апсолутно не хају ни за шта.
А што се тиче физичке казне, дати им прост избор... или слушају или трпе последице. :)

Нигде не бију децу ДЈМ, онај снимак што си пустио није афирмативан према таквим методама.
Не знам за стопу криминала, али да се лечи искључиво батинама, то ми је неспојиво. Помало морбидно чак.
А знаш мој став и за смртну казну и све те екстремне методе.

Убијају пре свега, хуманост ;)

Како могу да убију хуманост, када код тих појединаца иста није ни развијена.
Јер да јесте... не би радили све ово што раде. :mrgreen:
 
Како могу да убију хуманост, када код тих појединаца иста није ни развијена.
Јер да јесте... не би радили све ово што раде. :mrgreen:
Они који је имају, не треба да је се одркену, спуштајући се на њихов ниво ;)

Мислим да учење по моделу, није само за децу, мада овде о њима говоримо ;)
 
@profesor:E sad-iz spike vidim da si ti jedan od onih na ucenickoj crnoj listi

sad,kontam ja da su im mozgovi dobri samo za kuvanje pasulja i to-ali to profesorima svakako nije opravdanje.
ako u jednom razredu pola ucenika im negativnu ocenu,ima tu bogme dosta i profesorove krivice.
jednostavno,profesor je tu da prenese znanje-pa makar objasnjavao i deset puta.
ucenici su tu da slusaju.

sad,ni jedni ni drugi ne rade ono sto bi trebalo.
u osnovnoj,ne mogu da se pozalim,imala sa nastavnike kakvi se samo pozeleti mogu-svi su lepo predavali,objasnjavali,cinili nastavu pristupacnu svakom uceniku(par izuzetaka,naravno).

u Gimnaziji-haos.
profesor dodje,diktira kao nenormalan,reci koje se ne mogu naci u njegovom svakodnevnom recniku,bez ikakvog objasnjavanja.
I to su blazi slucajevi.
sad,cemu potreba za takvim profesorima,sto oni primaju platu,ako ja mogu da dodjem kuci i sve to sto su oni izdiktirali prepisem iz knjige i naucim?

nije ni profesor ono sto je bio,ako cemo pravo.
profesionalizam se moze naci samo kod onih profesora koji u skolstvu rade pola svog veka,i i takvi su se zapustili.

Ne mislim da sam duzan da ponovim deset puta, samo pet. :D Niko nema bas toliko snage a ni strpljenja. Inace, nisam na crnoj listi. Kao sto ja uvek kazem, ne valja ni da te svi vole, ni da te svi ne vole. U oba slucaja nesto nije u redu sa tobom. Mislim da me vecina voli, pogotovo devojke, mada iz pogresnih razloga. Ne zblizavam se ni sa kim. Bas me briga dal me vole ili ne. Sa nekim bivsim ucenicima sam danas prijatelj; neki opet nece da se jave. Eh, sta da se radi...
 
Poslednja izmena:
Никако немојте да спуштате критеријум професоре! Ето нека то буде начин да деца осете нечију доследност, за промену. То нека буде ваш допринос.

pa i to zavisi od njegovog psihickog odnosa
reci mi smo imali prof. gde je bio haos sa ocenama pola odeljenja popravni svake god
dvojka ko kuca
ali je bio gotivan i umeo na pravi nacin da pokaze poentu -
da morad da se pomucis da bi prosao

ako toga nema
vec samo sirovo insistiranje
bez objasnjenja i logike
samo ce ga mrzeti
a nece nauciti nista
 
Ne mislim da sam duzan da ponovim deset puta, samo pet. :D Niko nema bas toliko snage a ni strpljenja. Inace, nisam na crnoj listi. Kao sto ja uvek kazem, ne valja ni da te svi vole, ni da te svi ne vole. U oba slucaja nesto nije u redu sa tobom. Mislim da me vecina voli, pogotovo devojke, mada iz pogresnih razloga. Ne zblizavam se ni sa kim. Bas me briga dal me vole ili ne. Sa nekim bivsim ucenicima sam danas prijatelj; neki opet nece da se jave. Eh, sta da se radi...

Pa dobro,kod mene ne ponavljaju ni dva puta(ali bukvalno)
pogotovo devojke?
pogresni razlozi?
opala:lol:

Pa,nema potrebe za zblizavanjem,ali snobovski profesorksi stav je nsto sto ce svakog ucenika odbiti.
U nasim godinama je tako-ako nam se dopadne pakovanje,odnosno nacin na koji nam se prezentuje nesto,zainteresovacemo se-u suprotom,ne.

mada,ja imam pogon koji me pokrece,i zahvaljujuci kome sam cistim znanjem bacila rukavicu u lice profesorima koji puno traze,a malo daju.
I drska sam,to mi nije plus.
 
Професоре, дошло је време да се ово носи у школу уместо дневника.
bostaff.jpg

А друга ствар, морам Вас критиковати зато што дајете лош пример пишући овом гајевицом.
Уосталом, довољно је погледати овај видео запис:


КО ПОСЛЕ СМЕ ДА ПРАВИ ГЛУПОСТИ? :mrgreen:

Pa mene da udari neki profa ovako u skoli ili digne ruku tacno bi posle bio na bolovanju 2 meseca makar me izbacili iz skole! Lepo sam vaspitan i nisam nasilan al' zato ne dam na sebe...udaris me ima da ti vratim 10x vise! Kada sam bio klinac u osnovnoj bio je neki profa fizickog koji je redovno maltretirao fizicki ucenike...uzme povuce iza usiju 2 lika za kosu i pukvalo ih podigne i onda im lupi glave ko jaja.Jednog decka je bio gurnuo na radijator i slomio rebra a inace je matori bio pijandura.


Bas bih voleo da naletim negde na njega sad i da mu objasnim neke stvari. Nasilje radja nasilje ;)
 
Pa mene da udari neki profa ovako u skoli ili digne ruku tacno bi posle bio na bolovanju 2 meseca makar me izbacili iz skole! Lepo sam vaspitan i nisam nasilan al' zato ne dam na sebe...udaris me ima da ti vratim 10x vise! Kada sam bio klinac u osnovnoj bio je neki profa fizickog koji je redovno maltretirao fizicki ucenike...uzme povuce iza usiju 2 lika za kosu i pukvalo ih podigne i onda im lupi glave ko jaja.Jednog decka je bio gurnuo na radijator i slomio rebra a inace je matori bio pijandura.


Bas bih voleo da naletim negde na njega sad i da mu objasnim neke stvari. Nasilje radja nasilje ;)
Ко прича о пијаним професорима? Нормално је да би се ту прво прочешљало ко може да се бави тиме.
А када се прочешља и очисти, дао бих им сва права да направе од тих генерација људе. И после да видиш лепоту... све цакум-пакум. :)
 
Imam druga koji je 89 godiste,njegova vizija buducnosti je da nista ne radi,da je sve glupo i ako bi radio,radio bi malo a da posle godinu dana uziva! Bitno mu je da vikendom izadje u park i da se naroka i njemu je dosta! Imam jos jednog lika istog tog godista,isti je kao ovaj prvi,ne zainteresovan je za bilo sta,samo mu daj neke sljake da zaradi sa pivo i kurvu da plati i ne treba mu nista vise i ne zanima ga nista!
znam dvojicu 88 i sve te generacije 85-88 su se bavili kriminalom ili su parvili teska sranja i tukli se,da li ja to nailazim na pogresne ljude ili su 90te generacije bolje!
91-2 gaje snove o Americkom snu u Srbiji,bahati su,vecina upisuje faksove i gaje sliku da ce uspeti,pomalo ne znaju sta ce od sebe i sa sobom! Vecito im nesto fali!
 
Никако немојте да спуштате критеријум професоре! Ето нека то буде начин да деца осете нечију доследност, за промену. То нека буде ваш допринос.

ima takvih i danas i svi ih smatraju za kretene! Ne mozes dobiti vecu od 3 pa da si bog otac!
 
Pa dobro,kod mene ne ponavljaju ni dva puta(ali bukvalno)
pogotovo devojke?
pogresni razlozi?
opala:lol:

Pa,nema potrebe za zblizavanjem,ali snobovski profesorksi stav je nsto sto ce svakog ucenika odbiti.
U nasim godinama je tako-ako nam se dopadne pakovanje,odnosno nacin na koji nam se prezentuje nesto,zainteresovacemo se-u suprotom,ne.

mada,ja imam pogon koji me pokrece,i zahvaljujuci kome sam cistim znanjem bacila rukavicu u lice profesorima koji puno traze,a malo daju.
I drska sam,to mi nije plus.

Realno ,kakav je profesor tako ce ga i djaci slusati! Ako bude strog,svi ce zevati i jedva cekati da se zavrsi cas i mrzeti to da uce,a ako je opusten,retko ko ce ga slusati jer ce pricati,neka sredina je ok! Trebalo bi uvesti praksu da losi profesori kojima djaci jedva imaju 2-3 lete sa posla,jer ako ti nikog nisi uspeo da zainteresujes da nauci nesto ili da savlada nesto nije problem u deci,vec u tvom radu! Ti nesto ne radis kako treba,ako ne umes daj nekom ko ume,nemoj praviti skart!
 
pa ovako....

sto bi rekao bulet....80-85..su imale jos uvek onaj osatak titovog vremena...ali su opet bili totalno generacija 90 godina....vise nego neko ko se rodio 92 npr.....ali opet bilo je stabilnije......
85-89...pa to su recimo najmirnije generacije....bili su klinci...kad su bile 90...i opet su imale i one neki vaspitni model komunizma itd....
90-95..pa ono...ja sam u tom krugu..i sto se tice bg-a...sve indijanci...bar krug ljudi sa kojima se ja druzim....
 

Back
Top