Jucerasnji dan

Cosmic babe

Zainteresovan član
Poruka
468
Poceo je tako sto je crna hronika razbila tisinu nedeljnog jutra pred proglasenje nezavisnosti. Novi Sad, pa Kopaonik. Sve sami mladi ljudi i sve same uzasne nesrece.
Zatim su ugladjeni i utegnuti shiptari seli u klupe svoje skupstine i poigrali se nasom civilizacijom. Evropom i hriscanstvom. Uzeli su neki papir, iskezili se i potpisali ga. Toliko je potrebno da deo jedne stare drzave uzme neko pleme koje sopstvene zene tretire kao raspolodne krave. Upecatljivim ljigavim facama razbojnika i trgovaca belim robljem, oni su obavili to sto su zeleli. Kazu ima nas samo 7 ili 8 % i to je razlog. Kazu, ugnjetavani su... a ne pominju infrastrukturu sto im drug Tito ostavi u nasledje i ne pominju skole koje smo tom prostom narodu pruzili. Sada znaju samo samo za odela i ustirkane kravate.
I tako dok rulja sa pistoljima u ruci i divljackim urlicima slavi proboj na stari kontinent, u studiju CNN-a profesor, izvesna Jelena Subotic koja pod losim puderom i podsmehom objasnjava javnosti kako je tesko, ali shavite Srbi da je to nesto sto je logicno i trebalo je da se dogodi. Zatim kaze kako `su neki nasi srednjovekovni spomenici` upravo na Kosovu i da ce nam biti tesko da shvatimo da je to sada na tetitoriji susedne zemlje... Hvala Jelena, i stidi se i dalje svog imena i svog prezimena i svog porekla i uvuci se sto mozes vise americkoj javnosti, mozda i postanes vice dean na tom univerzitetu. Izdaja.
U isto vreme ambasador Srbije u Americi, vidno ogorcen svim sto vidi u tom trenutku, jednostavno kaze `nothing is inevitable`. Jeremic, vec uzasno ljut (a i kao ne bi, kada direktno odgovaras i naciji i precima) pokusava da diplomatijom prikrije bes. Bes zbog nepravde koja traje, evo vec, decenijama.
Francuska, Nemacka, Britanija i Italija prve priznaju. Njima, isto svaka cast za agilnost. Koja ce prva da se spusti nize i da poljubi tlo pred americkom cizmom. Za Nemacku i Italiju me i ne cudi, ali dno koje dostize Francuska i Britanija poslednjih desetak godina je zaista za primer poniznosti jedne drzave. Bravo.
I najzad nasa obracanja. Ostra i jednostavna. Kosovo je Srbija i budite disciplinovani. Pokazite svetu da smo jedna demokratska i mirna drzava. Ne znam sta u tome nije bilo jasno navijacima pojedinih klubova i besposlicarima prestonice da vec kroz par sati demoliraju centre Beograda i Novog Sada?! I dokle losa medijska slika o nama, o meni? Ne zelim da mi drzavu, da mene, predstavlja CNN i ne zelim da me ljudi u svetu vide kroz pobesnulu masu dokonih vandala sa sajkacama i kokardama (jer da ga pitas sta je kokarda, on to i ne zna, ali je jeo ceo zivot u Meku i kupovao u Merkatoru, a veceras mu bas doslo da ih demolira). Licemerje.
U svakom slucaju, Car Lazar je nekako dosao logicno ovde. Neka se bar on pomoli bogu, onom nasem pravoslavnom, za mir dece koja su ostala tamo dole, ispod granice.
 
Da. Mislim da preterujete sa strahom kako nas svet vidi.
Sinoć sam gledala Utisak nedelje. Inače ne gledam tu emisiju često, pošto ne cenim Olju Bećković. Jesam u početku, ali nakon nekih događaja, kao npr. kada nas je CG najzad ostavila na miru, i njenog (Oljinog) kukanja u nekoliko emisija, prestala sam. Ja sam uvek bila za Srbiju, samostalnu i slobodnu od ostalih. No dobro. Juče sam gledala, pošto sam znala da će biti reči o Kosovu i zanimalo me je šta ima da kaže, pošto je ranije ljude sasecala, kada kažu nešto u vezi toga da je Kosovo naše, pitanjem: A šta vama znači Kosovo? Kada ste bili tamo? Meni to delovalo kao da kaže, šta kukaš to nije naše. E juče je priznala da joj je loše zbog svega. ALi nije ona bitna. Ni sada ni inače. Bio je gost Miloš Jovanović koji je pričao o reakciji, našoj, na događaje. I lepo je čovek kazao, nije strašno to što je došlo do izliva besa. To je normalno. Zamislite šta bi bilo u nekoj drugoj zemlji. E to što smo mi slabi ne znači da treba da budemo gnjide i pognute glave dozvoljavamo da nas šamaraju. Ono što meni smeta nije to kako će nas drugi gledati, pošto ko hoće da razume on će razumeti, a ko ne želi neće. Mene sekira to što znam da je to sve kratkog daha. Sada su svi ljuti i lomi se svašta, a onda će ti isti da odu u Merkator i pazare tamo. Nisam za lomljenje i nasilje. Ne treba da me neko pogrešno shvati, ali ne treba ni izazivati. Kao pre neki dan kada su idioti organizovali izložbu šiptarskih "umetnika" kod nas. Da li je to normalno? U ovoj situaciji, u ovom trenutku, naši organizuju izložbu gnjida koje nas kolju i žele nam zlo? I još osuđuju ljude koji su doši da se pobune!
Ne kupujte u Merkatoru. Ne poslujte sa Šiptarima. Držite do sebe.
 
......I lepo je čovek kazao, nije strašno to što je došlo do izliva besa. To je normalno. Zamislite šta bi bilo u nekoj drugoj zemlji. E to što smo mi slabi ne znači da treba da budemo gnjide i pognute glave dozvoljavamo da nas šamaraju. Ono što meni smeta nije to kako će nas drugi gledati, pošto ko hoće da razume on će razumeti, a ko ne želi neće. Mene sekira to što znam da je to sve kratkog daha. Sada su svi ljuti i lomi se svašta, a onda će ti isti da odu u Merkator i pazare tamo. Nisam za lomljenje i nasilje. Ne treba da me neko pogrešno shvati, ali ne treba ni izazivati. Kao pre neki dan kada su idioti organizovali izložbu šiptarskih "umetnika" kod nas. Da li je to normalno? U ovoj situaciji, u ovom trenutku, naši organizuju izložbu gnjida koje nas kolju i žele nam zlo? I još osuđuju ljude koji su doši da se pobune!
Ne kupujte u Merkatoru. Ne poslujte sa Šiptarima. Držite do sebe.
Kome ovo pričaš?
Polovina Srbije tripuje da nas Tadići vodi u Evropu.:rotf:
Njima je cool Merkator, njima je cool da kupuju kod Janeza koji su '90. godine ubili 90 Srpskih momaka koji nisu imali municiju, njima je cool da letuju u Hrvatskoj u kojoj suhiljade Srba ubijene i isto toliko ih proterano, u Hrvatskoj koja je nastala na genocidu nad Srbima...njima je stran osećaj nacionalnog digniteta.
Ja se stidim takvih Srba. To , kao da nisu Srbi.
 
Cosmic babe
Poceo je tako sto je crna hronika razbila tisinu nedeljnog jutra pred proglasenje nezavisnosti. Novi Sad, pa Kopaonik. Sve sami mladi ljudi i sve same uzasne nesrece.
Zatim su ugladjeni i utegnuti shiptari seli u klupe svoje skupstine i poigrali se nasom civilizacijom. Evropom i hriscanstvom. Uzeli su neki papir, iskezili se i potpisali ga. Toliko je potrebno da deo jedne stare drzave uzme neko pleme koje sopstvene zene tretire kao raspolodne krave.

moralo bi se uvesti jedno pravili, da forumas pre postavljanje teme procita sta je napisao, i da makar malo razmisli o tome, pa tek posle da je postavi. razmumem ogorcenje, i ja bih bio, ali toliko mrznje o nekom narodu je ili totalno nepoznavanje tog naroda ili imbecilnosti samog forumasa.
da ne poznajem licno srbe, i to dugi niz godina, nakon citanja ovakvih posotva sigurno ne bih imao lepo misljenje o vama. toliko je uvreda bilo o primitivizmu albanaca juce a evo i danas, a cinjenice??? dokazi??? npr. dva miliona ljudi slavi bez ijednog incidenta, ali zato grupe huligana, izjave vasih TV kuca, slicnih ovakvim forumasima, razbija ambasade, trzne centre, ugostiteljske objekte, cuvare reda.... o ko je tu civilizovan, tolerantan ili...
pogledajte govore naseg premijera i vaseg,i razmislite,ko je tu stoka, bolid, patrijota.... a ko pripada evropi.
ima jos toga, ali ....
 
Kome ovo pričaš?
Polovina Srbije tripuje da nas Tadići vodi u Evropu.:rotf:
Njima je cool Merkator, njima je cool da kupuju kod Janeza koji su '90. godine ubili 90 Srpskih momaka koji nisu imali municiju, njima je cool da letuju u Hrvatskoj u kojoj suhiljade Srba ubijene i isto toliko ih proterano, u Hrvatskoj koja je nastala na genocidu nad Srbima...njima je stran osećaj nacionalnog digniteta.
Ja se stidim takvih Srba. To , kao da nisu Srbi.
Licemerno je to preseravanje kao necemo Mercator i Janze i njihovo bojkotovanje,a u isto vreme koriscenje i kupovanje proizvoda americkih ,nemackih i ostalih zapadnih kompanija iz zemalja koje su nam nanele mnogo vece stete nego Janezi .
 
Cosmic babe - Zatim su ugladjeni i utegnuti shiptari seli u klupe svoje skupstine i poigrali se nasom civilizacijom.

Veoma lijepo rečeno.
jl2a04.gif
 
moralo bi se uvesti jedno pravili, da forumas pre postavljanje teme procita sta je napisao, i da makar malo razmisli o tome, pa tek posle da je postavi. razmumem ogorcenje, i ja bih bio, ali toliko mrznje o nekom narodu je ili totalno nepoznavanje tog naroda ili imbecilnosti samog forumasa.
da ne poznajem licno srbe, i to dugi niz godina, nakon citanja ovakvih posotva sigurno ne bih imao lepo misljenje o vama. toliko je uvreda bilo o primitivizmu albanaca juce a evo i danas, a cinjenice??? dokazi??? npr. dva miliona ljudi slavi bez ijednog incidenta, ali zato grupe huligana, izjave vasih TV kuca, slicnih ovakvim forumasima, razbija ambasade, trzne centre, ugostiteljske objekte, cuvare reda.... o ko je tu civilizovan, tolerantan ili...
pogledajte govore naseg premijera i vaseg,i razmislite,ko je tu stoka, bolid, patrijota.... a ko pripada evropi.
ima jos toga, ali ....

Dobro de, ocita ti nama lekciju iz civilizovanosti ali hajde da sacekamo jos neko vreme.Da vidimo na delu tu shiptarsku toleranciju...:confused:
 
moralo bi se uvesti jedno pravili, da forumas pre postavljanje teme procita sta je napisao, i da makar malo razmisli o tome, pa tek posle da je postavi. razmumem ogorcenje, i ja bih bio, ali toliko mrznje o nekom narodu je ili totalno nepoznavanje tog naroda ili imbecilnosti samog forumasa.
da ne poznajem licno srbe, i to dugi niz godina, nakon citanja ovakvih posotva sigurno ne bih imao lepo misljenje o vama. toliko je uvreda bilo o primitivizmu albanaca juce a evo i danas, a cinjenice??? dokazi??? npr. dva miliona ljudi slavi bez ijednog incidenta, ali zato grupe huligana, izjave vasih TV kuca, slicnih ovakvim forumasima, razbija ambasade, trzne centre, ugostiteljske objekte, cuvare reda.... o ko je tu civilizovan, tolerantan ili...
pogledajte govore naseg premijera i vaseg,i razmislite,ko je tu stoka, bolid, patrijota.... a ko pripada evropi.
ima jos toga, ali ....


`Patrijoto`, potrebni su ti dokazi?
Ako zelis da cujes nesto lepo o svom narodu citaj svoje forume...Nasa zemlja je rasparcana juce i logicno je da ne zelim da biram reci i da sam jako ogorcena. Mi to recima iskazujemo, a ne uzimamo tudje. Sto se tice huligana, ja sam svoje rekla.
 
Kome ovo pričaš?
Polovina Srbije tripuje da nas Tadići vodi u Evropu.:rotf:
Njima je cool Merkator, njima je cool da kupuju kod Janeza koji su '90. godine ubili 90 Srpskih momaka koji nisu imali municiju, njima je cool da letuju u Hrvatskoj u kojoj suhiljade Srba ubijene i isto toliko ih proterano, u Hrvatskoj koja je nastala na genocidu nad Srbima...njima je stran osećaj nacionalnog digniteta.
Ja se stidim takvih Srba. To , kao da nisu Srbi.

Od te polovine srba bar polovina je zaplašena Tadićevim pretnjama a nešto zavedeno Dinkićevim parama.
 
Ademe,ako bi mogao da ostavis adresu da dodjem da te roknem,ti ces mi pricas o civilizaciji,bas ste civilizovano razvalili osamdesetak crkvi,koliko kuca,majke li vam dilerske.vi ste bre dobri za sapun.
 
Kome ovo pričaš?
Polovina Srbije tripuje da nas Tadići vodi u Evropu.:rotf:
Njima je cool Merkator, njima je cool da kupuju kod Janeza koji su '90. godine ubili 90 Srpskih momaka koji nisu imali municiju, njima je cool da letuju u Hrvatskoj u kojoj suhiljade Srba ubijene i isto toliko ih proterano, u Hrvatskoj koja je nastala na genocidu nad Srbima...njima je stran osećaj nacionalnog digniteta.
Ja se stidim takvih Srba. To , kao da nisu Srbi.

Malo vise od polovine, posto je ipak pobedio na izborima.
 
Pa vidite, postoji razlika između glasača za Tomu i za Tadića. Dok se Tomini ponašaju kako im vođa kaže, pa ma šta kazao, dotle mi koji smo glasali za Tadića razmišljamo da li treba prihvatiti ili ne ono što nam se servira. Mi nismo slepi poslušnici. Te tako ne kupuju Tadićevi u Merkatoru. Ja nikada nisam kročila tamo. Ne želim. A glasala sam za Tadića. Ne zato što je on naročito sjajan i bajan, već zato što ne želim da dajem drugu šansu radikalima. Suviše se dobro sećam devedesetih.
 
sta je bre vama,ako rodjena drzava iznedri Miskovica,pa kupujte kod njega posto je najjeftiniji.Kakve veze ima ko je odakle,kupicu tamo gde je najjeftinije,a ne gde je srpsko.Pa mi sebi necemo da ukinemo poreze na bebe,a sernjamo nesto.
 
Kome ovo pričaš?
Polovina Srbije tripuje da nas Tadići vodi u Evropu.:rotf:
Njima je cool Merkator, njima je cool da kupuju kod Janeza koji su '90. godine ubili 90 Srpskih momaka koji nisu imali municiju, njima je cool da letuju u Hrvatskoj u kojoj suhiljade Srba ubijene i isto toliko ih proterano, u Hrvatskoj koja je nastala na genocidu nad Srbima...njima je stran osećaj nacionalnog digniteta.
Ja se stidim takvih Srba. To , kao da nisu Srbi.

i ja se stidim takvih srba.

to je najveci srpski sljam i zahvaljujuci njima imamo sve ovo sto nam se desava.

to nisu ljudi to su crvi.
 
Pa vidite, postoji razlika između glasača za Tomu i za Tadića. Dok se Tomini ponašaju kako im vođa kaže, pa ma šta kazao, dotle mi koji smo glasali za Tadića razmišljamo da li treba prihvatiti ili ne ono što nam se servira. Mi nismo slepi poslušnici. Te tako ne kupuju Tadićevi u Merkatoru. Ja nikada nisam kročila tamo. Ne želim. A glasala sam za Tadića. Ne zato što je on naročito sjajan i bajan, već zato što ne želim da dajem drugu šansu radikalima. Suviše se dobro sećam devedesetih.


vi ste najsleplji poslusnici , vi glasaci tadica!

spremni ste cak da razbijete i prihvatite razbijanje sopstvene drzave u zamenu za neko debilno tadicevo obecanje!
 
`Patrijoto`, potrebni su ti dokazi?
Ako zelis da cujes nesto lepo o svom narodu citaj svoje forume...Nasa zemlja je rasparcana juce i logicno je da ne zelim da biram reci i da sam jako ogorcena. Mi to recima iskazujemo, a ne uzimamo tudje. Sto se tice huligana, ja sam svoje rekla.

bas cudno, valjda su zato sve TV kuce bile pune lepih slika iz jucerasnjih dogadjaja u srbiji
 
moralo bi se uvesti jedno pravili, da forumas pre postavljanje teme procita sta je napisao, i da makar malo razmisli o tome, pa tek posle da je postavi. razmumem ogorcenje, i ja bih bio, ali toliko mrznje o nekom narodu je ili totalno nepoznavanje tog naroda ili imbecilnosti samog forumasa.
da ne poznajem licno srbe, i to dugi niz godina, nakon citanja ovakvih posotva sigurno ne bih imao lepo misljenje o vama. toliko je uvreda bilo o primitivizmu albanaca juce a evo i danas, a cinjenice??? dokazi??? npr. dva miliona ljudi slavi bez ijednog incidenta, ali zato grupe huligana, izjave vasih TV kuca, slicnih ovakvim forumasima, razbija ambasade, trzne centre, ugostiteljske objekte, cuvare reda.... o ko je tu civilizovan, tolerantan ili...
pogledajte govore naseg premijera i vaseg,i razmislite,ko je tu stoka, bolid, patrijota.... a ko pripada evropi.
ima jos toga, ali ....

:x:x:x:x:x:x:x

Ух да сам ја админ ти би моментално летео са овог форума...
 
А шта је са протеривањем Срба, са уништавањем Српских светиња? То шиптару ниси гледао?

drzite se teme, a tema je jucerasnji dan.
necemo se stalno vracati u istoriju kada se navede bilo sta, istinito, ali vama u tom trenutku ne odgovara
 

Back
Top