Jeste li bežali sa časova?

Je l se baviš tim poslom, ako nisam indiskretna?
Ne bavim se, upravo je to bio problem.
U trećem srednje su mi na polugodištu otkrili da ne mogu poznati nijansu neke glupe boje i bye bye želje i snovi, nikada nećeš moći navigati, žao nam je.
Zbog toga i ta letargičnost u četvrtom, a tolerirali su mi zato što me škola pri upisu zaboravila poslati na liječnički, pa je ispalo da su oni sjebali.
Da su mi tada to ustanovili, upisao bi brodostrojarski smjer, zbog toga što tamo prepoznavanje tih nijansi boja nije bitno.
 
Pogledajte prilog 1447612

Tko će mi izaći na crtu?

:cool:

Ali ajde izostanci, već 2 iz engleskog :rotf:iz kojeg sam u osnovnoj, prva tri srednje i na faxu uvijek uvjerljivo bio najbolji, bez lažne skromnosti, međutim, šta mi je profesorica mogla drugo dati nego 2 kada me nikad nije bilo na satu.
Hrvatski isto 2, inače je to redovito bila četvorka ili petica kao kuća.
Југославе Чварче, несташко мали :cistinaocare:
 
Југославе Чварче, несташко мали :cistinaocare:
Dobro, možda sam malo fulao temu, to nije bilo bježanje, već nedolaženje.

ooooo.gif
 

Давор, а?

Лепо старословенско име.

Tko će mi izaći na crtu?

:cool:

Ali ajde izostanci

Откуд то да су ти толерисали оволико неоправданих? Код нас се са двадесет пет летело из школе. Ја сам их сваке године имао испод тог броја, али захваљујући разредној који ми је све правдала (зато што је патила од тога да има најбоље одељење у школи). Да није било ње, имао бих довољно неоправданих не за избацивање из школе, него за стрељачки вод.

već 2 iz engleskog :rotf:iz kojeg sam u osnovnoj, prva tri srednje i na faxu uvijek uvjerljivo bio najbolji, bez lažne skromnosti, međutim, šta mi je profesorica mogla drugo dati nego 2 kada me nikad nije bilo na satu.

Иако ми је од вајкада као матерњи, вечито сам имао четворку из енглеског у средњој. То је био случај само зато што сам одбијао да радим пети задатак на контролним — онај где су нам постављали питања о причи из актуелне лекције. Нешто ме болело уво да памтим да ли је Џени носила плаву или црвену хаљину на журци.

Hrvatski isto 2, inače je to redovito bila četvorka ili petica kao kuća.

Из српског сам у средњој увек имао двојку, на велику жалост моје професорке која је била одушевљена мојим интерпретационим моћима. Шта ћу, није ми било својствено да се удубљујем у нежне мисли давно мртвих песника.
 
Откуд то да су ти толерисали оволико неоправданих? Код нас се са двадесет пет летело из школе. Ја сам их сваке године имао испод тог броја, али захваљујући разредној који ми је све правдала (зато што је патила од тога да има најбоље одељење у школи). Да није било ње, имао бих довољно неоправданих не за избацивање из школе, него за стрељачки вод.
Zato što je devedesetih u zadarskoj pomorskoj važilo nepisano pravilo da se maturante zbog izostanaka ne može izbaciti.
Masa košarkaša je završilo moju školu bez da ih je itko vidio.

Znam šta misliš, moja stara se isto krstila nogom kada je to na roditeljskom čula i pred svima rekla - vi ste njima praktički amenovali da ne moraju dolaziti, na što je razrednica odgovorila da je tako, dok maturanti znaju gradivo.
Stvar je u tome da smo bili štićenici Tankerske plovidbe Zadar, koja je praktički jedan od najvitalnijih dijelova zadarske industrije, koju drži mafijaška HDZ hobotnica... sposobna mafijaška HDZ hobotnica.
Ta mafijaška HDZ hobotnica i dan danas drži Zadar i nedaj Bože da je neka SDP-njarska "poštenjačina" sruši, zbog toga što se radi o sposobnim HDZ mafijašima, dok je najveće postignuće SDP-njara natjerati kokošku da snese jedno šugavo jaje, kako bi se onda vrhuška stranke posvsđala oko njega.
Drugim riječima - kako god okreneš, Zadar je u zadnjih 30 godina HDZ-ove sposobne mafijaške vladavine, za ostatak Dalmacije postao svemirski brod.
 
Zato što je devedesetih u zadarskoj pomorskoj važilo nepisano pravilo da se maturante zbog izostanaka ne može izbaciti.
Masa košarkaša je završilo moju školu bez da ih je itko vidio.

Znam šta misliš, moja stara se isto krstila nogom kada je to na roditeljskom čula i pred svima rekla - vi ste njima praktički amenovali da ne moraju dolaziti, na što je razrednica odgovorila da je tako, dok maturanti znaju gradivo.

Значи мафијали сте до миле воље.

Нека, ти моменти тобожњег суверенитета у средњошколским данима су једино што неке клинце спречава да прсну.
 
Значи мафијали сте до миле воље.

Нека, ти моменти тобожњег суверенитета у средњошколским данима су једино што неке клинце спречава да прсну.
Pa nije da smo mafijali već je ta moja škola jedna velika tragedija.
Zašto tragedija, kada možeš plivati u parama, ali doslovno plivati?
Pa zbog toga što se većina pomoraca nakon kadeture nikada više ne vrati na brod.
Onih nekoliko odnavigaju da skupe dovoljno para, izgrade apartmane za iznajmljivanje i žive doma sa ženom i djecom.

...

I sad ja... 43 godine, nisam pomorac, nemam nikakvu posebnu plaću, ni ženu, ni djecu, ni djevojku, čak ni ozbiljnu vezu iza sebe, sve što sam želio je navigati, imati puno para i obići svijet.
Znači ultimativni paradoks - meni, koji bi bez da trepnem, otišao navigati i bio spreman to cijeli život raditi, prilika je uskraćena, a onima koji su jedva kadeturu i čišćenje palube izdržali, pa se nakon toga s punim ustima gov*ana kmečeći vratili na kopno, prilika je pružena.

:mrgreen:
 
I sad ja... 43 godine, nisam pomorac, nemam nikakvu posebnu plaću, ni ženu, ni djecu, ni djevojku, čak ni ozbiljnu vezu iza sebe, sve što sam želio je navigati, imati puno para i obići svijet.
Znači ultimativni paradoks - meni, koji bi bez da trepnem, otišao navigati i bio spreman to cijeli život raditi, prilika je uskraćena, a onima koji su jedva kadeturu i čišćenje palube izdržali, pa se nakon toga s punim ustima gov*ana kmečeći vratili na kopno, prilika je pružena.

:mrgreen:

Наравоученије: ако нешто јако желиш, прави се да желиш супротно, како би насамарио Универзум да ти да оно што желиш.
 
Pogledajte prilog 1446983
Jesti li bežali sa časova kada ste bili učenici? Priznajem, jesam :mrgreen: Nekada jer nisam spremna za čas, nekada jer sam bojkotovala nekog profesora, smatrajući ga lošim.Puno je anegdota sa onima koji su umesto da daju test, kad pobegnemo sa časa, obrađivali novu lekciju :mrgreen: I je l ste imali štrebere koji su uvek ostajali na času, nikad ni sa jednog časa nisu pobegli, čak i kada većina učenika pobegne?
Sada, sa ove distance, ta bežanja su mu ostala kao neki lepi deo odrastanja, pokušaj da pobegneš od obaveza, koje te ipak sačekaju u svakom slučaju. Nekako je svaka generacija imala svoje 'omiljeno mesto' za bežanje sa časova. Sećam se kafića u blizini škole, parka, gradskog i još nekih mesta.
Razmišljala sam u kakve ljude su odrasli oni koji su ponekad pobegli sa časa, da li su i dalje neodgovorni, beže li još od obaveza ili su prerasli takav način rešavanja problema. A oni koji su uvek bili savesni, je l im bude ponekad žao što su propustli poneki dečji nestašluk?
Da naravno, moralo je tako biti.
 
Neki pisu da su imali blanko lekarska opravdanja, pa da su se "izvlacili" na dedinu smrt itd. - to nije bezanje, to je izvlacenje - i to su radile p.i.z.d.i.c.e. (tako smo ih zvali).

Bezanje je obicno nastajalo ako se neko nije spremio sa kontrolni ili ispitivanje pa je onda umesto da sam zapali sa casa dizao opstu bunu lozeci druge pricom da je taj i taj profesor n.a.d.r.kani siledzija, da maltretira djake, da nepravedno daje kontrolni. Pobuni podstrekac tako masu, 10-tak ili 20-tak pobegne sa casa zbog osecaja socijalizacije sa ekipom koja se vec izjasnila da ce da bezi, zbog buntovnistva, lepog vremena ili jednostavno zato sto ne znaju da sami razmisljaju pa gomila razmislja za njih. Podstrekaci su na taj nacin zeleli da "podele" odgovornost sa vecinom u razredu zbog njihove nespremnosti za cas povodeci se logikom "ako i kazne sve bice manja kazna ili ako kazne mene zasto da ne kazne i ostale", znaci njih je vodila esencijalna ljudska zloba.

Potvrda teze o zlobnim ljudima su i desavanja u kasnijim godinama zivota tih podstrekaca, naime, jedan od njih koji je u gimnaziji pocetkom '80-tih 5-6 puta pokretao opstu bezaniju sa matisa i fizike je u oktobru 1991 zakucao na vrata stana mojih roditelja kao pozivar za mobilizaciju a kad su moji odbili da uzmu poziv za mene prijavio me je policiji i poslao kod drugara iz komsiluka jer je znao da smo nas dvojica nerazdvojni. Tad je bio clan SPS-a, presretao je 90-tih ljude, vrsio pritisak na njih i cinkario ih u opstini, 2000-tih je postao najveci protivnik milosevicevaca i clan Baticeve stranke, kasnije je zavrsio u SNS-u gde i danas ordinara - krajnje zloban i koristoljubiv covek. Drugi podstrekac iz gimnazijskih dana je danasnji "investitor", bavi se prevarama i mnoge ljude je ojadio za novac, no povezan je sa ljudima iz policije/BIA, niko ne zna za koga radi ali se zna da neko prijave protiv njega guzva i baca u kantu za otpadke. Njih dvojica su eto, pocetkom '80-tih u gimnaziji podstrekivali razred na bezanje, glumili bundzije kojima smetaju nepravda i bezobzirnost profesora ali sa distance od 15-20 godina ukapiras kakvi su ti mladici bili.
Ovo me podseca na pesmu
Nikad kao Bane
 
Pogledajte prilog 1447612

Tko će mi izaći na crtu?

:cool:

Ali ajde izostanci, već 2 iz engleskog :rotf:iz kojeg sam u osnovnoj, prva tri srednje i na faxu uvijek uvjerljivo bio najbolji, bez lažne skromnosti, međutim, šta mi je profesorica mogla drugo dati nego 2 kada me nikad nije bilo na satu.
Hrvatski isto 2, inače je to redovito bila četvorka ili petica kao kuća.
Priznala bih te kao pobjednika da je bilo: upisao drugi put IV razred :D
 
@Kćerka Direktora Cirkusa, zamišljam tvoju svjedodžbu iz četvrtog...

Vrsta škole: gimnazija
Vladanje: uzorno
Neopravdanih sati: 4 do 7
Prosijek ocjena: vrlo dobar (kao kuća), na granici s odličnim

Jesam li u pravu?

:per:
Inače, ta tvoja škola je super, kod nas je 31 i više neopravdanih: isključenje iz škole. Do 30 ukor nastavničkog vijeća i vladanje loše.
 

Back
Top