Jeste li bežali sa časova?

Lagerta

Elita
Supermoderator
Poruka
17.903
1699971297213.png

Jesti li bežali sa časova kada ste bili učenici? Priznajem, jesam :mrgreen: Nekada jer nisam spremna za čas, nekada jer sam bojkotovala nekog profesora, smatrajući ga lošim.Puno je anegdota sa onima koji su umesto da daju test, kad pobegnemo sa časa, obrađivali novu lekciju :mrgreen: I je l ste imali štrebere koji su uvek ostajali na času, nikad ni sa jednog časa nisu pobegli, čak i kada većina učenika pobegne?
Sada, sa ove distance, ta bežanja su mu ostala kao neki lepi deo odrastanja, pokušaj da pobegneš od obaveza, koje te ipak sačekaju u svakom slučaju. Nekako je svaka generacija imala svoje 'omiljeno mesto' za bežanje sa časova. Sećam se kafića u blizini škole, parka, gradskog i još nekih mesta.
Razmišljala sam u kakve ljude su odrasli oni koji su ponekad pobegli sa časa, da li su i dalje neodgovorni, beže li još od obaveza ili su prerasli takav način rešavanja problema. A oni koji su uvek bili savesni, je l im bude ponekad žao što su propustli poneki dečji nestašluk?
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 1446983
Jesti li bežali sa časova kada ste bili učenici? Priznajem, jesam :mrgreen: Nekada jer nisam spremna za čas, nekada jer sam bojkotovala nekog profesora, smatrajući ga lošim.Puno je anegdota sa onima koji su umesto da daju test, kad pobegnemo sa časa, obrađivali novu lekciju :mrgreen: I je l ste imali štrebere koji su uvek ostajali na času, nikad ni sa jednog časa nisu pobegli, čak i kada većina učenika pobegne?
Sada, sa ove distance, ta bežanja su mu ostala kao neki lepi deo odrastanja, pokušaj da pobegneš od obaveza, koje te ipak sačekaju u svakom slučaju. Nekako je svaka generacija imala svoje 'omiljeno mesto' za bežanje sa časova. Sećam se kafića u blizini škole, parka, gradskog i još nekih mesta.
Razmišljala sam u kakve ljude su odrasli oni koji su ponekad pobegli sa časa, da li su i dalje neodgovorni, beže li još od obaveza ili su prerasli takav način rešavanja problema. A oni koji su uvek bili savesni, je l im bude ponekad žao što su propustli poneki dečji nestašluk?
Nisam bežala u osnovnoj.
U srednjoj je razredni tj. škola tj. zakon dozvoljavao pet i ja ispunim bonus .Uredno. Preko toga nisam.
E sada , posebno je bilo zanimljivo kako da odeš sa časa a kao da si prisutan. Nisi pobego, a nisi tu. Moja najbolja drugarica je nosila naočare i nas dve *dobre devojčice primerene učenice * ne trepnemo da slažemo kako ih je zaboravila kod kuće. Zašto sam ja tu bila potrebns, ne znam- da je vodim ulicom? :lol: . Profesorka matematike je bila bolećiva prema meni, više puta sam otišla sa: Profesorka , gladna sam, mogu li da idem da jedem? ..ona kaže: " Može". Druge nije pustala.
 
Ja jedva čekala da ih prodam :mrgreen:
Kako si ti postala prosvetni radnik? :P

Ovaj, nisam u osnovnoj, cak sta vise voleo sam i casove i skolu, iako su u kasnijim razredima upropastili pola nastave losim nastavnim kadrovima.
A srednja, iako je nisam voleo, i retko kada sam ucio, znao sam da i ako pobegnem bice isto, tako da nisam. NIsam nikad iz vladanja imao manje od 5.
 
Da,moglo bi se reci i tu su bile faze amaterske i profesonalne.
Pocetak srednje,obicno bolovi u stomaku,glava,zub...odlazak u cevabdzinica.
Treci srednje,ne znam sta sve nisam trenirao....
Cetvrti profesinalizam :lol: to su vec bili dani ne dolazenja,opravdanje ispricnice od kolega iz medicinske,sa uvrnjenim pecatom od sah kluba:lol:
 

Back
Top