Jelen pivo...

Kruger i Brent? Dobro, pravili su za prodaju neko koje malo duže traje, ali nije isti ukus. I mislim da nije problem naći ga u Ritiševu, ni u onim kafanama u Vlajkovcu, ako se još uvek pravi, to je, davno nisam išao na tu stranu (sramota, a nije mi ni 20 minuta od kuće).

Na stranu lokal patriotizam, ja mislim da ima nešto u vodi i sastojcima: kada su sa istog podneblja gde živimo nekako više prija.

Ritisevsko sam zadnji put video, tj. narucio negde krajem 90-tih. Najednom je nestalo. Cak sta vise, nisam siguran da vise postoji. A znam nekolicinu svojih drugara koji ma je takodje zao zbog nestanka Ritisevskog.

Naravno, lokal patriotizam je samo posalica. :) "Weifert" se u mnogome promenio od kada su ga Turci preuzeli, tj. "Efes". Ranije se moglo kupiti "Standard" i "Pancevacko" i veruj mi da to pivo i nije bilo cenjeno ni medju samim stanovnicima Panceva. Tada se trosilo i pilo neko drugo pivo, recimo pomenuti "Jelen" i "Beogradsko". Danas je druga prica, nova ambalaza, novo pivo, novi sastojci, nova reklama itd. Podigli su pivo na mnogi visi nivo, kao i samu pivaru koja sada lici na nesto. Nije raspad i trulez kao nekada. Danas, "Weifert" imas da kupis skoro u celoj Srbiji a ranije pod starim imenom samo u Pancevu.
Ali jesi u pravu kada kazes da ima nesto u vodi i ostalim sastojcima. Sve je u ukusu i ko sta voli da pije i na koje je pivo navikao.
A najvise volim kod piva kada je pitko, da prosto klizi niz grlo i da ne osecam gorcinu istog.
 
Lav je ipak bolji...eto to ja kao strani državljanin mogu da nepristrano kažem i kvalificiram...

e sad probao sam samo Lav i Jelen...sledeći put kad budem u Srbiji probat ću i ostala vaša piva...:D
 
Lav je ipak bolji...eto to ja kao strani državljanin mogu da nepristrano kažem i kvalificiram...

e sad probao sam samo Lav i Jelen...sledeći put kad budem u Srbiji probat ću i ostala vaša piva...:D
Probaj slobodno. Mogao bih reci da su sva dobra.
Ne znam zasto, ali vasa piva nisu nikakva. Posto gde god odem pokusavam da se sluzim domacim, tako sam kod vas pio i Zuju i cini mi se Karlovacko i neko da l' iz Like ili tamo negde na granici sa Hercegovinom. Jako su losa, makar za moj ukus.
Cak sam pio i Tuborg iz Koprivnice, pa je i on losiji od onog koji se u Srbiji puni.

Kad je toplo vreme, ne postoji nista sto bi mi nadomestilo Sol ili Koronu. A od ovih uobicajenih volim Efes, Tuborg i, posto u poslednje vreme ima i toga da se nabavi, Stelu.
 
Probaj slobodno. Mogao bih reci da su sva dobra.
Ne znam zasto, ali vasa piva nisu nikakva. Posto gde god odem pokusavam da se sluzim domacim, tako sam kod vas pio i Zuju i cini mi se Karlovacko i neko da l' iz Like ili tamo negde na granici sa Hercegovinom. Jako su losa, makar za moj ukus.
Cak sam pio i Tuborg iz Koprivnice, pa je i on losiji od onog koji se u Srbiji puni.

Kad je toplo vreme, ne postoji nista sto bi mi nadomestilo Sol ili Koronu. A od ovih uobicajenih volim Efes, Tuborg i, posto u poslednje vreme ima i toga da se nabavi, Stelu.

Šta fali Žuji?:shock::roll:

Stellu kod nas samo piju tetkice8-)

vidim da više voliš light piva...e pa mi Kroati pijemo samo hard:mrgreen:;)
 
Dobro, nemoj odmah da se gicas, nismo na Politici. Ovde mozes da budes opusten. Mislim da je, sto se diskusija na ovom mestu tice, sasvim svejedno da li si iz Hrvatske ili Zanzibara.
Sad, jedino ako zelis da imas tretman belog medveda zato sto si iz Hrvatske, pa da moram da vodim racuna da ne kazem nesto lose protiv vasih piva da ne bih ispao politicki nekorektan.
Mislim, imate vi nekih stvari koje su bolje nego kod nas, ako ce to malo da te relaksira - ali nije to tema, pa ne pomenuh.

A Zuja mi je sladunjav i otuzan; i ima neki budjav miris... Imao sam osecaj da ce me boleti glava od njega i pre nego sto popijem prvu flasu.
Ali to je verovatno zato sto sam tetkica.
 
Ne razumem se mnogo u tehnologiju proizvodnje i pasterizovanje,ali od kad su produzili rok trajanja na 6 meseci,piva su odvratna.Od 2003.nisam popio dobro pivo,osim Niksicko tamno i sada od domacih uglavnom pijem crno.Ranije su Jelen i Niksicko pivo(u zidarskim flasama) bila puno bolja piva i od uvoznih a dosli smo dotle da je i bugarska Kamenica koju je neko spomenuo,bolja od svih domacih.Jelen uz Nisko je nesto najgore sto sam pio u zadnjih godinu dana,a ne ide leti po vrucini crno vino,a kad ti iznesu pomenuta moram da popijem da ne uvredim domacina koji ga toliko hvali.
 
piva koja sam pio u Briselu su najbolja piva koja sam ikad probao...ALI!
Belgija ima oko 350 vrsta svojih piva!
znam kad sam jednom prilikom narucio pivo za koje sam tada prvi put cuo...a bio sam jako gladan, ali racunam nista mi nece biti od jednog piva
Popijem ja to sa ekipom, probam da ustanem, kad ono :shock:
udarilo u noge, nema nista!
Posle mi rekao jedan Belgijanac iz ekipe da sam upravo popio pivo sa najveci procentom alkohola u svetu!
13 procenata alkohola!
a sluze ga kao toceno u kriglama od pola litra!
 
Jelense pre jeeedno... ajd... godinu ipo dana srozo sdotadašnjim kvalitetom... :?... Al mene ni to nije odvuklo od rogonje... Neznam... I kadmi Jelen dođe isuviše gorko pivo nedamise dau ruci držim flašu snekom drugom etiketom... Dalje todo propagande il nečeg drugo, nemam pojma...
Il kad naulici vidim šleper ana ciradi "Jene Pivo"... meni srce jače lupa... :?... Ima tu nešto...
 

A zašto da ne?
pardon.gif
 

Back
Top