Jel sam ja Srbin ako mi je majka Srpkinja a otac Hrvat se izjašnjava kao Srbin iz BIH

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci i ti si Albanac- Srbin ? :think:

Ja imam obicaj da one koji zive u Bosni i Hercegovini nazivam Bosancima, kao sto su ih nazivali i u onoj Jugoslaviji.

ima istine,dosta kosovara(shiptara) su muslimizirani srbi koji su prihvatili islam i pobegli dole za veme turske vladavine......i ti srbi su posle par decenija postali najveci protivnici srba ,ne veliki broj mada zanimljivo.....
 
Znaci i ti si Albanac- Srbin ? :think:

Ja imam obicaj da one koji zive u Bosni i Hercegovini nazivam Bosancima, kao sto su ih nazivali i u onoj Jugoslaviji.
E ovo vec trazi malo duzi opis stanja!!!
A jesil ikad cuo vic sa bosancima koji npr nisu Mujo, Haso, Huso vec se nayivaju nekim srpskim imenima??? Problem i jeste sto su Bosnu svi poistovjecivali sa glupim muyama pa je mnoge od njih po Srbiji pocetkom 90-ih uopste i zacudilo koliko Srba ima u toj Bosni!!! Jedna od najgorih predrasuda u npr. prijeratnoj Srbiji bila je ta da je BiH zapravo ogromnom vecinom muslimanska teritorija u kojoj su sve same muye i hase iz stereotipnih viceva!!! Dobar dio svoje mladosti proveo sam na NBGD-u (gdje sam uostalom i rodjen) i sjecam se da sam, iako sam Srbin po nacionalnosti i sam dosta puta trpio idiotske provokacije klinaca iz kraja samo zato sto sam na raspust dolazio iz tamo neke glupave muslimanske bosne!!! Klinci su me provocirali za takve idiotske stvari koje se zapravo mene uopste nisu ticale!!! Sve u fazonu dzamija, ilahija, muslimana, viceva o muyi, ustasha, itd!!!
Ironijom sudbine ispostavilo se da sam ja kroz dalji zivot i nedavne ratove na neki nacin vise pruzio tom nekakvom srpstvu nego vejerovatno svi oni skupa!!! Kad su odmakle devedesete, isti ti klinci postali su vec momci koji odjednom nisu bili vise zainteresovani za srbovanje, bili su u nekom meni cudnom peace raspolozenju!!! Opet sam im ja u neku ruku bio kao neki dezurni krivac za njihove egzistencijalne probleme!!! Tad su vec ti likovi kontali nesto kao da sam ja neki ljubitelj zivota u shumi, pucanja i ubijanja po vukojebinama koji je zapravo krivac zato sto oni moraju po vize da bi isli na more ili zato sto neki od njih, koji nisu bili u stanju cak ni srednju skolu da zavrse, danima nezaposleni sjede ispred dragstora i ispijaju gajbe piva!!! !!!
Dok sam bio na oporavku u Srbiji skoro da nisam mogao da prepoznam te iste likove iz kraja koji su se nekad onako primali na Boj na Kosovu i srbovanje!!!
Tada je vec njihov odnos prema meni bio u fazonu legendarne scene iz Lepih sela -
>>A gde ste vi to ratovali? U Diznilendu?<<!!!
 
Jel sam ja srbin ako mi je majka srpkinja a otac hrvat se izjasnjava kao srbin iz BIH? ne razumem brate nista objasnite mi?!
Kako ćete se nacionalno izjašnjavati je vaša privatna stvar i nije mi jasno kako je nekom pala na pamet ideja da od toga pravi temu kao i posle nekom drugom da je posle godinu dana podiže.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top