Jel kiseli neko kupus kad je toplo vreme?

Jel kiseli neko kupus kad je toplo vreme? Onako, u manjim količinama, da se ima za sarmu, recimo.
Је л кисели неко купус кад је топло време?
Ако да, нек укисели мало и за мене.
Немојте на овој теми надизати ларму
него дајте који листић да завијем сарму!
Па још ако на форуму, сем фемино дама,
има нека која би ми то завила сама,
мојој срећи не би било ни краја ни конца,
у злато бих окитио ту краљицу лонца!

Ваш Сенсеи
:rotf:
 
Kod mene traje do juna ovaj zimski , mrzi me da objasnjavam mojima, oni imaju fobije zbog svog kupusa , njima se jedva odrzi koliko treba, na kraju jurnjava....
A ja em stavim pre njih , ustvari mozda nekad nedelju dana posle, ja biram po ceni i kvalitetu kupusa, ali moj kriterijum kvaliteta....oni vise paze sve ali losije im ispadne..
Ja niti toliko pazim prokuvavanje, i te pedanterije, ali pazim da mi okruzenje bude kako treba za bakterije...
A imam i neke tajne za ukus, iako iskren da budem mene ne interesuje toliko kupus i listovi , ali su prva liga, razbio bih pijacu kad bih se pojavio tamo....nego rasol...ali mi tehnika izbora , nemanja vremena i odrzavanja kupusa izgleda efikasna do maksimuma...

Seljaci prave taj od jedan dan, sa sircetom i odstoji par dana...samo krljnu vinsko sirce i so...so odbije budj i truljenje, a sirce da kiselost koja takodje odbije neke ali ne sve bakterije...ali ne stignu da se razmnoze one sluzave...nego samo ove ok...

Svejedno u avgustu je cini mi se sv nikola letnji...moraju trikovi , mada bih mogao jednom da probam da vidim moze li jesenji kiseli kupus da obrne godinu dana...meni se cini da moze...
 
Jel kiseli neko kupus kad je toplo vreme? Onako, u manjim količinama, da se ima za sarmu, recimo.
Eto sam znas recept....postoje one plasticne kutije za sir, od 3kg i 10kg, one su ti idealne za kiseljenje kupusa, stane tri glavice, polutke ili trecinke kako izaberes...
Stavis so i u neku sobicu iznad podruma ako je privatna kuca...prvih 15 dana mora da bude do 15C ne preko , moze 10C ako bude ispod onda kilavi...mada ja nisam imao problema ni sa temperaturama 22C , ne znam kako , uopste ne pazim mnogo...nije cak ni presoljeno , ali nije ni neslano...no no , ali nije presoljeno jer mi treba rasol...

Imam teoriju da me hoce , tako me hoce i u poljoprivredi neke kulture, a nesto me nece...
E sad, nisu svi spajzevi hladni
 
Има у Максију вакумирано и главица и рибанац и листови. Али пажња! Треба погледати налијепљену етикету, ако је произвођач Јана, заобићи, не ваља. Произвођач Мајкић, то може, сасвим је добар, мада треба и пробрати, нису сва поаковања једнако добра, али може се изабрати сасвим пристојен кисели купус.
 
Има у Максију вакумирано и главица и рибанац и листови. Али пажња! Треба погледати налијепљену етикету, ако је произвођач Јана, заобићи, не ваља. Произвођач Мајкић, то може, сасвим је добар, мада треба и пробрати, нису сва поаковања једнако добра, али може се изабрати сасвим пристојен кисели купус.
Mene što se tiče najbolji je ovaj semberski
images.jpeg
 

Back
Top