Jehovini svedoci?

Ti,kao imaš pojma.....!
Idi,begaj !
Postoje 193 nezavisne zemlje na svetu !
U taj broj nisu ušla samo nomadska plemena
i beduini,koji ni samo ne znaju kome pripadaju.
Informiši se.
Imaš internet - neće biti problem.
Pa će u lupetanja na Forumu biti smanjena.

Kontam da je mislila na teritorije, video sam da JS računaju recimo Svetu Jelenu ili mnoštva britanskih, francusklh ili holandskih ostrva širom sveta... ako je rekla država, onda bezveze... :manikir:

U Čačku ih ima koliko ti volja.Možemo da ih izvozimo a znam i kuću u kojoj se okupljaju.Ljudi iz njihovog komšiluka mi kažu da tu dolaze ljudi različitih rasa i nacionalnosti al za sad nikome ne smetaju i nisu učinili ništa što bi dalo povoda za eventualnu policijsku intervenciju.Dok god su mirni zakon ih štiti.

Žalosno je što si ti pravoslvac pun hrišćanskih vrlina...

Zbog takvih pravoslavaca poput tebe i takvog Srbina kakav si ti ja se ponekad stidim što sam Srbin..

Još kada bi znao da se stidiš samoga sebe.
Lepo je rekao Đinđić za Vas takve, Vi tražite nekoga protiv koga ćete se boriti, jer tražite uvek ono najgore u sebi, ali ne umete da u sebi pronalazite ono što je lepo, i da se posvećujete tome.

Šta bi znali da mi kažete o ovoj sekti,koja je nastala 1931. godine na zapadu?
Samo bih želeo da znam gde ih ima najviše u Srbije,samo znam da se sastaju svake nedelje u Čačku,a tu dolaze iz raznih gradova!

to je sekta ko i svaka hriscanska frakcija ukljucujuci so to speak pravoslavlje ili katolicanstvo
point mroe svaka religija
dajte glas razumu dosta par hiljada godina matorih rekla kazala

Ti,kao imaš pojma.....!
Idi,begaj !
Postoje 193 nezavisne zemlje na svetu !

Grofe, bajate su ti informacije (namerno si propustio da navedeš tačne info sa wikipedie koja je inače izvor mnogih falš informacija ššto i na početku ovog sajta i sama naglašava!!!) pa sam se evo potrudio da ti ostavim isti link da ponovo proveriš brojeve i bolje izračunaš zvanični podatak UN o broju!

Evo klikni baš, baš ovde

;)

Imamo ovde jednog člana koji nas je već ispravljao pa neka on kaže da li je ispravno pisati đavo i sotona velikom slovom.
Na jednom forumu je jedan Jehovin svedok objasnio da piše sotona velikim slovom iz poštovanja!!!
Neka me đavo na licu mesta ubije ali ja ga nikad neću poštovati![/QUOTE]
Nismo imali prilike da se upoznamo pre na forumu.Malo sam zatajio sa aktivnošću iz opravdanih razloga.Ovde nema samo jedan već najmanje deset članova te sekte.Ima ih na Serbian forumu koliko ti volja.Nemož čovek sa njima da izIđe na kraj.Time samo pokazuju koga više poštuju pišući ime nečastivog velikim slovom.Ne čudi me što Sveti Duh pišu malim slovom obzirom da ga ne smatraju za jednog od lica svete trojice već je to božja sila prema njihovoj jeresi.Lepo je rečeno u Jevanđelju:Sve što tražite biće vam oprošteno ali ne i hula na Duha Svetoga.
I još nešto o njima preuzeto iz knjige Zorana Lukovića a što su opštepoznate karakteristike JS-a(mrzelo me da prekucavam):
• Не постоји Свети Дух, него „сила божја".
• Исус није једнобитан са Богом. Он јесте син Божји, али није Бог. Пре свог живота на Земљи он је
био духовно створење на небу.
• Исус Христос није разапет на крсту, већ је био обешен.
• Нема поштовања крста.
• Христова мајка није Богородица.
• Не славе никакве празнике.
• Душа није никаква духовна суштина, различита од тела, нити надживљује тело. Тело је
носилац живота, а душа је у крви (зато Јеховини сведоци не прихватају трансфузију крви, јер ако
Јеховин сведок узме туђу крв, крв неког грешника, онда више неће бити онај исти од пре
„објавитељ краљевства". Зато је боље умрети без трансфузије и бити спасен, него згрешити сад,
последњих дана пред други долазак Исуса Христа... i još dosta toga.
Pozdrav.

Poslednja izmena od moderatora:
Zoran Luković je varalica i krivicno je gonjen zbog LAZI koje je pisao o Jehovinim Svedocima.

Ako je on tebi autoritet sta reci...

A takodje i ti iznosis lazi o JS ovde po forumu, stidi se.

Sam znas kako ce kod Boga proci lazovi.

Grofe, bajate su ti informacije (namerno si propustio da navedeš tačne info sa wikipedie koja je inače izvor mnogih falš informacija ššto i na početku ovog sajta i sama naglašava!!!) pa sam se evo potrudio da ti ostavim isti link da ponovo proveriš brojeve i bolje izračunaš zvanični podatak UN o broju!

Evo klikni baš, baš ovde

;)

Evo copy/paste sa navedenog linka

The internationally-recognized sovereign states section lists 193 states, consisting of all member states of the United Nations[1] and Vatican City.[2]
The other states section lists 10 states which have de facto sovereignty or independence, but are not widely recognised diplomatically by other states.

Po ovome 193+10=263?
Link je postavio svetionik kao dokaz čega?
Ajde da potražimo neke preciznije podatke.

Evo izvora UN http://www.un.org/News/Press/docs/2006/org1469.doc.htm

Poslednja izmena:
Zoran Luković je varalica i krivicno je gonjen zbog LAZI koje je pisao o Jehovinim Svedocima.

Luković jeste poznavalac. Recimo, O.T.O. nije kao većina drugih klasifikovao kao "satanističku sektu", već kao gnostičku organizaciju.

Krivično gonjen. Šta reći? Ruga se upišan usranom, a upišan isti ki usran. :rida:

Nije nikome autoritet.

Niko ne iznosi laži. Ko iznosi laži neka mu ode na tešku bolest.

A kako će proći Jehovini svedoci, koji lažu da je Biblija najstarija knjiga na svetu (a mlađa je od Gilgameša 173 godine, iz koje je prepisano skoro celo postanje)?

• Не постоји Свети Дух, него „сила божја". = Laz

Sveti Duh postoji ...to je Bozija Aktivna sila ...koja izvrsava Boziju volju ;)

Takozvani “Sveti Duh” je simbolična stvar, zapravo se misli na kundalini energiju, ali ti to nikada nećeš razumeti.

Luković jeste poznavalac. Recimo, O.T.O. nije kao većina drugih klasifikovao kao "satanističku sektu", već kao gnostičku organizaciju.

Apsolutno. “Satanistička ovo ili ono” je sada mnogo popularno diskvalifikovati nekoga ukoliko diskvalifikator nešto ne razume... bruka... respect for O.T.O. and for his owner…

Krivično gonjen pukovnik policije Zoran Luković ali potpuno bezuspešno.Nije nikome skrivio a mnogima je pomogao.Danas u Srbiji može svako za svašta da podnese krivičnu prijavu baš kao što i ti stalno administratorima i moderatorima prijavljuješ nas koji imamo mišljenje i stavove suprotne tvojima:-):-)
Mogu da te povežem sa čovekom ako si zainteresovana za izlazak iz JS sekte.

Evo klikni baš, baš ovde

;)

I na tom linku jasno stoji:
The list is divided into two parts. It is arranged alphabetically, and contains 203 entries, as of 2011:
The internationally-recognized sovereign states section lists 193 states, consisting of all member states of the United Nations[1] and Vatican City.[2]
The other states section lists 10 states which have de facto sovereignty or independence, but are not widely recognised diplomatically by other states.
Čak i u najbolejm slučaju po vas, Jehovine svedoke, opet ima 203 države, a ne 235:
Prvo da te ispravim Jehovini Svedoci su hriscani... i tako su registrovani u 235 zemalja sirom sveta.
:bye:
Naravno, svaki razuman čovek će sebi postaviti pitanje ako Jehovini svedoci očito iznose izmišljotine u vezi lako proverljivih stvari, šta su još izmislili. :think:

I još nešto o njima preuzeto iz knjige Zorana Lukovića
I sa ovim si upravo sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika na ovoj temi. :bye:

Luković poznavalac... auh, al' si me sad razočarao i kao čovek i kao vernik. :thumbdown:

I na tom linku jasno stoji:

Čak i u najbolejm slučaju po vas, Jehovine svedoke, opet ima 203 države, a ne 235:

:bye:
Naravno, svaki razuman čovek će sebi postaviti pitanje ako Jehovini svedoci očito iznose izmišljotine u vezi lako proverljivih stvari, šta su još izmislili. :think:

I sa ovim si upravo sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika na ovoj temi. :bye:

Luković poznavalac... auh, al' si me sad razočarao i kao čovek i kao vernik. :thumbdown:

Kao prvo, ja nisam vernik. Kao drugo, šta ako sam razgovarao sa čovekom, i šta ako on privatno zna jedno, a od njega se očekuje da piše drugo?

Back