Quantcast

jehovini svedoci?

• Začetnik teme dorinda
  • Datum pokretanja

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
Tema ti je mnogo opširna
doktrinarno ne vredi ulaziti u opštu diskusiju
kao i za sve ostale jer je na ovaj način nemoguće isterati istinu .
Zato moje kratko lično mišljenje:
Bili su na dobrom putu kada su uvideli da istina nije u tkzv. crkvama ali po dobijanju verzije tumacenja prestali su sa daljnjim traganjem i uče se tudjoj veri (veri koja ne trpi sopstvena pitanja, veri osnivača) mnogi zbog nemanja snage da se odupru ljubaznosti , brizi onih koji su im propovedali ,prisutna jaka emotivna vezanost i pritisak nametnute odgovornosti koja parališe .
Najveće zamerke:
Pogrešna proročanstva
Organizacija
Svoj prevod prilagodjen doktrini
i još gore prihvatanje istog kao jedinog ispravnog
Evharistija samo vodećeg tela
Ne prihvatanje transfuzije
Kao sto rekoh da bi naveli doktrinarne razlike treba puno pisanja kako bi se uvidele činjenice
Time može samo nauk po nauk.
Pozdrav

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
Ucenje Jehovinih svedoka:

Smesa je svih jeresi osudjenih na sedam Vaseljenskih Sabora - nema nista hriscansko sto nisu porekli ili izvitoperili :

- Smatraju da je to mnogobostvo, jer je 1+1+1=3, a ne 1.
- Bog nije svuda prisutan , ima svoje mesto stolovanja i moze mu se pristupiti;
- Isus Hristos nije Bog. Nije vaskrsao telesno , vec duhom ;
- Duh Sveti nije Bog , vec Bozja sila;
- Smatraju da dusa ne postoji kao takvo, vec da je krv dusa, zato vernicima ne dozvoljavaju transfuziju krvi , sto cesto dovodi do nepotrebnog gubitka zivota;
- Veruju u skori dolazak Hristovog hiljadugodisnjeg ovozemaljskog carstva;
- Smatraju da je Isus Hristos drugi put na zemlji nevidljivo dosao 1914. godine;
- Sluze se novim , "tacnijim" prevodom Svetog Pisma.

Pravoslavni odgovor :

- Upravo Sveto Pismo jasno uci o jednom Bogu po sustini , koji se javlja u tri Lica (Ipostosi) , kao Bog Otac, Bog Sin i Bog Sveti Duh :" Jer je troje sto svedoci na nebu : Otac, Rijec i Sveti Duh, i ovo troje je jedno. "(1. Jn.5,7)
- Bog je svuda prisutan. Dokaza je mnogo u Svetom Pismu. Ovde navodimo : "Kuda bih otisao od duha Tvojega i od lica tvojega kuda bih utekao? Da izadjem na nebo, Ti si ondje. Da sidjem u pakao, ondje si." (Ps. 139. 7-10). "Moze li se ko sakriti na tajno mesto da ja ne vidim?, govori Gospod; ne ispunjavam li ja nebo i zemlju ?,govori Gospod."(Jer. 23,24)
- Isus Hristos je Bog. Apostol Toma kaze:" Gospod moj i Bog moj!"(Jn. 20,28).
- I za bozanstvo Duha Svetoga postoji puno dokaza u Svetom Pismu:"... rece Bog Izrailjev" (2.Sam.23,2-3);"... nisi slagao ljudima nego Bogu"(Dela 5, 1-4).
- Dusa postoji , svesna posle telesne smrti , i besmrtna: "Ljudi u gradu uzdisu i duse pobijenih vicu"(Jov 24,12). "ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dusu ne mogu ubiti" (Mt. 10,28).
- Nema nista od carstva na zemlji, jer "zemlja ce izgoreti"(2. Petr. 3,10) , ali " ce doci novo nebo i nova zemlja" (2. Petr. 3,13) "Niko ne zna dana ni casa" (Mk. 13,23).
- Jehovisticki prevod ne vred ni komentarisati. Manipulacija, skracivanja, izostavljanja, dopuna i sl. ima na sve strane. :wink:

rdeki

Elita
Poruka
16.619
MaranAta:
Smesa je svih jeresi osudjenih na sedam Vaseljenskih Sabora
Matej VII.
Ne sudite da vam se ne sudi.

A hriscanska crkva dozvoljava sebi da sudi. Blago vama "hriscani" koji se nazivate Hristovim a radite suprotno od onoga sto vas je Hrist ucio.
Pokaj se gresnice i nemoj vise uzimati ime Hristovo, jer ga ne zasluzujes.
Da, tebi MaranAta govorim, najglasniji si ovde a veci si gresnik od svih nas zajedno.

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
Да ли је Црква појединац ?
Да ли се навод Библије односи на појединца, или не ?
Да ли је појединац - Црква ?
Да ли је Црква "тврђава и ступ истине" ?
Или је то појединац ?

Деде синко... 8)

rdeki

Elita
Poruka
16.619
MaranAta:
Или је то појединац ?

Деде синко... 8)
Crkva kao institucija sudi nekome. Pravi primer daje vernicima. Svaka cast.
Ne, pojedinac nije crkva, ali pojedinac predtsavlja stavove svoje crkve.
Da li je crkva "tvrdjava i stup istine"? Na zalost, izgleda da nije. Odlutala je daleko daleko od onoga sto bi trebala da propoveda.

K

Kovin

Gost
dorinda:
komentari,predlozi,misljenja i sve sto je vezano za tu temu ali realno i sa cinjenicama
Pozdrav Dorinda!

Moje ime je Dragutin.Ja sam Jehovin svedok.Ako zelis da saznas nesto vise o Jehovinim svedocima,naj-
laksi i najjednostavniji nacin je da razgovaras sa nekima od njih.Neko od Jehovinih svedoka sigurno dola
zi na tvoja vrata.Nista lakse nego upitati ih sve sto
te zanima bez ustezanja.Svi ovi komentari koji su dati od strane "eksperata-sveznalica" su jadni da jadniji ne mogu biti!

Pozdrav i postovanje!Dragutin

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
ЈЕХОВИНИ СВЕДОЦИ

Ова секта је у порицању православне Христове истине отишла најдаље, тако да се једва може назвати хришћанском, јер је ближе јеврејству него хришћанству. У отпадању су је надмашили само још сатанисти. Како је настала ова секта?

Године 1852. рођен је у Питсбургу, у Пенсилванији, САД, Чарлс Тазе Расел, главни “пророк” ове секте. Иако није био пастор нити теолог по струци, прочуо се својим тумачењем Библије, па је скупштина “Истраживача Библије” у Алигену замолила да им буде као пастор. Имао је много својих писмених и усмених тумачења Библије. Присталице су га веома цениле. Називале су га “пријатељем свих људи”, “Највећим религиозним учитељем после апостола Павла”. По веровању његових присталица, постоје седам посланика Божијих, и то: апостол Павле, апостол Јован, Арије, Петар Валд, Виклиф, Лутер и он, Чарлс Тазе Расел. Он лично представљао се као пророк, као “Божја уста”, као човек који је све своје знање добио од Бога, просвећењем Светога Духа. Таман исто тако, како је Јелена Вајт адвентистичка “пророчица” говорила о Вилијаму Милеру.

Као и Вилијам Милер и он је био заинтересован за питање датума другог доласка Христова, и латио се посла да ту загонетку реши. По његовим рачунима и пророштвима Христос ће доћи 1872. године. Та година је дошла и прошла, а Христос није дошао. Расел је поправио свој рачун. Објавио је да се преварио у рачуну само за две године. Доћиће Христос 1874. И та година је прошла без Христовог доласка. Одгодио је тај долазак за 1914. годину. Па опет ништа. Па за 1918. годину, али ту бруку није доживео, јер је умро 1916. године.

Пајац, зар не ?

rdeki

Elita
Poruka
16.619
MaranAta:
rdeki:
Da li je crkva "tvrdjava i stup istine"? Na zalost, izgleda da nije.
Управо си Бога Исуса Христа назвао лажовом. :roll:
Prvo, Isus Hrist nije Bog.
Drugo, kako te nije sramota da nekome meces u usta reci koje nije kazao? Gde sam ja nazvao Isusa Hrista lazovom?
Ako mislis na to sto kazem da crkva nije stup istine, naravno da nije.
Ne mogu sada da ti nadjem citat, ali ti verovatno znas na sta mislim.
Doci ce Isusu i reci mu: "Gospode, mi smo sve to radili u tvoje ime.", a Isus ce im reci: "Bezite od mene, ja vas ne poznajem.".
A sta su crkve Isusove radile u njegovo ime? Ubijale, nasilno pokrstavale, spaljivale ljude na lomacama, blagosiljale one koji su ubijali jeretike i nevernike, proglasavale ubice svecima... I to sve u Hristovo ime. Mislis li da se Hrist toga ne stidi?
Onaj Hrist koji je rekao: "Ako vam opale samar okrenite i drugi obraz." i "Volite neprijatelje svoje.". A oni u njegovo ime poubijase silan narod...

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
Јадо... ти ни не знаш да је оно под наводницима што сам навео заправо овај стих:

(1.Tim. 3,15) Ako li se zabavim, da znaš kako treba življeti u domu Božijemu, koji je crkva Boga živoga, stup i tvrđa istine.

Пошто си се тако дебело осрамотио, успу Христа Бога не само назвао лажовом, него показао и јерес аријанства (које негира Његово божанство), ред би био да већ једном ставиш прст на чело и добро размислиш о себи. :roll:

rdeki

Elita
Poruka
16.619
MaranAta:
Јадо... ти ни не знаш да је оно под наводницима што сам навео заправо овај стих:

(1.Tim. 3,15) Ako li se zabavim, da znaš kako treba življeti u domu Božijemu, koji je crkva Boga živoga, stup i tvrđa istine.

Пошто си се тако дебело осрамотио, успу Христа Бога не само назвао лажовом, него показао и јерес аријанства (које негира Његово божанство), ред би био да већ једном ставиш прст на чело и добро размислиш о себи. :roll:
Ti jos nisi progledao od brvna u tvome oku...

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
Синко... пљувач је лако бити. Покушај да будеш мало конструктиван за промену, да градиш нешто, а не да си деструктиван и да рушиш... капиш ? :wink:

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
Kovin:
dorinda:
komentari,predlozi,misljenja i sve sto je vezano za tu temu ali realno i sa cinjenicama
Pozdrav Dorinda!

Moje ime je Dragutin.Ja sam Jehovin svedok.Ako zelis da saznas nesto vise o Jehovinim svedocima,naj-
laksi i najjednostavniji nacin je da razgovaras sa nekima od njih.Neko od Jehovinih svedoka sigurno dola
zi na tvoja vrata.Nista lakse nego upitati ih sve sto
te zanima bez ustezanja.Svi ovi komentari koji su dati od strane "eksperata-sveznalica" su jadni da jadniji ne mogu biti!
Jadan si ti i tvoja gluma ljubavi !

Pozdrav i postovanje!Dragutin

zenzen

Početnik
Poruka
1
MaranAta:
Ставите на своја врата звекир у облику крста, и антихристи - јехићи вам никада неће покуцати на врата. :roll:
Nekršćamskim simbolom krsta ili križa vrag je očito odavno ovladao.
Tako taj simbol ponajčešće vidjamo kako se klati medju grudima polugolih pop, rok, folk, rep pjevača i pjevačica i njihovih plesača dok nas bombardiraju tekstovima i muzikom koje izazivaju nagon za povračanje. Taj simbol već stoljećima plaši nekrkršćane u ratnim pohodima onih koji sebe zovu kršćanima. Pod plaštom dvije okomite crte koje jedna drugu presjecaju, ili pod dvije grede postavljene pod pravim uglom proliveno je milijune litara ljudske krvi.
Jehovini svjedoci rado će zakucati na svaka vrata pa MAKARIJE na njima bilo stotinu golemih krstova. Ako će im otvoriti netko tko sebe smatra kršćaninom onda se nenaju čega plašiti, zar ne?

Maran ata (makarije) krst doživljava kao sredstvo za plašenje "nevjernika". Nije ni čudo jer tim znakom se već stolječima plaše zgranuti nekršćani.

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
STAJIC:
Christadelphian:
Jadan si ti i tvoja gluma ljubavi!

Pozdrav Jota!

Iznenadjen sam tvojim nastupom!Ne razumem tvoj
stav,o kakvoj glumi pricas covece??
Mislio sam da se bar malo razlikujes od Makarija!

Pozdrav i postovanje!Dragutin :D
Da razlikujemo se ja sam gori!
1. Ti si rekao da je moje mišljenje jadno pa ja sam ti uzvratio da si ti i tvoje misljenje.
2. Mislim da Js misle da je ljubaznost ljubav .
3. kako me to postujes?

STAJIC

Aktivan član
Poruka
1.522
Christadelphian:
STAJIC:
Christadelphian:

Pozdrav Jota!

1. Ti si rekao da je moje mišljenje jadno pa ja sam ti uzvratio da si ti i tvoje misljenje.
3. kako me to postujes?
Zao mi je ako sam te povredio-nije mi bila namera
izvini i oprosti mi molim te,ali ti prijatelju previ-
se licno primas kritiku!Mi smo nesavrseni i normalno
je da gresimo!

Pozdravljam te! :D

maleni

Zainteresovan član
Poruka
117
MaranAta:
DA
DA
DA
DA
Или је то појединац ?
I POJEDINAC. Jer se svi mi ugradjujemo kao zivo komanje. To sto vi pravoslavci mislite da ima manje vrednih i specijalnih to je vas problem koji ce te kad tad morati da resite.

Деде синко... 8)

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
STAJIC:
Christadelphian:
STAJIC:
Christadelphian:

Pozdrav Jota!

3. kako me to postujes?
Zao mi je ako sam te povredio-nije mi bila namera
izvini i oprosti mi molim te,ali ti prijatelju previ-
se licno primas kritiku!Mi smo nesavrseni i normalno
je da gresimo!

Pozdravljam te! :D
Nemoj mene moliti za oproštaj ja sam svima unapred oprostio i na mnogo gore stvari se ne osvrćem ali lično jeste . Trebao si reći zašto je jedno mišljenje a ne samo reći "jadno je".
To bi bilo iskrenije i pravilnije .
Na pitanja mi nisi odgovrio jer si kako si rekao samnom 'rasčistio' to prihvatam .
Ali ponavljam ako nekome kažeš "to nije tako " onda si dužan reći i zašto .