Једнострано, у интересу Србије

Pa Srbija izvozi u EU uglavnom svoje strateske proizvode tj. one koje najvise i proizvodimo, a u prilog tome idu i cinjenica da mislim preko 80% naseg izvoza ide u EU,a postoji i problem sto za neke proizvode poput govedine , tekstila pa i secera ponekad ,ne uspemo da ni da ispunimo dozvoljene kvote ili kontigente kako ti kazes .

sta bre seres ko foka. sta to srbija izvozi u EU ajde navedi konkretne artikle i kolicine . ajde da te cujemo pokloni se i pocni
 
Pa Srbija izvozi u EU uglavnom svoje strateske proizvode tj. one koje najvise i proizvodimo, a u prilog tome idu i cinjenica da mislim preko 80% naseg izvoza ide u EU,a postoji i problem sto za neke proizvode poput govedine , tekstila pa i secera ponekad ,ne uspemo da ni da ispunimo dozvoljene kvote ili kontigente kako ti kazes .

Nisam baš siguran za 80% u EU, ali svakako je ubedljivo najveći pravac našeg izvoza.
Da, upoznat sam da ne uspevamo najčešće da ispucamo dozvoljene kvote, zbog neprilagođenosti naših proizvoda. Naše fabrike proizvode po tehnologiji iz Brozovog vremena, a to ne ispunjava uslove za EU. I, ne samo za EU. Evo, neka probaju da izvezu u npr.Japan, pa će isto biti odbijeni, a Japanci su gladni uvoza. Znači, menjaj tehnologiju ili izvozi u Zanzibar, a ne u napredne zemlje, u kojima važe određeni standardi.

No, to u ovom slučaju nije ni važno. Važno je šta nama donosi primena sporazuma. A, nama (građanima) može samo da donese dobro, dok su vladi jaja u procepu.
Vlada je i računala sa tim da to u Holandiji neće proći, i da svu krivicu prebace na njih. E, sad im je Oli zaterao sa svojim predlogom, pa nek se vade kako znaju. Moraće ili zaratiti sa raznim Miškovićima ili izgubiti vlast. I u jednom, i u drugom slučaju, građanima će biti bolje.
 
sta bre seres ko foka. sta to srbija izvozi u EU ajde navedi konkretne artikle i kolicine . ajde da te cujemo pokloni se i pocni

izvozi valjani beli lim, gvozdje, cement, gradjevinski materijal, secer, kukuruz, vodu, maline, kupine, meso, suhomesnate proizvode...........i tu i tamo nekog retarda kao sto si ti.....:mrgreen:

a sada, ti meni navedi imena i prezimena poginulih putnika sa Titanica.......pokloni se i pocni:mrgreen:
 
Sustina EU politike i ekonomije je upravo carina,tj uvoz izvoz,koja se zasniva na tome da se ukune carina zemljama uvoznicama,da bi oni svoju robu mogli da plasiraju po nizim zenama nego domaci proizvodjac.Te cene su toliko niske,da nas proizvodjac nema sanse da ih toliko spusti,jer mu je sama proizvodnja skuplja.Drugo ,te cene su toliko niske zato sto te drzave izvoznice,kao clanice dobijaju subvencije od EU,tako da oni prakticno ostvare svoju punu cenu.Trece,oni nama nece prodavati televizore i kompjutere po povoljnim cenama,pa makar i bez carine,nego poljoprivredne proizvode,tj.sve ono sto i mi sami proizvodimo,stoje posledica totalna propast poljoprivrede.Primer Holandije,koja izvozi luk u ogromnim kolicinama,po apsurdno niskoj ceni u jednu od najnerazvijenijih drzava azije(ne secam se imena ,bila reportaza pre mesec dana)u kojoj su domaci proizvodjaci sav proizvedeni luk bacili.Trece,i da imamo nesto da izvezemo,ne mozemo,jer svi proizvodi moraju da odgovaraju evropskim standardima,koje oni propisuju,kako njima pase,a ne kako se nama isplati
 
ja sam rekao da podrzavam ovu jednostranu primenu sporazuma , samo sam hteo da neki ovde shvate da EU i pored toga sto nema carine prema nama ima druge mehanizme kako da ogranici prodaju nasih proizvoda u njihovim zemljama.

Tihi,

Ti mehanizmi nisu usmereni samo ka nama. Svako ko hoće da izvozi u EU mora da ispuni određene standarde kvaliteta. Tako isto i njihovi proizvođači unutar same EU.

Ko je kriv našim proizvođačima, kad neće da modernizuju tehnologiju.
 
ja sam rekao da podrzavam ovu jednostranu primenu sporazuma , samo sam hteo da neki ovde shvate da EU i pored toga sto nema carine prema nama ima druge mehanizme kako da ogranici prodaju nasih proizvoda u njihovim zemljama.

Pa sto bi , mentolu jedan, se mucili da drugim mehanizmima ogranicavaju prodaju proizvoda iz srbije, kada mogu da stave carine 1000 % na svako zrno kukuruza, i da se sledecih sto godina hranis samo projom.........:dash:

ili hoce da nas isfintiraju.......kao ronaldinjo??........taj rad??:think:
 
Sustina EU politike i ekonomije je upravo carina,tj uvoz izvoz,koja se zasniva na tome da se ukune carina zemljama uvoznicama,da bi oni svoju robu mogli da plasiraju po nizim zenama nego domaci proizvodjac.Te cene su toliko niske,da nas proizvodjac nema sanse da ih toliko spusti,jer mu je sama proizvodnja skuplja.Drugo ,te cene su toliko niske zato sto te drzave izvoznice,kao clanice dobijaju subvencije od EU,tako da oni prakticno ostvare svoju punu cenu.Trece,oni nama nece prodavati televizore i kompjutere po povoljnim cenama,pa makar i bez carine,nego poljoprivredne proizvode,tj.sve ono sto i mi sami proizvodimo,stoje posledica totalna propast poljoprivrede.Primer Holandije,koja izvozi luk u ogromnim kolicinama,po apsurdno niskoj ceni u jednu od najnerazvijenijih drzava azije(ne secam se imena ,bila reportaza pre mesec dana)u kojoj su domaci proizvodjaci sav proizvedeni luk bacili.Trece,i da imamo nesto da izvezemo,ne mozemo,jer svi proizvodi moraju da odgovaraju evropskim standardima,koje oni propisuju,kako njima pase,a ne kako se nama isplati




:hahaha:.........nama bi se isplatilo da u alevu papriku valjamo i tucanu ciglu......:hahaha::hahaha:.........ali, zamisli........njima stoki to ne pashe......a nama se isplati:evil:
 
Tihi,

Ti mehanizmi nisu usmereni samo ka nama. Svako ko hoće da izvozi u EU mora da ispuni određene standarde kvaliteta. Tako isto i njihovi proizvođači unutar same EU.

Ko je kriv našim proizvođačima, kad neće da modernizuju tehnologiju.

pa ja sam vec rekao da su usmereni prema svim drzavama neclanicama EU - procitaj malo moje postove prethodne sa ove teme.

No to je svakako neposteno i nefer, jer mi takve mehanizme prema EU proizvodima ne primenjujemo tako da imamo situaciju da su njihovi proizvodi kod nas favorizovani a nasi kod njih "na ledu" kako bi rekli i samim tim njihove firme imaju mnogo bolju stratesku i startnu trzisnu poziciju od nasih.

drugo ja ne krivim nase proizvodjace. jednostavno EU je te standarde postavila ne zato sto su oni neophodni vec zato da bi favorizovala njihove firme i proizvodjace na ustrb nasih.

Eto niko ne moze da me ubedi da srpski kajmak, sir, prsuta, teletina, svinjetina , voce, povrce nisu kvalitetniji od 90% istoimenih proizvoda u EU . I nasi proizvodi bi trebali da ima slobodne trgovine tamo da se prodaju kao alva. Ali je nema i zato se ne prodaju ili se prodaju u minimalnim kolicinama.
 
Pa sto bi , mentolu jedan, se mucili da drugim mehanizmima ogranicavaju prodaju proizvoda iz srbije, kada mogu da stave carine 1000 % na svako zrno kukuruza, i da se sledecih sto godina hranis samo projom.........:dash:

ili hoce da nas isfintiraju.......kao ronaldinjo??........taj rad??:think:


zatoda mogu da rade takve kao ti kao mlade majmune.

da mogu da vam prodaju pricu o evropskoj uniji , obecanoj zemlji dembeliji u kojoj caruje drugarstvo.

u EU sto se tice poljoprivrede i prodaje poljoprivrednih proizvoda nema trzisne konkurencije i ekonomije. Cak ni u okviru EU ne moze da proizvodi ko sta hoce i koliko hoce, vec tzv. Evropska Komisija odredjuje koliko ce neka zemlja iz EU proizvesti cega te godine. To je tzv sistem kvota. Pa ko ima bolje lobiste u toj komisiji on dobije bolje kvote. Eto zbog toga su recimo Rumuni morali da uniste svoju kompletnu industriju vina i vinograde, jer su ih prejebali talijani francuzi i spanci i oni pokupili kvote za prozivodnju vina u EU

Zato ja kazem da je Srbiji mnogo bolje da udje u ekonomsku uniju sa Rusijom jer u Rusiji takve stvari ne postoje i Rusija je gladna poljoprivrednih proizvoda i hrane! Cak i Srbija kada bi usla u EU opet ne bi mogli nasi proizvodjaci da proizvode i prodaju nase proizvode punom merom jer bi nas oni ogranicili u tome ovim sistemom kvota ko sto su ogranicili Rumune uostalom.
 
Sustina EU politike i ekonomije je upravo carina,tj uvoz izvoz,koja se zasniva na tome da se ukune carina zemljama uvoznicama,da bi oni svoju robu mogli da plasiraju po nizim zenama nego domaci proizvodjac.Te cene su toliko niske,da nas proizvodjac nema sanse da ih toliko spusti,jer mu je sama proizvodnja skuplja.Drugo ,te cene su toliko niske zato sto te drzave izvoznice,kao clanice dobijaju subvencije od EU,tako da oni prakticno ostvare svoju punu cenu.Trece,oni nama nece prodavati televizore i kompjutere po povoljnim cenama,pa makar i bez carine,nego poljoprivredne proizvode,tj.sve ono sto i mi sami proizvodimo,stoje posledica totalna propast poljoprivrede.Primer Holandije,koja izvozi luk u ogromnim kolicinama,po apsurdno niskoj ceni u jednu od najnerazvijenijih drzava azije(ne secam se imena ,bila reportaza pre mesec dana)u kojoj su domaci proizvodjaci sav proizvedeni luk bacili.Trece,i da imamo nesto da izvezemo,ne mozemo,jer svi proizvodi moraju da odgovaraju evropskim standardima,koje oni propisuju,kako njima pase,a ne kako se nama isplati

Ma, ne kako njima paše, nego kako savremenom čoveku (potrošaču) odgovara.

Hebe mi se za našeg proizvođača, koji proizvodi nehigijensku hranu npr. Ako nema para da modernizuje proizvodnju, neka proda firmu onome ko ima ili neka traži ortake investitore.

Drugo, ja sam za strateške proizvode, prvenstveno poljoprivredne, rekao da i naša država treba da uvede kontigente.
Uđi u bilo koju prodavnicu i kupi beli luk. Videćeš da je iz Kine. Zašto vlada to dozvoljava? Znači, nije u pitanju EU, nego naša vlada.
Kad Mišković hoće da uveze beli luk ili jabuke ili bilo šta drugo, niko nema da mu kaže: "Ne može majstore, ima toga i kod našeg seljaka."
 
Eto niko ne moze da me ubedi da srpski kajmak, sir, prsuta, teletina, svinjetina , voce, povrce nisu kvalitetniji od 90% istoimenih proizvoda u EU . I nasi proizvodi bi trebali da ima slobodne trgovine tamo da se prodaju kao alva. Ali je nema i zato se ne prodaju ili se prodaju u minimalnim kolicinama.

kvalitetniji od 90 % identicnih proizvoda u EU???:rotf:

jesi probao sunku i prshuto iz Parme??
francuske sireve??
svinjetinu bez holesterola??

ne kazem da nemamo dobre sireve, suhomesnate proizvode , voce i povrce.......ali, bajo, dokle to glorifikovanje, tipa.........."nema frustuka, do masti i leba sa alevom paprikom"???

nasa hrana je na nivou naseg fudbala u evropskim razmerama........eto, da tebi kao retardinjiu malo oslikam da lakse shvatis:think:
 
Ma, ne kako njima paše, nego kako savremenom čoveku (potrošaču) odgovara.

Hebe mi se za našeg proizvođača, koji proizvodi nehigijensku hranu npr. Ako nema para da modernizuje proizvodnju, neka proda firmu onome ko ima ili neka traži ortake investitore.

Drugo, ja sam za strateške proizvode, prvenstveno poljoprivredne, rekao da i naša država treba da uvede kontigente.
Uđi u bilo koju prodavnicu i kupi beli luk. Videćeš da je iz Kine. Zašto vlada to dozvoljava? Znači, nije u pitanju EU, nego naša vlada.
Kad Mišković hoće da uveze beli luk ili jabuke ili bilo šta drugo, niko nema da mu kaže: "Ne može majstore, ima toga i kod našeg seljaka."

daj bre nemoj da si smesan kihote.

ne moze da me ubedis da potrosacu u EU odgovara da jede hemijski krastavac i paradajz bez ukusa iz staklenika ili teletinu i svinjetinu genetski modifikovanu i da im ne odgovara da jedu prirodno proizvedeni krastavac i paradjz u srbiji kao i teletinu i svinjetinu uzgajanu na prirodan nacin.

jednostavno to nije i ne moze da bude tacno ,al EU opet blokira prodaju nase 1000 puta kvalitetnije hrane od njihove i nasi proizvodjaci tamo ne mogu nista da izvezu u praksi....

pa da je izvoz moguc ovde bi ti svaka druga kuca proizvodila voce povrce i meso - ali ne moze.

Negde 2002/3 su obecavali tako da ce moci da se izvozi teletina i junetina u EU , pa su mnogi kao jedan moj rodjak uzeli kredite i kupili goveda misleci da ce posle moci da ih prodaju u EU, al ne lezi vraze od toga nije bilo nista pa su svi skoro ukljucujuci i ovog mog rodjaka propali u navedenom poslu.
 
Zato ja kazem da je Srbiji mnogo bolje da udje u ekonomsku uniju sa Rusijom jer u Rusiji takve stvari ne postoje i Rusija je gladna poljoprivrednih proizvoda i hrane! Cak i Srbija kada bi usla u EU opet ne bi mogli nasi proizvodjaci da proizvode i prodaju nase proizvode punom merom jer bi nas oni ogranicili u tome ovim sistemom kvota ko sto su ogranicili Rumune uostalom.

Prvo.........ne postoji ekonomska unija sa Rusijom..........:dash:

Jedino da se oformi od dve supersile........rusije i srbije:mrgreen:.......
Slazem se sa tvojom konstatacijom da je rusija gladna, samo ne razumem, kako to, bre, meda koji se probudio ne zna da zasadi luka i krompira??:mrgreen:
 
kvalitetniji od 90 % identicnih proizvoda u EU???:rotf:

jesi probao sunku i prshuto iz Parme??
francuske sireve??
svinjetinu bez holesterola??

ne kazem da nemamo dobre sireve, suhomesnate proizvode , voce i povrce.......ali, bajo, dokle to glorifikovanje, tipa.........."nema frustuka, do masti i leba sa alevom paprikom"???

nasa hrana je na nivou naseg fudbala u evropskim razmerama........eto, da tebi kao retardinjiu malo oslikam da lakse shvatis:think:

nasa hrana je kvalitetija od njihove jer se nasa hrana proizvodi na ekoloski cist i prirodan nacin dok se njihova proizvodi industrijski u fabrikama i staklenicima .

imam druga iz kraljeva koji radi u takvoj industriji hrane u italiji i kad mi je pricao kakve sve oni tu hemije primenjuju da proizvedu recimo veliki i okruga paradajz ko nacrtan ali bez ukusa krstio sam se. sve je cista hemija tamo .

ja se zalazem za liberalizaciju trgovine tako da i oni mogu da prodaju te svoje hemisjke proizvode kod nas a i mi nase ekoloske i prirodno proizvedene kod njih. al vidis bato to nije slucaj. nasi proizvodjaci ne mogu kod njih da izvezu nista dok su nase pijace i marketi puni njihovih hemijskih paradajza u januaru , i drugih stvari.....
 
Negde 2002/3 su obecavali tako da ce moci da se izvozi teletina i junetina u EU , pa su mnogi kao jedan moj rodjak uzeli kredite i kupili goveda misleci da ce posle moci da ih prodaju u EU, al ne lezi vraze od toga nije bilo nista pa su svi skoro ukljucujuci i ovog mog rodjaka propali u navedenom poslu.



kod vas je glupost , izgleda porodicna osobina??:hahaha:
 
Prvo.........ne postoji ekonomska unija sa Rusijom..........:dash:

Jedino da se oformi od dve supersile........rusije i srbije:mrgreen:.......
Slazem se sa tvojom konstatacijom da je rusija gladna, samo ne razumem, kako to, bre, meda koji se probudio ne zna da zasadi luka i krompira??:mrgreen:

postoji ekonomska unija sa rusijom , nepismeni.

eto belorusija i rusija su u ekonomskoj uniji kao i druge drzave zajednice nezavisnih drzava i sve mogu jedne kod druge da prodaju proizvode bez carina ili drugih necarinskih barijera koje postoje u EU .

Srbija kada bi usla u pomenutu pricu mogla bi da prodaje kompletno svoju poljoprivrednu proizvodnju tamo .Pa samo Moskvi treba toliko hrane da mi ne mozemo da proizvedemo ni 20% njenih potreba a za druge gradove da ne pricamo.

buducnost srbije je u proizvodnji hrane i jedino u tome mi jos mozemo da budemo konkurentni . i treba da se okrenemo onim drzavama u kojima to sto proizvodimo mozemo i da prodamo.

U EU ne mozemo, cak da i u EU udjemo, jer ce nam uvek ogranicavati proizvodnju sistemom kvota.
 
joj mali pa ti bre ne znas gde udaras :hahaha:

pa zar nisi malopre pricao da EU nema carine prema srbiji? kako sad nasi proizvodi nisu konkurentni zbog carina koje postoje od strane EU? :lol:

joj bre ti si pogubljen nacisto.....

Ja rekao to??!?!?!?:shock::shock:

Ti si dečko totalno prso sa mozgom......Odlepio si totalno.........Ja znam ko je to rekao i na kojoj temi ali neću ti reći..Sam ćeš naći i shvatiti koliki si lažov i maloumnik..........:bye:
 

Back
Top