Ko daje apsolutnu slobodnu volju...bog ili lucifer?

slobodan volja nije okovana naređenjima...ili ?

Види,
себе доживљавам као слободног
али не могу скочити више од два метра ...
ј еби га, гравитација ...

Нема слободе,
односно има - то је кретање у неком заданом оквиру.

Рецимо политички избори.
И сад узмемо да анализирамо да ли су слободни.

Слободно изабери између понуђеног,
али нема ништа преко тога, капираш ?

Luci je kraljina po meni, sve dozvoljeno za razliku od božidara škrtog...
Dobijes recimo nov najjaci komp i onda ti *gazda* kaze * iz zahvalnosti meni imas na njemu da igras samo tetris*
*I da mi se zahvaljujes svaki dan, da me obozavas, sto sam ti dao takav komp*
Ili, da ti porsea a da ga vozis do 30 na sat.

Dobio si neke mogucnosti - uzivaj u njima
Da si trebao da vozis 30 ne bi bilo moguce da vozis 40

Bog je navodno dao slobodnu volju sa svojim naređenjima a ovaj drugi( pu-pu, da mu ime opet ne spominjem), NIJE dao naređenja !

zapovesti + slobodna volja = ??

#######

p.s.

nije satanistička tema nego samo razmišljanje, diskusija, verbalno mačevanje, itd.
Kod Boga si slobodan
a Sotonin rob

ne postoji apsolutrna sloboda
Ogranicen si time sto si covek a ne Bog
a samo Bog ti moze dati vecni zviot

a Sotona unistenje

ma ti ne razumes sta je sloboda
kako misli da je oslobodjen od svega nek skoci sa solitera pa ces videti koliko je slobodan

Covek je podzlozan zakonima da bi ziveo

a Samo Bog moze coveku dati duhovnu slobodu

Ovaj satanski sistem porobljava ljude

slobodna volja i jeste duhovni motiv, ne brkati sa nečovečnošću i zločinima bilo prema sebi ili drugome

Svi imamo slobodnu volju, ali smo okovani fizičkim telom. Ne možemo da se odupremo zeljama fizičkog tela. Ljudska vrsta je na početnom nivou svesti, a za napredak je potrebno puno učenja i ponavljanja.
To ji bila covekova volja a to nije nista drugo nego potreba .nagon strast A sta bi bila covekova duhovna volja.Valjda ima razlike izmedju coveka i zivotinje.

ma ti ne razumes sta je sloboda
kako misli da je oslobodjen od svega nek skoci sa solitera pa ces videti koliko je slobodan

Covek je podzlozan zakonima da bi ziveo
Čovek podleže zakonima ovog 3d univerzuma a ne bogovskim i bilbijskim. To što smo mi dali moć i vlast šaci ljudi da upravljaju nama to smo sami krivi.

a Samo Bog moze coveku dati duhovnu slobodu

Ovaj satanski sistem porobljava ljude
Ja poprilično lepo živim u sotonskom sistemu, tačnije ne J sistem uopšte, ali sotona nam je dao potpunu slobodu da radimo šta hoćemo dok bog ima pravila i ograničenja i preti nekim kazanom za čvarke.

Back