je li...

majcheki

Iskusan
Poruka
6.520
Jel vas nekad ujela neka životinja? :lol:
Mislim ok... ovde dolaze svi koji ih vole - a jel neko imao tu nezgodu da ga nečiji (ili ničiji) ljubimac ćapi za ruku, nogu...
 
Nikad me ni jedna životinja nije ćapila namerno. Kad sam bila mlađa imala sam nezgodu sa kokerom mog strica, ali on je tad bio mali i sve se desilo slučajno u igri, ali je jako bolelo. Ja sam mu bacala lopticu, on je donosio. Onda bi smo se otimali oko nje. U jednom trenutku je on skočio da uhvati lopticu koja je još uvek bila u mojoj ruci i njegovi još uvek mlečni zubići su mi se malo zarili u meso :D . Jedan mi se baš zavukao duboko u zanokticu i to je baš bolelo. Ali nisam se ljutila na njega jer je bio još uvek bebac!
Sad me ovo moje blesavo kuče non-stop grebe (kao da je mačka) kad se otimamo oko njegovog kružića... A papagaj (tigrica) mi je par puta puštao i krv! Ali za to sam sama kriva. Čačkala sam ga kad mu nije bilo do toga, pa se on branio! :lol:
 
Preko puta moje kuce zidala se kuca i u garazi koja je bila otvorena sakrila se jedna kuca. Krecem ja u grad i posle rucka skupila neku klopicu koja je ostala da dam kuci .... i udjem ti ja u garazu i cujem neko cvili, kuka, kao neko mace i pomislim ma da mu se nesto nije desilo (ima unutra puno gradje pa mu je mozda nesto palo i udarilo ga) i pridjem jos blize sa sve onom hranom u rukama.... kad ima sta da vidim.... kucku i male kucice.... kad je ona skocila na mene... a ja kao u horor filmovima krecem da vristim...... i da bezim napolje sa sve onom hranom... sa stiklama i u mini suknji.... Mogla je da me ujede kad je htela, osetila sam joj sape na mojim nogama, ali je ipak bila dobrica pa me samo plasila..... Od tada ne prilazim lutalicama, ekstremno sam se uplasila.
Ja imam vucjaka, koji je ogroman i najveca je maza razmazena na svetu i on samo kida mace.
 
Ох, да! Нажалост. Први пут ме је за ногу грицнуо један откачени пас који је мрзео мог пса (стално је био у свађи са њим), па ме је препознао "по њему" и осветио се. Други пут исто тако због мог пса, излетела је из дворишта и онако на кварњака (с` леђа) ме исто грицнула. Срећом, нису ме јако ујели. Иначе, мог старијег сина (када је имао 3 године) напале су 3 луталице и могло је да буде гадно да у том тренутку нисам пустила свог пса да га одбрани. Један је настрадао од ударца који је задобио од човека који је сређивао травњак испред зграде, а иначе тај пас је напао кога је стигао и колико сам чула, доста људи је и повредио. Пре пар месеци су из дворишта излетели мешанка и немачки овчар, појурили мог сина и оборили га на земљу! Није био повређен, а побегли су када сам ја дотрчала. Знам да си питала да ли је нас неки пас напао, али ја сам убацила и искуство мог сина са псима.
п.с. Он их и даље јако воли и кука да набавимо куцу!
 
Mene je u jednom pet-shopu za ruku capio jazavicar. A delovao je tako simpaticno... i samo se u momentu pretvorio u gigantsku vilicu koja mi se zarila u shaku.
 
Mackic:
Nikada me nije ni jedan pas pokusao da ujede.A i zasto bi,kad nijednog psa u zivotu udarila nisam (osim svog ali u vaspitne svrhe).
А питање је: зашто су она три пса напала мог сина, из чиста мира? Или оно друго куче које је излетело из дворишта и чапило ме за ногу, а нисам га никад пре видела? Јел то значи да смо сви ми "ударили неког пса" па му дали повода да нас уједе?!?!? Мислим да одређени пси имају неке "луцидне моменте" када морају неког да уједу, понекад и без разлога.
 
Milly73:
А питање је: зашто су она три пса напала мог сина, из чиста мира? Или оно друго куче које је излетело из дворишта и чапило ме за ногу, а нисам га никад пре видела? Јел то значи да смо сви ми "ударили неког пса" па му дали повода да нас уједе?!?!? Мислим да одређени пси имају неке "луцидне моменте" када морају неког да уједу, понекад и без разлога.
Tačno, četo psi osete nešto čega SAMI ljudi nisu ni svesni, a okolini je neprijatno da im to kaže ... :lol:
 
dva puta
mačke
jednom sam skidala (spašavala) komšijsku macu sa drveta a moj pas mi je pravio društvo pa je maca pomislila da ću je dati psu... ujela me za palac probivši mi nokat...kako sam drečala ...i maca je i moj pas al svako na svoj način...
drugi put me je ujela moja maca,prošle subote dok sam je hranila malo se zanela pa je mislila da je i moj prst hrana he he he malo se zeznula

dodajem i napad petla. otad zazirem od petlova i pomno pratim jel se neki zaleće na mene.
 
Zatekla si me sa pitanjem ... baš mi treba da dobro razmislim i setim se...
Da... ujeo me je konj!
... Ako je to uopšte bio ujed.
Naime, deda je dugo imao konje. Naravno da sam ih obožavala, a od najranijeg detinjstva pamtim "Suku" i "Malina".
Malin je bio sjajan konj, ali je zato bio užasno svojeglav i radio je onako kako on misli i onda kad on misli da treba :lol: .
Ja sam bez straha ulazila u štalu i prilazila im, ali mi se jednom desio incident, upravo sa Malinom.
Naime, sedela sam na jaslama, okrenuta prema njemu i mazila ga. Jako mi se dopalo područje oko usta (to je ono lepo, meko, strašno nežno mestašce lepše od najmekšeg i najnežnijeg pliša), ali njemu se baš nije dopalo... Trpeo me je, pokušao da me izbegne trzanjem glave, ali kad ništa nije "upalilo" jednostavno je otvorio usta i lagano stisnuo vilicu. Vrlo malo me je zabolelo, ali je bilo odlična opomena ;)
Ma, bio je to baš pametan dečko :) .
 
Jaoo,...pa nije me nikad ni jedna zivotinja ujela da me povredi,a incidente tipa da me neke lutalice napadnu nisam imala,jednostavno sam ja vishe njih napadal i nisam se nikada bojala..:)Nego jurio me jedan Bernandinac,bio je toliko besan da je jednom nashem drugaru otkinuo pola butine,mali je mesecima lezao u bolnici i vishe se nikad nismo videli,a pas je posle jurio neku drugu decu i skochio sa treceg sprata da bi doshao do njih,slomio sve 4 noge i nastavio da puzi uz lavez ka deci dok ga gazda nije upucao,...To sve znam jer mi je to prvi komshija bio...A sa mojim psima,...pa dobermani su i inache grubi psi i ujedala je samo moja najstarija kuja kad sam je dresirala,ali nije to pravi ujed,nego vezba.Tako me i Rea ujede s vremena na vreme,ali ona moooraa neshto da zvace,cebe,moju ruku,kosu,krevet,sto,odecu,ma shta dohvati,...Dobija batine kad zasluzi,jednom je zarezala na mene,ali je dobila josh vishe zbog toga...Ne sme tako da se ponasha.A machke su me povredjivale vishe nego bilo koja druga zivotinja,ogrebotine po licu,telu,...ma,muke....
 
gigule:
dva puta
mačke
jednom sam skidala (spašavala) komšijsku macu sa drveta a moj pas mi je pravio društvo pa je maca pomislila da ću je dati psu... ujela me za palac probivši mi nokat...kako sam drečala ...i maca je i moj pas al svako na svoj način...
drugi put me je ujela moja maca,prošle subote dok sam je hranila malo se zanela pa je mislila da je i moj prst hrana he he he malo se zeznula
dodajem i napad petla. otad zazirem od petlova i pomno pratim jel se neki zaleće na mene.
Pa, kada čovek živi tako NA RUBU ( ... ), sve je moguće .... :lol:
 
krvolok:
Tačno, četo psi osete nešto čega SAMI ljudi nisu ni svesni, a okolini je neprijatno da im to kaže ... :lol:
Хм, значи, ми који смо уједани, смо лоши људи? А нисмо свесни тога? Ја заиста волим животиње и никада их не бих повредила ... значи, то не осећају, него "нешто друго"? А да чујем твој одговор на постављено питање ... што ти ескивираш зезајући друге!
 
Meni je bio najveći šok od napada jednog bezobraznog žutog mačora :lol:
Bila sam klinkica i ušla sam u podrum da unesem nešto, nemam pojma ni ja šta sam tražila dole po sred mraka ali taj kreten od mačketine je u trenutku kad sam otvorila vrata od negde pao na moj vrat (iza leđa) i obesio se noktima na mene. Oladila sam se od straha - plakala sam kao beba dva sata, što od straha što od bola zbog ogrebotina, ugriza ili čega već :lol:
 
Ужас! Мене је за руку ујео један изузетно агресиван мачор (сијамски) и од тада се доста плашим мачака, без обзира што сам већ имала једну. Рука ми се опорављала 2 месеца! Тај мачор је уједао кога год је стигао, само је своје газде поштеђивао тих "момената", док мог ујака редовно уједе мачак... дуне му тако!
 
:lol: odvratne su - zato ih obožavam... A kupati mačku a ostati bez ogrebotina po rukama to je tek umetnost! Ebote, kažu mačke su čiste njima to ne treba ali ovaj moj bandoglavi Tomica se svaki put vraćao toliko prljav da je to strava jedna bila - bilo mu i samom gadno da se liže :lol:
Dok sam provalila kako da ga kupam bila sam sva izgrebana i izujedana - ako nekom nešto znači, fora je da mače nožicama dodirne kadu a ne da se drži ispod česme :lol: :lol: :lol:
 
Milly73:
Хм, значи, ми који смо уједани, смо лоши људи? А нисмо свесни тога? Ја заиста волим животиње и никада их не бих повредила ... значи, то не осећају, него "нешто друго"? А да чујем твој одговор на постављено питање ... што ти ескивираш зезајући друге!
Ne, to ipak ne znači ništa.. imaju i oni svoje tikove... kao i mi kada se naljutimo na neku, dragu nam osobu..
Ja sam u vojsci zadužio štenca od devet meseci i morao sam da ga dresiram, da bih ga odveo na granicu.. Jednom prilikom se on pokolje sa nekim psom iz centra( za dresuru), ja utrčim među njih, da ih razdvojim, a ovaj moj skoči na mene i ugrize me za šaku.. Šaka mi je totalno utrnula, kao posle anestezije.. a krv lipti na sve strane, presekao mi je venčugu na zglobu kažiprsta... Nije on to uradio namerno, već u žaru borbe.. Kada je video šta je uradio, lizao mi je povređenu šaku, a ja ga mazim i tešim ga kao da sam ja njega ugrizao.. na ime u pljuvački psa se nalazi ferment koji ubrzava koagulaciju krvi, oni to znaju i zato ližu svoje rane..
Drugi slučaj mi se desio pre godinu- dve na savskom keju, kod peskare.. U neko doba noći prolazim ja pored peskare, na biciklu, kad istrčavaju iz dvorišta iste tri, četiri divljaka i uz gromoglasan lavež trče ka meni.. ja otkačim patiku sa kopče na pedali i spremam se za šutku.. i u tom trenutku osećam bol u levom listu... peti mi prišao ćutke iza leđa i ćopio me za levi list, dok sam svu svoju pažnju usmerio na desnu stranu, ka onim drekavcima.... taktički fantastično odrađen napad.. kad' sam sišao sa bicikla.. samo su se razbežali u strelice... Sutradan tetanus i ostala sranja.. znate već kako to ide...
rotfl-1.gif
 
A prošlog leta mi se desilo isto tako nečto neobično.. Došao sused iz.. ma ne sećam se.. i doneo jagodice za rasad, šumske.. i doveo ženku šnaucera, krupnu, lepu, sa sobom, to je inače pas njegovog sina.. Ja se vraćam s'posla i stanem da vidim šta on to radi i da se malo poričamo, a sve zarad dobrosusedskih odnosa, je li.. I tako, sadi on jagodice.. pričamo mi, a ženkica polako ustane priđe mi i nasloni mi se na butinu, ali tako, da sam se izmak'o pala bi.. i tako dobrih pola sata.. da napomenem da sam psa prvi put, tada, video a i on mene..... bila je to ljubav na prvi pogled....
crazy-1.gif
 
[QUOTE=Milly73]А питање је: зашто су она три пса напала мог сина, из чиста мира? Или оно друго куче које је излетело из дворишта и чапило ме за ногу, а нисам га никад пре видела? Јел то значи да смо сви ми "ударили неког пса" па му дали повода да нас уједе?!?!? Мислим да одређени пси имају неке "луцидне моменте" када морају неког да уједу, понекад и без разлога. [/QUOTE]

[QUOTE=krvolok]Tačno, često psi osete nešto čega SAMI ljudi nisu ni svesni, a okolini je neprijatno da im to kaže ... [/QUOTE]

Milly73:
Хм, значи, ми који смо уједани, смо лоши људи?
Milly73:
А нисмо свесни тога? Ја заиста волим животиње и никада их не бих повредила ... значи, то не осећају, него "нешто друго"? А да чујем твој одговор на постављено питање ... што ти ескивираш зезајући друге![/QUOTE]
Milly73:
Pa, kada me već pitaš, imam osećaj da me UPRAVO SADA ujeda GUJA - OTROVNICA !!! :lol:
 
krvolok:
[QUOTE=Milly73]А питање је: зашто су она три пса напала мог сина, из чиста мира? Или оно друго куче које је излетело из дворишта и чапило ме за ногу, а нисам га никад пре видела? Јел то значи да смо сви ми "ударили неког пса" па му дали повода да нас уједе?!?!? Мислим да одређени пси имају неке "луцидне моменте" када морају неког да уједу, понекад и без разлога. [/QUOTE]

[QUOTE=krvolok]Tačno, često psi osete nešto čega SAMI ljudi nisu ni svesni, a okolini je neprijatno da im to kaže ...


Milly73:
Хм, значи, ми који смо уједани, смо лоши људи?
Milly73:
А нисмо свесни тога? Ја заиста волим животиње и никада их не бих повредила ... значи, то не осећају, него "нешто друго"? А да чујем твој одговор на постављено питање ... што ти ескивираш зезајући друге![/QUOTE]
Milly73:
Pa, kada me već pitaš, imam osećaj da me UPRAVO SADA ujeda GUJA - OTROVNICA !!! :lol:

Ам!
 

Back
Top