Javna debata - ulazak Srbije u NATO

George Peter Jones

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
171
NATO snage su na proleće 1999. godine bombardovale Saveznu Republiku Jugoslaviju, u kampanji koja je okončana povlačenjem sveg osoblja SRJ i uspostavljanjem privremene administracije UN na Kosovu i Metohiji.
Pod ironičnim nazivom operacije (Milosrdni anđeo) vojska NATO je krenula u vazdušnu agresiju na SRJ. Taj ,,anđeo``, nije ni malo bio milosrdan, već ga slobodno možemo nazvati ,,anđeo smrti``.

Godine 2009. u NATO su primljene Hrvatska i Albanija. I jedna i druga država su separatne i terorističke.

Dokazi :
Hrvatska
Na proslavi Dana domovinske zahvalnosti, održanoj u Čavoglavama, rodnom selu kontroverznog hrvatskog ustaškog pevača Marka Perkovića Tompsona, grupa od desetak ljudi napala je ekipu Hrvatske televizije.
Snimatelj je pokušao kamerom da zabeleži atmosferu na proslavi, koja se tradicionalno, 5. avgusta, održava u Tompsonovom rodnom selu, kada je usledio napad. Ekipa je dobila zabranu snimanja grupe u ustaškim kapama i veselja u šatorima sa ustaškim pesmama.
Napadači, od kojih su neki nosili ustaške kape, vređali su i gađali kamenjem novinarku Ivonu Ramadžu i kamermana Krešimira Morića, uz pretnje smrću.
Sve je trajalo oko sat i po vremena. Ekipu su od linča branili i članovi organizacije skupa. Niko, srećom, nije povređen, a ekipa HTV-a napustila je Čavoglave tek posle dolaska policije, uz njihovu zaštitu.
Nisu me vređali i gađali kamenjem Čavoglavci, ni osobe sa ustaškim kapama, već zreli ljudi, podosta napiti, koji su mi predbacivali da idem u Srb da snimam "četnike sa partizanskim kapama", a ne da tražim ustaše u Čavoglavama, izjavio je danas snimtelj Morić za Jutarnji list.
Letelo je i nešto sitnih kamenica prema nama od kojih me jedan udario u nogu, opisao je događaj snimatelj HTV-a i dodao: "Kolegica se stvarno preplašila i nije joj bilo lako, ali su srećom došli redari i deo domaćina koji su nas zaštitili".
Da bi spasili svoje sunarodnike, hrvatska policija je izašla u javnost sa izjavom da nije videla napadače. Ako je policija nesposobna da zaštiti novinare svoje države, kako će onda da zaštiti narod druge države ?
Na štandovima se prodavala rakija u flašama sa likom ustaškog poglavnika Ante Pavelića i brojne knjige desničarskih autora, među kojima i admirala Davora Domazeta Loše, koji je potpisivao knjigu.
Da li je ovakva država sposobna da brani bilo koju drugu zemlju ? Odgovor je jednostavan. Nije.
Država koja zvanično promoviše nacističke simbole, fašističke vođe, hvali se logorom Jasenovac (logor stvoren samo za ubijanje Srba, u logoru je stradalo 700 000 Srba, 80 000 Roma i 23 000 Jevreja, od ustaške ruke). Neko ko se diči likom i delom Ante Pavelića, ne zaslužuje da ima mesta u današnjem društvu.
Albanija.

Takođe separatna, teroristička i fašistička država. Pored toga što decenijama u nazad etnički čiste Srbe, i proteruju ih sa Kosova, oni i danas pokušavaju da stvore Veliku Albaniju, a ceo svet optužuje Srbe i Srbiju za irendentizam. Srbi imaju iredentističke pokrete i ideologiju, ali tu idologiju ne sprovode u delo.
I dan danas, u Albaniji i na Kosovu postoje teroristički pokreti, koji ne pripadaju ni jednoj regularnoj vojsci. ,,Organizacije tipa Oslobodilačka Narodna``, ,,Albanska Narodna Armija`` ili ,,Oslobodilačka vojska Kosova`` su klasičan primer terorizma i primitivizma u Albaniji i na Kosovu. Da li trebamo da uđemo u savez sa državom koja dopušta da se na mitinzima i koncertima čuje ovakva pesma :

"Jasenovac i Gradiška Stara,
To je kuća Maksovih mesara.
U Čapljini klaonica bila,
Mnogo Srba Neretva nosila.

Oj Neretvo teci mi na stranu,
Nosi Srbe plavome Jadranu.
Kroz Imotski kamioni žure,
Voze crnce Francetića Jure.

Ja Ustaša i ćaća mi bio,
Otac sinu zanat ostavio.

Ko je moga zamisliti lani,
Da će Božić slavit partizani.
Ko je reka jeba li ga ćaća,
Da se Crna Legija ne vraća.

Jasenovac i Gradiška Stara,
To je kuća Maksovih mesara.
Sjajna zvijezdo iznad Metkovića,
Pozdravi nam Antu Pavelića."

________________________________________________________

Sa druge strane, zar ne bi bilo bolje formiranje Slovenske unije, u kojoj će učestvovati svi slovenski narodi ?
_________________________________________________________

Želeo bih da ovim putem učinim dve stvari :
1. otvorim online debatu o NATO paktu i ulasku Srbije u isti (zanima me mišljenje svih zainteresovanih, o NATO-u)
2. da sprovedem anketu o ulasku Srbije u NATO

Kada budete ostavljali odgovore na ovu temu, molim vas da ostavite i svoj odgovor na pitanje :
Kakva treba da bude vojna angažovanost Srbije :
1. Srbiji je mesto u NATO paktu
2. Srbiji je mesto u Slovenskoj uniji
3. Srbiji je potrebna saradnja sa Ruskom federacijom
4. Srbija treba da bude neutralna
5. nešto drugo
 
Lično mislim, da bi mudro bilo s naše strane da uđemo u NATO, to bi dosta poboljšalo položaj Srbije, imali bi jači oslonac u nekoj politici očuvanja integriteta, ako baš hoćete i Rusiji i Kini bi se verovatno svideo više partner koji ima moć da glasa u NATO alijansi, nego mala, bezvredna zemjica, bez ikakve vojne moći. Naravno, to bi značilo i da bi imali veću podršku i sigurnost od strane zapada i da nebi bili crna tačka u moru nato zemalja oko nas...

Naravno, ima tu i negativnih strana, misije u strane zemlje, gutanje tikve, koja se zaglavila u grlu još '99 itd.
 
NATO snage su na proleće 1999. godine bombardovale Saveznu Republiku Jugoslaviju, u kampanji koja je okončana povlačenjem sveg osoblja SRJ i uspostavljanjem privremene administracije UN na Kosovu i Metohiji.
Pod ironičnim nazivom operacije (Milosrdni anđeo) vojska NATO je krenula u vazdušnu agresiju na SRJ. Taj ,,anđeo``, nije ni malo bio milosrdan, već ga slobodno možemo nazvati ,,anđeo smrti``.

Godine 2009. u NATO su primljene Hrvatska i Albanija. I jedna i druga država su separatne i terorističke.

Dokazi :
Hrvatska
Na proslavi Dana domovinske zahvalnosti, održanoj u Čavoglavama, rodnom selu kontroverznog hrvatskog ustaškog pevača Marka Perkovića Tompsona, grupa od desetak ljudi napala je ekipu Hrvatske televizije.
Snimatelj je pokušao kamerom da zabeleži atmosferu na proslavi, koja se tradicionalno, 5. avgusta, održava u Tompsonovom rodnom selu, kada je usledio napad. Ekipa je dobila zabranu snimanja grupe u ustaškim kapama i veselja u šatorima sa ustaškim pesmama.
Napadači, od kojih su neki nosili ustaške kape, vređali su i gađali kamenjem novinarku Ivonu Ramadžu i kamermana Krešimira Morića, uz pretnje smrću.
Sve je trajalo oko sat i po vremena. Ekipu su od linča branili i članovi organizacije skupa. Niko, srećom, nije povređen, a ekipa HTV-a napustila je Čavoglave tek posle dolaska policije, uz njihovu zaštitu.
Nisu me vređali i gađali kamenjem Čavoglavci, ni osobe sa ustaškim kapama, već zreli ljudi, podosta napiti, koji su mi predbacivali da idem u Srb da snimam "četnike sa partizanskim kapama", a ne da tražim ustaše u Čavoglavama, izjavio je danas snimtelj Morić za Jutarnji list.
Letelo je i nešto sitnih kamenica prema nama od kojih me jedan udario u nogu, opisao je događaj snimatelj HTV-a i dodao: "Kolegica se stvarno preplašila i nije joj bilo lako, ali su srećom došli redari i deo domaćina koji su nas zaštitili".
Da bi spasili svoje sunarodnike, hrvatska policija je izašla u javnost sa izjavom da nije videla napadače. Ako je policija nesposobna da zaštiti novinare svoje države, kako će onda da zaštiti narod druge države ?
Na štandovima se prodavala rakija u flašama sa likom ustaškog poglavnika Ante Pavelića i brojne knjige desničarskih autora, među kojima i admirala Davora Domazeta Loše, koji je potpisivao knjigu.
Da li je ovakva država sposobna da brani bilo koju drugu zemlju ? Odgovor je jednostavan. Nije.
Država koja zvanično promoviše nacističke simbole, fašističke vođe, hvali se logorom Jasenovac (logor stvoren samo za ubijanje Srba, u logoru je stradalo 700 000 Srba, 80 000 Roma i 23 000 Jevreja, od ustaške ruke). Neko ko se diči likom i delom Ante Pavelića, ne zaslužuje da ima mesta u današnjem društvu.
Albanija.

Takođe separatna, teroristička i fašistička država. Pored toga što decenijama u nazad etnički čiste Srbe, i proteruju ih sa Kosova, oni i danas pokušavaju da stvore Veliku Albaniju, a ceo svet optužuje Srbe i Srbiju za irendentizam. Srbi imaju iredentističke pokrete i ideologiju, ali tu idologiju ne sprovode u delo.
I dan danas, u Albaniji i na Kosovu postoje teroristički pokreti, koji ne pripadaju ni jednoj regularnoj vojsci. ,,Organizacije tipa Oslobodilačka Narodna``, ,,Albanska Narodna Armija`` ili ,,Oslobodilačka vojska Kosova`` su klasičan primer terorizma i primitivizma u Albaniji i na Kosovu. Da li trebamo da uđemo u savez sa državom koja dopušta da se na mitinzima i koncertima čuje ovakva pesma :

"Jasenovac i Gradiška Stara,
To je kuća Maksovih mesara.
U Čapljini klaonica bila,
Mnogo Srba Neretva nosila.

Oj Neretvo teci mi na stranu,
Nosi Srbe plavome Jadranu.
Kroz Imotski kamioni žure,
Voze crnce Francetića Jure.

Ja Ustaša i ćaća mi bio,
Otac sinu zanat ostavio.

Ko je moga zamisliti lani,
Da će Božić slavit partizani.
Ko je reka jeba li ga ćaća,
Da se Crna Legija ne vraća.

Jasenovac i Gradiška Stara,
To je kuća Maksovih mesara.
Sjajna zvijezdo iznad Metkovića,
Pozdravi nam Antu Pavelića."

________________________________________________________

Sa druge strane, zar ne bi bilo bolje formiranje Slovenske unije, u kojoj će učestvovati svi slovenski narodi ?
_________________________________________________________

Želeo bih da ovim putem učinim dve stvari :
1. otvorim online debatu o NATO paktu i ulasku Srbije u isti (zanima me mišljenje svih zainteresovanih, o NATO-u)
2. da sprovedem anketu o ulasku Srbije u NATO

Kada budete ostavljali odgovore na ovu temu, molim vas da ostavite i svoj odgovor na pitanje :
Kakva treba da bude vojna angažovanost Srbije :
1. Srbiji je mesto u NATO paktu
2. Srbiji je mesto u Slovenskoj uniji
3. Srbiji je potrebna saradnja sa Ruskom federacijom
4. Srbija treba da bude neutralna
5. nešto drugo

ebt...ala volite da dajete sebi na značaju, čudo jedno...šta će vam ova tema kad već postoji tema o NATO i Srbiji?
 
Lično mislim, da bi mudro bilo s naše strane da uđemo u NATO, to bi dosta poboljšalo položaj Srbije, imali bi jači oslonac u nekoj politici očuvanja integriteta, ako baš hoćete i Rusiji i Kini bi se verovatno svideo više partner koji ima moć da glasa u NATO alijansi, nego mala, bezvredna zemjica, bez ikakve vojne moći. Naravno, to bi značilo i da bi imali veću podršku i sigurnost od strane zapada i da nebi bili crna tačka u moru nato zemalja oko nas...

Naravno, ima tu i negativnih strana, misije u strane zemlje, gutanje tikve, koja se zaglavila u grlu još '99 itd.


Slazem se u potpunosti.
Treba sacekati bolja vremena.
Treba voditi bugarsku/hrvatsku politiku
 
.. postavio si celu temu na neverovatno glupavim temeljima ..
.. na temeljima ideologije jednog šoviniste ..

.. a šovinizam i nato .. po ideologiji .. nisu daleko jedno od drugog ..

.. ja sam protiv saveza sa nato-m .. ali ne iz razloga koje si naveo ..
.. nego iz istog razloga iz kog je moj deda onomad bio protiv trojnog pakta ..
 
Pošto je postalo već sasvim očigledno da je Vatikan započeo svoj nov krstaški pohod ali ovoga puta po ko zna koji put protiv pravoslavlja i Srba veliki broj takozvanih katoličkih i ostalih zapadnih varvarskih država odazvao se tom pozivu "svete" stolice.

Nama je ostalo jedino da se vratimo svojim iskonskim korenima i da se po ko zna koji put ponovo odupremo svim sredstvima tom varvarsko-nacističkom smradu sa zapada.

Znači ostaje nam samo da se traži puna podrška Rusije, sa Grčkom odmah usprostavidi najbliže i najprisnije veze pogotovo što su Grci svoje istorijsko NE već rekli tom istom zapadu i uspostaviti sve moguće oblike saradnja sa svim ostalim bliskim pravoslavnim državama osim Bugarske jer prošlost nam kaže da se sa njima ne može ništa pouzdano napraviti zbog njihove prevrtljivosti.
 
chudno, ja chuo da je rusija ushla u ww1 zbog srbije :think:

mora da je to neka obraz snp 1389 nashi dveri propaganda :think:

To je bio svetski rat.
Svi su svima objavljivali rat.
Srpska vojska kada je presla Albaniju, nije je docekala saveznicka flota, niti je imala nameru, tek kada je ruski car zapretio da ce separatno da sklopi primirje sa nemcima, rusi su drzali front od baltika do crnog mora, onda su saveznici poslali brodove i prihvatili srpsku vojsku. Posle rata saveznicima je sve to placeno do poslednjeg dinara. To je iznosili oko 2 godisnja budzeta kraljevine.
 
Ujedinjenje sa Rusijom i pravljenje nepobedive i mocne Rusko Srpske Federacije . :cool:

Ostali izbori nas vode u propast i nisu vredni ni pomena .

A srbija je inače planetarano, ma šta planetarno, galaktički bitan faktor, pa Rusija ima interese za ujedinjenje sa Srbojom.

Kad bi ti nekom ko nije sa ove planete čitao postove na ovom forumu i na opsnovu toga stvarao sliku šta je Srbija, jadni vanzemaljac bi stekao utisak da smo u najmanju ruku Borg kolektiv.
 
Poslednja izmena:
Ujedinjenje je za sad nerealno, i ne treba nam, ali saradnja je uvek dobrodosla, i ona postoji.

Gorbacov i Jelcinj su bili kreteni

Ma da, a što se Putin kune u Jelcinja
još mu je i spomenik podigao
izgovori i pravdanje
A tek kako su se šetali po Republici Srpskoj sa budalom Šešeljom i ku...li se kao niko ne sme da nas bombarduje
Pa kada su 95 bombardovali srpsku pobegli kao *****.
isto i 99
Isti su to Rusi.
 

Back
Top