JAT treba prodati Rusima!

Jerry Ropero:
kako nema potrebe? pa sto bi svi leteli preko beograda?

to se nama iz centralne srbije ne isplati. kraljevo ima izvanrednu geografsku lokaciju, cacak 30 km udaljen od ladjevaca, uzice mozda nekih 80, kragujevac 50 km, krusevac 50 km . cela centralna srbija bi mogla/trebala da leti preko ovog aerodroma.

boli me **** da se klackam busom 3 i po sata do beograda da bi leteo negde dalje.

eto ako hoces da imas 3 aerodroma onda bi trebali dai mamo ovaj u kraljevu, onaj u nisu i ovaj beogradski u surcinu. mada ja mislim da treba imati jos minimum jedan aerodrom u vojvodini.

Dabome...Sombor ili Vrsac i zaokruzena prica... :smile:
Novi Sad je i tako blizu Bg-a... :smile:
 
Jerry Ropero:
kako nema potrebe? pa sto bi svi leteli preko beograda?

to se nama iz centralne srbije ne isplati. kraljevo ima izvanrednu geografsku lokaciju, cacak 30 km udaljen od ladjevaca, uzice mozda nekih 80, kragujevac 50 km, krusevac 50 km . cela centralna srbija bi mogla/trebala da leti preko ovog aerodroma.

boli me **** da se klackam busom 3 i po sata do beograda da bi leteo negde dalje.

eto ako hoces da imas 3 aerodroma onda bi trebali dai mamo ovaj u kraljevu, onaj u nisu i ovaj beogradski u surcinu. mada ja mislim da treba imati jos minimum jedan aerodrom u vojvodini.
Pa do nisa ti mozda treba dva sata kolima a i da je vise opet je neralno ocekivati da se na region od milion ljudi pravi aerodrom jer se to nigde ne radi pogoto u zemljama kao sto je Srbij . Mi se trebamo ugledati na zemlje koje su nam slicne po velicini ,broju stanovnika i putnicko-turistickim kapacitetima poput Ceske ,Madjarske ili Slovacke a one sve imaju najvise tri aerodroma mislim ako vec putujes u Namcku ,Englesku ili negde dalje nije toliko bitno stro ces se voziti dva sata ili tri do aerodroma pa stanovnici Pariza putuju iz centra do De Gola najmanje sat i po vremena iako je u njihovom gradu. Znam ja da bi svako od nas voleo da dodje izadje iz kuce u 3 popodne ,a da vec u 6 pije kafu u Amstrerdamu ali to je malo neralno u nasim uslovima .
 
Registra sta da radim ja sam se odmah izjasnio da nisam fensi prema tome imam mnogo kompleksa posebno kada sam u drustvu demokrata ma mi vama sve priznajemo najlepsi ste najpametniji ste sve u superlativu o vama zaista ali jedno necu da vam priznam ali vama to i nije vazno ali ipak cu ovde to napisati NIKADA NECETE VOLETI SRBIJU KAO SRPSKI RADIKALI a sve ostalo vam evo priznajem svuda ste bolji samo me cudi da tako pametne i lepe vas ne prisvoje sebi Ameri jer oni izuzetno cene pamet nego su ljudi procenili toliko su pametni i odgovorni da im treba smanjiti drzavu jer su bas sposobni cak i Albance vise postuju od vas
 
kimbo:
Registra sta da radim ja sam se odmah izjasnio da nisam fensi prema tome imam mnogo kompleksa posebno kada sam u drustvu demokrata ma mi vama sve priznajemo najlepsi ste najpametniji ste sve u superlativu o vama zaista ali jedno necu da vam priznam ali vama to i nije vazno ali ipak cu ovde to napisati NIKADA NECETE VOLETI SRBIJU KAO SRPSKI RADIKALI a sve ostalo vam evo priznajem svuda ste bolji samo me cudi da tako pametne i lepe vas ne prisvoje sebi Ameri jer oni izuzetno cene pamet nego su ljudi procenili toliko su pametni i odgovorni da im treba smanjiti drzavu jer su bas sposobni cak i Albance vise postuju od vas


Ajde, ajde, nemoj da si na kraj srca, mozes ti i bolje od toga. Ovde si samo citirao Vucica. Ali vratimo se na temu...
 
To neko mašta o aerodromima po Srbiji kao što ih ima Hrvatska :grin: Hr ima more i milione turista, a mi nemamo takvu navalu i ne znam ko bi leteo u Kraljevo ili Vršac. Neka se završi autoput Bg-NS, obnovi Bg-Dimitrovgrad i ti su iz jednog u drugi grad za kratko vreme.
A JAT treba da kupi onaj ko najbolje plati i ponudi najbolji razvojni program. Ako su to Rusi ili Indijci, ja nemam ništa protiv.
 
'Aj'...prvo turizam kod nas se ubrzano razvija, narocito planinski, banjski, a ni seoski nam nije zaostao...
Ako vec ne idete, procitajte desavanja sto kulturna, sto kongresna, a da se koncentrisem samo na najavu a i muzicka dogadjanja...
Sve to dovodi gomile ljudi u nasu zemlju, a dovodice jos vise.
kako vec i Jerry a i ja gore napisasmo, tu je i ogroman broj nasih ljudi iz dijaspore, koji ce koristiti svaki slobodan momenat da dodje " kuci" ukoliko se pojave low cost kompanije, sto nije zanemarljivo...nikako :smile:

p.s. Ne zelimo da se uporedjujemo sa Hrvatskom...sto bismo..? :shock:

Uporedjujemo se samo sa boljima od nas...mis'im, tako bi trebalo... :lol:

p.p.s. U Hrvatskoj letnja sezona traje par meseci, a ni tada se turisti bas ne koriste avio-prevozom u tolikoj kolicini, koliko pojedinci to ovde hoce da prikazu...to znam.
 
eremita:
Јаоојј.....то би било просто феноменало....... и онако још увек немамо добре аутопутеве........
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
kao sad pa to????
 
Jerry Ropero:
Beograd -- Srpska avio-kompanija je postala interesantna strancima, pre svega, zbog najavljenog neograničenog broja letova u Evropi.


Odluku o sudbini nacionalne avio-kompanije doneće Vlada Srbije
Namere ruskog Aeroflota i indijske Er Indije u osnovi su iste, ali se njihovi modeli budućeg poslovanja, ukoliko uspeju da kupe Jat ervejz, bitno razlikuju.

U kontaktima koje su do sada imali sa predstavnicima Jata, Rusi nisu krili da žele od srpske države da kupe natpolovični udeo u kompaniji, odnosno najmanje 51 odsto akcija. U tom slučaju bi zadržali naziv kompanije i sve zaposlene, a već su izrazili spremnost da odmah obnove flotu i aktiviraju unutrašnji saobraćaj.

Naime, predstavnici Aeroflota nameravaju da uspostave letove iz Beograda do Niša, Kraljeva (aerodrom Lađevci), Užica (Ponikve) i spremni su da kupe pet manjih aviona za te potrebe, što bi ih koštalo oko sto miliona dolara. Glavni razlog eventualne kupovine bio bi, međutim, mogućnost da iz Beograda, možda već početkom naredne godine, dobiju neograničeni broj letova ka zapadnoj Evropi. Jer, Srbija je parafirala Sporazum o otvorenom nebu i kada počne njegova primena, naša kompanija viće neće morati sa inostranim da ugovara saobraćaj na bazi reciprociteta, već će moći da prevozi putnike po čitavom Starom kontinentu, koliko i gde god želi.


A, kako Rusija, bar za sada, iz svojih strateških interesa odbija da uđe u takav aranžman sa Evropskom unijom, "karta" za neograničeni broj letova do evropskih aerodroma vodi preko - Srbije. Praktično, "višak" polazaka koji im trebaju, a Evropljani im ne dozvoljavaju, Rusi bi nadoknađivali iz Beograda.

Njihovi avioni sletali bi na pistu kraj Surčina i, posle promene oznake leta i ukrcavanja naših putnika, nastavljali put do Londona, Pariza, Ciriha...

Isti "paket" Rusi su nedavno pokušali da dobiju u Italiji. Međutim, italijanska vlada je dozvolila prodaju samo 31 odsto akcija državnog avio-prevoznika Alitalije, pa je ideja o dobijanju "ulaznice" za Evropu - propala. Zato se Aeroflot okrenuo Beogradu i najavio da bi, ukoliko kupi većinski paket akcija u Jat ervejzu, rešio sve goruće probleme.

Rusi, naime, u svojoj floti imaju domaće avione Iljušin i Tupoljev, ali i letelice oba najveća svetska proizvođača, američkog Boinga i evropskog Erbasa. Štaviše, Aeroflot ima udeo u EADS-u, matičnom konzorcijumu evropskih aviona, a u Rusiji se sklapaju njihove letelice A319 i A320. Tako bi, za kratko vreme, mogao da bude rešen spor oko osam Erbasovih aviona ugovorenih za Jat, koji nikada nisu isporučeni, a kapara od 23 miliona dolara je uplaćena, sada već davne, 1998. godine.


Istovremeno, na drugoj strani tasa je ponuda iz Indije. Er Indija i Jat ervejz potpisali su, krajem prošle godine, pismo o namerama, kojim je predviđena saradnja i osnivanje zajedničke kompanije. U sklopu tog dogovora, u Pilotskoj akademiji u Vršcu već se školuju indijski piloti, a predviđen je i odlazak naših letača u Indiju.

Nedavnim udruživanjem dve državne kompanije u jedinstvenu Er Indiju, došlo je i do racionalizacije letova, pa je od postojeće flote 60 aviona postalo višak. Prema saznanjima Novosti, Indijci su ponudili da najbolje od tih letelica dovezu u Beograd i njima prevoze putnike nove, zajedničke kompanije, ka evropskim gradovima u kojima imaju najviše svoje emigracije.

Naravno, i u ovoj računici glavni faktor je mogućnost neograničenog broja letova kada počne primena "Otvorenog neba". Istovremeno, prekookeanske letelice Er Indije počele bi da sleću na Aerodrom Nikola Tesla i odatle, sa srpskim putnicima, nastavljale put do Amerike i Kanade.

Ovakav vid saradnje, međutim, bio bi znatno nepovoljniji za Jat ervejz od ruskog predloga. Jer, Indijci u zajedničku kompaniju ne bi preuzeli sve zaposlene, već samo neophodne kadrove, pre svih deo letačkog osoblja. Ostatak Jata, u ovakvom razvoju događaja, čekala bi krajnje neizvesna sudbina, pošto bi i dalje ostao sa postojećim avionima, prosečno starim više od dve decenije, ali i sa manjim obimom saobraćaja, svedenim na regionalne letove. Novoformirani prevoznik bi, automatski, postao konkurencija ostatku srpske državne kompanije, pa je velika verovatnoća da bi takvim potezom Jat pojeo samog sebe.

Vlada odlučuje

Odluku o sudbini nacionalne avio-kompanije, koja je u stopostotnom vlasništvu države, moraće, svakako, da donese Vlada Srbije. Ukoliko bi se kabinet premijera Koštunice opredelio za varijantu koju predlažu Rusi, morao bi, najverovatnije, da bude raspisan tender za prodaju dela akcija, pošto je reč o javnom preduzeću. O udruživanju sa Indijcima morala bi, takođe, da odlučuje Vlada. U tom slučaju, mogao bi da se raspiše konkurs za izbor strateškog partnera, sa kojim bi se formiralo zajedničko preduzeće, a tu već nisu tako stroga pravila igre kao kod raspisivanja tendera koji podleže Zakonu o javnim nabavkama.

Prvo se javila Lufthansa, pa Air India. Rusi tek na kraju.
Toliko o redosledu.

Ko god kupi JAT - Srbi neće leteti ništa ni jeftinije ni bezbednije.
SRS još manje


eremita:
Дај Боже да Руси добију ЈАТ - то је одлично за нас. На тај начин ће се ИНТЕРЕСИ Русије још више везати за Србију што последично значи да нас неће "пустити низ воду"......
Budva, grad u državi Crna Gora najbolje pokazuje rezultat interesa.
Pored "maternjeg" tu je i Ruski.


SANDRINAbg:
Pametno i nadam se da ce se usvojiti...JAT-u je to jedini izlaz iz bule u kojoj je vec godinama :smile:
Код ког професора сте полагали економију? Да није са БК универзитета, да простите?

Jerry Ropero:
Plus imacemo letove na unutrasnjem trzistu!

Zamisli da ne moras recimo da se klackas autobusom 3 sata od Uzica, Cacka, Kraljeva ibarskom magistralom do Beograda, Novog Sada. Nego odes recimo na aerodrom Ladjevci i za 20e sletis u Bg za manje od 10 minuta!


Ukraineeurovision2007.jpg

Verka Serduchka – Dancing Lasha Tumbai


Hello everybody, my name is Verka Serduchka
Speak English? Nicht verstehen? Speak English? Don't understand?
Let's get dancing

Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Sieben, sieben, eins, zwei
Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Eins, zwei, drei

Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Sieben, sieben, eins, zwei
Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Eins, zwei, drei

Tanz

Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Sieben, sieben, eins, zwei
Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Eins, zwei, drei

Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Sieben, sieben, eins, zwei
Sieben, sieben, ai lyu-lyu
Eins, zwei, drei

Tanzen
Tantsevat horosho
Gde ruki, ruki, ruki
Tanz

I want you sing: aha...
I want you sing: aha...
I want you sing: aha...
I want you sing: aha...

Tanzen

I want you sing: Russia goodbye
I want you sing: Russia goodbye
I want you sing: Russia goodbye I want you sing

Tanzen

Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala...

I want you sing: aha...
I want you sing: aha...
I want you sing: aha...
I want you sing: aha...

I want you sing: Russia goodbye
I want you sing: Russia goodbye
I want you sing: Russia goodbye I want you sing

Tanzen

Ukraina tse klyova
Ukraina lybit tantsuvati
Tantsuemo Maidan

Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala...

Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala... la lalala lalala...
Lala lalala...

Okay, happy end


"Pesma zahvalnica" iz Ukrajine na Eurosong-u 2007.
A kako da im ne zahvale?
 


Ni koreografija na samom kraju nije slučajna...
Pesmu Lasha Tumbai (Russia Goodbye) možete preuzeti direktno od autora


зибен зибен алулу
зибен зибен АЈН ЦВАЈ
зибен зибен алулу
АЈН ЦВАЈ ДРАЈ

Дансинг!

I want you sing - aha
I want you sing - aha

Ај лав ју!
 
SiIent Bob:
Nebi, dok god ne dođu low cost kompanije, a osim Germawnigsa koji leti za Nemačku, ostali su rekli da ne planiraju u skorih par vekova da lete za BG.

Inače, ako Jat kupi Aeroflot - najebao je, ako Jat kupi Air Indija - najebao je... future is gloomy...


Apsolutno tacno,sve gore napisano. Ko god da kupi JAT ne gine im down. Mada im se ni ovako ne smesi bolja buducnost. Mada je mozda malo bolje ako ih kupi Indija. Kako pise u postavljenoj vesti da se ponude prakticno ne razlikuju,ipak se razlikuju. Air India ne zeli da kupi JAT vec da bude kao strateski partner. Da obnove letove za SAD i Kanadu iz BGa,da se piloti iz indije skoluju u nasem avio centru,da uloze u flotu...a Aeroflot zeli da kupi,da ne otpusti nikoga,da vrati sve dugove...
Ko je leteo, ili zna nekoga ko je leteo, Aeroflotom moze da vam kaze da je ,blago receno, prosek. Da ne kazem krs prevoz,usluga i sve ostalo.A osoblje zna da im bude i drsko. Posebno sto su oni njihovi avioni veliki krsevi i non stop im se ruse na domacim letovima. Bar jednom godisnje imaju neku avio nesrecu u Rusiji. Za Indiju ne znam,ali znam da nasi piloti masovno odlaze u indijisku avio kompaniju, jer oni placaju po 3-4 puta vise nego u JATu( u JATu piloti imaju oko 2-3 000 evra paltu,koliko znam).
Vozio sam se sa nekoliko avio kompanija i najprijatnije sam se osecao sa JATom. Ne znam zasto. Nisu nesto posebno,ali imao sam neki veci osecaj sigurnosti nego kod drugih avio kompanija. Znam da ovi nasi piloti nisu normalni i ce,ako treba, bezbedno spustiti avion i bez goriva i bez motora...i bez krila ako treba. :)
 
bogibatina:
...jat treba prodati na medjunarodnom tenderu onom ko ponudi najvecu cenu, najbolji razvojni program i program zaposljavanja...makar to bili iranci...


Pažnja - ko ima slabo srce da ne čita dalje!
Napustite topic odmah!
Upozoreni ste!



Srbi su na balkanski prostor došli krajem 6-og veka. Prodaju imovine započeli krajem 20-og veka sa SPS-om i radikalima, te nastavili u 21-om veku sa demokratama.

Srbi naseljavaju Alfa Centauri u 25-om veku a sa rasprodajom imovine počinju u 28-om ali bez ponavljanja greški iz 20-og veka... Ali opet, ne žele da isporuče intergalaktičkog begunca ujedinjenoj Zvezdanoj Floti.
 
Iron Lord:


Ni koreografija na samom kraju nije slučajna...
Pesmu Lasha Tumbai (Russia Goodbye) možete preuzeti direktno od autora


зибен зибен алулу
зибен зибен АЈН ЦВАЈ
зибен зибен алулу
АЈН ЦВАЈ ДРАЈ

Дансинг!

I want you sing - aha
I want you sing - aha

Ај лав ју!


Украјинци су паћеници, мислим ови из западног дела. Већ 15 година нису под Русима, а већ 5 година их воде прозападни политичари. Који су резултати-најсиромашнија су земља у Европи по БНД/становнику(ако не рачунамо Молдавију, која и није држава ако ћемо право). Мислим стварно, имају море, најплоднију земљу на свету, отворили су се...и изолована Белорусија их шије. Да није ових са Крима и источног дела, Русија би им увела санкције, пропали би скроз.
 

Back
Top