JAT treba prodati Rusima!

Nego, cela ova kombinacija bi se isplatila i komšijama našim, a u našem interesu.

Masa Hrvata i ljudi iz BiH bi bus'evima dolazila do njima najbliže destinacije i putovala tim low cost kompanijama sa naših aerodroma, što bi ih opet bar 3 puta jeftinije došlo, a nama pare u dzep. :smile:
 
Jerry Ropero:
Plus imacemo letove na unutrasnjem trzistu!

Zamisli da ne moras recimo da se klackas autobusom 3 sata od Uzica, Cacka, Kraljeva ibarskom magistralom do Beograda, Novog Sada. Nego odes recimo na aerodrom Ladjevci i za 20e sletis u Bg za manje od 10 minuta!

jeste malo sutra...
a prilazne procedure? a pracenje ruta? a to da kad sletis u beograd treba ti najmanje jos pola sata do centra?

ne pricaj svasta...
 
jomini:
To su livade, a ne aerodromi. Znaš li ti šta sve treba da bude izgrađeno da bi aerodrom za putnički saobraćaj funkcionisao kako treba???

pa nisi u pravu. sto se tice ladjevaca kod kraljeva to je vojni aerodrom koji savrseno funkcionise i pola tog aerodroma bi bilo pretvoreno u civilni deo i koristeno za civilne letove.

znaci aerodromska infrastruktura postoji samo je treba iskoristiti.

sto se tice aerodroma mislim da izgradnja istog nije neko ulaganje, treba ti 1-2 piste , zgrada za kontrolu leta, terminal za putnike i to je to . pogotovo za letove koji se odvijaju unutar jedne drzave ti ne treba nista posebno.
 
Obersturmfuehrer:
jeste malo sutra...
a prilazne procedure? a pracenje ruta? a to da kad sletis u beograd treba ti najmanje jos pola sata do centra?

ne pricaj svasta...


sve to odradjuje kontrola leta koja se nalazi u beogradu i koja je posebna firma vec davno izdvojena iz JAT-a.

drugo od surcina do centra ja stizem za manje od 15 minuta, kakvih pola sata. jedino ti treba vise ako je guzva na gazeli ;)

u svakom slucaju da je i pola sata bolje putovati max 1 sat vremena avionom nego 3.5 sata autobusom koliko ti trenutno treba od recimo Kraljeva do Beograda. Usteda u vremenu je velika.
 
Hahaha zelite da letite meni nije cudno sto zelite da letite kada imate letece predsednike AIR Tadic i Air Kostunica oni su od kako su u novoj vladi vise bili u vazduhu nego na zemlji pa vi ste dosledniji i odaniji svojim partijama nego komunisti i vi biste leteli ocete da ste fensi na silu umesto da zamenite krevete gde spavate koji su stari po deset godina vi bi u rim umesto da popravite zube vi bi u london umesto da razmisljate kako da obezbedite svetliju buducnost za svoju decu kada je vec vasa tamna vi bi u milano ili barsu to je ona politika sta nas briga sto madjarska nema mora ali neka ima mornaricu a kada sve lepo prodate po srbiji sta cemo onda i nama je neko ostavio jat i sve ovo sto ste vi u srbiji prodali sta li cete vi ostaviti svojoj deci ma bas vas briga vazno je da ste fensi i da letite za 20 evra smradovi ste da nema vecih
 
kimbo:
Hahaha zelite da letite meni nije cudno sto zelite da letite kada imate letece predsednike AIR Tadic i Air Kostunica oni su od kako su u novoj vladi vise bili u vazduhu nego na zemlji pa vi ste dosledniji i odaniji svojim partijama nego komunisti i vi biste leteli ocete da ste fensi na silu umesto da zamenite krevete gde spavate koji su stari po deset godina vi bi u rim umesto da popravite zube vi bi u london umesto da razmisljate kako da obezbedite svetliju buducnost za svoju decu kada je vec vasa tamna vi bi u milano ili barsu to je ona politika sta nas briga sto madjarska nema mora ali neka ima mornaricu a kada sve lepo prodate po srbiji sta cemo onda i nama je neko ostavio jat i sve ovo sto ste vi u srbiji prodali sta li cete vi ostaviti svojoj deci ma bas vas briga vazno je da ste fensi i da letite za 20 evra smradovi ste da nema vecih
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
k022.gif
 
SANDRINAbg:
Nego, cela ova kombinacija bi se isplatila i komšijama našim, a u našem interesu.

Masa Hrvata i ljudi iz BiH bi bus'evima dolazila do njima najbliže destinacije i putovala tim low cost kompanijama sa naših aerodroma, što bi ih opet bar 3 puta jeftinije došlo, a nama pare u dzep. :smile:
Većina low cost kompanija već 5 godina lete iz Dobrovnika, Zagreba i Rijeke, širom Evrope.
 
Nema uopste potrebe za Somborom ili Kraljevom ima i kod Zr aerodrom al za zemlju velicine Srbije i njenih putnickih kapaciteta je sasvim dovaljan Surcin i Nis kao i Batajnica za lou-kost letove i eventualno ponikave kod Uzica za male turisticke avione tipa Cesna i slicno a ima jedan slican i u Vrscu ne trebamo se zavaravti sada sa 10 aerdroma nismo mi Grcka ili Hrvatska pa da nam dodje godinje 3 000 000 turista niti ce nam ikad dolaziti , pa da nam je potrebno toliko aerodroma ova tri su sasvim dovoljna ako se obezbedi kvalitetan i jeftin avio-prevoz.
 
Zasto prodati JAT kada nam nova vlada ima para non stop se razmecu koliko su uspesni u finansijama cak smo dobili i DJELICA finansijskog maga kojeg juce na privatni telefon zove vas prijatelj OLI REHN on je inace kao sto je i sam rekao radio u finansijama i bio direktor u necemu sto je slicno kao REAL MADRID u fudbalu
 
svetolik trpkovic:
Nema uopste potrebe za Somborom ili Kraljevom ima i kod Zr aerodrom al za zemlju velicine Srbije i njenih putnickih kapaciteta je sasvim dovaljan Surcin i Nis kao i Batajnica za lou-kost letove i eventualno ponikave kod Uzica za male turisticke avione tipa Cesna i slicno a ima jedan slican i u Vrscu ne trebamo se zavaravti sada sa 10 aerdroma nismo mi Grcka ili Hrvatska pa da nam dodje godinje 3 000 000 turista niti ce nam ikad dolaziti , pa da nam je potrebno toliko aerodroma ova tri su sasvim dovoljna ako se obezbedi kvalitetan i jeftin avio-prevoz.

kako nema potrebe? pa sto bi svi leteli preko beograda?

to se nama iz centralne srbije ne isplati. kraljevo ima izvanrednu geografsku lokaciju, cacak 30 km udaljen od ladjevaca, uzice mozda nekih 80, kragujevac 50 km, krusevac 50 km . cela centralna srbija bi mogla/trebala da leti preko ovog aerodroma.

boli me **** da se klackam busom 3 i po sata do beograda da bi leteo negde dalje.

eto ako hoces da imas 3 aerodroma onda bi trebali dai mamo ovaj u kraljevu, onaj u nisu i ovaj beogradski u surcinu. mada ja mislim da treba imati jos minimum jedan aerodrom u vojvodini.
 
kimbo:
Hahaha zelite da letite meni nije cudno sto zelite da letite kada imate letece predsednike AIR Tadic i Air Kostunica oni su od kako su u novoj vladi vise bili u vazduhu nego na zemlji pa vi ste dosledniji i odaniji svojim partijama nego komunisti i vi biste leteli ocete da ste fensi na silu umesto da zamenite krevete gde spavate koji su stari po deset godina vi bi u rim umesto da popravite zube vi bi u london umesto da razmisljate kako da obezbedite svetliju buducnost za svoju decu kada je vec vasa tamna vi bi u milano ili barsu to je ona politika sta nas briga sto madjarska nema mora ali neka ima mornaricu a kada sve lepo prodate po srbiji sta cemo onda i nama je neko ostavio jat i sve ovo sto ste vi u srbiji prodali sta li cete vi ostaviti svojoj deci ma bas vas briga vazno je da ste fensi i da letite za 20 evra smradovi ste da nema vecih

Mada se s tobom uopste ne slazem po pitanju politickog opredeljenja, u ovom slucaju si u pravu 100%. Ja imam kolegu Slovenca, covek kaze da Slovenija ni jednu kompaniju od strateskog znacaja za drzavu nije privatizovala. A mi molimo da neko dodje da nas kupi, umesto da drzava izdvoji novac za modernizaciju tih kompanija. JAT je kompanija koja ne moze da propadne, samo neko zlonameran moze da tvrdi da je nerentabilna. Trebalo bi da se privatizuje da i nasi ministri imaju neki car od toga.
 
Registra:
Mada se s tobom uopste ne slazem po pitanju politickog opredeljenja, u ovom slucaju si u pravu 100%. Ja imam kolegu Slovenca, covek kaze da Slovenija ni jednu kompaniju od strateskog znacaja za drzavu nije privatizovala. A mi molimo da neko dodje da nas kupi, umesto da drzava izdvoji novac za modernizaciju tih kompanija. JAT je kompanija koja ne moze da propadne, samo neko zlonameran moze da tvrdi da je nerentabilna. Trebalo bi da se privatizuje da i nasi ministri imaju neki car od toga.

JAT je upropašten.
U ovom trenutku je na pljuvometar da dobije zabranu letenja jer ne ispunjava potrebne norme. O tome se naravno u kompaniji zna već dosta dugo, ali niko ne mrda repom da nešto napravi. Ostala sam u čudu kad sam videla da oni prave skupe reklame, a zaposleni im u panici, jer znaju da svakog trenutka može da se stavi katanac.
Ali, valjda je tako lakše za prodaju. Što da rmbačiš, kad možeš samo da pokupiš šuške. A ministri će u svakom slučaju imati ćar od toga, ne brinem se ja za njih uopšte...
 

Back
Top