Jasenovac vs. Blajburg

Хеј, За Дом Спремни, па ди си ми ти? Јел још избегаваш да ми одговориш одакле то Хрвати у Банату, и какви, кад већ по Херцеговини само пише Србин, Србин, Србин...

sve izmedju duvanjskog polja(tomislavgrad) i draca u sjevernoj albaniji se zove CRVENA HRVSTKA
(LjPD-ljetopis popa dukljanina,najstariji slavenski pisani dokument)
 
to su sve izvorna hrvatska imenai prezimena.
sta su drugo rusi,cesi,slovaci nego BIJELI hRVATI.

А Бугари су јамачно ПУРПУРНИ ХРВАТИ, док би Руси могли бити ЗЕЛЕНИ ХРВАТИ...

Па колико то вас Хрвата има? У време Вука Караџића вас ни у Ергцеговни није било, а за 100 година населисте цео свет, и све у дугиним бојама?

Одакле име Јован код Хрвата, објасни ми како је то име настало. Ако не знаш, ја ћу ти објаснити, само немој онда да говориш како си то "већ знао". :lol:
 
to su sve izvorna Hrvatska imenai prezimena.
sta su drugo rusi,cesi,slovaci nego BIJELI HRVATI.

a bugari i srbi su takodjer najvecim djelom porfigentovi Hrvati koji su se mjesali sa balkanskim starosjediocima(iliri,delmati,travunjani,zahumljani,dukljani)i ogorskim(bugarima,ugarima) plemenima.

Hrvati su daleko najveci slavenski narod i daleko najstariji.

Koji si ti fanatik. :mrgreen:

A majke ti, koji li su ti to izvori? Je li jos neki izmisljeni Bizantinci, ili si sve to sam skovao? :oops:
 
sve izmedju duvanjskog polja(tomislavgrad) i draca u sjevernoj albaniji se zove CRVENA hRVSTKA
(LjPD-ljetopis popa dukljanina,najstariji slavenski pisani dokument)

А где се Банат налази? У Херцеговини, или у северној Албанији? Или негде другде?

(LjPD-ljetopis popa dukljanina,najstariji slavenski pisani dokument)

Сачуван једино у преводу са латинског у 17. ст.
 
Pa ja ti odgovorih mesto njega, pohrvice iz Krašova (Carasova). :cool:

krasovani su etnicki Hrvati,i tako se i dan danas izjasnjavaju.
a opstali su samo zato,jer su bili van svetosavskog okruga.
tako su i najveci dio lala u banatu etnicki Hrvati.
no posto su tu svetosavske bradonje harale i "srbstvo"
propagirale,moj pajdo bogart,tj.njegov pradid se je posrbio i prodao svoju Hrvatsku svjest za zaku brasna istim.:mrgreen:
 
А где се Банат налази? У Херцеговини, или у северној Албанији? Или негде другде?



Сачуван једино у преводу са латинског у 17. ст.

vec sam ti rekao Hrvatski pobratime,lale su nista drugo do Hrvati(bunjevci) koji su se u 17.stoljecu naselili u te ugarske krajeve,koje se danas igrom poviesnih slucajeva nalazi u granicama tzv.srbije.
Hrvati koji su se po-pravoslavili a u 19.stoljecu asimilirali u novonastalu naciju tzv.srba.:mrgreen:
 
dali je za tebe cinjenica da je netko iz Tomislavgrada (ili ti Duvna, kako hoces) automatski dokaz da je "ujko"..
nebi trebalo da tako olako prozivas i tituliras ljude...:mrgreen:

Ако неко постује и на другим форумима, где се потписује као Анте, Макс и ЗДС (За Дом Спремни) и где се на пар њих и јавно декларисао као присталица усташтва, који речи Србин и Србија никад не напише са великим почетним словом, и увек их стави под знаке навода, док велико Х пише и тамо где по правопису не треба (у придевима хрватски, хрватско итд.), како би га ти назвала? Који по православљу најгоре пљује, називајући га "Вуду-магијом", док се истовремено назива Хрватом и католиком, а не атеистом, како би га назвала? Оцем фратром, бечким дечаком? Часним оцем папом? Партизаном? Комунистом? Па лик је и на Црној Легији писао, шта ти је...
 
sve izmedju duvanjskog polja(tomislavgrad) i draca u sjevernoj albaniji se zove CRVENA HRVSTKA
(LjPD-ljetopis popa dukljanina,najstariji slavenski pisani dokument)

Najstariji slavenski pisani dokument :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ajme! :mrgreen: A je li ti, znas li kada je uopšte LjPD nastao?

Bogarte: Ja mislim da je ovaj za ignore, pogledaj samo gluposti koje piše; mislim bilo bi interesantno razgovarati sa nekim ultranacionalistom koji se barem poziva na izvore, ali ovaj nema ni sam pojma o čemu priča. Izmišlja tamo neke tobože vizantijske pisce ("Nikola Akominat") i tvrdi da je LjPD najstariji slovenski pisani dokument. :roll:
 
vec sam ti rekao hrvatski pobratime,lale su nista drugo do hrvati(bunjevci) koji su se u 17.stoljecu naselili u te ugarske krajeve,koje se danas igrom poviesnih slucajeva nalazi u granicama tzv.srbije.

Е видиш, Лале нису Буњевци, него су нешто потпуно засебно, чак и не живе на истој територији. Ово што си написао је таква глупост, као да си рекао да су Херцеговци Мађари.

Да ли знаш где је Банат? Ајде брзо на Гугл...
 
Bogarte: Ja mislim da je ovaj za ignore, pogledaj samo gluposti koje piše; mislim bilo bi interesantno razgovarati sa nekim ultranacionalistom koji se barem poziva na izvore, ali ovaj nema ni sam pojma o čemu priča. Izmišlja tamo neke tobože vizantijske pisce ("Nikola Akominat") i tvrdi da je LjPD najstariji slovenski pisani dokument. :roll:

Ја сам већ рекао ко је, и благовремено сам о томе обавестио и модерацију Политике, и модерацију Историје још док је био под модерацијом, и он овде пише уз њихово допуштење. А не пада ми на памет да га стављам на "игноре", ако је њему дозвољено да се за*ебава и теме претвара у спрдачину (а очигледно јесте), онда је дозвољено и свима.
 
krasovani su etnicki Hrvati,i tako se i dan danas izjasnjavaju.
a opstali su samo zato,jer su bili van svetosavskog okruga.
tako su i najveci dio lala u banatu etnicki Hrvati.
no posto su tu svetosavske bradonje harale i "srbstvo"
propagirale,moj pajdo bogart,tj.njegov pradid se je posrbio i prodao svoju Hrvatsku svjest za zaku brasna istim.:mrgreen:

Krašovani su poreklom iz istočne Srbije. Hoćeš li sad tvrditi da je i tu IKADA bilo Hrvata? :lol: A njih ima ko 5.000 od milionskih lala. :wink: Inače oni su se smatrali Srbima do sredine prošlog stoleća, kada su Hrvati (rumunski popisi stanovništva). Interesantan primer "pohrvica", zar ne? :oops:

Doduše, kada malo bolje razmislim, Ante Starčević i JESTE govorio da je to Timoka sve hrvatsko kada se malo primirio (pre je tvrdio da je hrvatsko sve do Crnog Mora). :mrgreen:
 
Niko ne spori da je 600.000 ljudi nestalo sa prostora Nezavisne Države Hrvatske, ali moraš biti i realista i znati da je u Jasenovcu umoreno 72.000 potvrđenih (još koji desetak hiljada se tek treba potvrditi).



Molim onoga ko je pre jedno 2-3 sedmice postavio link ka sajtu gde se po imenima i prezimenima i nazivima mesta, odnosno početnim slovima može pretraživati spisak registrovanih žrtava Jasenovca da taj isti link postavi ovde, kako bi Slaven777 mogao da vidi da cifra koju on spominje se potroši na prva dva slova abecede.

Slavene što se pre pomirite s tim biće vam lakše. I niko tebe ne optužuje za taj jadni narod koji je tamo postradao, pa da trebaš da umanjuješ broj kako bi dobio manju kaznu.
To su uradili neki drugi "ljudi" i ti lično za te zločine ne snosiš nikakvu odgovornost, ali ako zastupaš tvrdnje u kojima se umanjuje broj postradalih, a utvrđen od nekoliko nezavisnih i nejugoslovenskih komisija, onda na taj način postaješ, na posredan način, sudionik u tom zločinu.
 
Е видиш, Лале нису Буњевци, него су нешто потпуно засебно, чак и не живе на истој територији. Ово што си написао је таква глупост, као да си рекао да су Херцеговци Мађари.

Да ли знаш где је Банат? Ајде брзо на Гугл...


kako nebi znao di je Hrvatski banat,sjeveroistocna granica Hrvatske i rumunjske.:mrgreen:

srijem,banat i backa..tri srca junacka.:heart:
srijem,banat i backa tri srca Hrvatska.:D
 
krasovani su etnicki Hrvati,i tako se i dan danas izjasnjavaju.
a opstali su samo zato,jer su bili van svetosavskog okruga.
tako su i najveci dio lala u banatu etnicki Hrvati.
no posto su tu svetosavske bradonje harale i "srbstvo"
propagirale,moj pajdo bogart,tj.njegov pradid se je posrbio i prodao svoju Hrvatsku svjest za zaku brasna istim.:mrgreen:

хехехе који си ти комедијаш :mrgreen:
 
Krašovani su poreklom iz istočne Srbije. Hoćeš li sad tvrditi da je i tu IKADA bilo Hrvata? :lol: A njih ima ko 5.000 od milionskih lala. :wink: Inače oni su se smatrali Srbima do sredine prošlog stoleća, kada su Hrvati (rumunski popisi stanovništva). Interesantan primer "pohrvica", zar ne? :oops:

Doduše, kada malo bolje razmislim, Ante Starčević i JESTE govorio da je to Timoka sve hrvatsko kada se malo primirio (pre je tvrdio da je hrvatsko sve do Crnog Mora). :mrgreen:

slAvene,odakle si ti ono Hrvatski rode?
pravi srbin bi uvik reka slOven,jel tako?:mrgreen:
 
vec sam ti rekao Hrvatski pobratime,lale su nista drugo do Hrvati(bunjevci) koji su se u 17.stoljecu naselili u te ugarske krajeve,koje se danas igrom poviesnih slucajeva nalazi u granicama tzv.srbije.
Hrvati koji su se po-pravoslavili a u 19.stoljecu asimilirali u novonastalu naciju tzv.srba.:mrgreen:

A kako objašnjavaš činjenicu da je bilo Srba i pre dolaska Bunjevaca? Jesi li ti ikada čuo za Veliku Seobu Srba 1690. godine, odnosno 1739. godine? Jesi li ikada čuo za srpske despote u Sremu, Banatu, Slavoniji i Bačkoj, za cara Jovana Nenada?

P.S. Bunjevci nisu naselili Banat. Još neznanja. :lol:
 
У Банату католика никад није било осим Мађара, а за Хрвате нико никад није ни чуо. Више су људи слушали о Марсовцима.

cuj nije bilo katolika.
a madjari su valjda svetosavci ili budisti?!

kad covik koji nezna poviest vidi danasnju ist.hrcegovinu i crnugoru,reka bi,da i tamo nije bilo Hrvata i katolika.

a do nepunih 300godina je sve tamo od trIbinja do albanije bilo katolicko i najvecim djelom i Hrvatsko.

prvi "srbski" vladar,kuca nemanje su bili katolici,i najvirovatnije i etnicki Hrvati.
raska je bila najistocnija Hrvatska knezevina/zupanija CRVENE HRVATSKE.

iz koje se je izrodila moderna "srpska" nacija.:mrgreen:
 
A kako objašnjavaš činjenicu da je bilo Srba i pre dolaska Bunjevaca? Jesi li ti ikada čuo za Veliku Seobu Srba 1690. godine, odnosno 1739. godine? Jesi li ikada čuo za srpske despote u Sremu, Banatu, Slavoniji i Bačkoj, za cara Jovana Nenada?

P.S. Bunjevci nisu naselili Banat. Još neznanja. :lol:

arsenije CArnojevic je bio Hrvat CAkavac.:mrgreen:
jerbo da je bio "srbin" valjda bi se zvao STOrnojevic.:D
a seoba je bila "seoba Hrvata".
i tocno je da su se ti Hrvati naselili u ovo sto se
danas "vojvodina" zove.
usput titula "vojvoda" je Hrvatskog porijekla.
imas "vojvode" u sinjskoj alki.:mrgreen:

jadni "srbi",sve sto imaju dobili su od Hrvata.:mrgreen:
 
Niko ne spori da je 600.000 ljudi nestalo sa prostora Nezavisne Države Hrvatske, ali moraš biti i realista i znati da je u Jasenovcu umoreno 72.000 potvrđenih (još koji desetak hiljada se tek treba potvrditi).



Molim onoga ko je pre jedno 2-3 sedmice postavio link ka sajtu gde se po imenima i prezimenima i nazivima mesta, odnosno početnim slovima može pretraživati spisak registrovanih žrtava Jasenovca da taj isti link postavi ovde, kako bi Slaven777 mogao da vidi da cifra koju on spominje se potroši na prva dva slova abecede.

Slavene što se pre pomirite s tim biće vam lakše. I niko tebe ne optužuje za taj jadni narod koji je tamo postradao, pa da trebaš da umanjuješ broj kako bi dobio manju kaznu.
To su uradili neki drugi "ljudi" i ti lično za te zločine ne snosiš nikakvu odgovornost, ali ako zastupaš tvrdnje u kojima se umanjuje broj postradalih, a utvrđen od nekoliko nezavisnih i nejugoslovenskih komisija, onda na taj način postaješ, na posredan način, sudionik u tom zločinu.

Ajde.
 

Back
Top