Jake tj. maskulirane zene

Imati stav si podveo pod "lupanje sakom o sto"?!
Muskarci kadgod ne mogu da prate zenu u njenim stavovima (usled nedostatka argumenata za sopstveni stav) sloze pricu o "verbalnoj agresiji". Postenije bi bilo da se lepo kaze "ne mogu da pratim, ne mogu da slusam, ne kapiram, ne znam o cemu pricas, toliki mi kapacitet,..."

Nije imanja stava lupanje sakom o sto, lupanje je reci "necu, ne zelim" i sl.
Nije problem ispratiti, mada ima ljudi koji nece priznati da je druga strana u pravu ma sta god radili, vazi za oba pola, jer taj ponos je cudo.

Zamislimo situaciju gde se dvoje svadjaju oko odlaska na more, ona hoce, on nece.
"Kakav si ti, tebe bas briga kako se ja osecam, nismo isli na more 3 godine, sedimo tu k'o neki idioti, meni to ne treba vise, je l' ti jasno? Ako neces ti, kupim bre stvari i idem (sa nekim drugim), pa ti sedi kao idiot".

Na to se vec ne moze odgovoriti "ne mogu da pratim, ne kapiram" jer vec neko poteze ucenama i odlasku kod nekog drugog, sto spada u emotivnu manipulaciju.
Svaki konflikt se moze razresiti bez uvreda, prozivki i pretnji.
 
Citam po forumu a i primetih tako neke zene koje su jake ili bolje receno maskulirane, njihova je zadnja, lupaju sakom o sto, kako ona kaze, tako je, znaju da manipulisu, ucene i sl., jednostavno verbalno su agresivne, a uz prave okolnosti mozda je moguca i neka vrsta fizicke agresije.
E sad, meni se cini da takve zene drustvo smatra za jake, nezavisne, koje imaju svoje misljenje, ne boje se da stanu iza svojih stavova i sl.


Mozda ih neko i smatra ali postoji razlika a te o kojima pišeš su muškarače.
Ženstvene koliko i Bata Živojinović u suknji.

Odakle pojava takvih zena? Da li su muskarci postali feminizirani a zene maskulirane, pa su se razlike izmedju polova iskrivile ili sta je u pitanju?
Da li mislite da zenama, damama prilici takvo ponasanje? Kako muskarci reaguju na takve zene i kako se nose sa njima?

Ko će ga znati...hormonska neravnoteža u korist testosterona ( i žene ga imaju), nesposobnost za orgazam, crnogorsko poreklo, loša prođa kod muškaraca...who cares.
 
Citam po forumu a i primetih tako neke zene koje su jake ili bolje receno maskulirane, njihova je zadnja, lupaju sakom o sto, kako ona kaze, tako je, znaju da manipulisu, ucene i sl., jednostavno verbalno su agresivne, a uz prave okolnosti mozda je moguca i neka vrsta fizicke agresije.
E sad, meni se cini da takve zene drustvo smatra za jake, nezavisne, koje imaju svoje misljenje, ne boje se da stanu iza svojih stavova i sl.

Odakle pojava takvih zena? Da li su muskarci postali feminizirani a zene maskulirane, pa su se razlike izmedju polova iskrivile ili sta je u pitanju?
Da li mislite da zenama, damama prilici takvo ponasanje? Kako muskarci reaguju na takve zene i kako se nose sa njima?

Možda razlike nikada nisu bile tako jasno fiziološki izražene koliko su bile nametnute vaspitanjem?
 
ne volim drusne žene
žene treba da su male slatke krhke i da mogu da stanu u kofer

ooooooooooooooooooooooh :pljus:.......:ogledalo:
ta sam......:uja:
:zcepanje:

- - - - - - - - - -

a mozda nije za krevet nego chischenje I kuvanje

dabome :cistinaocare:
što ima jedna što je dobra za chischenje....unikat :metla2:

jedva napisah ovaj reč vako .....sa copy-paste :eek::lol:
 
Poslednja izmena:
hm..biti jaka osoba, muskarac ili zena, svejedno, ne podrazumeva agresiju, bar ne bi trebalo. meni to znaci imati stav, i znati odbraniti svoj stav...agresija bilo koje vrste je izraz kukavicluka, nesigurnosti, nepotrebnog dokazivanja takozvane jacine, tako da to o cemu ti ovde postavljas pitanje veze nema sa jacinom karaktera, nego sa poremecienim shvatanjem tog pojma.
a jacina zenske osobe ne znaci da ona nije dama (ako pod tim podrazumevas fino i vaspitano, umereno ponasanje) i sigurno ne podrazumeva izraz ,,maskulirana'' taj izraz se odnosi na fizicki izgled, a mislim da to ovde nije tema.
 
Nije imanja stava lupanje sakom o sto, lupanje je reci "necu, ne zelim" i sl.
Nije problem ispratiti, mada ima ljudi koji nece priznati da je druga strana u pravu ma sta god radili, vazi za oba pola, jer taj ponos je cudo.

Zamislimo situaciju gde se dvoje svadjaju oko odlaska na more, ona hoce, on nece.
"Kakav si ti, tebe bas briga kako se ja osecam, nismo isli na more 3 godine, sedimo tu k'o neki idioti, meni to ne treba vise, je l' ti jasno? Ako neces ti, kupim bre stvari i idem (sa nekim drugim), pa ti sedi kao idiot".


Na to se vec ne moze odgovoriti "ne mogu da pratim, ne kapiram" jer vec neko poteze ucenama i odlasku kod nekog drugog, sto spada u emotivnu manipulaciju.
Svaki konflikt se moze razresiti bez uvreda, prozivki i pretnji.
Kad se dodje na nivo da par ovako komunicira, sasvim je nebitno ko je u pravu, ko sta zeli ili ne zeli, prosto vise i ne mora da budu zajedno.
 
Galamdzije, kamiondzije, pecinske zene I te tako sirovije su priichno bezopasne.Prave sivonje su ove sto se prave fine, samo trepkaju okicama a u glavi Arnold.

Jesu bezopasne ali su dosadne jer podizu pritisak bez smisla i razloga.
Kod mene vazi, ne svadjam se ili ti u dve tihe recenice unistim sve. Ukoliko postoji razlog za svadju nisam fina, naprotiv, vrlo sam pogana ali takvih povoda je malo, malo pa premalo. U 99% situacija razloga za svadju nema.
Sto se jacine tice, svadja, osecanje nadmoci i lose procene olako date ti magle um a jake osobe uvek imaju cist um.
One se ne svadjaju danas da bi sutra zaboravile, ne menjaju lako misljenje jer je isto rezultat procene, ne ljube se svima jer paze na svoja ledja, one su kao macke, umiljate sa drugima ali pre svega svoje. Nije dzaba lavez namenjen psima, oni su bezopasni ali zivahni a macke prepredene ali mazne.
To ti je tvoja podela na glasne i kenjkave. Kenjkava ne znaci slaba vec ogradjena zena koja uvek pazi kako ce se docekati ako padne.
 
hm..biti jaka osoba, muskarac ili zena, svejedno, ne podrazumeva agresiju, bar ne bi trebalo. meni to znaci imati stav, i znati odbraniti svoj stav...agresija bilo koje vrste je izraz kukavicluka, nesigurnosti, nepotrebnog dokazivanja takozvane jacine, tako da to o cemu ti ovde postavljas pitanje veze nema sa jacinom karaktera, nego sa poremecienim shvatanjem tog pojma.
a jacina zenske osobe ne znaci da ona nije dama (ako pod tim podrazumevas fino i vaspitano, umereno ponasanje) i sigurno ne podrazumeva izraz ,,maskulirana'' taj izraz se odnosi na fizicki izgled, a mislim da to ovde nije tema.

Da. ...
 

Back
Top