Jahanje

Malo puno trazis ;) U principu bih ti preporucila kk Beograd na hipodromu, meni se njihova skola jahanja jako dopada, treneri su dobri i strpljivi, imaju konje za sve uzraste i velicine jahaca. Imaju i zatvoren manjez, sto ostali nemaju. Takodje redovno pisu svoje ucenike na takmicenja u dresurnom jahanju, e sad ne znam da li ti to spada u regularnu cenu ili je to nesto extra (jer ima klubova gde ako hoces da se takmicis ili moras da imas svog konja ili da ga iznajmis).
 
za stremen...nemaju bog zna puno konja...ne znam ni ja tacno, ali dovoljno...
konji su ok, trener(i) ok.... i bave se preponama, tako da ti to preporucujem ako hoces time da se bavis.. trenutno nisu velike grupe, posto grupe ni nema... za sad par mojih drugarica tamo , 5, 6 treniraju...tako da... valjda si shvatila :)

slazem se sa triniti za bg... izlazak na takmicenje se ne naplacuje, tj sve sada u cenu, pa kad se spremis odes na dresuru sa Miskom zvanim Andeljom :P
 
o hvala bogu pa nađoh ovaj forum! :worth: nadam se ćete mi pomoći! jahala sam 5 godina rekreativno ali poslednjih 7-8 godina ne jašem. znam da svi to pitaju, ali ako biste mogli još jednom da ponovite koje su sve škole i klubovi u beogradu i kakvi su vaši utisci? kad sam ja išla, na hipodromu ništa nije bilo baš dobro, milicionar takođe komplikovan, surčin ne znam ni da je postojao, za pančevo nisam tad znala. zanima me kako sada stoje stvari, ima li neki klub gde je dobra organizacija, dođeš, jašeš, ne zavitlavaju te, ne usporavaju ti napredak, normalni, ozbiljni treneri, normalni konji (koliko je to moguće), normalna oprema a ne sve ko sa deponije i tako to. majke mi, pre 10 godina nije bilo takvih! sve je bilo totalno kaubojski. jedan dan dođeš pa čekaš 4-5 sati, drugi dan ni ne dođe trener, treći dan te baci pobesneli pastuv jer ga nisu izveli 3 dana. :besna: da ne pominjem kakve smo sve konje jahali! :dontunderstand: za druge klubove sam čula ili slične priče ili da je sve do nivoa prvog osnovne i nema daljeg napretka. pa biraj! :dash: ja bih samo neki normalan odnos, ko da sma došla u teniski klub ili na pilates. ništa epohalno... recimo da mi je sad cena u drugom planu pošto sam se baš baš uželela a već neko vreme ne mogu da nađem ništa. eto. hvala puno!:bye:



UUuuu mn000g00 0cesh :D l0l...xDD...
 
znači kk beograd... a jel izlaze i na staze i u parkur? kad sam ja jahala oni su imali neki dogovor da imaju svoj lični manjež ali ne izlaze van njega. il se bar tako pričalo... šta je još ostalo na hipodromu? oni, dundić, još neko?
 
e ovako, imam 15 i po godina ( mislim da ova polovina nije ni bitna :P ), zivim u Sr. Kamenici. Zeleo bih da krenem u skolu jahanja, znaci ono od samih osnova, za pocetnike, posto sam jednom jahao, kada sam bio jako mali. Sada me zanima koju skolu jahanja mi preporucujete u blizini Novog Sada. sto se tice placanja, do nekih deset hiljada,ali svakako sto jeftinije to bolje. znam za St. George koji je na kamenjaru, posto par puta kada sam isao na adice video sam da tamo jashu konje, ali nisam isao da se raspitam. Nisam bas puno upucen u sve ovo, ali nadam se da cu krenuti na te casove, cak mozda pre pocetka avgusta. Nadam se da cete mi pomoci, posto sam citao razne vase komentare i vidim da tu ima ljudi koji znaju brdo stvari o ovom sportu. Nemam neku zelju da jednog dana postanem dzokej, ali zelim da naucim da jasem jer stvarno volim ove ogromne, ali veoma pitome zivotinje. unapred, hvala
 
hvala. vec sam danas nasao taj sajt, i zvao da pitam coveka, pokupio neke informacije. ako imas neke lepe reci za Petras, to mi svakako ide u prilog, a ja sam iz sremske kamenice, tako da mi treba oko 10 minuta najvise do petrasa... hvala u svakom slucaju. ako jos neko drugi ima neku sugestiju, samo neka predlozi! :)
 
nema na cemu :P pa stvarno nemam veze s tim klubom, tako da ne znam nista....deluje mi ok....najbolje ti je idi prvo tamo da vidis kako sve funkcionise, da li ti se svidja...ali za pocetak ti je svejedno koji ces klub, u svakom ces nauciti osnove, a posle otom potom...prema tome sta te bude zanimalo trazi klub....

ps najjace ti je ono 'mislim da ova polovina nije bitna' hahaha :D
 
hehe. pa otici cu onda sledece nedelje, tacnije u ponedeljak, taman kad se drugarica vrati iz kampa, pa cemo onda zajedno. kada sam zvao petras da pitam javila se verovatno mama od tog trenera i rekla da je to otvorenog tipa i da mogu da dodjem kad kod hocu. to mi nekako najvise odgovara posto mi je najblize, a i kao sto sama kazes, za pocetak mi je svejedno.
 
pa lepo onda... cerka mog (bivseg) profesora ide u petras, ali...nemam kontakta s njim vise, tako da ne mogu pokupiti informacije, ali nisu se zalili na klub...
srecno s jahanjem :)
 

Back
Top