Jafa munchmallow povučen iz prodaje u Hrvatskoj

Belgradeboy

Elita
Moderator
Poruka
15.595
Screenshot_20231009-210103.png


https://n1info.rs/region/konzum-povlaci-mancmelou/
 
Nova riječ 😁
Organoleptička svojstva (organo- + grč. ληπτός: koji se može uzeti), svojstva hrane, odn. prehrambenih proizvodâ što se određuju ljudskim osjetilima, a ne mogu se odrediti instrumentalnim analitičkim tehnikama i egzaktnim mjerenjem. Kakvoća prehrambenih proizvoda određena je njihovima fizikalno-kemijskim značajkama, nutritivnom i energetskom vrijednošću te organoleptičkim svojstvima kao što su izgled, boja, miris i okus. Pod izgledom proizvoda razumijeva se njegov oblik i veličina te značajke koje se ispituju opipom rukom ili jezikom, npr. viskoznost, čvrstoća, tvrdoća, rastezljivost, plastičnost, hrskavost i sl. Organoleptička svojstva određuju se ocjenjivanjem, a ocjenjivači su najčešće prehrambeni tehnolozi educirani za takva ispitivanja. Svako se svojstvo vrjednuje određenim rasponom bodova ili mu se pridaje neka druga dogovorena ocjena, a za svaku se skupinu proizvoda izrađuju normirane tablice raspona bodova ili ocjenâ kojima se služe ocjenjivači
 
Ja sam jeo manč pre pola godine otprilike i nisam primetio nista lose. Ajde probacu da vidim da li osećam neku razliku. Napolitanke njihove nisam jeo vise od godinu dana. Isto nisam primetio tada loš ukus. Ja sam prestao da ih jedem pre tri godine, a bile su Jafine najbolje, jer su mi dosadile. Kao sto sam prestao da jedem Domaćicu koju je baš Jafa upropastila kad je kupila Banat.
 
Одавно причам да је све променило укус па ме прозову размаженом и да умишљам. Ретко шта је као некада. Наћи добру чоколаду а да не удара по ушима ценом данас је мисија. Пре су све сем табли и Милке биле добре.
 
To zavisi i od transporta tj špedicije, ako prilikom istovara paletu zaborave na suncu ili lamion nema klimu itd. Promeni se ukus i izgled hrane. Jednom kupio u metrou, otvorio a mančmelou pobeleo, krut, bezukusan. Odmah vratio i tražio pare izgubio sam pola sata.

U konzumu u hr kupio neki k+ slatkiš, fotkao i poslao im oni sutradan došli sa punom korpom k+ proizvoda a odozgo mašna. Bio me blam živi pojeo :rumenko:
 
Одавно причам да је све променило укус па ме прозову размаженом и да умишљам. Ретко шта је као некада. Наћи добру чоколаду а да не удара по ушима ценом данас је мисија. Пре су све сем табли и Милке биле добре.
Alhemičari tehnolozi, neće da može.
 

Back
Top