Supa iz kesice

zendeli

Elita
Moderator
Poruka
15.261
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?
 
Supu iz kesice ponekad, ali uglavnom u vodu prvo ubacim iseckanu šargarepu ili brokoli jer mi nekako prazna.
Konzervisani kukuruz i pasulj za tortilje.
Paštete uglavnom riblje za vreme posta. Sardine i tunjevine povremeno.
One mešavine iz kesica za ćufte, sarmu i slično nikada, ali mešavine za riblju čorbu uvek i to isključivo alevinu.
 
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?

Nisam nesto izbirljiv za hranu, ali stvarno se ne secam kad sam nesto pojeo iz konzerve/kesice.
Nemam nista protiv toga, milsim da ima jako kvalitetne konzervirane hrane (koja bude i skuplja malo).

Covek treba samo da cita nutritivni sastav i da pazi da ne pretera sa secerom, solju, i zasicenim masnim kiselinama i da unese dovoljno proteina. I to je sve sto se tice ishrane.
 
Нисам љубитељ конзерви, паштета, салама али када се прехладим или немам времена да кувам домаћу супу певац супу обавезно имам у кући и волим је. Ја то попијем као чај.
 
Nikad ne jedem nista iz konzerve, to je po meni hrana za mačke.
Trudite se da izbegavate sve u konzervu crevo i sli.
Nutritivan vrednost mozda i pise da je dobra ali toksin Botulin rado zalazi po konzervama.
Kesice pa tek ne!
 
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?
Jedem puno toga po nekad, jedino ne mogu pire iz kesice ne dopada mi se ali to je verovatno zato sto ne umem lepo da ga skuvam. Trudim se da mi obroci budu zdraviji ali to je po meni blago rečeno prevara i način da se narodu uzme više para za iste proizvode, pa se pitam sta je to danas uopšte zdravo.
 
Та супа из кесице је добра кад се има висока температураили дијареја.
Има добро избалансиране електеолите.
Па чак и кад се пацијент припрема за колоноскопију, савет гастроентеролога је да се скува, процеди од тестенине и опиљака поврћа и попије у што већој количини.
Имам увек у кући оне дехидрогенизоване коцке пилеће, говеђе...
 
Та супа из кесице је добра кад се има висока температураили дијареја.
Има добро избалансиране електеолите.
Па чак и кад се пацијент припрема за колоноскопију, савет гастроентеролога је да се скува, процеди од тестенине и опиљака поврћа и попије у што већој количини.
Имам увек у кући оне дехидрогенизоване коцке пилеће, говеђе...
Na zapadu se koristi Gastrografin kao medicinsko sredstvo za ciscenje pre kolonoskopije.
Tesko da se na taj nacin neko osudi od gastroenterologa a da nije iz Srbije🙂 da koloskopira sa supicu u zeludac i deo u debelo crevo( aspiracija ).
 
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?

Sve manje iz kesice i gotovo ne

A evo ti jedan super brzi recept

Uzmes:
- Frikom Carsku mešavinu
- 2-3 čena belog luka
- 2 jaja
- kašika griza
- mozes i jednu kockicu za supu ali moze i bez...
- Naravno zacini po zelji, Vegeta/Zacin i biber svakako

- Stavis u lonac malo ulja i iseckas 2-3 čena belog luka...
- Posle minut-dva istreseš Carsku mešavinu
- Dodaš Zacin, biber i sl. (i ako hoces kockicu za supu, a moze i bez)
- Naspes 1,5-2 L vode

Pustis da to krcka 15-20 minuta, bolje malo duze da ispari visak vode, a ostatak bude skladnog ukusa i dobro se ukuva

U ciniju umutis 2 jaja i kasiku griza i umuceno sipas u lonac

Izmesas sve i jos jedno 5 minuta krckas...

Ekstra supica/corbica 😎

Mozes u to nekad dodati i neki pileci batak ako hoces s mesom, ali i ovako je top


...
 
@Grom_sa_neba!, pogledaj kakav sam humus zamutio:

IMG_20240316_174823.jpg


🐈

Btw. prije neki dan kupio 20 vrećica goveđe bojler juhe, neka srpska firma Fineta, samo 29 centi na sniženju, Maggi se može sakrit.
Cijela kuća miriše.
 
Ne znam da li je bila tema, ako jeste @Red ce to da spoji.
Jedete li tu hranu iz kesice, konzerve?
Supe, pire, gulas, pasteta?
Odmah da kazem da ja jedem ali vidim ovde povremeno kritike na takvu vrstu hrane, nesto mislim nece me ubiti ako ponekad pojedem.
Kad smo postali toliko okrenuti ka zdravlju da je jedna supica ili pašteta smrtni grijeh?
Jedem cesto, to sa zdravljem su izmislili teoreticara zavjera, ljudi nikad nisu duze zivjeli nego danas.
 
Stani, ovo zbog nekog dijet rezima vagas ili? 🤔

I o cemu se tu radi ?
Jel sa nekim ukusom dodatnim ili?

...
Nije dijet-režim već sam eksperimentirao zbog promjene težine prije i poslije kuhanja, da znam koliko limuna trebam staviti.

100% prirodan, radio sam sa suhim slanutkom i tahini je isto pravljen od sezama, ništa nije kupljeno gotovo.
Inače 200 grama kupovnog koji ovome nije ni do koljena košta 2 eura, mene 700 grama domaćeg koštalo 2.50 eura.
Kupio sezam u BiH, duplo jeftiniji nego tu, a slanutak je svugdje bagatelan.

165 gr. suhog slanutka
165 gr. sezama
1 režanj češnjaka
100 ml. limunovog soka
100 ml. vode od kuhanja slanutka (aquafaba)
 

Back
Top