Izložba u „Kući užasa“ o zločinima u Vojvodini 1945.

HappyFuneral

Domaćin
Poruka
4.544
U muzeju “Kuća užasa” u Budimpešti otvorena je izložba posvećena stradanju mađarskih stanovnika Vojvodine 1944. i 1945. godine.
Tibor Navračić, vicepremijer Mađarske

Dejan Šahović, ambasador Srbije, na otvaranju izložbe saopštio je da će novi komitet istoričara, koji je formiran u januaru ove godine, u potpunosti istražiti sve detalje tih zbivanja, što je mađarski dnevnik ”Mađar hirlap” okarakterisao kao prvo priznanje zvanične Srbije da su se ti događaji uopšte zbili.



Mađarski istraživači tvrde da su od ukupno pola miliona Mađara koji su krajem Drugog svetskog rata živeli u Vojvodini jugoslovenski komunisti pobili 15.000 do 20.000, dok je 84.000 pobeglo.

Brutalnost ovih zločina odgovarala je brutalnosti sa kojom su mađarske snage 1942. ubijale Srbe, Jevreje i partizane, ali direktorka muzeja Marija Šmit tvrdi da je 1944. i 1945. u ovoj oblasti po naređenju tadašnjeg jugoslovenskog lidera Josipa Broza Tita ubijeno i 15.000 potpuno nedužnih ljudi, samo zato što su bili Mađari.

Na otvaranju izložbe je govorio i Tibor Navračič, zamenik mađarskog premijera, koji je zaključio da bi “ovo mogla da bude poslednja neispričana priča u centralnoj Evropi”.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/237491/Izlozba-u-Kuci-uzasa-o-zlocinima-u-Vojvodini-1945

Bice "Cinili mi zlocine, cinili vi, sada vratite Vojvodinu..."

Srbima je jos ostalo da priznaju da je Hitler bio njihov i da su oni ustvari poubijali sve te Jevreje, Rome, a i neduzne Nemce, Madjare, Hrvate...
 
direktorka muzeja Marija Šmit tvrdi da je 1944. i 1945. u ovoj oblasti po naređenju tadašnjeg jugoslovenskog lidera Josipa Broza Tita ubijeno i 15.000 potpuno nedužnih ljudi, samo zato što su bili Mađari

Da... I sta ima zvanicna Srbija da priznaje onda bilo sta?
Uostalom... Koliko god da je zlo taj komunizam, proterivani i ubijani Madjari su dosta surovali sa nacistima u II sv. ratu.
Jos da pravimo zrtve od krvolocnih nacista?

Svi mi znamo da nisu ispastali samo oni koji su krivi za nesto u vreme komunizma, ali sto se mene tice, ovo je provokacija, najpre zato sto se radi samo o prostoru Vojvodine, a Madjara i Madjara sa zapadne nam strane bilo, koji se sada uopste ne pominju....
 
Mađarski istraživači tvrde da su od ukupno pola miliona Mađara koji su krajem Drugog svetskog rata živeli u Vojvodini jugoslovenski komunisti pobili 15.000 do 20.000, dok je 84.000 pobeglo.

А ако су их побили нека се зна и зашто !
Ни један Мађар није погинуо у партизанима него је био са фашистима и убијао недужан народ.
 
direktorka muzeja Marija Šmit tvrdi da je 1944. i 1945. u ovoj oblasti po naređenju tadašnjeg jugoslovenskog lidera Josipa Broza Tita ubijeno i 15.000 potpuno nedužnih ljudi, samo zato što su bili Mađari

To nije istina.

1944. i 1945. u Vojvodini i prostorima Jugoslavije NI MIS NIJE SMEO DA PRDNE bez odobrenja RUSKE KOMANDE !

Titova odgovornost moze da se uzme u obzir samo POSLE 1947 i raskida sa Infiormbiroom.

Do tada - on je bio samo njihov aparatcik.
 
To nije istina.

1944. i 1945. u Vojvodini i prostorima Jugoslavije NI MIS NIJE SMEO DA PRDNE bez odobrenja RUSKE KOMANDE !

Titova odgovornost moze da se uzme u obzir samo POSLE 1947 i raskida sa Infiormbiroom.

Do tada - on je bio samo njihov aparatcik.

Мало пре 1947 године односно још од краја рата 1945 када су се Руси повукли из Србије.
 
Da... I sta ima zvanicna Srbija da priznaje onda bilo sta?
Uostalom... Koliko god da je zlo taj komunizam, proterivani i ubijani Madjari su dosta surovali sa nacistima u II sv. ratu.
Jos da pravimo zrtve od krvolocnih nacista?

Svi mi znamo da nisu ispastali samo oni koji su krivi za nesto u vreme komunizma, ali sto se mene tice, ovo je provokacija, najpre zato sto se radi samo o prostoru Vojvodine, a Madjara i Madjara sa zapadne nam strane bilo, koji se sada uopste ne pominju....


To za Grubulja nisu zločinci.

Grubulj je u potpunosti odan nacističkoj ideologiji i verni sledbenik Adolfa Hitlera.

Ne mrzi on komuniste zbog zločina koje su počinili, već zato što su rasturili naciste.:)
 
Bilo je Madjara u partizanima.

U otprilike istom procentu kao i Hrvata.

Можда један на десет ,толико је било .

Знамо сви ко су Мађари и колико су зла нанели српском народу у Војводини ,колико је недужних људи страдало.

За сваки злочин следује и казна ,немој само да ми неко правда касапе Мађаре
 
Na otvaranju izložbe je govorio i Tibor Navračič, zamenik mađarskog premijera, koji je zaključio da bi “ovo mogla da bude poslednja neispričana priča u centralnoj Evropi”.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/237491/Izlozba-u-Kuci-uzasa-o-zlocinima-u-Vojvodini-1945

Bice "Cinili mi zlocine, cinili vi, sada vratite Vojvodinu..."

Srbima je jos ostalo da priznaju da je Hitler bio njihov i da su oni ustvari poubijali sve te Jevreje, Rome, a i neduzne Nemce, Madjare, Hrvate...


Очигледно је у питању НАМЕРА да све што је чинио зликовац Броз и његова камарила СТАВЕ НА ТЕРЕТ СРБИЈИ и СРБИМА... и ово никако није "последња неиспричана прича" - ЈОШ СЕ НИСУ ОГЛАСИЛИ НЕМЦИ а слушао сам да су већ припремили и написали силне књиге о томе како су убијани Немци у Војводини и КОЈИ СЕ ТЕК СПРЕМАЈУ ДА ОТМУ ВОЈВОДИНУ као што је најавио немачки амбасадор Цобел...
 
А ако су их побили нека се зна и зашто !
Ни један Мађар није погинуо у партизанима него је био са фашистима и убијао недужан народ.

Licno mi je poznato da su vecinu Madjara pobili - Rusi.

I to samo one koji su bili direktno odgovorni za ZVERSTVA nad Srbima u Vojvodini.

Ostali, koji su bili pomagaci morali su da se isele, ali nisu pobijeni.

Broj od 15000 ubijenih je DRASTICNO UVECAN.
 
Licno mi je poznato da su vecinu Madjara pobili - Rusi.

I to samo one koji su bili direktno odgovorni za ZVERSTVA nad Srbima u Vojvodini.

Ostali, koji su bili pomagaci morali su da se isele, ali nisu pobijeni.

Broj od 15000 ubijenih je DRASTICNO UVECAN.

Руси су држали Мађарску после рата нема говора и одржали је релативно добро.

После сваког злочина следује казна и казна је била и Мађарима који су на стрељање одвели хиљаде и хиљаде српског народа у Војводини
 
Licno mi je poznato da su vecinu Madjara pobili - Rusi.

I to samo one koji su bili direktno odgovorni za ZVERSTVA nad Srbima u Vojvodini.

Ostali, koji su bili pomagaci morali su da se isele, ali nisu pobijeni.

Broj od 15000 ubijenih je DRASTICNO UVECAN.

Број је више него преувеличан ,мислим пола милиона Мађара у Војводини мало сутра.
 
Da... I sta ima zvanicna Srbija da priznaje onda bilo sta?
Uostalom... Koliko god da je zlo taj komunizam, proterivani i ubijani Madjari su dosta surovali sa nacistima u II sv. ratu.
Jos da pravimo zrtve od krvolocnih nacista?

Svi mi znamo da nisu ispastali samo oni koji su krivi za nesto u vreme komunizma, ali sto se mene tice, ovo je provokacija, najpre zato sto se radi samo o prostoru Vojvodine, a Madjara i Madjara sa zapadne nam strane bilo, koji se sada uopste ne pominju....
Zvanična Srbija ima veze sa tim zločinom samo u činjenici što se to desilo na njenoj teritoriji koju nije kontrolisala.
Verujem da neki od tih Mađara jesu bili krivci za stradanje Srba tokom okupacije ali streljanim nije suđeno čak ni od komunističkih sudova pa se ta pretpostavka ne može uzeti u obzir.
Hrvatski lider Tito učinio je sve da što više naroda ili etničkih grupa zavadi sa Srbima kako bi Hrvatskoj olakšao položaj.
 
Zvanična Srbija ima veze sa tim zločinom samo u činjenici što se to desilo na njenoj teritoriji koju nije kontrolisala.
Verujem da neki od tih Mađara jesu bili krivci za stradanje Srba tokom okupacije ali streljanim nije suđeno čak ni od komunističkih sudova pa se ta pretpostavka ne može uzeti u obzir.
Hrvatski lider Tito učinio je sve da što više naroda ili etničkih grupa zavadi sa Srbima kako bi Hrvatskoj olakšao položaj.

Znas kako je tada sudjeno, pricao mi je jedan covek koji je licno prisustvovao cinu presude?

Zatvorili su 5 Nemaca u jednom selu u Banatu (da ne pominjem kom) kada su Rusi vec prosli...

I drzali ih u jednoj sobi u mesnoj zajednicu...Tamo ih cuvao covek koji mi je to pricao, kao mlad partizan...

Onda je naisao jedan polupijani Rus i pitao ko su ti unutra....

"Nemci"...odgovorio je moj poznanik...."Cekaju sudjenje.."

A Rus je useo jednu cepanicu iz dvorista i rekao partizanu: "Ti da se nisi priblizio ako hoces da zivis!"

Usao je u sobu i onom cepanicom je ubio jednog po jednog Nemca...

E TAKO se ONDA sudilo...
 
Znas kako je tada sudjeno, pricao mi je jedan covek koji je licno prisustvovao cinu presude?

Zatvorili su 5 Nemaca u jednom selu u Banatu (da ne pominjem kom) kada su Rusi vec prosli...

I drzali ih u jednoj sobi u mesnoj zajednicu...Tamo ih cuvao covek koji mi je to pricao, kao mlad partizan...

Onda je naisao jedan polupijani Rus i pitao ko su ti unutra....

"Nemci"...odgovorio je moj poznanik...."Cekaju sudjenje.."

A Rus je useo jednu cepanicu iz dvorista i rekao partizanu: "Ti da se nisi priblizio ako hoces da zivis!"

Usao je u sobu i onom cepanicom je ubio jednog po jednog Nemca...

E TAKO se ONDA sudilo...

Mudar čovek taj Rus.
Premudar !
 
Znas kako je tada sudjeno, pricao mi je jedan covek koji je licno prisustvovao cinu presude?

Zatvorili su 5 Nemaca u jednom selu u Banatu (da ne pominjem kom) kada su Rusi vec prosli...

I drzali ih u jednoj sobi u mesnoj zajednicu...Tamo ih cuvao covek koji mi je to pricao, kao mlad partizan...

Onda je naisao jedan polupijani Rus i pitao ko su ti unutra....

"Nemci"...odgovorio je moj poznanik...."Cekaju sudjenje.."

A Rus je useo jednu cepanicu iz dvorista i rekao partizanu: "Ti da se nisi priblizio ako hoces da zivis!"

Usao je u sobu i onom cepanicom je ubio jednog po jednog Nemca...

E TAKO se ONDA sudilo...


А Руси обавезно пијани у свакој бајци:roll:
 

Back
Top