IZLOZBA PASA

Zdravo..
A kako je to sa psima iz 9fci grupe, "psi za pratnju i razonodu"...da li i oni moraju da zauzmu neki stav kao što je to kod lovačkih pasa? I kakvu ogrlicu moram da koristim kod tako malih kerića (negde je pisalo metalnu sa alkicama, pa ne znam da li to i za njih važi)?
 
a od koliko meseci mogu da dobiju prvu ocenu?ja cu samo jednom da ga izvedem cisto da vidim,i zadovoljicu se sa tim jednim putem,a inace roditelji su mu izlazili na izlozbe,
TATA
(5) 2X PRM
3XCAC
2X CACIB
MAMA
(5) 3X CAC
CACIB
BOB
Jel to dobro?posto se ja stvarno ne razumem
 
Zdravo..
A kako je to sa psima iz 9fci grupe, "psi za pratnju i razonodu"...da li i oni moraju da zauzmu neki stav kao što je to kod lovačkih pasa? I kakvu ogrlicu moram da koristim kod tako malih kerića (negde je pisalo metalnu sa alkicama, pa ne znam da li to i za njih važi)?

Gordana koristi one tanke povodnike sa sve ogrlicom, znaš one, otprilike debljine pertle, sa alkicama kojima se podesi dužina same ogrlice kad staviš psu oko vrata, one tipično izložbene. A poza, prvo malo prošetaju, znaš ono, standardno, kao svi psi a zubi im se pregledaju na stolu. :lol: Idi prvo na neku izložbu bez svoje devojčice ili je prijavi u bebi razredu (mada se ne sećam koliko je ona stara) pošto je tu opuštena atmosfera i usput snimi šta rade "veliki" psi.

Ksenija, pogledaj u nekom Zovu ili nekom drugom časopisu, u prijavi je obavezno uz razred navesti i starost koju taj razred pokriva. Pogledaću imam li još negde neki Zov i ima li u njemu prijava pa ti javljam. Ako ne, proguglaj.
 
Poslednja izmena:
Gordana koristi one tanke povodnike sa sve ogrlicom, znaš one, otprilike debljine pertle, sa alkicama kojima se podesi dužina same ogrlice kad staviš psu oko vrata, one tipično izložbene. A poza, prvo malo prošetaju, znaš ono, standardno, kao svi psi a zubi im se pregledaju na stolu. :lol: Idi prvo na neku izložbu bez svoje devojčice ili je prijavi u bebi razredu (mada se ne sećam koliko je ona stara) pošto je tu opuštena atmosfera i usput snimi šta rade "veliki" psi.

Ksenija, pogledaj u nekom Zovu ili nekom drugom časopisu, u prijavi je obavezno uz razred navesti i starost koju taj razred pokriva. Pogledaću imam li još negde neki Zov i ima li u njemu prijava pa ti javljam. Ako ne, proguglaj.

ne shvatam!Ja pricam za bruna
 
Pa kažem da uz prijavu piše recimo razred mladih od toliko do toliko meseci, razred ovih toliko do toliko, razred onih toliko do toliko. S tim da u bebi-razredu može da dobije samo opisnu ocenu tipa vrlo perspektivan... Pravo ocenjivanje je tek od razreda mladih, mada možeš da ga oceniš i u lokalnom kinološkom savezu, mimo izložbe. Znam dečka koji je svog kokera tako odveo da bi mogao da ga pari pošto je ovaj stasao van izložbene sezone. Posle su se namlatili titula, pas je bio dobar a on uporan, malo ga je i "pimpovao" (pario za kintu)...
 
Poslednja izmena:
Ja cu jednom da ga parim,cisto da imam njegove potomke i zato mi je ta ocena bitna!Inace mozda cemo ici ovde okolo da e malo zezamo po izlozbama,kao sto je izlozba na glavi zete!A kako ti se cine njegovi mama i tata?
TATA
(5) 2X PRM
3XCAC
2X CACIB
MAMA
(5) 3X CAC
CACIB
BOB
 
Deluje fino. Mada ne kapiram ono (5) kod tate ispred PRM i kod mame ispred CAC-eva. I ne sećam se koliko CAC-eva/CACIB-a treba za republičkog odnosno int. šampiona, malo sam izašla iz tih tokova. Pretpostavljam da su oboje mladi psi.
 
a od koliko meseci mogu da dobiju prvu ocenu?ja cu samo jednom da ga izvedem cisto da vidim,i zadovoljicu se sa tim jednim putem,a inace roditelji su mu izlazili na izlozbe,
TATA
(5) 2X PRM
3XCAC
2X CACIB
MAMA
(5) 3X CAC
CACIB
BOB
Jel to dobro?posto se ja stvarno ne razumem

Ево да ти ја одговорим!;)

Тата има две титуле што се тиче избора за првака разреда младих (PRM), у ствари, фалио је још један да постане горенаведени. Оно 5 испред је оцена одличан, прво то мора да добије, па после иде PRM. Даље, има три CAC, то значи да је остварио титулу шампиона Србије, а 2 CACIB-а су титуле са међународне изложбе, фали још једна да постане интернационални шампион.

Mама је исто одлична (5), шампион Србије, има један CACIB и једну титулу првака расе (BOB).

PRM мужјак и женка као и CAC мужјаци и женке конкуришу за првака расе (BOB), после тај првак расе иде да се такмичи за првака своје групе, а касније и за најлепшег пса изложбе (BIS).

Значи, није лоше за родитеље твог пса.
 
2-5.jpg

Evo ova doga je pokupila 9xPRM,3XCAC,1XCACIB.uradio sam joj ring dresuru da je mogla da stoji pola dana ako treba.
Ovo je bilo pre 10 godina.ovo je bilo u pancevu sudija Slobodan Djindjic.Ujedno je ovde pobedila.
 
Poslednja izmena:

Back
Top