Izetbegović zaprijetio Hrvatima u BiH da će ih Bošnjaci preglasati na izborima

Komšić je marioneta i ne predstavlja nikoga.
Ono što predstavlja je legalno nasilje nad idejom Daytona.
Marionete su Kradezejci, produžena ruka i istureno odljeljenje Kradeze iz Hrvatske, a Komšić brani svoju domovinu BiH.
U Dejtonu je potpisan povratak svih na predratne adrese, to je duh Dejtona, a slovo Dejtona kaže da se u boljem bh entiteu za Predsjedništvo BiH direktno biraju Bošnjak i bh Hrvat, dakle,bosananskohercegovači predstavnici iz reda ta dva naroda, a ne hrvatska marioneta koja je opuhala sve što je stigla.
 
Marionete su Kradezejci, produžena ruka i istureno odljeljenje Kradeze iz Hrvatske, a Komšić brani svoju domovinu BiH.
U Dejtonu je potpisan povratak svih na predratne adrese, to je duh Dejtona, a slovo Dejtona kaže da se u boljem bh entiteu za Predsjedništvo BiH direktno biraju Bošnjak i bh Hrvat, dakle,bosananskohercegovači predstavnici iz reda ta dva naroda, a ne hrvatska marioneta koja je opuhala sve što je stigla.
Šta znači "predstavnik iz reda tog naroda" ako ne zastupa interese tog naroda? Žestoka glupost. Evo, sa od sutra mogu promijeniti nacionalnost da nisam više Hrvat nego Bošnjak, sve službeno. I šta s time, onda sam predstavnik Bošnjaka? Budaljenje.
 
Od Mostara do Zadra preko Helsinkija
НЕ преко Хелсинкија товару један НЕГО ПРЕКО РИМА! ПРЕКО РИМА!

Преко писма Александра Лузана Мусолинију у коме је
детаљно описао БАЛКАНСКЕ ДИВЉАКЕ 'Рвате!
rep-ispovest-u-tekst.jpg

На слици:Генерал Александрo Лузанo како стоји изнад
прекланог Српског детета код школе у Пребиловцима
 
НЕ преко Хелсинкија товару један НЕГО ПРЕКО РИМА! ПРЕКО РИМА!

Преко писма Александра Лузана Мусолинију у коме је
детаљно описао БАЛКАНСКЕ ДИВЉАКЕ 'Рвате!
rep-ispovest-u-tekst.jpg

На слици:Генерал Александрo Лузанo како стоји изнад
прекланог Српског детета код школе у Пребиловцима
Divljak te vaspitao, očito.
Pljuc
 
Kad bilo tko važan ustvrdi kako Hrvati u Bosni i Hercegovini nisu ravnopravan narod, Sarajevo uzvraća topovima.
Pa je paljbom zasut i Zoran Milanović, jer se drznuo reći da Hrvati u BiH nisu zadovoljni svojim statusom, da se nitko ne treba zanositi “kako će bilo kakve strateške odluke o ičemu biti donošene bez suglasja triju konstitutivnih naroda, i to nije nikakav srednji vijek i bez toga nema građanske države”.

A građanska je država u BiH “daleki, daleki san i lijepa stvar” te je prvo potreban “sapun, a onda parfem”.

Članovi Predsjedništva susjedne države Šefik Džaferović i Željko Komšić optužili su “nadobudnog, egocentričnog napuhanka” Milanovića za šovinizam i ksenofobiju, dijagnosticirali da su u njemu “smrad truleži šovinizma i fašizma”, vrijeđali ga kao “psihički nestabilnu osobu” itd.

Možemo zamisliti kako je Hrvatima s takvom vlašću u BiH, u kojoj se ističe “hrvatski član Predsjedništva” Željko Komšić koji se kao odmetnik od hrvatskog naroda gazdama Bošnjacima mora dokazivati pa uvijek juriša prvi i puca najžešće.

Ovaj put su za bijes imali razloga, jer odavno nitko tako odlučno i tako uvjerljivim slikama nije stao u zaštitu hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini.
 
Čović razgovarao s međunarodnim dužnosnicima u vezi izbornog inženjeringa u aranžmanu bošnjačkih stranaka u Mostaru
Nakon što je Hrvatski narodni sabor (HNS) uputio kaznenu prijavu Tužiteljstvu HNŽ-a o zloupotrebama i izbornim prijevarama za lokalne izbore u gradu Mostaru, predsjednik HDZ-a BiH i HNS-a Dragan Čović obavio je telefonski razgovor s specijalnim predstavnikom EU Sattlerom i američkim veleposlanikom Nelsonom, prenosi Hrvatski Medijski Servis.
Čović je upozorio na refleksije takvih poteza od strane bošnjačkih stranaka i njihovih satelita koje za cilj imaju izbacivanje hrvatskih stranaka iz vlasti kroz pokušaj izbornog inženjeringa i fiktivno prijavljivanje građana bošnjačke nacionalnosti.
Birački popisi ažurirani u kolovozu drastično su promijenjeni svega tri dana prije održavanja lokalnih izbora u gradu Mostaru nakon 12 godina. Ovakvi potezi, osim dimenzije kaznenih i protuzakonitih radnji, imaju za cilj promjenu i utjecaja na izborni rezultat, što u konačnici može kompromitirati cjelokupan izborni proces.
Njihove Ekselencije, specijalni predstavnik Sattler i američki veleposlanik Nelson dužni su biti upoznati s ovakvim radnjama zbog uloge i napora institucija koje predstavljaju da se lokalni izbori konačno održe, stoji u priopćenju HDZ-a BiH. /HMS/
 
Što će reći, iskustvo pokazuje da su BeHa Hrvati vazda protiv Srba, čak i kad je to na njihovu štetu.

Dakle, isto se može očekivati i u budućnosti.

Kao i od hrvatskih Hrvata uostalom.

Za Srbe bi najbolje bilo da lože sa strane, bez uplitanja sa Hrvatima, nema tu taktike.

Neka se sami kuvaju u sopstvenom sosu.
Hrvati će biti najveći dobitnice celog ovog BH cirkusa. Od potpuno potčinjenog položaja koji sada imaju u Federaciji, koju su inače napravili sa Muslimanima kada je bilo izgledno da će pobediti Srbe, čak i vezivali zastave, dolaze do mogućnosti da uz našu pomoć zaokruže i dobiju svoj entitet i tako u budućnosti ako bi se spojili sa Hrvatskom dobiju maltene granice Banovine Hrvatske.
Postavlja se pitanje zašto mi to radimo i u čemu je naš interes za tako nešto? Činjenica je da sarajevska politika gura Hrvate i Srbe BH u saradnju, ali može li se to nekako drugačije izvesti?
Uglavnom najgora je politika Sarajeva koje gura i Hrvate i Srbe.
Velika je, velika šteta što Sarajevo ne sarađuje sa Beogradom. Kamo lepe sreće da se to uradilo 1992. jer i BG i SA imaju taj građanski multi duh, a ne da se sarađuje sa likovima iz Hercegovine koji su rušili taj multikulturalizam koji Sarajlije sada kao brane. Kakvi promašaji *ebote!
 
Čović razgovarao s međunarodnim dužnosnicima u vezi izbornog inženjeringa u aranžmanu bošnjačkih stranaka u Mostaru
Nakon što je Hrvatski narodni sabor (HNS) uputio kaznenu prijavu Tužiteljstvu HNŽ-a o zloupotrebama i izbornim prijevarama za lokalne izbore u gradu Mostaru, predsjednik HDZ-a BiH i HNS-a Dragan Čović obavio je telefonski razgovor s specijalnim predstavnikom EU Sattlerom i američkim veleposlanikom Nelsonom, prenosi Hrvatski Medijski Servis.
Čović je upozorio na refleksije takvih poteza od strane bošnjačkih stranaka i njihovih satelita koje za cilj imaju izbacivanje hrvatskih stranaka iz vlasti kroz pokušaj izbornog inženjeringa i fiktivno prijavljivanje građana bošnjačke nacionalnosti.
Birački popisi ažurirani u kolovozu drastično su promijenjeni svega tri dana prije održavanja lokalnih izbora u gradu Mostaru nakon 12 godina. Ovakvi potezi, osim dimenzije kaznenih i protuzakonitih radnji, imaju za cilj promjenu i utjecaja na izborni rezultat, što u konačnici može kompromitirati cjelokupan izborni proces.
Njihove Ekselencije, specijalni predstavnik Sattler i američki veleposlanik Nelson dužni su biti upoznati s ovakvim radnjama zbog uloge i napora institucija koje predstavljaju da se lokalni izbori konačno održe, stoji u priopćenju HDZ-a BiH. /HMS/

Tzv. Hrvatski narodni sabor nije nikakva institucija nego nevladino udrženje, Trebalo bi na Ustavnom sudu osporiti naziv jer naziv upučuje da im je tendencija paradržavna institucija, što predstavla kršenje Dejtonskog mirovnog sporazuma i Ustava. Hrvatski sabor je u Hrvatskoj,
 
Hrvati će biti najveći dobitnice celog ovog BH cirkusa. Od potpuno potčinjenog položaja koji sada imaju u Federaciji, koju su inače napravili sa Muslimanima kada je bilo izgledno da će pobediti Srbe, čak i vezivali zastave, dolaze do mogućnosti da uz našu pomoć zaokruže i dobiju svoj entitet i tako u budućnosti ako bi se spojili sa Hrvatskom dobiju maltene granice Banovine Hrvatske.
Postavlja se pitanje zašto mi to radimo i u čemu je naš interes za tako nešto? Činjenica je da sarajevska politika gura Hrvate i Srbe BH u saradnju, ali može li se to nekako drugačije izvesti?
Uglavnom najgora je politika Sarajeva koje gura i Hrvate i Srbe.
Velika je, velika šteta što Sarajevo ne sarađuje sa Beogradom. Kamo lepe sreće da se to uradilo 1992. jer i BG i SA imaju taj građanski multi duh, a ne da se sarađuje sa likovima iz Hercegovine koji su rušili taj multikulturalizam koji Sarajlije sada kao brane. Kakvi promašaji *ebote!

Od ghovana se pita ne pravi.

Da su tada Muslimani, danas Bošnjani dobri hteli saradnju sa Srbima, ne bi 92-ge krenuli u rat da se reše Srba.

Da su prihvatili ono o čemu se pregovaralo i što je bilo na stolu, , danas bi isto bili nezavisna država, baš kao i Crna Gora, bez "entiteta", i bez rata.

Ovako su dobili tačno ono što su zakuvali.

Neće biti spajanja bilo koga sa bilo kime, ali će treći entitet biti, jer će to biti uslov za "normalno funkcionisanje" BiH, koja nije ništa drugo nego degenerisana Jugoslavija. Može da funkcioniše samo ako postoji ravnoteža, a koje sada nema.

Da li Srbi treba da nešto ozbiljno sarađuju u toj priči sa Hrvatima?

Ne znam, to je na Srbima u Srpskoj da odluče. O njihovoj se sudbini radi, Srbija tu malo, ili nimalo može da im pomogne, ili da utiče, sem da tutne koji evro tu i tamo.

Oni imaju to što imaju, a svako do sada igranje sa Hrvatima se njima razbilo o glavu, nema razloga da tako ne bude i u budućnosti.
 
Gotovi izbori u Mostaru.

Hrvatske stranke imaju 45 posto
Zajedno sa srpskom listom cine vise od 50 Posto i imaju vecinu...

@lil_moon @de.omnibus.dubitandum na Hrespiratoru

Hahahha

Niti su izbori još gotovi niti imam razloga da budem tužan zbog tako slabog rezultata KraDeZe-a, iskreno, ako je samo 45% onda je Hrvata još manje u BiH nego sam i ja sam mislio...
 
Hahahha

Niti su izbori još gotovi niti imam razloga da budem tužan zbog tako slabog rezultata KraDeZe-a, iskreno, ako je samo 45% onda je Hrvata još manje u BiH nego sam i ja sam mislio...

U tvom korpusu najvise glasova uzela fasisticka SDA

Evo sta kazu drugi muslimani za njih

SDA su fasisti, SDA je nastala od Mladih muslimana koji su osnovani u WWII kao pokret za autonomiju BiH unutar granica treceg rajha. Dalje clan i vodja tog pokreta za mostar je Tefko Velagic, mislim da je dajidza od Safeta Orucevica pa izmedju ostalog njegovu kucu je nasljedio Safa i danas zivi u njoj. Da se ne lazemo mladi muslimani su slali svoje "Vrazje" divizije po evropi i Bosni nasoj divnoj.

To sto nisu otvorene fasiste ne znaci da nisu njemackoj generalu u ratu tutkali hurmasice da jede i dozivali hitlera da se bori za Islam, kao i sto su vezali zastave sa crnokosuljasima na pocetku ovog rata.

popusci
 
Tihi, iako nikada i ni pod kojim uslovima nisam za SDA bio niti ću biti, niti moj čitav grad ti možda kao seljo sa brda ne znaš da taj isti HDZ BiH ne dopušta srpski jezik, ćirilicu niti srpski narod u kantonima u kojima ima vlast.

Meni je jasno da si ti seljo koji buba ono što mu drugi predoče, ali eto, ako ima ko da čita tvoje bljuvotine nek vidi koliko si panglu.
 

Back
Top