izbori....

neizreciva

Buduća legenda
Poruka
34.116
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????
 
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

Neko ko vredi ne bi smeo sebi da dozvoli da se spusti na nivo nečega što mu ni u kom smislu nije ni prineti. Ružno zvuči ovo za nivo, ali ljude na neki način vrednujemo i po izborima. Delimično, ali velikim delom ih vrednujemo i po onome što su nama... Bar ja. Tako da... ostale me ne zanimaju, ni one pre, ni one posle.
Ti izbori su možda stvar nekog lošeg trenutka, imala sam ih i sama, nekih se stidim, pitam se gde mi je pamet bila, a ne radi se o kres kombinacijama, što je otežavajuća okolnost, imala sam vremena da razmišljam, imala sam izbor da odem... Jedino čega se plašim su polne bolesti u ovakvim situacijama... i da mi nesvesno na zakači neku psiho ludaču na vrat.
 
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

ne bih shvatio ni da je bio cist sex. jednostavno i kad ti je najteze moras u sebi zadrzati neko dostojanstvo. covek bez casti za mene nije covek. Narodski receno ne daj boze ni u ulici imat a u kuci da ne pricamo.....
 
Desilo mi se x puta da saznam pre nego nesto ozbiljno postane i da se ohladim i prekinem..a ovako mi treba malo vremena da se saberem ali imam osecaj kao da padne u mojim ocima i da to vise nije ista osoba..uopsteno posle nekih losih epizoda hteo ne hteo minusi se pisu
 
Neko ko vredi ne bi smeo sebi da dozvoli da se spusti na nivo nečega što mu ni u kom smislu nije ni prineti. Ružno zvuči ovo za nivo, ali ljude na neki način vrednujemo i po izborima. Delimično, ali velikim delom ih vrednujemo i po onome što su nama... Bar ja. Tako da... ostale me ne zanimaju, ni one pre, ni one posle.
Ti izbori su možda stvar nekog lošeg trenutka, imala sam ih i sama, nekih se stidim, pitam se gde mi je pamet bila, a ne radi se o kres kombinacijama, što je otežavajuća okolnost, imala sam vremena da razmišljam, imala sam izbor da odem... Jedino čega se plašim su polne bolesti u ovakvim situacijama... i da mi nesvesno na zakači neku psiho ludaču na vrat.

ali, da li osecas da su ti losi izbori uticali negativno na tvoju licnost i da li si sa tim mnogo izgubila????
 
ne bih shvatio ni da je bio cist sex. jednostavno i kad ti je najteze moras u sebi zadrzati neko dostojanstvo. covek bez casti za mene nije covek. Narodski receno ne daj boze ni u ulici imat a u kuci da ne pricamo.....

sad razmisljam, to ti je situacija kad Nikola iz Mi nismo andjeli ustane iz kreveta baba se.re.....:)....e da, tesko je biti castan....
 
red-pill-blue-pill-matrix.jpg


Izbor uvek postoji....

Reagovala bih samo u slucaju da je ta bivsa psihoticna, patoloski neuroticna, depresivna, alkoholicarka, narkomanka, zena sumnjivog morala i slicno...
 
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

koliko god se nama izbor drugih ljudi cinio nezamislivim, sigurno postoji razlog i objasnjenje zbog cega je taj neko tako postupio.
 
naravno...nije ovde rec o osudi....ja sam iznela stav da nas takvi izbori ipak odredjuju, da govore o nama kao osobama....da uticu na nas....zelela sam da cujem vas stav....

lično sam jednom napravila izbor koji niko do danas nije uspeo da shvati,
a ja sam imala "svoje" razloge...
zato mislim da se slično dešava i sa ostalima.
 
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

Nema ništa slađe, lepše i inspirativnije od pogane grešnice koja hoće da se vrati na ispravan put.
 
ali, da li osecas da su ti losi izbori uticali negativno na tvoju licnost i da li si sa tim mnogo izgubila????

Između ostalog, i ja sam deo tih nekih izbora... i na neki način sam deo i cele te priče, indirektno. Ako je to šablon ponašanja, radije ne bih učestvovala... jer ako emotivno zaglibim, uticaće negativno i na mene. Ne u smislu da se osećam manje vrednom, već jednostavno nemam ni namere, ni živaca, ni strpljenja da nekome podstičem vrednosti koju ne poseduje, znači konstantno da ga teglim na leđima, neka hvala.
Nisam sigurna da sam uopšte razumela tvoje pitanje... Muškarac koji ima dovoljno samopouzdanja i koji je svestan svojih vrednosti će možda nekada sebi dozvoliti da napravi pogrešan izbor, ali mu to neće preći u naviku i svakako će naučiti nešto iz svega toga... A toliko da nanjušim umem, mislim, pravog muškarca. :lol:
Edit: Lažem... umem da nanjušim svaštojebe i labilne, pa od takvih i zazirem...
 
Poslednja izmena od moderatora:
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

Hmm..ne znam. Kao prvo, bitno je da li ja tu osobu iz njegove proslosti stvarno poznajem, i sigurna sam da sam je dobro procenila da je krpa od coveka, dno dna, i td..ili samo vidim jednu stranu, a ne znam mnogo o njoj.
To je prva stvar. Ako poznajem tu osobu 100 posto i odgovorno tvrdim da je gnjida od coveka/zene, pitala bih partnera iskreno sta je video u njoj (mozda, malo je pipavo)
Verovatno bi mi to spustilo misljenje o njemu na neki nacin..ne znam
 
Desilo mi se x puta da saznam pre nego nesto ozbiljno postane i da se ohladim i prekinem..a ovako mi treba malo vremena da se saberem ali imam osecaj kao da padne u mojim ocima i da to vise nije ista osoba..uopsteno posle nekih losih epizoda hteo ne hteo minusi se pisu

Slazem se sa ovim.
Nije mi se desilo x puta, ali mi se desavalo, i ne samo u ljis odnosu, nego i u svim drugim odnosima, jednostavno ta osoba vise nije ista u mojim ocima, i nikada vise ne mogu da je gledam kao pre
 
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

Au, neizreciva... nema čoveka koji nije napravio jedan takav više-manje pogrešan izbor u životu... Čak i ako on misli da nije, drugi vide da jeste.
Da to uzimaš kao reper, vreme u vezama/kombinacijama bi ti prošlo u uzajamnom zgražavanju... :lol:

Izbori govore samo o ljudima koji će radije da probaju, pa (eventualno) da žale. Ovi drugi, koji se klone izbora i idu niz reku, nikada ni živeti neće... drugi će to umesto njih raditi, masa će ih gurati. Svaki izbor koji sam napravio mi se u tom trenutku činio kao pravi, čak i u slučaju kad sam između dva zla birao veće. To što se kasnije ispostavilo da sam negde grešio, se može podvesti pod onu 'posle bitke su svi generali'.

Ja bih lično toj što mi nabija na nos kako sam i šta mogao pre uljudno rekao da je ono pre nje... ono pre nje. I ako joj se ne sviđa, nek' to zapiše u dnevnik, i stavi pod jastuk.
Jer, možda će neka sledeća imati isto mišljenje o njoj, pa čisto da joj javim...
 
Au, neizreciva... nema čoveka koji nije napravio jedan takav više-manje pogrešan izbor u životu... Čak i ako on misli da nije, drugi vide da jeste.
Da to uzimaš kao reper, vreme u vezama/kombinacijama bi ti prošlo u uzajamnom zgražavanju... :lol:

Izbori govore samo o ljudima koji će radije da probaju, pa (eventualno) da žale. Ovi drugi, koji se klone izbora i idu niz reku, nikada ni živeti neće... drugi će to umesto njih raditi, masa će ih gurati. Svaki izbor koji sam napravio mi se u tom trenutku činio kao pravi, čak i u slučaju kad sam između dva zla birao veće. To što se kasnije ispostavilo da sam negde grešio, se može podvesti pod onu 'posle bitke su svi generali'.

Ja bih lično toj što mi nabija na nos kako sam i šta mogao pre uljudno rekao da je ono pre nje... ono pre nje. I ako joj se ne sviđa, nek' to zapiše u dnevnik, i stavi pod jastuk.
Jer, možda će neka sledeća imati isto mišljenje o njoj, pa čisto da joj javim...

a ne, to ispada da ces radije ebati go.vno od coveka, nego biti malo sam i cekati na nekog ko je ok....a to ima veze itekako sa karakterom coveka....
 
a ne, to ispada da ces radije ebati go.vno od coveka, nego biti malo sam i cekati na nekog ko je ok....a to ima veze itekako sa karakterom coveka....

Da naglasim, da vidim da li si razumela srž... Svaki izbor koji sam napravio mi se u tom trenutku činio kao pravi, čak i u slučaju kad sam između dva zla birao veće.
I zašto bi nečiji karakter, pa makar to bilo i govnno od čoveka, uticao na kvalitet samog sexa?...
Kako sam to ja bolji karakter ako preskočim sex sa takvom?...

Jer, ja razumeh da pričaš o nečemu što NIJE ljubav... a u skladu sa tim rekoh i da 'nema čoveka koji nije napravio jedan takav više-manje pogrešan izbor u životu'...

BTW, ne moraju svi generalno da dele tvoje mišljenje o njoj, recimo... ;)...
 
Poslednja izmena:
saznate da vam se draga osoba u proslosti petljala sa nekim ko je dno dna, krpa od coveka....i to je trajalo mesecima, znaci nije bio cist sex nego i druzenje....e sad, nije bila ljubav ali opet se pitam, kako je on to sebi mogao da dozvoli???....zar je bio toliko ocajan da mu je jedna takva osoba trebala pa makar i za sex, pa bolje da je kupio gumenu lutku....jer ipak, osoba sa kojom petljas utice na tebe, uvlaci te u svoj svet i ti nju u svoj....

koliko na nas uticu izbori i koliko oni govore o nama????

Pa šta? Tada mu je tako odgovaralo, a možda tad nije ni znao za bolje /drugačije. Ne pucaju svi od samopouzdanja kao mi forumaši, pa im se ponekad omaknu i takve greške. ;) tj, puste u svoje živote i neke osobe koje nisu savršene :D
S druge strane, svaki odnos, pa i ljubavno-sexualni je u neku ruku uzimanje i davanje ( ne samo sa materijalnog aspekta), pa je i on verovatno imao neke "koristi" od te krpe ;)
 
Pa šta? Tada mu je tako odgovaralo, a možda tad nije ni znao za bolje /drugačije. Ne pucaju svi od samopouzdanja kao mi forumaši, pa im se ponekad omaknu i takve greške. ;) tj, puste u svoje živote i neke osobe koje nisu savršene :D
S druge strane, svaki odnos, pa i ljubavno-sexualni je u neku ruku uzimanje i davanje ( ne samo sa materijalnog aspekta), pa je i on verovatno imao neke "koristi" od te krpe ;)

Ja pokušah da objasnim i to da će i ona sa nečijeg aspekta vrlo verovatno biti krpa, al' neizreciva ni da čuje... ;)
 
A šta je "krpa" i ko je kompetentan da vrednuje nečiji karakter, postupke, smislenost postupaka, igru laži i stine, telesnu požudu ili pak emocionalnu stabilnost tom tako provincijski benignom metaforom?
 
Ajd sad da dam i neki ozbiljni komentar: zaista nikoga ne osudjujem zbog njegovog izbora. Imam granicu preko koje ne idem i uvek gledam da li i u kojoj meri on moze da se nosi sa svojim prethodnim odlukama. Ako on sam sa svojim odlukama ne moze da izadje na kraj, kako mogu ja? I naravno, ako ga je ta neka prethodna toliko unistila da je to uticalo na nacin njegovog socijalnog i emotivnog funkcionisanja, takve veze ni ne zapocinjem.
 

Back
Top