Izbor bicikla

Moja nepaznja u pisanju srednji pogon deore ,pedala puna profi alivio zadnji prednji menjac deore,alu ram,bez amortizera,grafitne kocnice i ne nije kradena vec kupljena preko aukcije od coveka licno od kuce,covek se ne razume narocito u bicikle kupio novu ova mu vise ne treba trazio 130 evra pitao sam ga kolika mu je zadnja cena i covek kaze 10000 dinara,poslao mi aksom iz Petrovca na Mlavi.Tako da nema tu nikave prevare.To sto kod nas "veliki strucnjaci"preprodaju bicikle pa se ugradjuju po 50-100 evra je druga stvar,pa onda deluje da je sve skupo.Pa meni je takav jedan koji je cuven u gradu i kod koga vecina kupuje bicikle nudio sa acer menjacem zadnjimi prednjim prastaro kao za 130 evra to je extra cena da mu javim do veceras jer ima drugog zainteresovanog kupca vec za nju i da nema sanse da nadjem nesto bolje.Pa nemam ja 15-20 godina da me neko bunari,nego duplo i vise
 
:lol:pazi ima istine al si ubo premiju..kad se neko ne razume ili mu je frka to je prava kupovina..opat kazem kad je bolja lx..xt..xtr oprema taj koji to prodaje ne spusta cenu i to nema za bagatelu
 
pa ta da ti kazem...ko zna zna:super: kome kasika u med taj kusa med:hvala::whistling:.Meni licno ne treba bolja,nemam nekih biciklistickih afiniteta a posto sam invalid potreban mi je i da nije oprecujuca kad vreme dozvoljava da se provozam da odem sa periferije do centra 10-15km za nekih 20-25 minuta i da mogu da se vratim a da me ne optereti
 
Da li neko ima iskustva sa Polar Vermont biciklom? :)
Trebalo bi uskoro da je uzmem, tako da bi mi svaki savet dobro dosao...
Ili mozda znate bolji neki bajs u istom cenovnom rangu...? :)
/kosta 17600
 
Da li neko ima iskustva sa Polar Vermont biciklom? :)
Trebalo bi uskoro da je uzmem, tako da bi mi svaki savet dobro dosao...
Ili mozda znate bolji neki bajs u istom cenovnom rangu...? :)
/kosta 17600

Vec rekosmo xxx puta nov bajs ni pod razno..ponovicu i tebi svrati do nekog servisa i pitaj..kazi dobio sam nov taj i taj s tom opremom..koliko bi mogo da ga prodam ne treba mi..ako ti daju vise od 50e seci me de sam najtanji:lol:a ako dodjes sa onim od 450 polovnim..iste te pare ce ti ponuditi:ok:
 
Hvala, ali u obzir dolaze samo nove, jer mi ne treba ni za sta extremno...
Prethodne 4 godine sam furao Alpinu everest od 10000 (tada) i ok me je sluzila....

I nije poenta dal je extremno..jesi pokuso s tim na avalu da odes?da nije ono po ravnom do ade da vozis pa mislis da je extrem malo teza voznja..cisto da osetis uzivanje a ne da se mucis grbis i da stradaju kolena..pre svega da imas malo bolju distancu i brzinu
 
Pa ok extra..al ti pricam kad bi seo na bolji ram i bolju opremu video bi koje je to mucenje bilo u odnosu na dobar bajs..taj se jednom kupuje i nema ulaganja hiljade km..a dobro znas sta ti je na tom riknjavalo i da mu je dosao kraj..nemoj mene foliras;)
 
Uu tourney ja nisam ni gledo sta je od opreme..al evo mozda ce promeniti misljenje..ispod deore ne bi trebalo ici po meni..to su prelazne komponente za decu

XTR
Deore XT
LX
SLX
Deore
Alivio
Acera
Altus
Tourney
 
jooj sad ste me mnogo zbunili ... :)
Imam 15 godina i meni bajs sluzi da svaki dan obrnem na adi 3 kruga i izblejim tamo ostatak dana :)
+ kao sto rekoh samo NOVO dolazi u obzir ne da cale ljudi :P
da napomenem da ne nameravam nista da radim oko bajsa .... ako ga ocistim jednom u 6 meseci.... :)
 
Polovni nema potrebe da se odrzava osim podmazivanja lanca..to je sve dotegnuto i nema da riknjava garantovano..ovo novo kad kupis uz nulti servis vozis ti..al se sve brzo rasklima i riknjava..e sad najbitnije sto ti na taj onda ugradjujes bolje delove jer vidis usput da je to lose sto si imao..veruj ubedi caleta da skupi kesh i ti da se strpis..nemamo mi nista od toga da te lozimo..kad jednom kupis dobar bajs nema menjanja..ja predjem po 20 000 bez menjanja delova..imao sam losiju grupu delova..vozio oko 6 godina i prepakovao na drugi koji sam prodao za 350e..full xt opremu platio 450e pre 3 god i nista od tad nisam ni tako:ok:
 
Pa evo to su delovi..a to je ono sto ti pricam..na te bajseve za te pare ne ugradjuju uopste ove podgrupe..nego nesto jos gore od toga;)

Šolje vile:vp a-head
Lula:zoom alu a-head
Volan:zoom alu
Ru�ke volana: hermans
Cijev sjedišta:zoom alu
Sjedište:bassano defender
Obru�evi:beretta v24 dupli zid
Prednja nabla: alu sa ekscentrom
Zadnja nabla:alu
Ru�ice ko�nica:promax alu
Ko�nica zadnja:promax alu v ko�nice
Ko�nica prednja:shimano alu v ko�nice
Prednji mjenja�: shimano fd-c051
Zadnji mjenja�:shimano rd tx31
Ru�ice mjenja�a:shimano tx 50
Zup�anik:shimano mf-tz 21
Lanac:kmc z-50
Šolje sr.pogona: vp patrona
Osovina srednje glave: vp patrona
Pogon: prowheel aluminijski 28/38/48
Pedale:�elik/pvc sa vjen�ićem
Nogica:- alu podesiva
 

Back
Top