Isus o zivucem bogu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DedaStojan

Veoma poznat
Poruka
10.227
Ima jedan pasos u evandjelju gdje Isus govori kako njihov bog je zivi bog ili oganj koji spaljuje.
Sad mene zanima vase mislljenje..
Ako Isus kaze da on i otac su jedno,je li on dakle sjedinjen s ognjem koji spaljuje?
I sto uopce to znaci taj oganj koji spaljuje?
I kako vi to povezujete s ljubavlju?
 
Ja sto se tice nekog texta citam sto pise i na to se referiram.Ne razumijem rezon koji je drugaciji od toga,tj razumjem da ima ljudi koji ne prihvacaju cinjenice pa idu u fantaziranje ali ne vidim smisla baviti se textom ako se negira sto pise.
 
Ja sto se tice nekog texta citam sto pise i na to se referiram
ja sam mislio da smo vec zapoceli o gorucem grmu kada je BOG, TI KAZES andjeo rekao MOJSIJU DA SE IZUJE [na temi JAHVE], pa da vidimo tamo odakle taj animozitet prema judeohriscanstvu i da li se vi muslimani izuvate na svetom mestu, ko vas je to naucio ako ne Mojsije. POSLE, KAD SE IZUJES BIH TI OBJASNIO
I sto uopce to znaci taj oganj koji spaljuje?
 
TI SI DOSAO OVDE SA PREDUMISLJAJEM, NEMAS CISTE NAMERE, FOLIRAS NAS I MAZES, I SAD BI DA SE OPRAVDAS TIME KAKO MI NEGIRAMO BBL. TEKST. Ne vodi se tako diskusija.
Ja sam iznio tezu koja treba biti razmatrana.
Naveo sam djelove teze koja potencijalno moze postati sintezom?
Isus govori o ognju koji spaljuje kao zivucem bogu u jednom pasosu a u drugom pasosu da on i otac su jedno.
Da li se to dvoje moze sintezirati u jednu tezu je i tema.
Ne vidim problem zaista.Nisam vjernik pa da navijam ko vi za neku tezu.
Nisam Adam iz kutije i sto prije shvatis ustedjeti ces dosta energije nagadjajuci tko sam.
 
Naveo sam djelove teze koja potencijalno moze postati sintezom?
pa rekao sam ti da sintezu mozes da napravis sa gorucim grmom, ali da moras da se izujes na svetom mestu, jel grm je bio na zemlji, zato se mojsije i vi muslimani [svi ste semiti] izuvate, zbog svetog mesta, a duh dise gde hoce pa su tako hriscani na 50nicu krsteni kao ognjem, ali sa neba, a ne sa zemlje, nekog svetog mesta na zemlji gde se vi izuvate

Djela apostolska 2,3I pokazaše im se razdijeljeni jezici kao ognjeni; i sjede po jedan na svakoga od njih.

duhovi, a u stvari duh, andjeo je duh, bog je duh
r-katolicki sajt ima za tebe lepo objasnjeno, samo sto oni nemaju sveti oganj, jel pali se samo pravoslavnima, to si verovatno vec cuo?
https://www.zupasvetvincenat.hr/2-naslovna/72-pedesetnica
 
pa rekao sam ti da sintezu mozes da napravis sa gorucim grmom, ali da moras da se izujes na svetom mestu, jel grm je bio na zemlji, zato se mojsije i vi muslimani [svi ste semiti] izuvate, zbog svetog mesta, a duh dise gde hoce pa su tako hriscani na 50nicu krsteni kao ognjem, ali sa neba, a ne sa zemlje, nekog svetog mesta na zemlji gde se vi izuvate

Djela apostolska 2,3I pokazaše im se razdijeljeni jezici kao ognjeni; i sjede po jedan na svakoga od njih.

duhovi, a u stvari duh, andjeo je duh, bog je duh
r-katolicki sajt ima za tebe lepo objasnjeno, samo sto oni nemaju sveti oganj, jel pali se samo pravoslavnima, to si verovatno vec cuo?
https://www.zupasvetvincenat.hr/2-naslovna/72-pedesetnica
Nisam musliman no ako te to usrecuje taj tvoj nepogresivi ego sto da ne.
 
Nisam musliman no ako te to usrecuje taj tvoj nepogresivi ego sto da ne.
pa rekao si da znas jevrejski i mene savetovao da ne budem antisemita
arapi muslimani su semiti takodje
To je onaj koji uznesen na nebo u starom zavjetu.
Je li to cinio pomocu imena?
ako tako pise, reci ti meni poznavaoce jevrejskog i branitelju semita
 
Zamiljiv taj Isus iz ognja,strpljiv nenagao i neiskljuciv.
Ko i sljedbenici.Ako tko moze da demantira ,slobodno jer nisam ognjene naravi.
Ja ti ''hebraisto'' nudim sintezu koju si sam trazio, evo ovako:

znas, cuo si za krstenje uronjavanjem u vodu, ali si takodje cuo da smo neki krsteni i bez pogružavanja u vodu - znas li zasto?
POTOP JE PROSAO, nema vise potrebe, jer potopa vise biti nece, ali ima potrebe za ovim vatrenim krstenjem, jer

10 A dan Gospodnji doći će kao lupež; toga dana nebesa će uz snažnu huku proći, a zažarene stihije će se raspasti, i zemlja će izgoreti sa svim delima koja su ...

eto tako, dobio si zapakovanu sintezu jos od goruceg grma i mojsija koji se izuvao na svetom mestu na zemlji, a ovo sto ide, ide sa neba, izuvanje ne pomaze
 
Ima jedan pasos u evandjelju gdje Isus govori kako njihov bog je zivi bog ili oganj koji spaljuje.
Sad mene zanima vase mislljenje..
Ako Isus kaze da on i otac su jedno,je li on dakle sjedinjen s ognjem koji spaljuje?
I sto uopce to znaci taj oganj koji spaljuje?
I kako vi to povezujete s ljubavlju?
Kakva ljubav i Bog iz Biblije. To ne ide zajedno. Taj Bog ne zna šta je ljubav.
 
Ako je ljubav zašto bi onda bilo koga kažnjavao i spaljivao?
Да поновим питање.
Да ли Бог треба све оне који га воле и који га не воле да доведе на исто место ?
Дакле на место где се хвали и слави име Божије да се ставе они који никада нису волели Бога ?
Зар би то било поштено ?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top