Istraživačka Stanica Petnica

Zdravo svima! Ja sam Kaća, skoro sam završila osmi razred osnovne škole i upravo sma upisala gimnaziju. Već godinu dana psihologija mi je posebno zanimljiva nauka kojom bi želela malo više da se bavim. Slučajno sam čula da istarživačka stanica petnica ima seminare o psihologiji. Bila bih veoma zahvalna kada bi mi neko od vas rekao kada je prvi seminar o psihologiji na koji mogu da se prijavim? Ja trenutno pa skoro da ne znam ništa o psihologiji (u gimnaziji se u uci u II razredu) pa ne znam da li bi to bio problem? Takođe me intertesuje koliko koštaju seminari i da li se dobija neka subvencija (nisam baš najsjajnijeg materijalnog stanja)? Kako idu stavri u vezi prevoza do Petnice, Valjeva. Našla sma i sajt ali mi nisu baš najjasnije ove stavke koje sam pitala tako da Vas (koji imate iskustva sa Petnicom) molim da mi pomognete oko odgonetanja nekih od ovih pitanja.
Puno pozdrava! :heart:
 
Biće prijavljivanje u oktobru najverovatnije. Trebalo bi da okače plakate u tvojoj gimnaziji, a ti za svaki slučaj prati sajt Stanice.

Što se tiče cene, postoji mogućnost da ti škola plati seminar, ili da nađeš nekog drugog sponzora, kao i još neke mogućnosti o kojima ćeš pročitati u prijavnom formularu.

O svim drugim stvarima trebalo bi da brineš tek kad te (ako) prime. :)
 
Mene interesuje jedna stvar( što je možda više stvari) Prvi sam srednje i primljena sam na zimski seminar,ali ako npr. budem sledeće godine želela da idem ponovo(što će se sigurno desiti) ali na drugi seminar kako to funkcioniše da li ja onda idem sa onima koji su prvi put u Petnici (prvi srednje) i kako to uopste funkcioniše sa tim koji si razred i seminarima posto vidim da ovde ima onih koji su prvi put otisli u trećem srednje.. :)
 
Istrazivacka stanica Petnica se nalazi kod Valjeva. NIsam nikada imala prilike da odem do te istrazivacke baze iako me jako interesuje delatnost te obrazovne institucije. Cula sam od dece koja su pohadjala istrazivacku bazu da je visokoorganozovana i pruza velike mogucnosti za celokupni razvoj deteta. Pre svega je izgradjena na humanim vrednostima prema detetu i ne zapostavljajuci nijedan segment njegovog razvoja. Posle ovakvog vida obrazovanja dete postaje samostalno, sa svojih 15, 16 godina shvati realni objekt vremena u kojem zivi kao i prostorno licnosni odnos, i svoj unutrasnji razvoj. Posle zavrsene Petnice i istrazivanja u njoj od deteta postaje covek. Dok deca koja ne pohadjaju ovakav vid nastave postaju tupa, inkriminisana od drustva i prosvetnih radnika. Dok sam ja isla na skolovanju za prijem u Petnicu potrebno je bilo oko 10000 maraka dati na ruke u vreme kada su moji roditelji ostajali bez posla i nisu imali ni hleba da kupe. Segregacija se vrsila pocev od skola pa do lokalnih doma kulture koji su odlucivali o decijem razvoju i deci koja ce pohadjati Petnicu. Znam, da su mnogi posle Petnice napustili zemlju Srbiju i sada su srecno zdravi, spokojni, porodicni ljudi.
 
Super da postoji tema
:thumbs-up2:

Interesuje me da li ima neko da podeli svežija iskustva za srednjoškolce?
Koliko traje zimski seminar i kad počinje otprilike? Kakav je smeštaj, klopa? Ima li neka prodavnica u blizini?
 
Smeštaj i klopa su sada fantastični u odnosu na to kakvi su bili u moje vreme, devedesetih. Ima mala prodavnica u okviru stanice, ali stalno neko ide u Valjevo pa može da dobavi ako treba nešto posebno. U principu polaznicima ništa ne treba, sve je koncipirano tako da nemaju o čemu da brinu. Seminari traju kako koji, ali u principu sve je to par dana osim letnjeg koji je najduži.
 

Back
Top