Istraživačka Stanica Petnica

U principu ne...

Može se desiti doduše ali u dogovoru sa TVOJIM rukovodiocem da ideš i na psihologiju. Naravno, ako vam se ne poklapaju zimski seminari. I to se najčešće neće desiti prve godine tako da je okej da sad razmišljaš o tome ako si već polaznik (a čini mi se da jesi). I da, plaćaš i taj drugi seminar, punu cenu.
 
Onda pričaj s njim. Ja se sećam, kad je nama naša rukovodilica :P slala mejl pred drugi zimski, rekla je da joj javimo ako neko slučajno hoće i na nešto drugo. I rekla nam je ono što sam ja tebi napisala (za pare i seminar koji se poklapa).

Kad ti je letnji? Do Neveninog mejla se vrlo lako može doći, ali mislim da prvo treba da se dogovoriš sa svojim rukovodiocem.
 
Ovo je LNŠ za sedmake.

E ovaj deo me nervira:rtfm::

Uputstvo za nastavnike:
Dobro procenite imate li među sedmacima onih koji daleko odskaču od vršnjaka i koji nisu samo pametni i zainteresovani, već i samostalni, kreativni i slobodni u komunikaciji, kao i sposobni da se odvoje od roditelja i poznatog društva da bi u jednom novom i drugačijem ambijentu proveli dve nedelje. Tiha, skromna i povučena deca su neuspeh školskog sistema i teško mogu iskoristiti mogućnosti koje Petnica pruža i gde se očekuje visok stepen inicijativnosti.

Čini mi se da je neuspeh i do petničkog sistema koji priznaje da je nesposoban da tihoj, skromnoj i povučenoj deci u uzrastu od 13-14 godina pruži mogućnosti za usavršavanje svojih naučničkih sposobnosti kao da je to bogzna koliko teško, i radije pristaju da celu tu podgrupu talentovane dece ("pametne i zainteresovane") bace u vodu samo zato što nisu ekstroverti.

E baš bih im namerno poslao tihu, skromnu i povučenu decu pa neka petničari sebi čupaju kosu te dve nedelje
 
Ovo prvi put vidim, a ne čitam prvi put prijave :eek: mislim da je to neka novost, mislim, to da su neuspeh školskog sistema.

Znaš kako - nikome nije zabranjeno da se prijavi. Mi na redovnim srednjoškolskim programima imamo i tihe i povučene dece i retko kada se ističu, uglavnom su stidljivi, ne vuku saradnike za rukav kao što bi trebalo, imaju strah od javnog nastupa koji teško savladavaju i slično.

Ovo su dve nedelje, tamo zaista, kao što u prijavi piše, niko neće polaznike pitati da li su dobro, da li su gladni, njih je pedesetoro odjednom tamo. I niko ne bi čupao sebi kosu te dve nedelje. ;) Ako predaješ u osnovnoj školi, slobodan si da preporučiš koga god za sledeću godinu (za ovu godinu je prošlo prijavljivanje). Pročitala sam negde - "Ako vam se ne sviđa Petnica, to nije vaša greška. To je greška onih koji su vas izabrali." ;)
 
Ovo prvi put vidim, a ne čitam prvi put prijave :eek: mislim da je to neka novost, mislim, to da su neuspeh školskog sistema.

Znaš kako - nikome nije zabranjeno da se prijavi. Mi na redovnim srednjoškolskim programima imamo i tihe i povučene dece i retko kada se ističu, uglavnom su stidljivi, ne vuku saradnike za rukav kao što bi trebalo, imaju strah od javnog nastupa koji teško savladavaju i slično.

Ovo su dve nedelje, tamo zaista, kao što u prijavi piše, niko neće polaznike pitati da li su dobro, da li su gladni, njih je pedesetoro odjednom tamo. I niko ne bi čupao sebi kosu te dve nedelje. ;) Ako predaješ u osnovnoj školi, slobodan si da preporučiš koga god za sledeću godinu (za ovu godinu je prošlo prijavljivanje). Pročitala sam negde - "Ako vam se ne sviđa Petnica, to nije vaša greška. To je greška onih koji su vas izabrali." ;)

Hvala što se nisi naljutila ili nešto, posle sam se pitao šta mi bi da krenem ovako napadno, ipak sam ja tih, skroman i povučen :mrgreen:

Mislim da je formulacija jako nespretno napisana. Priličan broj dece koja su "lepo vaspitana" će jednostavno biti tihi, skromni i povučeni u situacijama u kojima nastavnici dolaze u kontakt sa njima (znam da sam ja namerno potencirao taj imidž da ne bih dobijao "negativne poene" što sam detinjast i imam čudne (nadarene) ideje).

Onda će neki nastavnici reći "ah, pa on/a ne odgovara njihovim propozicijama" (a neki nastavnici ZAISTA imaju čudne ideje oko toga ko je nadaren ili ima sposobnosti za njihov predmet; znam koga sam od đaka koje sam upoznao na zamenama u školi posle video na takmičenju a koga nisam, i za koga su se nastavnici čudili broju poena jer je njihov pravi favorit mnogo slabije uradio)

Gledajući sebe (i tada je bila slična formulacija pa se namerno nisam gurao da se prijavljujem jer očigledno nisam odgovarao uslovima konkursa), možda bi bilo bolje da sam probao pa video da to nije za mene (ako nije) nego ću sada ostati do kraja života u neznanju da li bih uspeo u Petnici.

Sa druge strane, verujem da bi mi mama dala detaljna uputstva šta da obučem ako mi je zima (i opremila me debelim džemperom), da jedem sve što mi daju, da naglas kukam ako me nešto boli i da odmah idem kod nekog ko je glavni. Sigurno se ne bih gladan, smrznut i u bolovima šćućurio u ćošku i čekao da prođu dve nedelje (a iskreno rečeno ne verujem ni da bi sva ta fina deca koja ne diskriminišu i koja žele da budu dobar tim dopustila da im neko umire u zajedničkoj sobi i da prstom ne mrdnu).
 
Ma što da se ljutim? :)

Ma, oko toga koga prijaviti generalno postoji problem... najbolje bi bilo da se prijavljuju oni koji sami to žele, ali često se dešava da se npr. prospekti ne okače na oglasnu tablu nego tutnu u fioku i da se ne prijavi niko ili da direktor ili neki profesori odaberu dvoje-troje "reprezentativnih" :roll: a takva ograničenja zaista ne postoje, tipa može do toliko-i-toliko po školi. A i kad se prijave, opet imaš situaciju da na osnovu papira i nečije manje ili više spretno napisane autobiografije odlučiš da li nekoga da primiš ili ne... teško je. Uvek postoje i prijave koje je napisala starija sestra, nastavnica (ja odbila da pišem sestri, ona se naljutila i popljuvala me u prijavi, i primiše je :lol:)... i šta raditi s tim?

Inače, ima dece koja su zaista u fazonu "imam srčanih problema i baš mi je loše ako potrčim, ali nema veze, istrpeću do kraja" :eek:
 
Ja sam zavrsila drugi srednje..do sada nisam bila na seminarima u petnici..interesuje me da li je moguce da se prijavim za sledeci zimski seminar (mislim da li je potrebno ici od osnovne ili ni sada nije kasno)..Bila bih zahvalna ako bi mi neko pomogao da razresim dileme..Hvala unapred! :)
 

Back
Top